Mallorca vaatamisväärsused: 11 kohta Hispaania saarel - infoViking
mallorca vaatamisväärsused

Mallorca vaatamisväärsused: 11 kohta Hispaania saarel

Mallorca on üks populaarsemaid saari Vahemeres, kust leiab enda eest Hispaania päraliku elustiili, kultuuri ja tavad. Populaarne turismisihtkoht, kus saab nautida nii suvesoojust, kui ka kerget Vahemere kliimat talvekuudel.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Sellest Mallorca vaatamisväärsuste listist leiad mitmeid autentseid külasid, liivaseid randu päevitamiseks, looduskauneid kohti matkamiseks ning omapäraseid Vana-Rooma ja keskaegseid ehitisi.

1. Palma

Mallorca vaatamisväärsused - Palma

Palma on nii Mallorca pealinn, kui ka suurim linn Baleaari saartel. See asub Mallorca lõunarannikul Palma lahe ääres. Väärikas pealinn, mis elab nii päeval kui ööl.

Pealinn Palma on Mallorca peamine sihtkoht ja ka üks peamisi Hispaania vaatamisväärsusi, kuna seal asuvad kõik saare parimad restoranid, ööelu ja ka poed. Palmas on kõrgelt hinnatud kohviku kultuur, mida mõnikord võrreldatakse lausa Barcelonaga.

Linna peamised vaatamisväärsused asuvad gooti stiilis La Seu katedraali lähedal. Samuti tasub ringi jalutada mööda vanalinna, et saada osa traditsioonilisest Vahemere elustiilist. Palmast leiad nii mõnegi Mallorca vaatamisväärsuse nagu La Seu katedraali, Almudaina palee, Palma raekoda ja palju muud.

2. Bellver kindlus

Vaatamisväärsus Mallorcal - Castell de Bellver

14. sajandil Mallorca kuninga Jaume II jaoks ehitatud Bellveri loss (Castell de Bellver) on gooti meistriteos, mis asub kohe pealinna Palma kõrval. Algul kasutati seda suursugust lossi kuninga residentsina, seejärel sõjaväevangla, mis nüüd on üks suurimaid vaatamisväärsusi Mallorcal.

Peaaegu 700 tagasi ehitatud ümmargune loss asub mäe künkal metsasel mäenõlval. Kõrge ümmarguse torniga on see lausa ainuke selletaoline terves Hispaanias. Lossi keskset sisehoovi ümbritsevad kolm suurt torni, mis kõik on ühendatud laia kaarjas müüriga. 

Sisehoov on arhitektuuriliselt kahetasandiline. Esimesel korruselt leiad poolringkaared koos lamekatusega ja ülemiselt korruselt gooti stiilis roidvõlvidega kaared. Esimesel korrusel leiab lisaks ka linna ajaloomuuseumi, mis koosneb laiast keraamika kogust ning info tahvlitest, kust saab aimu kohalikust ajaloost.

3. Mondrago rahvuspark

Mallorca vaatamisväärsused - Mondrago

Mallorca saare kaguosas asuv Mondrago rahvuspark on üks saare külastatumaid parke. See 785 hektari suurune maa ala kuulutati 1992. aastal looduspargiks.

Valged liivarannad ja sügavsinine meri looduspargi kõrval teevad Mondrago looduspargist ühe turistide meelispaigaks Mallorcal. Need on parimad piirkonnad matkamiseks, ujumiseks ning samuti ka linnuvaatluseks. 

Cala Mondrago on üks parimaid kohti, kus idarannikul supelda, mille rannajoont ilmestavad kivised paljandid ja männipuud ning selle küljel asuvad tohutud kaljud. Lisaks linnuvaatlusele leiab rahvuspargist mitmeid põnevaid loomi nagu Alžeeria siil, Baleaari kärnkonn ja Hermanni kilpkonn. Piki rannajoont leidub mitmeid matkaradasid, mis ühendavad kõiki pargi kauneid randu.

4. Inca

Oma veinikeldrite poolest tuntud Inca on populaarne linn Hispaania saarel. Selle koha külastamiseks on kaks põhjust: sealt leiab traditsioonilised keldri restoranid ning see on saare nahatööstuse keskus.

Inca asub Palma ja Alcudia vahel ning asub Serra de Tramuntana mäeaheliku jalamil. See on Mallorca suuruselt kolmas linn, mis on eelkõige tuntud oma nahavabrikute poolest, mille populaarseim bränd on Camper.

Lisaks nahavabrikule leiab mõned Mallorca vaatamisväärsused ja hooned, mis on kujundanud Inca linna arhitektuuri nagu kirikud Santa Maria Maggiore, Santo Domingo ja San Francisco. Peaväljak Placa d’Espana on peamine kogunemiskoht linnas, mis on traditsiooniliselt koduks mitmetele linna restoranidele ja kohvikutele.

5. Draakoni koopad

Mallorca vaatamisväärsused - Cuevas Del Drach

Draakoni koopad (Cuevas Del Drach) on neli tohutut koobast, mis asuvad Mallorca saarel. Neli koobast nimetatakse mustaks, valgeks, Luis Salvadori ja prantslaste koopaks. Need kõik on omavahel ühendatud ning need on tekkinud Vahemerest sisenevast veest.

Omapärased koopad on muutunud üheks tuntumaks Mallorca vaatamisväärsuseks. Nende koobaste külastamiseks leidub mitmeid kohalikke reisikorraldajaid, kes viivad turistid 1200 m pikkusel lõigule ning annavad aimu, et kuidas need koopa imekspandavaid stalaktiidi moodustised tekkisid. Ekskursioon koobaste läbimiseks kestab ligi tund aega.

6. Pollensa

Hispaania vaatamisväärsued - Pollenca

Pollensa on kaunis Mallorca linn, mis asub Serra de Tramuntana idapoolses otsas. See asub kahe mäe vahel, mille mõlema tipus leiab ka pühapaiga.

Pollensa on linn Mallorca saare põhjaosas Alcudia ja Formentori tipu lähedal. See linn on justkui postkaardilt välja lõigatud ning mille boheemlaslik õhkkond on sinna aastate jooksul meelitanud kunstnikke ja turiste üle kogu maailma.

Parim aeg linna külastamiseks on pühapäeva hommik, mille peaväljak Placa Major on endiselt üsna hõivatud. Peaväljakul asuv 18. sajandist pärit Nostra Senyora Del Angelsi kirik on Mallorca vaatamisväärsus, mida tasub kindlasti oma silmaga näha.

Pollensa on ka tuntud oma kohviku kultuuri poolest ning tõepoolest leiab sealt mitmeid kohti, kus nautida ühe kohalikku sõõmu. Ligi 6 kilomeetri kaugusel asub ka mereäärne Port de Pollença, kust leiab kauni liivase ranna.

7. Formentori neem

Mallorca vaatamisväärsused - Cap de Formentor

Mallorcal asuv Formentori poolsaar on eelkõige tuntud samanimelise neeme tipust (Cap de Formentor), mida kohalikud nimetavad tuulte kohtumispaigaks. Sellelt neemelt leidub mitmeid vaatepunkte, kus naelutada oma pilk lõpmatule Vahemerele.

Formentori neeme tipp on 20 km autosõidu kaugusel Port de Pollensast. Sõit sinna on juba maaliline, mis kulgeb läbi männimetsade ja tunnelite läbi En Fumati mäe. 

Tipu poole jõudes saad avastada saare raskesti ligipääsetavaid randu nagu Cala Figuera ja sõidu lõpuks jõuab teekond tuletornini, kust avanevad suurepärased panoraamvaated. Lisaks asuvad poolsaarel 400 meetri kõrgused kaljud, liivarannad ning isegi üks luksushotell.

8. Sóller

Soller - Mallorca vaatamisväärsused

Mallorca looderanniku lähedal asuv Soller on linn, mis asub apelsini väljade orus mere ja mägede vahel. Lisaks kenale loodusele on see üks mõnus sihtkoht, kus saab lõõgastuda ühes neist arvukatest tapase baaridest.

Pealinna Palmat ja Sollerit ühendab rongitee, mille tegevus ulatub tagasi juba 1912 aastani. Reisimine mööda seda rongiteed on üks populaarsemaid tegevusi mida teha Mallorcal, kuna  rongi teekond viib reisijaid läbi kauni ja maalilise mägise maastiku.

Seda piirkonda tuntakse ka Kuldse oru nime all, kuna seal kasvatatakse rohkelt sidruneid ja apelsine ning toodetakse oliiviõli. Väikest linna ümbritsevad ühelt poolt Tramuntana mäed ja teiselt poolt tihe mets. 

Linnast leiab tüüpilise Vahemere arhitektuuri koos kitsaste alleedega. Soller linnast leidub mitmeid tuntuid Mallorca vaatamisväärsusi ja hooneid nagu Sant Bartomeu kirik, La Posada de Ca’n prothom ja La Casa de la Luna.

9. Serra de Tramuntana

Mallorca vaatamisväärsused - Serra de Tramuntana

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Serra de Tramuntana on mäeahelik, mis moodustab Hispaania saare Mallorca põhjapoolse selgroo. Seda piirkonda on võimalik avastada nii jalgsi kui ka autoga.

Mallorca looderannikul domineerib Serra de Tramuntana mäeahelik, mis on kaetud männimetsaga koos künkliku maastikuga, mis annab maalilisele piirkonnale veelgi erilisema võlu ja ilu. Serra de Tramuntana mäeahelik kulgeb ligikaudu 88 km ribal ning sellelt ahelikult leidub tervelt kümme tippu, mille kõrgus küündib üle 1000 m. 

Seda Mallorca vaatamisväärsusi täis piirkonda on kõige parem avastada jalgsi mööda kitsaid matkaradasid, kus pääsete loodusele ligi ning saate nautida rohelust ning vaikust.

10. Alcúdia

Alcúdia - Mallorca vaatamisväärsused

Mallorca põhjaosas asuv Port d’Alcudia on piirkonna üks suurimaid kuurorte. Sealt leiab liivase rannajoone, mis ulatub lausa kuni 14 km rannikuribale. See Mallorca vaatamisväärsus viib teid tagasi 13. sajandisse, kogedes selle koha ajaloolist tähtsust.

Iidne Alcudia linn asub Mallorca põhjaosas ja selle lähedal asub Port d’Alcudia rannakuurort.

Vana-Rooma aegne linn on ümbritsetud täiuslikult hooldatud müüriga, mille seest leidub muulhulgas ka vana-rooma ehitiste jäänused ja amfiteatri. 

Kitsaste tänavate rägastik ning vallid juhatavad uudistajaid mööda keskaegset linna, kus leiab nii mõnegi arhitektuurilise pärli. Linna sisse on maitsekalt ka põimunud mõned butiikhotellid koos viie tärni restoranidega. Linn mida külastada, kui otsid Mallorcalt autentset kogemust. 

11. Estellencs

Mallorca vaatamisväärsus - Estellencs

Vaikne ja väike, kuid sellegipoolest populaarne Estellencsi küla asub Tramuntana mäeaheliku maailmapärandi nimistusse kuuluvas piirkonnas. Küla pakub ühte autentset Mallorca maaelu hõngu ja maitset. 

See piirkond meelitab endasse peamiselt loodusõpru ning neid, kes otsivad midagi rahulikku kiiresse elutemposse. Teekond Estellencs külla on juba mainimist väärt, kuna ühel pool teed külla looklevad mäed ning teisel pool kontrastiks sügavsinine Vahemeri. 

Selles Mallorca vaatamisväärsuse piirkonnast leidub mitmeid matkaradasid ning neist kõige populaarsem on ronimine üle tuhande meetri kõrgusele Galatzo mäele.

Lõpetuseks

Mallorca saar Hispaania saarestikus on tuntud reisisihtkoht suve nautlejatele, kes otsivad oma puhkusesse liivaseid randu, ilusaid linnasid ning ka veidike ööelu.

Vaata lisaks: Euroopa sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts