Portugali vaatamisväärsused: 10 hämmastavat asukohta! - infoViking
Portugali-vaatamisvaarsused

Portugali vaatamisväärsused: 10 hämmastavat asukohta!

Portugal on täis imelisi vaatamisväärsuseid, millest paljud turistid seni mööda on läinud või mille olemasolust neil aimugi polnud. See on imekaunis riik Atlandi ookeani ääres, koos pika, kauni ja kaljuse rannajoonega ning maalilise loodusega sisemaa suunas.

Portugal on täis kirevat ajalugu ja rõõmsaid inimesi ning kõigil, kes soovivad natuke vaheldust traditsioonilisest Vahemere melust, peaksid minema just lähedalasuvat Portugali avastama. 

Uuri ja vaata, mis on need Portugali vaatamisväärsused mida tasuks kindlasti külastada!

1. Mosteiro dos Jerónimos, Lissabon

Portugali vaatamisväärsused Mosteiro-dos-Jeronimos

Belém on Portugali avastamise kuldajastu sünonüüm. Just selle Lissaboni eeslinna kaldalt asusid kartmatud navigaatorid 15. ja 16. sajandil pikkadele ja ohtlikele merereisidele tundmatute vete kaardistamiseks ja uute territooriumide kaardistamiseks.

Üks selline meremees Vasco da Gama avastas 1498. aastal Indiasse viiva meretee ja oma saavutuse austamiseks tellis kuningas Manuel I monumendi, millest sai riigi hämmastava vallutus- ja laienemisajastu püsiv sümbol. Tänapäeval on Mosteiro dos Jerónimos üks riigi hinnatumaid ja austusväärsemaid ehitisi ning seda peab iga turisti päevakorda nägema.

Kirik ja klooster kehastavad ajastu vaimu ning siin on mõned parimad Manueline’i arhitektuuri näited, mida leidub kõikjal Portugalis; Lõunaportaalist leitud kaunilt kaunistatud kaunistus on hingemattev.

Sees on kaunis klooster sama ülevoolav. Asjakohaselt on kirikus Vasco da Gama ja teiste rahvuslike tegelaste, sealhulgas Portugali suurima luuletaja ja avastuste krooniku Luis de Camõesi haud.

Loe veel: Lissaboni vaatamisväärsused.

2. Oceanário de Lisboa, Lissabon

Portugali vaatamisvaarsused oceanario

Vaieldamatult Portugali kõige populaarsem ja peresõbralikum Lissaboni vaatamisväärsus, Okeanaarium on suurepäraselt loodud maailma mitmekesiste ookeanide elupaikade esiletõstmiseks. See on üks Euroopa parimaid ja suurimaid okeanaariume, mis sisaldab suurt hulka kalu ja mereloomi.

Neli eraldiseisvat mere- ja maastikku taasloovad Atlandi ookeani, Vaikse ookeani, India ja Antarktika ookeani ökosüsteeme. Tohutu keskpaak, mis on nähtav erinevatelt tasanditelt, kubiseb haidest, raidest ja paljudest teistest uimelistest imedest ja sügavuse elanikest. Läbipaistev pleksiklaasist disain on selline, et väiksemad troopilised liigid, mis asuvad eraldi akvaariumis, mis asuvad ümber põhipaagi, näivad ujuvat koos oma suuremate sugulastega.

Seda hämmastavat vaatemängu täiendavad vabaõhumaastikud, kus pingviinid, merisaarmad ning teised armsad ja kaisulinnud ning imetajad muretus harmoonias koos eksisteerivad.

3. Palácio Nacional de Sintra, Lissaboni rannik

Portugali vaatamisvaarsused palacio

Metsalise mäeaheliku süles pesitsev Sintra suurepärane asukoht on piisav põhjus selle võluva ja haljendava linna külastamiseks. Tõepoolest, UNESCO tunnustab sihtkohta maailmapärandi kultuurimaastikuna, nagu selle ilu ja Sintra Velha vanalinnas ja selle ümbruses koondunud ajalooliste vaatamisväärsuste kogumise tähtsus.

Sintra on Portugali kuningate ja kuningannade suvine lemmikpaik ning paljude kirjanike ja luuletajate, sealhulgas Lord Byroni ja William Beckfordi jaoks ahvatlev sihtkoht. Sintra õhkab romantikat. Vanalinn on munakivisillutisega tänavate rägastik, mida ääristavad nägusad linnamajad, mis on maalitud roosa, sinepi ja sireli pastelsetes toonides. Kitsad tänavad ümbritsevad kaunist keskväljakut, kus domineerib imeline Palácio Nacional de Sintra.

Sintra rahvuspalee, mis on tohutute kooniliste korstnate järgi kergesti äratuntav, pärineb 14. sajandi lõpust ja on Portugali vanim säilinud palee. Kuninglikult sisustatud hoone paikneb mitmel korrusel, millest paljud annavad edasi ainulaadset teemat ja on vastavalt sisustatud. Tähtsündmus on suurepärane Sala dos Brasões, sädelev kupliga saal, mida kaunistavad 72 Portugali aadlisuguvõsa vapid.

4. Süstaga sõitmine Lissaboni rannikul

Portugali vaatamisvaarsused sust

Süstaga merele sõitmine Lissaboni rannikuga tutvumiseks on tänuväärne merereis. Lisaks vaatamisväärsustele lisamõõtme pakkumisele on rannajoonel aerutamine suurepärane ettekääne soolaga kaetud puutumatus keskkonnas treenimiseks.

Tõepoolest, Lissaboni lähedus ookeanile võimaldab harrastada mitmesuguseid põnevaid veespordialasid ning Portugali pealinna ja kuurortlinna Cascaisi vahelises piirkonnas asuvate randade, lahtede ja lahesoppide avastamine on lõbus viis päeva nautimiseks. välja.

Piirkonnast kaugemal moodustavad Serra da Arrábida looduspargi kristallselged veed, mis hõlmavad selliseid kohti nagu Setubal ja Sesimbra, ainulaadse maastiku suurepärastest iidsetest merekaljudest, mis kubisevad linnustikust.

Suurem osa rannajoonest asub kaitstud merekaitsealal – pühapaigas, mille piirides on imeliselt maaliline Ribeira do Cavalo rand.

5. Torre de Belém, Lissabon

Portugali vaatamisvaarsused torre

Üks Portugali armastatumaid ajaloolisi monumente ja Lissaboni ikoon, Torre de Belém on avastusajastu ja 15. ja 16. sajandil tehtud uurimisretkede sümbol.

1521. aastal valminud kindlusena Tejo jõe lähenemiste kaitseks peetakse torni militaararhitektuuri meistriteoseks. Francisco de Arruda Manueline stiilis kujundatud fassaad on kaunilt nikerdatud kivist maiustus, mida iseloomustavad meremotiivid, nagu keerutatud köis ja armillaarsfäär. Muljetavaldav renessansiaegne lodža täiustab kaunistust.

6. Convento do Cristo, Tomar

Portugali vaatamisvaarsused tomar

Võluvas jõeäärses Tomari linnas domineerib võimas loss, mis kaitseb Convento do Cristot, üht Portugali silmapaistvat ajaloolist vaatamisväärsust.

1160. aastal Templirüütlite ordu peakorterina asutatud Kristuse klooster on nii aukartust äratav kui ka salapärane, selle vabamüürlaste pärand käegakatsutav ja veetlev. Selle keskmes on keskaegne Charola, algne templikirik, mis on rikkalikult kaunistatud ja millest õhkub kogu Kristuse orduga seotud kummalist sümboolikat.

16. sajandi kloostrid lummavad Manueline’i õitsenguga ja kiusavad külastajaid oma varjatud keerdtreppidega. Ja kloostri suurepärane Manueline’i aken, mille kujundas meisterskulptor Diogo de Arruda, jääb Portugalis leiduvate hoonete üheks arhitektuuriliselt ahvatlevamaks aspektiks.

7. Bom Jesus do Monte, Braga

Portugali vaatamisvaarsused bom jesus do monte

Bom Jesus do Monte, Portugali uhkeim religioosne pühakoda, asub Bragast kuus kilomeetrit ida pool asuval metsasel nõlval ja on üks riigi tähtsamaid palverännakute kohti.

Selles suurejoonelises kompleksis, mis koosneb monumentaalsest barokkstiilist Escadariast (trepp) ja Bom Jesuse kirikust, on ka mitu kabelit, mida kaunistavad skulptuursed stseenid Kristuse kannatusest; purskkaevud, mis on paigutatud pika tõusu erinevatesse kohtadesse; ning piibellike, mütoloogiliste ja sümboolsete tegelaste kujud.

116 meetri pikkuse dekoratiivse graniidist trepi alumises osas ronides tuleb aeglaselt sik-sakiliselt mööda järsust püha teed, mille kabelid näitavad 14 ristiteemat.

Keskel asuv valge vahelehtedega Escadório dos Cinco Sentidos kujutab viit meelt peenelt nikerdatud kujudena.

Viimane osa on kolme vooruse trepp, mis esindab usku, lootust ja armastust, mis viib kirikusse. Teie pingutused saavad tasutud inspireeriva panoraamiga ümbritsevale maale. Vähemaktiivsete jaoks viib vana 1882. aasta köisraudtee külastajad tippu vaid kolme minutiga.

8. Matkamine Gerêsi mäeahelikule

Portugali vaatamisvaarsused geresi maeahelik

Serra do Gerês on hingematvalt ilus mäeahelik, mis asub Põhja-Portugali kauges Minho piirkonnas. Asub kuulsusrikkas Parque Nacional da Peneda-Gerêsis, mis on üks Portugali külastatavamaid kohti. Graniidist tipud, mis iseloomustavad selle tohutu rahvuspargi iseloomu, kuuluvad riigi kõrgeimate ja silmapaistvamate hulka.

Portugali ühe suurima loodusliku vaatamisväärsusena meelitavad Gerêsi mäed jalutajaid, matkajaid ja vabas õhus viibimise austajaid ühte Euroopa viimastest suurtele kõrbealadele, karmile ja karmile maastikule, mis on tuntud oma lopsakate orgude poolest, mis on täis sädelevaid järvi, traditsiooniliste külade laiali. haruldane taimestik ja loomastik ning eluviis, mis on riigi ülejäänud mägipiirkondadest peaaegu kadunud.

Piirkonda läbivad iidsed graniidist rajad, mis on tähistatud, et matkajad saaksid seda kas lühikese jalutuskäigu või väljakutseid pakkuva päevamatkana järgida. Enamik radu on 10–16 kilomeetri pikkused ja erineva astmega.

9. Coimbra Universidade

Portugali vaatamisvaarsused universidade

Universidade de Coimbra on Portugali vanim õppekeskus, mille asutas 1290. aastal kuningas Dinis. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulunud ajaloolised Velha Universidade’i ehk vana Coimbra ülikooli hooned ümbritsevad kaunist kolonnidega keskväljakut Paço das Escolas.

Ülikooli Alta ja Sofia tiivad – endine kuninglik elukoht – premeerivad külastajaid mitmete tähtkujudega, sealhulgas hämmastava Biblioteca Joaninaga, uhkelt kaunistatud raamatukoguga, mille paigaldas 1717. aastal kuningas João V.

Ringkäik hõlmab ka pimestavalt kaunistatud 16. sajandi Capela de São Migueli. Need, kes soovivad kõrgust otsida, võivad ronida 18. sajandist pärit kellatorni, et näha suurejoonelist vaadet Coimbrale, riigi ühele atraktiivsemale linnale.

10. Museu Calouste Gulbenkian, Lissabon

Lissabon on õnnistatud mõne tõeliselt maailmatasemel muuseumiga ja üks parimaid on Museu Calouste Gulbenkian. Muuseumi kollektsioonis on umbes 6000 eksemplari, mis kõik kuulusid vaid ühele mehele: Calouste Sarkis Gulbenkianile, jõukale Armeenia naftamagnaatile, kes pärandas oma hindamatu aarde pärast oma surma 1955. aastal Portugali rahvale.

Lihtsamalt öeldes on see üks parimaid kunstikogusid Euroopas. Eksponaadid hõlmavad enam kui 4000 aastat klassikalisest ja idamaisest antiigist kuni 20. sajandi alguse Euroopa kunstini. Üheski teises muuseumis pole nii mitmekesiseid kunstiteoseid nii paljudest maailma paikadest ja külastajad saavad veeta tunde mõtiskledes aarete üle, nagu näiteks Egiptusest leitud 11 Rooma medaljoni; 16. sajandi illustreeritud käsikirjad; Rubensi, Rembrandti ja Turneri meistriteosed; Louis XV ja Louis XVI mööbel; ja Rene Lalique’i valmistatud juugendstiilis ehted.

Muuseum asub kaunites lopsakates aedades, mis sobivad suurepäraselt piknikuks, eriti suvekuudel.

Kokkuvõte

Rannik, mäed, liivarannad ja kindlused – tõeline paradiis ookeani ääres. Portugal on vaatamata on väiksele suurusele täis kohutavalt palju huvitavat ja värvikirevat kultuuri, mis lausa kutsub end avastama. Paljud külastajad armuvad suvistesse Lissaboni õhtutsesse ning tulevad ikka ja jälle Portugali tagasi – sellist tunnet ei saa kusagilt mujalt. Portugallased ise oskavad elu elada täiel rinnal ning teavad, kuidas kõigest maksimumi võtta. Tule, ja avasta sinagi Portugali!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts