Barcelona vaatamisväärsused: Vahemere äärne linn Hispaanias
Barcelona vaatamisväärsused

Barcelona vaatamisväärsused: Vahemere äärne linn Hispaanias

Barcelona on Vahemere äärne linn Hispaanias, mida nimetatakse kohalike poolt ka Kataloonia pealinnaks. Sellest päikelisest linnast leiad ühe tõelise Hispaania päriliku kultuuri koos kuumavereliste ja energiliste kohalikega. 

Sellelt Barcelona vaatamisväärsuste listist leiad mitmed omapärased kirikud, sürrealistliku arhitektuuri meistriteoseid, Euroopa suurima staadioni ja palju muud.

1. Sagrada Familia basiilika

Sagrada Familia - Barcelona vaatamisväärsused

Sagrada Família basiilika asub linna põhjaosas, püüdes pilke oma 18 keerjas torniga, mis tõusevad kõrgele kõigist teistest kõrvalolevatest hoonetest. See Hispaania vaatamisväärsus on Euroopa üks omapärasemaid kirikuid, mis on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Katalaanide üks kuulsamaid arhitekte Antoni Gaudí sai 1883. aastal ülesandeks kujundada  basiilika neogooti stiilis kirikuks. Kuid vaatamata etteantud plaani asemel lõi ta oma kuulsa sürrealistliku juugendarhitektuurilise ehitise.

Algselt ehituse ajaks prognoositud 10-15 aastat on tegelikkuses tänapäevani ikkagi veel täielikult välja ehitamata. Sellegipoolest pühitses paavst Benedictus XVI basiilika sisse 2010 aastal.

Kuigi basiilika on siiani täielikult lõpetamata, saab sellegipoolest selle püha hoone siseruume külastada. Pühakoja seest leiab massiivse pealöövi, laes sädelevad dekoratiivsed kujundid ning värvilised vitraaž aknad, mis valgustavad seda suursugust kirikut.

2. Gooti kvartal

Gooti kvartal - Barcelona vaatamisväärsus

Barcelonast võib leida paiga, mis tekitab tunde, et just kui oleks ajast tagasi rännatud. Gooti kvartalit (Barrio Goticot) on samuti linna vanim kvartal, mida  mõnikord nimetatakse ka keskaegseks Barcelona linnaks.

Gooti kvartalist leiab mitmeid ilusaid vanu kirikuid, väljakuid, söögikohti ja muuseume. Jalutades mööda kitsaid tänavaid saab seal nautida arhitektuurilisi ehitisi alates keskajast kuni 19. sajandini.

3. Güelli park

Güelli park - Barcelona vaatamisväärsus

Üks peamisi vaatamisväärsusi, Güelli park on ainulaadne aia kompleks, mille on kujundanud legendaarne Antoni Gaudi. Koos omapärase sürrealistliku arhitektuuriga avaneb pargist üks parimaid vaateid linnale.

See on avalik park, mis koosneb aedadest ja erinevatest arhitektuurilistest elementidest. Pargi kujundas täielikult Antoni Gaudi, keda peetakse Kataloonia kaasaegse arhitektuuri teerajajaks. 

Park sisaldab pilkupüüdvaid kiviehitisi, draakoni purskkaevu, väänduvaid kaljusambaid ning mitmeid teisi Gaudi meistriteoseid. Pargi ülaosas asub terrassiga ala, kust avaneb suurepärane vaade Barcelona linnale.

4. Casa Mila

Casa Mila - vaatamisväärsus Barcelonas

UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Casa Milà on Antoni Gaudí kuulsaim ilmalik hoone Eixample linnaosas elegantse Passeig de Gràcia puiestee lähedal. Casa Milà on kohalike seas tuntud ka kui “La Pedrera“, mis tõlkes tähendab “kivimurdu”.

Aastatel 1906–1912 ehitatud avangardistlik elamu on väljanägemiselt rohkem skulptuur, kui funktsionaalne hoone. Looduskivist fassaadi iga joon on kumer mida ilmestavad ümarad aknad, metallist rõdupiirded ning laineline katus annavad jällegi aimu Gaudi sürrealistlikust arhitektuuri käsikirjast.

Külastajatel on võimalik jalutada mööda katuseterrassi, et vaadata lähemalt kummalise kujuga mosaiikidega korstnaid. Katuseala premeerib külastajaid ka sensatsiooniliste vaadetega üle linna, mis ulatub välja kuni kuulsa Sagrada Familia basiilikani.

Casa Milàs asub Fundació Catalunya kultuurikeskus, mis korraldab aastaringselt üritusi. See on avalikkusele iga päev külastamiseks avatud.

5. La Rambla avenüü

La Rambla avenüü - Barcelona vaatamisväärsused

Barcelona seltskonnaelu süda asub La Rambla avenüül, mis jagab vanalinna kaheks osaks. Laiade jalakäijate kõnniteed ääristavad kauplused, restoranid ja välikohvikud, mistõttu on sellest saanud linna üks populaarsemaid kohti kus mõnusalt aega veeta.

Päevasel ajal leiab sellelt tänavalt palju kohalikke elanikke, kes teevad oma igapäevaseid oste kohalikest poodidest ning õhtusel ajal teevad sõpruskonnad ja pered oma õhtuse jalutuskäigu (paseo) sel tänaval, et nautida värsket õhku ja elavat keskkonda. 

Mõnel päeval võib jalutajaid kostitada ka elava muusika, miimika etenduste või muude tänava etendustega. Tänava lähedalt võib leida lisaks veel mitmeid huvipakkuvaid kohti nagu Güelli palee (Palau Güell) ja Gooti kvartal.

6. Kataloonia Muusikapalee

Kataloonia Muusikapalee - Bareclona vaatamisväärsus

19. sajandil ehitatud muusikasaal Kataloonia muusikapalee (Palau de la Música Catalana) on teise suurepärase katalaani arhitekti Lluís Domènech Montaneri töö, kes on samuti tuntud oma panuse poolest katalaani modernismi. 

Uhket välisilmet kaunistab dekoratiivsed sambad ja mosaiik detailid. Muusikapalee seest leiab 2200 inimest mahutava kontserdisaali ning laest suursuguse vitraažaknad. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv hoone on ainuke kontserdisaal Euroopas, mis on päevavalgel täielikult loomuliku valgusega valgustatud.

7. Montjuïc maagiline purskkaev

Montjuïc maagiline purskkaev - Barcelona vaatamisväärsus

Üks parimaid asju mida teha Barcelonas öösel on imetleda Montjuïci võluvat purskkaevu (The Magic Fountain of Montjuïc). Suure Art Deco purskkaevu kujundas Carles Buigas 1929. aasta rahvusvahelise näituse tarbeks.

Montjuïci purskkaev rõõmustab igas vanuses oma koreograafilise valguse etendustega koos sünkroonis käiva muusikaga. Näitused toimuvad suvel neljapäevast pühapäevani ning muul hooajal reedel ja laupäeval. Õhtused etendused kestavad paar tundi, sealhulgas muusika etendused toimuvad iga poole tunni tagant.

8. Camp Nou jalgpallistaadion

Camp Nou jalgpallistaadion - Barcelona vaatamisväärsused

Camp Nou on iga jalgpallifänni jaoks kohustuslik koht kuhu minna Barcelonas ning isegi siis kui pole selle kohaliku klubi kiindunud fänn. See staadion oli üks Barcelonas 1992. aasta suveolümpiamängude toimumispaigaks ning tänapäeval on see kohaliku hiiu FC Barcelona kodu areeniks. 99 354 istekohaga staadion on suurim Euroopas ja suuruselt teine maailmas.

Camp Nou pakub giidiga ekskursioone, mida juhivad kakskeelsed ametlikud FC Barcelona giidid. Ekskursioonid (inglise ja hispaania keeles) hõlmab staadioni põhilisi kohti nagu mänguväljak, meeskonna riietusruumi, mängijate tunnelit ja kommentaatorite alasid.

Seal asub ka spordimuuseum, mis esitleb klubi trofeesid, fotosid ning erinevat multimeediat, sealhulgas videoid FC Barcelona kuulsamatest väravatest.

9. Sagrat Cor kirik

Sagrat Cor kirik - vaatamisväärsus Barcelonas

Linna üks tuntum hoone asub hoopiski veidike linnast väljas Tibidabo mäe kõrgeimas punktis. Sealt tipust avanevad ühed parimad vaated Barcelona linnale. Hispaania arhitekti Enric Sagnier poolt alustatud kiriku ehitusega 1902 aastal, mille hiljem lõpetas tema poeg Josep Maria Sagnier 1961 aastal. 

Silmapaistvat kirikut ehib mitmed kivist tornid ning mille kõige tipus kõrgub suur Jeesuse kuju. Lisaks kaunile vaatamisväärsusele on see ka parim koht kus nautida kaugeid panoraamvaateid Hispaania linnale.

Lisaks kirikule leiab sealt samast ka retrohõngulise Tibidabo lõbustuspargi, Hispaania vanim ning mis on selles kohas püsinud juba alates 1905 aastast. Sõit ühe atraktsiooni peal on kindlasti üks asi mida teha Barcelonas.

10. Arc de Triomf

Arc de Triomf - Barcelona vaatamisväärsus

Modernistliku arhitekti Josep Vilaseca Casanovase kujundatud Arc de Triomf on Barcelona vastus samanimelisele võidukaarele Pariisis. Erinevalt naaberriigi sugulasest ehitati see kaar, aga hoopis teisel põhjusel, kui see hoopiski oli 1888. aasta Barcelona universaalnäituse peamiseks sissepääsuväravaks.

Kaar on ehitatud neo-Mudéjari stiilis punastest tellistest. Eesmisel friisil on Josep Reynési kiviskulptuur “Barcelona tervitab rahvusi”. Vastaspoole friis sisaldab endas kivinikerdust pealkirjaga “Tasu” (Recompensa), mis tähistab maailmanäitusel osalejatele auhindade jagamist.

Lõpetuseks

Barcelona on üks tuntumaid linnu terves Euroopas, kus leidub nii mitmeidki pärle nii arhitektuuri, traditsioonide, kultuuri kui ka muude Barcelona vaatamisväärsuste hulgas.

Vaata lisaks: Euroopa sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts