Lanzarote vaatamisväärsused: 14 paika Kanaari saarel - infoViking
Lanzarote vaatamisväärsused

Lanzarote vaatamisväärsused: 14 paika Kanaari saarel

Lanzarote on kõige idapoolseim Kanaari saar, mis on ühtlasi saarestiku vanim liige. Seda saart iseloomustab vulkaaniline maastik, troopiline kliima ning üsna tasane maapind kuna kõrgeim punkt asub 670 meetri kõrgusel üle merepinna. Sellegipoolest, et Lanzarote on jäänud suurte vendade nagu Tenerife ja Gran Canaria varju on see ikkagi väga huvitav saar mida avastada ja külastada.

Mida leiab sellest Lanzarote vaatamisväärsuste listist: Kunstlised pärlid, ühe maailma suurima kaktuse koosluse, kaljused rannikualad, värvikat ajalugu, vulkaanilist maastikku ning mitmeid tegevusi mida teha Lanzarote saarel.

1. Timanfaya rahvuspark

vaatamisväärsus Lanzarotel - Timanfaya rahvuspark

Lanzarote karmi maastikku on kujundanud mitmed vulkaanilised tegevused minevikust ning eriti seda just peale hävitustööd 1730 – 1736 aastatel. Peale kuute aastat kestnud vulkaanipurskeid oli kolmandik saarest kaetud laava ja tuhaga.

Timanfaya rahvuspark loodi 1974. aastal, mille jahtunud laava kujundas selle pargi sürrealistliku “kuumaastiku”. See on vaieldamatult kõige tuntum Lanzarote vaatamisväärsus, mida tuleb saarel kindlasti külastada. 

Timanfaya rahvusparki pääseb Mancha Blanca ja Yaiza vaheliselt teelt ning selle suure ala sisse jäävad hulgaliselt põnevaid kohti. Kuna oma mahult on see park suur, tasuks seda külastada autoga või ühineda kohaliku ekskursiooniga.

2. Los Hervideros

Los Hervideros

Saare lõunaosas asub üks kaljune rannik, mis on tuntud nimega Los Hervideros. See Lanzarote vaatamisväärsus on üks imepärane paik, kus loodus ning merelained möllavad. See on koht oma tuntuse saanud läbi oma laavatunnelite, mis järjepidevalt oma avadest mulisevat vett välja paiskab.

Huvitava faktina on Los Hervideros saanud selle tõttu ka oma nime, mis sõna-sõnalt tähendab “keevad potid”. See on üks huvitavamaid kohti saarel, kus saab kogeda Atlandi ookeani lainete jõudu ning turnida vulkaanisel maastikul.

3. Rohelised koopad

Rohelised koopad

Jameos del Agua koobaste lähedal asuvad Rohelised koopad, mis on kohalikus keeles rohkem tuntud kui Cueva de los Verdes. See maa-alune vulkaaniliste laavatorude kompleks on tekkinud lähedal asuva Volcán de la Corona purskest. Jällegi pani seal oma loomingu mängu kohalik kunstnik Jesús Soto, kes muutis selle turismisatraktsiooniks. 

Lanzarote vaatamisväärsus viib sind läbi valgustatud koobaste maa-alusesse kambrisse, kust leiab kunstniku Cesar Manrique ekspositsioone, kui ka auditooriumi, kus toimuvad pidevalt kontserdid.

4. Papagayo rannad

Papagayo rannad

Mõned Lanzarote kauneimad rannad asuvad saare lõunaosas Playa de Papagayo ümbruses, mis pakub mõnusat alternatiivi rahvarohketesse puhkekeskustele. Kuna rannad asuvad Los Ajaches kaitsealal on põhjus selle, et miks pole see vaatamisväärsus Lanzarotes turismimagnetiks ümber ehitatud.

Papagayo rannad on ideaalseks kohaks, kus saab mõneks tunniks lõõgastuda. Naudi maalilisi vaateid kalju tippudelt, jalutada mööda liivarandu ning liuelda selles kristall selges vees – need on vaid mõned asjad mida teha Lanzarote looduskaunis kohas. 

5. La Geria veinipiirkond

La Geria veinipiirkond

Lanzarote La Geria piirkonnast leiad hulgi viinamarjaistandusi ning veinitootjad, kus õpid tundma saare ainulaadset viinamarjakasvatus stiili ning muidugi on seal võimalus degusteerida kvaliteetseid veine. Lanzarote veinikultuur sai hoo sisse peale 1730-ndate purskeid, mil maa sai kaetud viinamarjale viljaka vulkaanilise tuhaga.

Näiliselt paistavad, et viinamarjad sirguvad karmides tingimustes, kuna põõsad on istutatud üksikult lohkudesse, mis omakorda on kaetud halli multšiga. Kuid siiski suudavad nad õitseda sellistes kuivades oludes.

La Geria veinipiirkonna põhiline sort on kerge valge vein, mille tuntuim kaubamärk on Malvasia Volcanica. Muidugi esineb ka teisi sorte, mida tasuks oma keelega limpsata nagu näiteks magusatel dessertveinidel kasutatavad Diego, Listan Negro ja Moscatel.

6. Kaktuse aed

Kaktuse aed

Kaktuse aed (Jardin de Cactus) on vaatamisväärsus Lanzarotel, kuhu on kokku kogutud ligikaudu 4500 kaktust ja sukulenti üle kogu maailma. See asub kaitse all olevas aias, mida ümbritsevad vana karjääri müürid. Kaktuseaed kuulub samuti Cesar Manrique loomingu alla.

Seal asub ka kohvik, mille terrassilt avaneb vapustav vaade aiale ning mille menüü on spetsialiseerunud Lanzarote kohalikele roogadele. Hea võimalus kus maitsta lihakatest kaktuse lehtedest valmistatud kaktuse burgereid.

7. Jameos del Agua koopad

Lanzarote vaatamisväärsused - Jameos del Agua

Jameos del Agua koopad on üks populaarsemaid Lanzarote vaatamisväärsusi, mille on kujundanud saare kuulsaim kunstnik Cesar Manrique. Sisenedes sellesse laava torude süsteemi näete enda ees ühte salapärast maa-alust järve, mille põhjas pesitsevad pisikesed valged albiino krabid.

Peale väikest ekslemist viib sind rada päikese külluslikku türkiis sinise laguuni, mida ümbritsevad lohvakad palmid ning mahukad vulkaanilisest kivist seinad. See on üks tõeliselt kaunis koht, kus iga nurk on meeletult fotogeeniline.

Lisaks silmailule leiad sealt samast ka mitmed kohvikud, kus peale ringi seiklemist saab ka mõnusalt kõhtu täita. Samuti on ühes järve otsas ka kontsertide jaoks kasutatav maa-alune auditoorium, mis koos erakordse ümbruskonnaga pakub meeliülendavaid elamusi.

8. La Graciosa saar

La Graciosa saar

Kui Lanzarote vaatamisväärsustest jääb väheks, siis tasuks oma pilk pöörata põhja pool asuvale La Graciosa saarele. Leavasõit Orzolast kestab kõigest 30 minutit ning reis sinna on juba midagi mida oodata, kuna teel sinna saab uudistada merelinde ning sealt avaneb ka vaade Famara kaljudele.

Parim viis saare avastamiseks on rentida jalgratas ning teha üks seiklusrohke tiir mõõda vulkaanilist maastikku. Lisaks leidub sealt hulganisti privaatseid kuldse rannaliivaga randu. Saare pealinnas on ka mõned kohvikud ja restoranid, kus saab peale rattasõitu jalga puhata.

9. Charco de los Clicos

Charco del Clicos

El Golfo küla lõunaservas asub üks kaunimaid looduslikke Lanzarote vaatamisväärsusi. Roheline laguun, mille leiab kaardilt nime Charco de los Clicose järgi, helendab päikese käes nagu smaragd musta liiva taustal. 

Roheline värvus pärineb vees elavatest vetikatest ning see ala on samuti ka looduskaitse all. Seega pole laguunis ujumine lubatud. Samuti asub seal ka musta liivaga rand, mille kaldal asuvad sinised kalapaadid. Lago verde ehk roheline laguun väärib oma ilu poolest kindlasti külastamist.

10. Lanzarote veealune muuseum

Marina Rubiconi ranniku lähedal asub Lanzarote veealune muuseum, mis on tuntud ka nimega Museo Atlántico. See veealune skulptuuripark on üks tõeline maiuspala sukeldumise entusiastidele, mille rajas 12 meetri sügavusele kunstnik Jason deCaires Taylor.

Sukeldumisreise korraldatakse Playa Blancast ning selles osalemisel ei pea sa olema kogenud kala. Kaasa saavad ka need, kes lähevad alles esimest korda, kuna algajad koolitatakse välja ning sukeldumisreis toimub koos instruktoriga.

Veealuste Lanzarote vaatamisväärsuste uudistamine on kindlasti üks põnevamaid asju mida teha Lanzarotel ning mille elamus jääb pikalt meelde.

11. Lagomar

Lagomar on saarel asuv ainulaadne maja ja Lanzarote vaatamisväärsus, mis kunagi kuulus Omar Sharifile ning mille kujundas kunstnik Jesús Soto. Omar ei elanud seal pikalt, kuna kuulujuttude põhjal kaotas ta selle kinnistu bridžimängus ega naasnud kunagi Lanzarotele.

Mäenõlvale ehitatud majutusasutus on täis peidetud kambreid ning vaateid üle türkiissiniste basseinide ja lopsakate aedade. 1980ndatel aastatel andsid arhitektid sellele uue ilme, et luua sinna kunsti- ja kultuurikeskus. Tänapäevalgi on see saare üks tuntumaid turismiatraktsioone.

12. Teguise

Teguise

Teguise, mis asutati 1402. aastal on Lanzarote endine pealinn, mis pakub uudistamist nii mõnekski ajaks. Linna külastatuim paik on vanalinna piirkond, kus saab eksleda kaunite valgeks lubjatatud hoonete vahel, mis on nüüdseks ümber ehitatud restoranideks ning butiikideks.

Mida teha Lanzarote Teguise linnas? Külastage linna turgu, tutvu kingi- ja käsitöö poodidega, lõunata mõnes vanalinna tänavakohvikus, külastage Casa Museo Palacio Spinola uhket häärberit ning visake Guadalupe Jumalaema kirikule silm peale.

13. Santa Barbara kindlus

Santa Barbara kindlus

Teguise linna küljel asub Santa Barbara kindlus, mis rajati vulkaanilise mäe tippu 14. sajandil. Selles samas kindluses asub nüüdseks Piraatide muuseum (Museo de la Pirateria), mis dokumenteerib barbaarsete piraatide rünnakuid Teguise vastu 16. ja 17. sajandil.

Aastasadu tagasi tulid piraadid otsima sinna orje või hoopiski nabisid kinni neid, keda nad saaksid hiljem lunaraha eest tagasi müüa. Üks põnevamaid Lanzarote vaatamisväärsusi, kust leiab muuseumi, kus kirjeldatakse saare ebatavalisi ajaloolisi sündmusi.

14. Haria

Haria

Haria on väikelinn saarel, millelt leiab arvukalt palmipuid, maalähedase miljöö ning veidi araabia hõngu. Seda kohta tuntakse kui 1000 palmi alleena, kuna kohaliku tavade kohaselt istutatakse sinna iga poisi ja tüdruku sünni puhul vastavalt, kas kaks või üks palmipuu. 

Parim aeg linna külastamiseks on laupäev, kui kohalik turg on täies hoos. Plaza León peaväljakult leiab käsitööliste müügiletid koos kohalike suveniiridega. Lisaks väärib külastamist ka linna servas asuv Cesar Manrique maja.

Lõpetuseks

Lanzarote jääb sageli tuntumate Kanaari saarte varju, kuna turism õitseb teistes kohtades rohkem. Aga siit tuleb välja just üks selle saare eeliseid – rohkem privaatsust. Lanzarote on ideaalne turismikoht kuhu minna koos laste, sõprade, kaasa või hoopiski üksi. Avastamist leidub igale maitsele.

Vaata veel: Euroopa sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts