Hispaania vaatamisväärsused: 15 imelist paika külastamiseks - infoViking
Hispaania-vaatamisvaarsused

Hispaania vaatamisväärsused: 15 imelist paika külastamiseks

Hispaania on turistide lemmikpaigaks olnud juba pikka aega, ning selle põhjuseid ei ole vaja kaugelt otsida. Ilusad kohad, mida vaadata, ja liivased rannad koos ideaalse kliimaga moodustavad paljudele inimestele täieliku unistuste paradiisi.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Puhkus perega möödub tihti rannas päevitades ja lastega ujudes. Siiski ei puudu randade kõrvalt ka kultuurilise väärtusega paigad ning looduse imed, mis moodustavadki põhilised Hispaanias vaatamisväärsused. Mida teha, mida külastada ja kuhu minna Hispaanias?

1. Granada: Alhambra

Hispaania vaatamisväärsused granada

Alhambra asub haruldselt looduskaunis kohas. Platoo, millele see ehitati, on vaatega Granada mauride vanalinna Albaicíni (Albayzini) kvartalile. Platoo põhjas voolab Darro jõgi läbi sügava kuristiku. 

Suurejooneliste lagedega kolossaalsed kambrid, kõrged saalid, marmorist purskkaevud, kuninglikud vannid ja granaatõunaaed on selle koha märksõnad. Giidiga ekskursioon paljastab teile selle ajaloolise pärli kõige vürtsikamad saladused ja varjulisemad nurgad, mille kohta mõned väidavad, et see on lausa kaheksanda maailmaime tiitli vääriline.

2. Valencia: Kunsti ja teaduste linn (Ciudad de las Artes y las Ciencias)

Hispaania vaatamisvaarsused Valencia

Ciudad de las Artes y las Ciencias on futuristlik ehitis. See kujutab endast justkui põhjatut vaatamisväärsuste kaevu ja paljud ütleksid, et see on tõeline kultuuriline ime.

Kompleksis on Umbracle koos välikunstigaleriiga ja paljude kohalike taimedega Hemisfèric, kus on Laserium, Planetarium ja Imax Cinema. Seal asuvad ka Principe Felipe teadusmuuseum, mis esindab interaktiivse teaduse keskust, Palau de. les Reina Sofía – ooperimaja ja etenduskunstide keskus ning Oceanográfico, Euroopa suurim akvaarium, kus elab üle 500 mereliigi.

3. Baleaarid

Hispaania vaatamisvaarsused Baleaarid

Vahemeres, mitte kaugel Hispaania idarannikust, esindavad Baleaarid nelja väikest saart, mis kõik on üksteisest erinevad. Näiteks saate minna Ibizale raju pidu nautima. Menorca seevastu on pigem vaikuse ja loomuliku suursugususe oaas. Mallorca on mägine saar ja seal on mitmeid vaatamisväärsusi, mida idülliliselt puhkusekohalt tõenäoliselt oodata võib. Formentera pakub imelisi randu ja palju muud.

Koos moodustavad saared täiusliku kombinatsiooni lõbust, ilust ja naudingust.

Loe veel: Mallorca vaatamisväärsused.

4. Toledo (Provincia de Toledo)

Hispaania vaatamisvaarsused Toledo

Madridist 73 km lõuna pool asub Toledo linn. Tejo jõest ümbritsetud ja mäe otsas asuv linn koos oma 2 aastatuhande pikkuse ajalooga on väga põnev koht uudistamiseks aga selle koha külastamine võtab palju kauem aega kui kiire nädalavahetuse reis.

Kuid lühike Santa Maria La Blanca sünagoogis veedetud aeg, kohaliku katedraali välisilme vaatamine ja lühike jalutuskäik üle Alcántara silla on tõenäoliselt piisav, et anda teile ülevaade linna ajaloolisest lummusest.

5. Córdoba: Suur katedraal ja mošee (Mezquita de Cordoba)

Hispaania vaatamisvaarsused Cordoba

Mezquita de Cordoba koos marmorist põrandakatete, hiiglaslike kaarte ja Bütsantsi mosaiikidega, mis on lihtsalt aukartust äratavad, on parim näide moslemi kangast kogu Hispaanias.

10. sajandi katedraal ja mošee tähistavad aega, mil Córdoba oma uue emiiri – Abd ar-Rahman III – alluvuses saavutas kõrgpunkti. Kindlasti on see keskaegse maailma ime oma müstilise õhkkonna ja eksootiliselt uhke sisekujundusega.

6. Provincia de Málaga: Costa del Sol

Hispaania vaatamisvaarsused Provincia de malaga

Ligikaudu 2 miljonit reisijat leiab enda tee igal aastal Costa del Soli kuurortidesse, et saada osa paljudest meelelahutuslikest, ajaloolistest ja kultuurilistest naudingutest.

7. Barcelona: Püha Perekonna kirik (Templo Expiatorio de la Sagrada Familia)

Hispaania vaatamisvaarsused puha perekonna kirik

Mida teha Hispaanias, kui asute Barcelona linna lähedal? Külatage kindlasti Püha Perekonna kirikut. Püha Perekonna kiriku külastamise võlu on see, et alates selle loomisest 1882. aastal on see olnud pidevalt muutuv projekt. Legend räägib, et kui kirik on lõpuks valmis, siis lõpeb ka maailm. Ja võib-olla just seepärast öeldakse ka, et arhitektid näevad pidevalt vaeva linna vaatamisväärsuse visiooni täitmise nimel.

Loe veel: Barcelona vaatamisväärsused.

8. Ronda: Ciudad de Ronda

Hispaania vaatamisvaarsused ronda

Andaluusia südames asuv Ronda on üks kõige armsamaid väikelinnu Hispaanias. Kuigi see areneb praegu kiire tempoga, on sellel siiski säilinud palju ajaloolist võlu. Just La Ciudad on see kuhu turistid tormi jooksevada, et avastada lummavaid vaatamisväärsusi ja nautida pisut romantikat. 

9. Barcelona: Guelli park (Parc Guell)

Hispaania vaatamisvaarsused guelli park

Ärge kiirustage seda kunstilist imedemaad külastades, vaid pigem nautige värvide vaatemängu. Laske oma kujutlusvõimel rännata selles muinasjutumaailmas, mille on loonud Hispaania kõige ettevõtlikum arhitekt.

Barcelona on Hispaania linnadest üks kõige tuntuimaid ning seda külastatakse tihti lühikese weekend getaway-na ning soodsaid lennupileteid Hispaaniasse leiad sa üsna mitu.

10. Kanaari saared

Hispaania vaatamisvaarsused kanaari saared

Parasvöötme kliimaga paitatud Tenerifet tuntakse kui igavese kevade saarena. Nautige la Rambleta maastikku kõrgel mägedes matkates või rahustage end, külastades ajalooliste elukohtadega La Lagunat.

Loe veel: Tenerife vaatamisväärsused.

La Palma, mis on välimuselt ja iseloomult suures osas vulkaaniline, ei sobi neile, kes eelistavad laiselda päikeseküllasel rannal. Vahulised lained löövad tugevalt vastu kiviseid kaljusid, kus asuvad tohutud viinamarjaistandused, avokaadopuuaiad ja tubakapõllud. 

Gran Canaria kompenseerib La Palma liivarandade puudumise.

Lanzarote, võrratu tuulest puhutud saar, kus hooned on valitsuse piirangute tõttu madalad, mis omakorda aitab avada mägede siluetti peaaegu igast vaaetvinklist. Külastage Parque Nacional de Timanfaya ja Jardin de Cactus, et kogeda omal nahal, mida see kaunis saar tegelikult endast kujutab.

Loe veel: Lanzarote vaatamisväärsused.

11. Picos de Europa

Hispaania vaatamisvaarsused picos de europa

Picos de Europa on tuntud oma peente söögikohtade poolest, mis asuvad mõnes piirkonna ahvatlevalt ingellikus linnas. See on koht, kus saate hingata värskendavat õhku, matkates mööda vapustavat marsruuti ja vaadates karmi lumega kaetud tippe.

Saate end pidevalt rõhuva kuumuse eest peita, taastades samal ajal tasakaalu ja siis mõistate, et Hispaania on palju enamat kui lihtsalt ilusad rannad ja ajaloolised väärtused. Pöörake kindlasti tähelepanu kõige haruldasematele looma- ja taimeliikidele ning valmistuge hämmastavate vaadete jaoks.

12. Santiago de Compostela

Hispaania vaatamisvaarsused santiago

Santiago de Compostelat peetakse apostel Jaakobuse puhkepaigaks. See on hüpnootiline koht ja isegi tänapäeval tormavad palverändurid keskaegsele Püha Jaakobuse teele, mis traditsioonide kohaselt sai alguse tema kodust ja lõppes vanalinna südames asuva katedraaliga. Vanalinn kuulutati 1985. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Turistid saavad nautida üsna pühalikku õhkkonda, mis on seotud paljude pühakute austust avaldavate paikadega, imetleda säravate fassaadide kunstilisi imesid ja jalutada mööda kitsalt looklevaid tänavaid. Ajaloolise kvartali välisküljel sagivad linna tänavail ülikoolitudengid ja külastajad naudivad einestamist kõnniteedel asuvates erinevates asutustes.

13. Ávila de los Caballeros: Avila müürid

Hispaania vaatamisvaarsused aviila muurid

Äkki olete kuulnud ütlust, et Avila linnal on vaid kaks vara – madal temperatuur ja kõrged müürid. Tõsi ta on, et seinad on kolossaalset kasvu ja meeldiv jahedus pakub veidi leevendust lõunamaisele kuumusele. Kuid samas on tegu ühe parima säilinud Euroopa keskaegse linnaga, mis on kuulus ka oma suurepäraste festivalidega.

14. Madrid: Kunsti kuldne kolmnurk

Madridi kunsti kuldne kolmnurk koosneb kolmest riigi kõige olulisemast muuseumist. Museo del Prado ülistab selliseid kunstnikke nagu Goya, Rubens ja Velázquez. Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía pühendab oma sisemuse tohutule Hispaania kunstikogule, kuid Picasso Guernica röövib rambivalguse.

Kuigi Museo Thyssen-Bornemisza võib olla kolmikust kõige vähem populaarne, on selles siiski mõned parimad ekspressionistide, impressionistide ning Ameerika ja Euroopa maalid 20. sajandi teisest poolest.

15. Provincia de León: Las Médulas

Hispaania vaatamisvaarsused las medulas

Las Médulas on tegelikult iidsed tehnoloogiad, mida Rooma keisririigi armeed kasutasid kullamaardlate kasutamiseks hüdraulilise jõu abil.

Keeruline kanalite süsteem kasutas jõuna voolavat vett, mis voolas läbi tunnelite jA järvede uhudes sellega välja savitaolise vundamendi, mis omakorda tekitas üsna uskumatult punaka kontuuri.

Vaata veel: Euroopa sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts