Šveitsi vaatamisväärsused: 14 lummavat vaatepilti - infoViking
Šveitsi vaatamisväärsused

Šveitsi vaatamisväärsused: 14 lummavat vaatepilti

Šveits on Euroopa üks enimhinnatud paiku, sest see asub Alpi mäestiku südames ning peidab endas kokku kogu Kesk-Euroopa ilu ja traditsioonid. Vaatamisväärsused Šveitsis on suuresti seotud geograafiliste punktidega, milleks on ilusad kohad nagu Matterhorni mägi või Lugano järv.

Paljud lähevad Šveitsi just matkama, sest mägised alad pakuvad imelisi vaateid. Šveits on ideaalne koht reisimaks perega ja lastega, sest seal on välja arenenud suurepärane infrastruktuur ning linnad on väga peresõbralikud. Mida külastada, mida vaadata ja kuhu minna Šveitsis? 

1. Pilatuse mägi

Šveitsi vaatamisväärsused pilatuse mägi

Luzerni järve piirkonnas asuv Pilatuse mägi on täis legende. Mäe nimi tuleneb kuulujutust, et sinna võis olla maetud kuulus piibellik Rooma kuberner Pontius Pilatus. Keskaegsed eurooplased uskusid, et mägi kujunes taevast alla langeva draakonikivina.

2100 meetri (7000 jala) tipust avaneb vaade Šveitsi ja Prantsuse Alpidele ning allpool asuvale Luzerni järvele. Talvel on kõrgmäestikus puhas jõuluturg ja suvi pakub ohtralt matkamisvõimalusi. Sellesse piirkonda pääseb maailma kõige järsema raudteega, mille kalded on üle 48%.

2. Grindelwald

Sveitsi vaatamisvaarsused grindelwald

Mida teha Šveitsis kui oled loodussõber? Külastage mägilinna Grindelwaldi, mis on Jungfrau piirkonna suurim suusakuurortlinn. See armas alpilinn on nii suvine kui ka talvine tegevuspiirkond. Suvel saab nautida suurejoonelisi matkaradu ja mõnda Euroopa armastatumat kaljuronimise kohta. Talviti saab suusatada või isegi proovida kohalikku kelgumäge. Festivalisõpradele on pakkuda ülemaailmsel lumefestivalil jääskulptuure.

3. Reini juga

Sveitsi vaatamisvaarsused reini juga

Schaffauseni lähedal asuv Reini juga on Euroopa suurim juga. Selle hämmastava vaatamisväärsuseni pääseb paadireisiga, mis näitab Šveitsi külastajatele ka jõeäärset lossi ja suurejoonelist rändrahnu, mis asub keset jõge joa tipus. Seal on vaateplatvormid, mis ulatuvad üle joa ja võimaldavad külalistel tunda, et nad hõljuvad otse kose kohal. Laste mänguväljak, ajalooline muuseumipiirkond ja seiklusrada muudavad külastuskeskuse suurepäraseks võimaluseks reisi lõpetada.

4. Bernina Express

Sveitsi vaatamisvaarsused bernina express

Bernina Express on erksavärviline helepunane rong, mis läbib Alpe, alustades Churi linnast ja lõpetades Tiranoga, otse üle piiri Põhja-Itaalias. Vaieldamatult kõige maalilisem Šveitsi rongisõit. Sõit ise kestab umbes 4 tundi ja läbib 196 silda ja 55 tunnelit.

5. Jungfraujoch

Sveitsi vaatamisvaarsused jungfraujoch

Jungfraujoch on Berni Alpides asuv mägi, kuhu pääseb mööda raudteed ja mis lõpeb Euroopa kõrgeima mäejaamaga. Tähtsündmuste hulka kuuluvad vaated suurepärastele mäetippudele nagu Eiger, Monch ja Jungfrau ning vaated suurele Eigeri liustikule. Siin asub ka Sfinksi observatoorium. See on üks maailma kõrgeimaid astronoomilisi vaatlusjaamu.

6. Chateau de Chillon

Sveitsi vaatamisvaarsused chateau de chillon

Mida teha, kui tahta näha tõelist ajaloolist hiilgust? Külastage Chilloni lossi (Château de Chillon), mis asub Genfi järve kaldal. Veeloss oli üle nelja sajandi peamine kindlus, mis jälgis järvel veetransporti ja valvas maismaateed St Bernhardi kuruni. Lossis on 14. sajandist pärit kunst, maa-alused võlvid, 25 eraldi hoonet kolme sisehooviga ja kaks ringmüüri. Igal aastal külastavad lossi sadu tuhandeid inimesi. Neile, kes unistavad ülimast suurest muinasjutulisest pulmast, saab lossi eraviisiliselt rentida isiklike ürituste jaoks.

7. Matterhorn

Sveitsi vaatamisvaarsused matterhorn

Kuulus Matterhorn on Šveitsi Alpide ikooniline embleem. Mäe nimi tuleneb saksakeelsetest sõnadest Matte, mis tähendab heinamaa, ja Horn, mis tähendab tippu. 4478 meetri (14 692 jalga) kõrgune tipp asub Šveitsi ja Itaalia piiril ning on üks Alpide kõrgemaid tippe. See on ka üks surmavamaid tippe Alpides. Alates esimesest ronimisest aastatel 1865 kuni 1995 on sellel surnud 500 alpinisti.

8. Schweizerischeri rahvuspark

Riigis, kus igal sammul on sinu ees imeline maastik, võib olla raske arusaada, et kuhu üldse minna. Riigi ainsa rahvuspargina annab see teile ülevaate sellest, kuidas olid Alpid enne turismi. Lumistest liustikest kuni kütkestavate niitudeni – sellest kohast on kõike.

Valikus on palju matkaradu, millest igaüks viib külastajad mööda unustamatudest vaatamisväärsustest. Ja kui teil veab, võite märgata mõnda pargi kohalikku elanikku – punaoravad, metskitsed ja punahirved.

9. Genfi järv

Sveitsi vaatamisvaarsused genfi jarv

Genfist läänes Lausanne’i idas ulatuv Genfi järv on üks Šveitsi ilusamaid kohti. järvel on ka palju tegevust. Purjelauasõit, veesuusatamine ja süstaga sõitmine on kõik võimalikud piirkonna aktiivsematele külastajatele. Või kui tunnete end veidi laisemalt, siis võite lihtsalt maha istuda ja aurulaeva tekilt järve ilu nautida.

10. Lugano

Sveitsi vaatamisvaarsused lugano

Hingematva Lugano järve kaldal asuv linn, mida nimetatakse Šveitsi Monte Carloks, ühendab Šveitsi ja Itaalia kultuurid unustamatuks nädalavahetuse puhkuseks. Siin on palju muuseume ja soojad Vahemere tuuled, mistõttu võite külastades isegi arvata, et viibite lähedal asuvas Itaalias. Väljaspool linna on järvest tõusvate lopsakate mäenõlvade ümber ehitatud muljetavaldavad villad.

11. Zürich

Sveitsi vaatamisvaarsused zurich

Tõsi ta on, et ükski Šveitsi vaatamisväärsuste loend pole täielik ilma Zürichit mainimata. Tegu on Šveitsi suurimaa linnaga, mis on ka riigi sotsiaalne ja kultuuriline keskus. Tegelikult on Zürichil vaatamata oma tuntud fintantsilisele tagataustale, üllatavalt palju tegevusi võimalik teha. Alates populaarsest Pride’i paraadist kuni Euroopa suurima tänavareivini toimub seal alati palju asju.

12. Bern

Sveitsi vaatamisvaarsused bern

See pole mitte ainult Šveitsi pealinna vaid ka üks lummavamaid kohti, mida külastada. Jalutage mööda vanalinna kitsaid munakivikive ja saate peagi aru, miks see naabruskond on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Berni ajaloolisest keskusest leiate terve hulga butiike, baare ja karusid. Jah, see on õige, karupere – linna sümbol – elab linna tabava nimega Karupargis, mis asub vanalinna vastas.

13. Zermatt

Sveitsi vaatamisvaarsused zeermatt

Zermatt on iseenesest suurepärane sihtkoht, seda enam, kui arvestada Matterhorni nõlvad, mis muudavad sihtkoha nii ainulaadseks.

Aastaringselt pakuvad nõlvad oma maastiku ja looduse suurepärast ilu, mis on talvel ideaalne nii lumelauduritele või suusatajatele kui ka suvel matkajatele.

Winkelmattenist kuni Furini on jalgratturitele mõeldud mägirada ning Zermatt Alpini keskus pakub mägironijatele aastaringselt tegevust..

14. Rhone’i liustik

Sveitsi vaatamisvaarsused rhone liustik

Rhône’i liustik on Aletschi liustiku järel suurim liustik Alpides. See asub Valais’ kantonis ja selle pindala on umbes 15 ruutkilomeetrit. Liustik on taandunud alates 19. sajandi keskpaigast ja on muret, et see võib mõne aastakümne jooksul täielikult kaduda.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts