Tenerife vaatamisväärsused: Kanaari saarte pärl - infoViking
Tenerife vaatamisväärsused

Tenerife vaatamisväärsused: Kanaari saarte pärl

Kanaari saarestikus asuv Tenerife on populaarne koht kuhu minnakse ikka ja jälle puhkama, seiklusi otsima või lihtsalt nautima sooja kliimat. Hispaania alla kuuluv Tenerife saar on üks põnev koht, kus leiab tegevusi igale maitsele.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Sellest Tenerife vaatamisväärsuste listist leiad parimad kohad matkamiseks, autentsed külad, suurimad mäed ning mitmed rahvuspargid.

1. Teide vulkaan ja rahvuspark

Tenerife vaatamisväärsused

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv rahvuspark koosneb peamiselt 16 kilomeetri laiusest vulkaani kraatrist, mis paikneb otse saare keskel. Teide vulkaani tipp kerkib 3 718 meetri kõrgusele merepinnast ning samuti on see ka Hispaania kõrgeim tipp.

Teide vulkaan on üks põhilisi Tenerife vaatamisväärsusi oma kauni looduse poolest, kust leiab ühe erilise vulkaanilise mäe koos rikkaliku looma- ja taimeliikidega. Teide rahvuspargi pindala on 190 ruutkilomeetrit ja see hõlmab endas mitmekesist maastikku.

Üks parimaid asju mida teha Tenerife saarel on matkamine mõnel Teide rahvuspargi märgitud matkarajal. Populaarseim matkarada on Roque de García, mis on 3,5 km pikkune ringrada, mille läbimiseks kulub maksimaalselt 2 tundi.

Teide vulkaan on üks põhilisi Hispaania vaatamisväärsusi, kus peab kindlasti Tenerife saare külastusel käima. Ülevalt tipust avanevad panoraamvaated kogu saarele ning otse loomulikult saad kaeda ka vulkaani kaatrit.

2. Siam park

Tenerife vaatamisväärsused

Siam park on üks suurimaid lõbustusparke Hispaanias, mille seest leiab Tai teemalise veepargi, kus on suurim Tai hoonete kollektsioon väljaspool Taid. Selle pargi avas Tai printsess Maha Chakri Sirindhorn 2008 aastal.

Selles pargis on hulk eri tasemel vee liumägesid. Noorematele lastele on olemas peresõbralikud ja lihtsamad liumäed ning teisest otsast leidub vanematele ka veidi adrenaliini pakkuvaid liumägesid. Mitmed teema pargid, lainebassein, Tai restoranid ja Tai ujuv turg on vaid mõned asjad, mis pakub tegevust terveks päevaks.

Siam park on koht kuhu minna Tenerifel lastega, kus saab mõnusalt terve päev aega veeta. Lisaks hulga atraktsioonidele leidub sealt teema kohaselt mitmeid Tai restorane, kus saab end kosutada hea ja paremaga.

3. Põrgu kuristik

Tenerife vaatamisväärsused

Põrgu kuristik (Barranco del Infierno) asub Tenerife lõunaosas, saare ühes populaarsemas kohas Costa Adejes. See on külastatavuselt teine ​​kaitseala, mis jääb alla vaid Teide vulkaanile.

Sealt leiad Tenerife ühe kaunima looduskeskkonna, kuristiku koos matkarajaga, mis õnneks ei vasta oma nimele põrgu. Sellelt 2000 hektarilisel maastikult leiad muinasjutulisi kohti, mis on justkui postkaardilt välja lõigatud.

Ligi seitse miljonit aastat on loodus seda Tenerife vaatamisväärsust kujundanud imeliseks järskude nõlvadega maastikuks, mida tänapäeval saab läbida erinevatel matkaradadel. Varem kasutasid seda sama kuristiku radasid peamiselt karjased, kes tõid oma kitsed piirkonda karjatama. Tänapäeval on seal matkamine ning sealhulgas saare suurima kose avastamine üks peamisi asju mida teha Tenerife saarel. 

4. Vilaflor küla

Tenerife vaatamisväärsused

Saare lõunaosas asuv väike külake Vilaflor on omapärane tänu oma privilegeeritud asukohale saare kõrgeimas piirkonnas, mis teeb sellest ühest tõeliselt ainulaadse vaatamisväärsuse Tenerifel.

Maaliline küla on ümbritsetud männimetsadest ja vaid kiviviske kaugusel Teide mäest. Selle majad ja munakivisillutisega tänavad on need elemendid, mis meelitab uudistavaid külastajaid üle kogu saare. Parim koht Tenerifel, kus lihtsalt ringi jalutada ning hingata sisse seda rahulikku maahõngu.

5. Loro park

Loro park - tenerife vaatamisväärsused

Siami pargiga sarnane Loro Park on Tenerife üks kauem tegutsenud park. Ainuüksi Jurassic Park teemalises pargi osas asub maailma suurim erinevate papagoide kollektsioon. Seetõttu viitab Loro park (Loro Parque) hispaania keeles “papagoi pargile”.

Puerto de la Cruzi äärelinnas asuv loomaaed, pindalaga 13,5 hektarit,  sisaldab endas mitmesuguseid looma- ja taimeliike. Loro park on tuntud eelkõige papagoide paradiisina, kuna sealt leiab kõige mitmekesisema papagoide “armee” tervest maailmast.

Loro pargis toimuvad erinevad etendused, kus oma etteastega lahutavad meelt merilõvid, delfiinid ja papagoid. Sel Tenerife vaatamisväärsuses on ka tohutu papagoi muuseum ning eraldi laste mänguväljak nimega Kinderlandia.

6. Los Gigantes kaljud

Tenerife vaatamisväärsused - Los Gigantes kaljud

Los Gigantes kaljud, mis on looduslik Tenerife vaatamisväärsus asub saare läänerannikul. Seal saab imetleda massiivseid kaljuservasid, mis ulatuvad Atlandi ookeani pinnast ligi 500 meetri kõrguseni.

Los Gigantes kaljude kõrval asub ka samanimeline linn, kust saab juba vaadelda neid suursuguseid kivimassiive. Kuid parima elamuse saamiseks leidub sealt samast linnast mitmeid paadireise, mis viivad teid neid kaljusid lähemalt vaatama.

Los Gigantes on mõnus koht Tenerifel, kus veeta mõned tunnid kasvõi mõnes restoranis vaatega türksinisele veele ning nende hiiglaslikele kaljudele. 

7. Masca küla

Masca - tenerife vaatamisväärsued

Tenerifel ei ole ainult rannad ja mäed. Sellel on ka oma ainulaadne kultuur ja ajalugu, mida on kõige õigem Mascas uurida. See sisemaa linn loodi omal ajal selleks, et varjuda piraatide rünnakute küüsist.

Tõelistele matkasellidele leiab sealt ka ühe tõelise maiuspala. Ligi 4.5 kilomeetri pikkune rada kulgeb mööda Masca orgu alustades külast, mis viib matkajaid mere äärde välja. See adrenaliinirohke ning ilusaid vaateid pakkuv matkarada on üks põhilisi asju mida teha Tenerifel, kes otsivad seiklusi.

See Tenerife vaatamisväärsus on äärmiselt populaarne turistide hulgas, seega tasuks selle külastamine lükata päeva varasemate tundide sekka.

8. Garachico linn

Garachico - tenerife vaatamisväärsused

Garachico oli ammustel aegadel Tenerife jõukaim linn päevani, mil selle hävitas vulkaani purse. Saatuslik sündmus toimus 1706 aastal ning sellest ajast saadik pole see linn oma endist hiilgust saavutanud.

Saare läänekaldal asuv Garachico on vaikne ja rahulik linn, mis asub sügavas orus, mida ühelt poolt ääristab kivine rannajoon ning teiselt poolt metsaga kaetud nõlvad. See linn on suutnud hoida oma algupärast identieeti, kus puuduvad suured rannad ning hotellid.

See Tenerife vaatamisväärsus on populaarne ühepäevareiside sihtkoht, kus inimesed saavad ujuda laavast välja kujunenud kivibasseinis. Samuti leidub sealt ka hulgi matkaradu, mis looklevad mõõda kunagist laavavoolu.

9. Anaga mäed

Anaga - Tenerife vaatamisväärused

Suure osa Tenerife kirdeosa tippu hõlmab enda alla Anaga mäed, mis koosnevad kuristikest, rannajoonest, metsadest ja paljudest väikestest küladest. Kogu ala on looduskaitse all ning sealne loodus on hingematvalt lummav.

Üks populaarsemaid tegevusi mida sellel alal teha on jällegi matkamine. Sealt leidub mitmeid radu, mis viivad seiklushimulisi turiste läbi põlise Anaga pargi, mis on täis rohelust ning avastamata loodust. Üks matk mida ette võtta on Semaforo of Igueste, mis on 4.5 kilomeetri pikkune ja võtab läbimiseks aega umbes 2.5 tundi.

Tõeline maaliline Tenerife vaatamisväärsus, mis asub saare suurima linna Santa Cruz de Tenerife kõrval.

10. Playa del Duque rand

Playa del Duque - tenerife vaatamisväärsused

Valge liivarand, sügavsinine vesi, õlgkatusega päikesevarjud ja sinimustvalged riietuskabiinid on kõik see, mida parim rand saarel, Playa del Duque endast kujutab. See on suurepärane koht sooja päikese all ujumiseks, puhkamiseks või lihtsalt lõõgastumiseks.

Costa Adeje piirkonnas asuv esmaklassiline rand Playa del Duque on fantastilise rannaga kvaliteetne kuurort. See tipptasemel ranna kuurort on turistide hulgas palavalt armastatud oma kvaliteedi poolest. Lisaks ilusa ilma nautimiseks leidub seal ligidal ka mitmeid võimalusi veespordiks.

11. Tabaiba vrakk

tenerife vaatamisväärsused

Väike Tabaiba linn on ideaalne koht sukeldumiseks, kus leiab vaid lühikese ujumise kauguselt samanimelise vraki. Tabaibas asuv vrakk on 35 meetrit pikk ja kannab nime “El Peñon”, mis uputati sinna 2006. aastal Tenerife kirderannikule tehisrifina, et rikastada piirkonna mereelu ja edendada sukeldumist.

Vraki sees on elusad polüübid, kaheksajalad ja mõned suured mureened. Uputatud paat paikneb 32 meetri sügavusel ning sellest on saanud üheks parimaks kohaks Tenerifel, kus harrastada sukeldumist. Tuntuim vaatamisväärsus Tenerifel, mis asub vee all.

12. La Laguna linn

La Laguna - tenerife vaatamisväärsused

La Laguna oli kunagi saare pealinn, mis on nimetatud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Nüüdseks on sellest saanud ülikooli linn, mille linnapilti ilmsetab 16. ja 17. sajandist pärit kloostrid ja säilinud häärberid.

La Laguna peetakse Tenerife kõige ilusamaks linnaks, mis lisaks oma ülikooli staatusele tuntakse ka seda Tenerife vaatamisväärsust religioosse- ja kultuuripealinnana. Tähelepanuväärsete hoonete hulgast leiad sealt San Fernando ülikool, La Laguna katedraal, Jumalaema eostamise kirik ja  Püha Dominicuse kirik.

13. Icod de los vinos

Icod de los vinos - tenerife vaatamisväärsused

Icod de los Vinose vald asub Tenerife loodeosas ligikaudu 90 ruutkilomeetrisel alal. Ikooniliseks teeb selle koha aastatuhande draakonipuu (Dracaena draco), mis kuulutati 1917. aastal riiklikuks monumendiks ja mis arvatakse olevat 800 aastat vana.

Piirkond on tuntud oma kohaliku gastronoomia poolest, mis on traditsiooniliselt mõjutatud viinamarjaistandustest ning kalapüügist. Icod de Ios Vinos on autentne Tenerife vaatamisväärsus, mis meelitab turiste oma võluva vanalinnaga koos munakivi teede, ilusate majade ning purskkaevudega.  

Rannikult leiab ka Playa de San Marcose ranna, kus saab tutvuda Cueva del Viento laava tunnelitega. Samuti pakub see piirkond ühe ilusaima vaate Hispaania kõrgeimale tipule Teide mäele.

Lõpetuseks

Hispaania saar on populaarne koht reisimiseks, kus saab veeta nii mõnusa rannapuhkuse, kui ka seiklusrohke reisi. Vaatamisväärsustest Tenerifes puudust ei tule ning meel saab lahutatud nii lastel kui ka täiskasvanutel. 

Järgmiseks loe teise Hispaania saare, Mallorca vaatamisväärsuste kohta, kust leiab mitmeid põnevaid külakesi ning ilusaid randu.

Vaata lisaks: Euroopa sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts