Berliini vaatamisväärsused: Saksamaa pealinna parimad kohad - infoViking
Berliini vaatamisväärsused

Berliini vaatamisväärsused: Saksamaa pealinna parimad kohad

Berliin on Saksamaa pealinn, mis on eelkõige tuntud oma müüri poolest, mis mitte nii ammu aega tagasi lõi linna kaheks. Sellest multikultuursest linnast leiad lisaks huvitavatele Saksamaa vaatamisväärsustele ka värvikireva elustiili.

Sellest Berliini vaatamisväärsuste listist leiad mitmed ajaloolised monumendid Berliini müüri perioodist, muuseumid, paleed ning mitmed muud avastamist väärt paigad.

1. Brandenburg värav

Brandenburg värav - Berliini vaatamisväärsused

See 18. sajandil ehitatud Berliini vaatamisväärsus jagas linna teatavasti mitmeks aastaks kaheks: Ida- ja Lääne Berliin vahel. Hiljem kui Berliini müür langes oli see jällegi tausta sümbolina Berliini ühendamise pidustustele, mis tähistas linna vabadust.

Brandenburger värava sünge ajalugu annab sissevaate minevikku, mis tuletab paljude kohalike jaoks meelde, mis juhtus Külma sõja perioodil.

Kui Berliini ajaloost veel palju ei tea, siis on sul võimalus seal sellest rohkem teada saada. See Saksamaa vaatamisväärsus on pealinna üks kuulsamaid objekte, seega ole valmis jagama seda väravat paljude teiste turistidega.

2. Holokausti memoriaal

Holokausti memoriaal - Berliini vaatamisväärsus

See on Berliinis asuv mälestusmärk holokausti juutide ohvritele, mille on kujundanud arhitekt Peter Eisenman ja insener Buro Happold. 19 000 ruutmeetri suurune maa ala, mis on kaetud 2711 betoonplaadiga on paigutatud ruudustiku mustrina kaldväljale.

Betoonplaadid on 2.38 m pikad, 0.95 m laiad ja nende kõrgus varieerub vahemikus 0.2 – 4.7 meetrit. Need on paigutatud ridadesse, 54 neist suundub põhja-lõuna suunal ja 87 suunaga ida-lääne täisnurga all.

See on üks Berliini vaatamisväärsus, mis jällegi tuletab meelde koledaid aegu minevikust. See on memoriaal kõikide nende jaoks, keda need sündmused mõjutasid. Loomulikult võib seal ringi jalutada ka turistina, et visata pilk peale selle massiivsele monumendile.

3. East Side galerii

East side galerii - vaatamisväärsus Berliinis

Maailma suurim välisõhu galerii asub Berliini müüri lõigul, mis on kaunistatud rohkete tähelepanuväärsete kunstiteostega. Pärast müüri langemist 1989. aastal asus selle lõigu kallale 118 kunstnikku 21 riigist, kasutades seina oma loominguliste poliitiliste ja sotsiaalsete kunsti loomisel.

East Side galeriid mõistetakse, kui monumenti Berliini müüri langemisesr ning ühiskondade ja inimeste vahelistele piiride ja konventsioonide rahumeelsetele läbirääkimistele, mida käib vaatamas rohkem, kui kolm miljonit külastajat aastas.

4. Berliini loomaaed

Berliini loomaaed - vaatamisväärsused Berliinis

Berliini loomaaed on üks suurimaid ja tähtsamaid loomaaedu kogu Euroopas. See pakub turvalist kodu lugematul hulgal ohustatud liikidele. Erinevalt teistest loomaaedadest tegeleb see koht ka loomade ettevalmistamiseks, et saata nad metsikusse looduslikku elupaika. Üle 35 hektari ja üle kahekümne tuhande loomaga leidub seal ühes maailma kõige mitmekesisemaid liigikollektsioone.

Suures Berliini vaatamisväärsuses saad tunde jalutada läbi loomaaia ja õppima tundma erinevaid loomi. Loomaaia avastamine on üks põnevamaid asju mida teha Berliinis koos lastega ning näidata neile erinevaid liike tervest maailmast. Lisaks pakub loomaaed ka lastele spetsiaalseid programme.

5. Berliini katedraal

Berliini katedraal - Berliini vaatamisväärsused

See katedraal on linna suurim kirik, mis on ka üks peamisi vaatamisväärsusi Berliinis. Katedraali kohal märkad silmatorkavat rohelist kuplit koos dekoratiivse fassaadiga. Kiriku renoveerimiseks kulus aastakümneid ning nüüd on see taastanud oma endise hiilguse, mis avaldab muljet hämmastava arhitektuuri ja suurepärase värvimänguga.

Ümber kiriku ümbritsevad lopsakad rohealad, mis sobib ideaalselt ühe toreda pikniku pidamiseks. Sealt võid leida veel teisigi kohalikke, kes veedavad päikeselise pärastlõuna keset rohelust. Berliini vaatamisväärsus asub kuulsa Muuseumisaare vastas, nii et võite veeta selles piirkonnas isegi terve päeva.

6. TV torn

TV torn - Berliini vaatamisväärsused

Berliini TV torn on linna kõige kõrgem rajatis oma 368 meetriga, mille sisse on arvestatud ka antenn. Kuid omal jalal pääseb kõige kõrgemale 203 meetri kõrgusele, kus asub vaateplatvorm ning pöörlev restoran.

Oma kõrguse tõttu on seda Berliini vaatamisväärsust raske märkamata jätta. Seda kuulsat ehitist külastab aastas üle miljoni külastaja, mis teeb sellest ühe populaarseima ehitise linnas.

Vaateplatvormilt avaneb 203 meetri pealt vaated pea tervele linnale ning sealt samast leiab ka restorani, kus täita oma kõhtu koos vaadetega linnale.

7. Checkpoint Charlie

Checkpoint Charlie - Berliini vaatamisväärsus

Kui soovite veidi intrigeerivamat vaadet sellest, milline oli linn, kui see oli jagatud Berliini müüriga, siis tasuks külastada seda vaatamisväärsust Berliinis. See oli kuulsaim piiripunkt Ida- ja Lääne-Berliini vahel ning kuni 1989. aastani tähistas see piiri kapitalismi ja vabaduse ning kommunismi ja suletuse vahel. 

See on ka koht, kus külma sõja ajal tekkisid Ameerika ja Nõukogude võimu vahelised vastuolud, olles tolle aja konflikti sümboliks. Nüüd on see üks koht kuhu minna Berliinis, kus näha seda taastatud kujul piiripunkti memoriaali.

8. Charlottenburg palee

Charlottenburg palee - Berliini vaatamisväärsused

Charlottenburg palee (Schloss Charlotten) maalib Berliini silueti kuninglikkuse ja hiilgusega. Preisimaa esimese kuninganna Sophie Charlotte suvepaleeks ehitatud palee on saanud oma nime tema järgi. 

Kuningliku perekonna järgmised põlvkonnad jätkasid laienemist ja kujundasid palee ümber nii, et sellest sai suursugune ehitis. Sellest tulenevalt sai algselt ehitatud väikesest suvekodust Preisimaa rikkuse ikooniks. 

See Berliini vaatamisväärsus sisaldab endas rikkalikku sisekujundust barokkstiilis. Palee taga asub suur aed, mille hulgast leiab ka mausoleumi, teatri ja paviljoni. Teise maailmasõja ajal sai palee kõvasti kannatada, mis on praegusele kujule ka taastatud.

9. Reichstag

Reichstag - Berliini vaatamisväärsus

Reichstag hoones asub Saksamaa parlament, mida nimetatakse Bundestagiks. Alates Saksamaa taasühendamisest 1. oktoobril 1990 otsustas Saksamaa liiduparlament aasta hiljem muuta Berliini parlamendi asukohaks Reichstagi. 

See hoone on saanud kannatada nii põlengutes, kui ka pommitades, kuid on üha uuesti üles ehitatud ning on endiselt Berliini vaatamisväärsuste hulgas üks kuulsamaid monumente. Selle kõige silmatorkavam detail on sädelev klaaskuppel, mille juurde pääseb liftiga, kust avaneb suurepärane 360-kraadine vaade linnale. 

Pärast 2010. aasta terrorismihoiatusi on Reichstagi sissepääs rangelt reguleeritud. Koha broneerimiseks giidituuril tuleb eelnevalt registreerida oma nimi ja sünniaeg. 

10. Muuseumisaar

Muuseumisaar - vaatamisväärsused Berliinis

Muuseumisaar on koduks viiele silmapaistvale muuseumi ansamblile: Altese muuseum, Neuse muuseum, Alte rahvusgalerii, Bode muuseum ja Pergamoni muuseum. Saarelt leiab ka muud Berliini vaatamisväärsusi nagu Berliini katedraali ja Lustgarteni pargi. See UNESCO maailmapärandi nimistus olev paik on täis palju arheoloogilisi hooneid ja hingematvaid maalikogusid.

Berliini linna südames Spree jões asuva saare põhjaosas asuv Muuseumisaar pälvib mitmeid tunnustusi Nefertiti büsti ja Pergamoni altari eest, mida leidub nendes muuseumides koos mitmete muude arheoloogiliste esemete ja skulptuuridega. 

Lisaks koosnevad muuseumid Berliini, Bütsantsi ja Vana-Egiptuse teostest, muutes selle ideaalseks külastus kohaks kunsti- ja muuseumi sõpradele.

11. Berliini müüri memoriaal ja Dokumentatsiooni keskus

Berliini müüri memoriaal

Berliini ajaloost ilmneb üks ajajärk mida teatakse üle kogu maailma, milleks on Külma sõja aegne Berliini müür ning linna kaks nägu.

See vaenuliku Berliini müüri mälestusmärk asub mööda Bernauer tänavat. Kuigi see on täielikult lammutatud, on sellel kohale jäetud omapärane müürilõik koos tänapäeva jäänustega evakuatsiooni tunnelitega ja piiri paigaldustega. 

Jäänused koos dokumentatsiooni keskusega annavad ülevaate faktilistest andmetest Berliini müüri kohta ning sellest, kuidas see kujundas inimeste elu mõlemal linna poolel.

Lõpetuseks

Berliin on ideaalne koht nädalavahetuse reisiks, kus saab veeta päevi nautimaks kohalikku arhitektuuri, vaatamisväärsusi ning kultuuri. Tänu oma mitmekesisusele sobib see linn nii paaridele, peredele kui ka omapärast kultuuri otsivatele noortele.

Vaata lisaks: Euroopa sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts