Lissaboni vaatamisväärsused: 12 unustamatud asukohta! - infoViking
Lissaboni-vaatamisvaarsused

Lissaboni vaatamisväärsused: 12 unustamatud asukohta!

Lissabon on Portugali ajaloolise ja ka tänapäevase pealinnana selle olulisim keskus, kus toimub suur osa kultuurimelust. Lissabon on teada-tuntud oma romantiliste ja kaunite, lühikeste õhtute ning pikkade ja kuumade ööde poolest, mis tihti lõppevad mõnes restoranis koos sõpradega veiniklaasi taga istudes.

Lissabonlased on vaatamata oma suurlinna elule tõeliselt rahulikud ning oskavad aega maha võtta ja hetke nautida. 

Vaata ju uuri, mis on need Lissaboni vaatamisväärsused, mida peaksid kindlasti külastama!

1.Torre de Belém

Lissaboni vaatamisväärsused Torre-de-belem

Kui Portugali pealinnas ringi reisides külastate ainult ühte maamärki, tehke see selleks.

See suurepärane torn, mis kõrgub kõrgel Lissaboni kaide merepinna kohal, kujutab endast tõelist arhitektuuristiilide sulandumist Mudejarist mauride, gooti ja romaani stiilini.

See on Tejo jõe suudme üle valvanud alates selle ehitamisest Püha Johannese patrooni all 16. sajandil.

Sellest ajast alates on see tõusnud linna võib-olla kõige ikoonilisemaks objektiks, mis on kuulus kui viimane vaatepilt, mida sellised seiklejad nagu kadunud laps Vasco da Gama tohutusse Atlandi ookeani triivides näinud oleksid.

2. Sõitke trammiga 28

Lissaboni vaatamisvaarsused tramm 28

Nagu San Francisco Ameerika Ühendriikides, on Lissabon linn, mis on kuulus oma ajalooliste põrisevate trammiliinide poolest.

Ükski neist pole ikoonilisem kui Tramm 28, mis on aastakümneid liikunud mööda järske munakivisillutisega teid üles vanasse Alfama piirkonda.

Teekond algab Graça peopesadega täpiliste küngaste alt ja kulgeb Escolas Gerais’ juuksenõelte alleede poole, enne kui peatub Estrela basiilika uhkete kuplite all.

Inimeste vaatamise võimalused akendest on ületamatud ning marsruudil erinevatest majesteetlikest paleedest ja lossidest möödudes avastate kindlasti aastakümnete pikkuse ajaloo.

3. Sintra

Lissaboni vaatamisvaarsused Sintra

„Kas sa käisid Sintras?” on Portugali pealinna veteranide tavaline küsimus.

Vaatamata sellele, et see on täiesti erinev linn ja asub Lissabonist rohkem kui pooletunnise autosõidu kaugusel, jääb kuulsusrikas Sintra linn siin üheks peamiseks vaatamisväärsuseks.

Päevareisid on tavalised, samas kui teised soovivad veeta paar päeva selle UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva kohaga tutvumiseks.

See asub kõrgel keset müütilisi Kuu mägesid, kus on elegantsed barokkstiilid kirikud, värvilised häärberid ning endiste Portugali kuningate ja kuningannade suured paleed.

4. Püha Jüri loss

Lissaboni vaatamisvaarsused loss

Püha Jüri loss on vaieldamatult Lissaboni ajaloolise keskuse kõige nähtavam maamärk.

Vana Alfama linnaosa tänavate kohal kõrgel ja kindlalt seisev suur tsitadell ehitati esmakordselt rohkem kui 2000 aastat tagasi roomlaste poolt.

Sellest ajast alates on seda välja töötanud linna järgmised valitsejad, alates berberitest kuni Reconquista rüütliteni.

Tänapäeval on sellel imetlemiseks võimsad palisaadid ja kroneeritud tornid, ümbritsev kuiv vallikraav ja muud piiramisvastased omadused.

Mööduge siit suurest väravast ja märkake Portugali kuninglikku pitsatit, mis tähistab riigi monarhilist tugevust.

5. Jälgige hiilgavat ajalugu Jerónimose kloostris

Lissaboni vaatamisvaarsused Jeronimose klooster

Ainuüksi pilguheitest suure Jerónimose kloostri ehitud tornikiivritele ja suurejoonelistele nikerdustele peaks piisama, et järeldada selle Tejo jõe kallaste lähedal asuva tohutu maamärgi põhjust.

See ehitati tähistamaks Portugali kõige kuulsusrikkamat ajastut, mida kutsuti “uurimise ajastuks”. Manueline’i stiilina tuntud arhitektuursete kujunduste sulandumine annab tunnistust kultuuridest, millega Lissaboni maadeavastajad kokku puutusid, samas kui ehitise ehitamiseks kasutatud raha pärines Portugali rahvusvahelisest nelgi, köömne ja eksootiliste vürtside kaubandusest.

See on ka teine ​​linna UNESCO maailmapärandi nimistusse.

6. Lissaboni okeanaarium

Lissaboni vaatamisvaarsused okeanaarium

Tejo jõesuudme sinistes vetes asuv tohutu Lissaboni okeanaarium kõrgub nagu suur lennukikandja.

Ühe suurima Portugali vaatamisväärsuse sees on lugematu arv mereeluga seotud eksponaate, mis kokku tõmbavad igal aastal üle miljoni külastaja.

Saate lähedale jõuda nii värvilistele puhmikaladele kui ka jälgida rüüstavaid haid.

Näete uudishimulikke mureeneid ja kohtute kaisupingviinidega.

Seal on ka huvitavad mereanemoonide ja korallide kollektsioonid, rääkimata ees asuvast kunstlikust paadilaguunist, kust saate päikeselise ilmaga vesijalgratta rentida.

7. Rossio

Lissaboni vaatamisvaarsused Rossio

Plaanipuuga kaetud Rossio väljak on koht, kus Lissaboni kohalik elu tiksub iga päev.

Ametlikult Pedro IV väljaku nimega koht tähistab Pombaline’i alamlinna südant, mis laiutab Tejo ja Baixa jõgede vahel laiadel puiesteedel.

Väljaku koht ise on olnud kuulus juba keskajast, kui selle munakividel peeti avalikke peade maharaiumisi ja härjavõitluste demonstratsioone.

Tänapäeval on see hea koht jalutamiseks ja vaatamiseks.

Saate lõõgastuda varjulistel pinkidel, vaadata, kuidas kohalikud elanikud pargis doominot mängivad, ja nautida keerukaid barokkstiilis purskkaevu, mis päikese all vulisevad.

8. Bairro Alto

Lissaboni vaatamisvaarsused Bairro Alto

Lisaks sellele, et Bairro Alto on Lissaboni peamine turismipiirkond, mis on täis vabaõhukohvikuid ja rahvusvahelisi restorane, on see ka linna parim ööelu.

Tavaliselt peate ootama varaõhtuni, et asutused päriselt tööle hakkaksid, kuid kui nad seda teevad, on kõik seotud ehtsate pastelaria pagaritöökodade ja boheemlaslike joogikohtadega.

Kui soovite nautida kunstilist kirge tulvil õhtut, mis on segatud uute lahedate õlletehaste ja biitnik-stiilis baaridega, on tükike vana fado muusika auke.

9. Padrão dos Descobrimentos

Lissaboni vaatamisvaarsused Padrao dos descobrimentos

Nüüd on omaette ajaloomälestis, Padrão dos Descobrimentos tähistab suure arhitektuuri ja beeži kiviga Taguse suudmeala kallast.

See on siin olnud alates 1960. aastate algusest ja on ehitud tunnistus Portugali avastamise ajastul toimunud uurimistöö õnnestumisest.

Kõrgema maamärgini jõuate mööda Santa Maria de Belémi kaldapealset jalutades.

Kui olete selle märganud, valige kindlasti legendaarsed tegelased Vasco da Gama (India ja Araabia maadeavastaja) ja prints Henry Navigator (Suure Liivamere seikleja).

10. Cristo Rei kuju

Lissaboni vaatamisvaarsused cristo rei kuju

Brasiilia ikoonilisest Lunastaja Kristuse kujust inspireeritud Cristo Rei kuju tõuseb mäest üles, kust avaneb vaade Targuse jõele. Massiivne monument ehitati väljendamaks tänu Jumalale selle eest, et ta võimaldas Portugalil pääseda Teise maailmasõja halvimatest õudustest.

See avati avalikkusele 1959. aastal. Sirutatud kätega seisev Kristuse kuju asub kõrge kaare otsas, mille põhjas on ristkülikukujuline vaateplatvorm. Sisemine lift viib külastajad figuuri jalge all olevale platvormile, kust avaneb panoraamvaade Lissabonile, Targuse suudmele ja Kuldvärava stiilis 25 de Abrili sillale.

11. Vasco da Gama sild

Lissaboni vaatamisvaarsused sild

1998. aastal valminud Vasco da Gama sild on kaasaegne inseneritöö ja populaarne vaatamisväärsus. Portugali kuulsaima maadeuurija järgi nime saanud see ehitati Lissaboni liiklusummikute leevendamiseks. Ligi 17 km (11 miili) üle Tejo jõe ulatuv vantsild on nii pikk, et selle ehitajad pidid selle ehitamisel arvestama Maa kumerusega.

1,1 miljardi dollari arvelt ehitatud kuuerealine sild peaks kestma rohkem kui sajandi, tagades külastajatele selle hingematva arhitektuuri kogemise ka tulevastele põlvkondadele.

12. Santa Justa lift

Lissaboni vaatamisvaarsused lift

Kesklinna piirkonnas asuv Santa Justa lift pakub külastajatele suurepäraseid vaateid kaunile Lissabonile. 1902. aastal ehitatud “elevadori” kujundas Raul Mésnier, kes sai inspiratsiooni kuulsast Pariisi tornist, mille lõi tema kolleeg Gustav Eiffel.

Sepistatud torn tõstab reisijad platvormile, kus kõnnitee viib Carmo kloostri varemete juurde. Gooti kirik hävis osaliselt 1755. aasta suure maavärina ajal. Teise võimalusena saavad külastajad ronida trepist liftikonstruktsiooni tippu, kust nautida vaadet kogu Baixa naabruskonnale.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts