Sardiinia vaatamisväärsused: 14 pärlit Itaalia saarel - infoViking
Sardiinia vaatamisväärsused

Sardiinia vaatamisväärsused: 14 pärlit Itaalia saarel

Sardiinia ei ole ainult kaunite randade saar. Tegu on ikkagi saarega, kus kõrguvad mäed ning leiad enda eest imelise looduse. Sardiiniat võib nimetada ka tuhande kontrastiga saareks, mis võrgutab teid ka oma ainulaadse arheoloogilise pärandi ja enneolematu külalislahkusega.

Mis on need Sardiinia vaatamisväärsused, mida peaksid kindlasti külastama? Toome välja parimad kohad Sardiiniast.

Loe veel: Sardiinia reisijuhis.

1. Cagliari 

Sardiinia vaatamisväärsused -cagliari

Enamik inimesi alustab oma teekonda Sardiinia pealinnas Cagliari-s. Isegi kui te ei kavatse Itaalia linnas kaua olla, siis soovitav on külastada vähemalt selleks, et ronida Bastione San Remyni. Ehitatud Castello kvartali kaitsmiseks, kus asus kaunis katedraal ja linna tollal valitsenud inimeste tugipunkt.

Bastione San Remy lähedal asub Museo Archeologico Nazionale, kus on kaunilt eksponeeritud Puunia, Kreeka ja Rooma säilmed, samuti iidsed kullaesemed ja muud aarded, mis on avastatud mõistatuslikest ümaratest kiviehitistest, mida nimetatakse nuraghiks ja mida näete kõikjal Sardiinias. 

2. Ekskursioon Nuraghe Su Nuraxi

Sardiinia vaatamisvaarsused nuraghe saar

Sõna otseses mõttes on tuhanded kivitorni jäänused üle Sardiinia laiali.  

Tehke kindlasti peatus külas asuvas Casa Zapata muuseumis, kus koos muude põnevate eksponaatidega saate näha veel ühte nuraghet, mis on hoone alla kaevatud. 

3. Costa Smeralda

Sardiinia vaatamisvaarsused costa smeralda

Olbia sadamalinnast kuni Capo de Testa tipuni asuvad ühed maailma kauneimad rannad kaljulistes lahesoppides. Sealne meri on nii roheline ja selge, et maailm tunneb seda Costa Smeralda ehk Smaragdirannikuna.

Sealne keskus on 1960. aastatel ehitatud kuurortküla ja erajahtide jahisadam Porto Cervo. Kuurordid viivad külalised paadiga eraldatud randadesse, kuhu maismaad mööda ei pääse. Piirkonna kõige tagasihoidlikum kuurortlinn on väike Cannigione Arzachena lahe ääres.

4. Alghero

Sardiinia vaatamisvaarsused alghero

Ärge imestage, et kui keel, mida selles mereäärses linnas kuulete, kõlab pisut teisiti. See kõlab peaaegu nagu hispaania keel. Kuid siiski võite leida ka hispaaniakeelseid silte. Aga Algheros kuulete katalaani keelt.

Külastage San Francesco kirikut, et näha graatsilist 13. sajandi kloostrit.

Kui hakkab õhtu saabuma, siis üks populaarsemaid asju, mida teha, on ronida mööda müüre üles, et vaadata päikeseloojangut Vahemere kohal.

Teine vaatepunkt päikeseloojangu vaatamiseks on endisest privaatsest palazzost, kust avaneb vaade merele.

5. Nuraghe Losa

Sardiinia vaatamisvaarsused nurghe losas

Kuid enamik turiste langeb kiiresti nende tornide lummusesse, sest  igaüks neist on nii erinev ja ainulaadne.

Losal on mitmeid erisusi. Seda valgustavad seest süvistatavad lambid, nii et kui te taskulampi kaasas ei kanna, on teil võimalus näha selle laotud kivist kuplite interjööri detaile. Sellel on kolm välimist torni, mis moodustavad kolmnurkse bastioni, mida saate uurida läbi kivikäikude labürindi, mis tiirlevad selle massiivsete seinte sees.

Teine korrus on samuti terve ja vastupidav. Kuigi see pärineb umbes 12.–14. sajandist eKr (pronksiajast), on peatorni suur keskruum suurepärases seisukorras ja oma ehituselt rafineeritum, kui enamik teisi. Väike muuseum sisaldab pronksist käevõrusid.

6. Arzachena eelajaloolised paigad

Kivi- ja vaseaja vaatamisväärsuste üks suurimaid kontsentratsioone on Costa Smeralda kuurortidest vaid mõne kilomeetri kaugusel. Tähelepanuväärsete paikate hulka kuuluvad nuraghi ja hauad, mida tuntakse kohapeal, kui tomba gigante (hiiglaste hauad).

Lähedal asuvas Li Muri nekropolis olid kivikalmed ehitatud lamedate püstiste kivide ringidesse, mida kunagi katsid mulla küngad. Nuraghi Albucciu on ebatavaline selle poolest, et selle kuju on ovaalne, ühe külje moodustab suur kivipaljand. 

See piirkond on tuntud oma kivipaljandite poolest, mida ilmastik on erinevateks kujunditeks erodeerinud. Näiteks üks kivipaljand näeb välja nagu hiiglaslik seen. 

7. Santa Cristina Nuraghe ja Püha kaev

Sardiinia vaatamisvaarsused santa cristina

Sardiinia üks mitmekesisemaid arheoloogilisi vaatamisväärsusi on “püha kaev” ja nuraghe torn. Sealt avaneb vaade seda ümbritsevale eelajaloolisele kivikülale.

Ühel piklikul majal on kivikatus veel terve. Võtke taskulamp, et saaksite nuraghe katusele ronides sisemust näha. Kui soovite veel ajaloolisi kohti näha, siis peatuge kaevu ja nuraghe vahel, et näha 12. sajandi kirikut ümbritsevaid pisikesi kivist palverändurite ööbimiskohti. Palverännakud tulevad siia ikka mais ja oktoobris.

8. Valle dei Nuraghi (Nuraghi org)

Sardiinia vaatamisvaarsused valle dei nurgahi

Sellest iidsete vulkaanidega ümbritsetud orust on kõige olulisem vaatamisväärsus 16 meetri kõrgune Nuraghe Santu Antine.

Santu Antine, mis on üks saare kolmest suurimast ja keerukaimast tornist, mida ühendab kaitsemüür. See ehitati 16. sajandil eKr.  Treppidest saab ronida teisele ja kolmandale korrusele, mis on täiesti terved ja ohutud.

9. Capo Testa rannad

Sardiinia vaatamisvaarsused

Põhja-Sardiinias leiate enda eest Capo Testa ürgsed liivarannad. 

Erinevalt Costa Smeralda randadest on need rannad ilma igasuguse lisatasuta ja nende juurde pääsemiseks ei pea te paadiga kuhugi sõitma. 

10. Maddalena saared

Sardiinia vaatamisvaarsused maddelena

Parvlaevad väljuvad regulaarselt Palau väikesest sadamast La Maddalenasse, mis on ainus linn Sardiinia ja Korsika vahel. 

Saarel on mitu randa, mida on lihtne leida. Lisaks üks lihtne viis randadesse jõudmiseks on võtta La Maddalena saarestikust paadireis, mis peatub mitmel erineval saarel, sealhulgas Budelli saarel, kust leiate kuulsa Spiaggia Rosa (roosa rand).

11. Bosa

Sardiinia vaatamisvaarsused bosa

Bosa kohta võib ölda, et siin asuvad Itaalia ühed kaunimad külad. Siin asub ka ​​1112. aastal ehitatud Malaspina loss. 

Võtke endale lisaaega, et saaksite jalutada vanadel tänavatel, kus tagasihoidlikud majakesed segunevad mugavalt suurejooneliste aadlike kodudega.

12. Castelsardo

Sardiinia vaatamisvaarsused castlsardo

Castelsardo on maaliline linn, mis asub vaid lühikese vahemaa kaugusel Põhja-Sardiinias Badesist. Peamiselt on see ajalooline linn tuntud oma iidse lossi poolest, kuid seal on ka ilusaid liivarandu, mis muudavad selle igati mõnusaks peatuspaigaks.

13. Grotta di Nettuno

Sardiinia vaatamisvaarsused grotta di nettuno

Tegu kauni koopaga, kuhu saad minna paadiga või siis jala.

Koopasuu asub merepinnal ja vee kaudu saabumine on kõige parem lähenemisviis, rääkimata sellest, et see on ka kõige lihtsam viis. Kuid saate ka kõndida sinna. Selleks peab kõndima alla (ja pidage meeles, ka tagasi üles ronima) mööda 656 trepiastet, mis on raiutud kaljusse.

14. Sassari

Sardiinia vaatamisvaarsused1

Sardiinia suuruselt teine ​​linn Sassari on ülikoolilinn ja kultuurikeskus. Kõndige mööda keskaegset peatänavat  ja nautige vaateid.

Siin asub ka Sardiinia üks tähtsamaid muuseume, mis eksponeerib erinevaid arheoloogilisi kogusid. 

Oled Itaaliasse reisimas ning otsid veel infot?
Külasta meie Itaalia lehte!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts