Kopenhaageni vaatamisväärsused: 11 kohta mida külastada! - infoViking
Kopenhaageni-vaatamisvaarsused

Kopenhaageni vaatamisväärsused: 11 kohta mida külastada!

Kopenhaagen on Taani süda, kust hargneb laiali kogu ülejäänud, ümbritsev elumull. See ajalooliselt uhke linn on vastu võtnud meremehi juba iidsetest aegadest ning linnast on kirjutatud tuhandeid laule ning lugusid.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Kuningriigi pealinnana on Kopenhaagenis loomulikult mitmed uhked paleed, kus elab või on elanud ja oma toimetusi teinud mitmed endised kuningad ja kuningannad. Kõige ajaloolise kõrval on Kopenhaagenist saanud ka moderniseerimise ja innovatiivsuse üks keskuseid ning seal lendleb pidevalt palju uusi, tuleviku maailma kujundavaid ideid. Mis on need Kopenhaageni vaatamisväärsused, mida tasuks kindlasti külastada?

1. Raekoja plats

Kopenhaageni vaatamisväärsused raekoja-plats

Kiirel Raekoja platsil (Rådhuspladsen) domineerib Kopenhaageni raekoda (ehitatud aastatel 1892–1905), mis põhineb Itaalia renessansi ja keskaegse Taani arhitektuuri segul.

Suurepäraste vaadete jaoks võite ronida torni; 106 meetri kõrgusega on see linna kõrgeim. Hoone ise on rikkalikult kaunistatud skulptuuride ja maalidega.

Peasissekäigu kohal on kullatud vasest piiskop Absaloni figuur ja suures saalis Taani märkimisväärsete isikute büstid, nagu Martin Nyrop (1849-1921), hoone projekteerinud arhitekt, skulptor Bertel Thorvaldsen (1770-1840). , Hans Christian Andersen (1805-76) ja füüsik Niels Bohr (1885-1962).

Peasissepääsu juures oleva maailmakella kujundas ja konstrueeris Jens Olsen 1955. aastal ning see näitab mitte ainult kellaaega ja kuupäeva, vaid ka erinevaid astronoomilisi tähtkujusid.

2. Bakken: maailma vanim lõbustuspark

Kopenhaageni vaatamisvaarsused bakken

Umbes 20-minutilise autosõidu kaugusel Kopenhaagenist põhja pool asuv Bakkeni lõbustuspark on Tivoli rahvapärane versioon, kus on palju restorane, kohvikuid ja lõbusaid tegevusi – eriti noorematele lastele.

Uskuge või mitte, see on olnud vaba aja veetmise võimalus aastast 1583. Siin on vähemalt kuus rullnokka ja rohkem kui 30 erinevat sõitu, sealhulgas kummitusrong.

Ümbritsev mets ja park on eriti meeldiv ning kesklinnast on suurepärane rongi- ja bussiühendus neile, kes autoga ei sõida. Lähedalt leiate Klampenborgi, kus on mainekad villad ja suurepärane supluskoht.

3. Tivoli aiad

Selline on selle teemapargi kuulsus, et mõned inimesed tulevad Kopenhaagenisse lihtsalt Tivoli aedu külastama.

Ja isegi kui teil pole tuju rullnokka või karusselli sõita, on see tänu oma 19. sajandi romantilistele idamaade esitustele unustamatu koht matkamiseks.

Pärast Bakkeni, samuti Kopenhaagenis, on Tivoli Gardens maailma vanim teemapark ja kui teil on lapsi kaasas, on neil mõnel sellisel sõidul oma eluaeg.

Eraldi mainimist väärib Star Flyer, karussell, mis tõstab ratturid 80 meetri kõrgusele maapinnast.

4. Väikese merineitsi kuju

Kopenhaageni vaatamisvaarsused vaikese merineitsi kuju

See Langelinie promenaadi kõrval kivil istuv koheselt äratuntav kuju on kindlasti linna kuulsaim maamärk.

Skulptor Edvard Eriksen lõi merineitsi 1913. aastal austusavaldusena autor Hans Christian Andersenile ja see on inspireeritud Anderseni samanimelisest muinasjutust.

Kui jõuate kuju lähedale, üllatab teid see, kui väike see tegelikult on, kuid peate pildistama, sest see on lihtsalt üks neist rahvusvahelistest identifikaatoritest.

5. Strøget

Kopenhaageni vaatamisvaarsused Stroget

See jalakäijate tänav kulgeb edasi ja edasi ning olenemata sellest, kas otsite kõrgetasemelist või kvaliteetset ostlemist, on tõenäoline, et leiate siit selle, mida otsite.

See on üks maailma suurimaid jalakäijate kaubanduskeskusi ja isegi kui hinnad pole nõrganärvilistele.

Kui soovite leida iseseisvaid poode, järgige Strøget’i vanalinna ja proovige seejärel mõnda kitsast kõrvaltänavat.

Seal on suurepärane segu põlvkondade taha ulatuvatest vanadest spetsialiseeritud ettevõtetest ja noortele moehuvilistele mõeldud moekatest butiikidest.

6. Nyhavn

Kopenhaageni vaatamisvaarsused nyhanv

Inglise keeles New Harbor – see ajalooline rannapiirkond asub 17. sajandist pärit kanali kõrval, kus on endiselt sildunud vanu puulaevu.

Mõlemal pool kanalit on kõrged maalitud majad, mis pärinevad 1600. ja 1700. aastatest, mille esimestel korrusel asuvad baarid, restoranid ja kohvikud koos väliistmetega.

Praegu on seda raske uskuda, kuid suurema osa selle olemasolust oli see linna udune osa.

Nüüd on see üks parimaid kohti, kus suvel kohvi või õlut juua.

Ja see on ka suur kirjanduslik maamärk: majad numbritega 18, 20 ja 67 (märgitud tahvliga) olid erinevatel aegadel koduks kirjanik Hans Christian Andersenile.

7. Rahvusmuuseum

Kopenhaageni rahvusmuuseum on selline atraktsioon, kus võite tunde kaotada, ilma et sellest arugi saaks.

Siin on märkimisväärselt palju esemeid Taani mineviku kõigist ajastutest.

Kui te midagi muud ei näe, vaadake Trundholmi päikesevankrit. See on pronksiaegne ese, mis pärineb aastast 1400 eKr. Pronksist kujuga hobune, kes tõmbab päikest kujutavat kuldketast.

Skandinaavia mütoloogia järgi läks päike jumaliku hobuse järel vedades üle taevalaotuse niimoodi.

Ka viikingid on selles muuseumis hästi kaetud ja paljud selle kollektsiooni esemed saadeti 2014. aastal ringreisile mööda maailma.

8. Christiansborgi palee

Kopenhaageni vaatamisvaarsused Christiansborgi palee

Slotsholmeni saarel asuv Christiansborg sisaldab Taani ülemkohut, peaministri bürood ja Taani parlamenti.

Taani kuninglik perekond ja peaminister kasutavad palee ehitud vastuvõturuume ka ametlike ürituste korraldamiseks ja teiste riigipeade vastuvõtmiseks.

Nende vastuvõturuumide tipphetk on 40 meetri pikkune suur saal, mis mahutab 400 külalist.

Ringkäigul saate näha ka ratsakooli, millest jääb vaade galeriist, ja väikest õukonnateatrit, mis ehitati 1767. aastal ja mida uuendati 1842. aastal.

9. Rosenborgi loss

Kopenhaageni vaatamisvaarsused rosenborgi loss

Selle palee ehitas Christian IV 1600. aastate alguses.

Tema pikk valitsusaeg ja osalemine Mandri-Euroopas levinud kolmekümneaastases sõjas tegid temast ühe tuntuima Skandinaavia kuninga.

Selle luksusliku palee interjöör pole sajandite jooksul peaaegu muutunud ja sellel on ajaloolised seinavaibad, mis kaardistavad Taani ja Rootsi vahelisi konflikte.

Samuti saate näha kuninga kambreid, heita pilgu tema vannituppa ja näha, kuhu ta oma kirjavahetuse kirjutas.

Sirvige kindlasti 17. sajandi Veneetsia klaasi ja Flora Danica sööginõude kollektsioone tornikambrites: need on ühed maailma parimatest.

10. Botaanikaaed

Kopenhaageni vaatamisvaarsused botanical garden

Need aiad on hinnatud nii oma botaanilise rikkuse kui ka majesteetlike klaaskonstruktsioonide poolest.
Kasvuhooned pärinevad 1870. aastatest ja muljetavaldavaim neist on 1874. aastal ehitatud talveaedade kompleks.

Mõned siinsed liigid on 200 aastat vanad. Kokku on aedades eksponeeritud üle 13 000 taimeliigi.

11. Amalienborgi loss

Kopenhaageni vaatamisvaarsused amalienborg castle

Rosenborgist vähem kui pooleteise kilomeetri kaugusel Frederiksstadeni kvartalis leiate Rosenborgi sõsarpalee Amalienborgi koos rahulike veeäärsete aedadega.

Neli väljaku poole jäävat paleed ehitati algselt aadlike kodudeks, kuid pärast 1794. aasta tulekahju Christiansborgis võttis need üle kuninglik perekond. Palee on saanud oma nime kuninganna Sophie Amalie järgi, kes veetis selles paigas oma uhkeid suvepuhkuseid

Piirkond oli kujundatud eeskujulikuks ühiskonnaks, mille keskpunktiks oli kuningas ja teda ümbritsev aristokraatia (neli paleed). Tänapäeval on Christian IX palee ülemine lugu kuninganna Margrethe II ja tema perekond ning Moltke paleed kasutatakse ametlikel eesmärkidel. Kuningliku kaardiväe sõdurid oma karunahkade ja siniste (pidulikel puhkudel punase, valge ja sinise) vormiriietusega on linna ainulaadne sümbol.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts