Vietnami vaatamisväärsused - 15 parimat ideed! - infoViking
Vietnami-vaatamisvaarsused

Vietnami vaatamisväärsused – 15 parimat ideed!

Kui Vietnam pole sinu reisi nimekirjas eespool, siis peaksid seda kindlasti tegema. See riik on tuntud oma imeilusa ja mitmekesise looduse, kultuuri ning toidu poolest. Paljud veedavad siin Kagu-Aasia riikides kuu või isegi rohkem, et täielikult kogeda kohalikku elu ning sageli ei piirduta ainult ühe riigiga.

Vietnam pakub midagi igale maitsele- alustades matkamisest kuni valgete liivarandadeni välja. Kui Vietnam on sulle täiesti võõras ja ei tea mida teha Vietnamis, siis vastuseid ei pea kaugelt otsima. Siin on minu valik 15 parimast Vietnami vaatamisväärsusest, mida tasuks kindlasti külastada.

Parimad vaatamisväärsused Vietnamis

1. Hanoi

Hanoi

Hanoi on Vietnami pealinn, kuid rahvaarvu poolest suuruselt teine linn ning mis kindlasti kuulub Vietnami vaatamisväärsuste nimistusse. See on suurepärane lähtepunkt kaunite ümbritsevate kohtade nagu Ha Longi lahe ja Tam Coci külastamiseks. 

Teha ja vaadata Hanoi linnas on palju. Kindlasti tasuks proovida kohalikku bun cha-d, mis on iseloomulik just Hanoile. Ning see on ka üks põnevamaid Aasia tänavatoidu sihtkohti. Kindlasti tasuks veeta paar päeva selles võrratus linnas.

2. Ha Longi laht

Ha Longi laht

Halongi laht on Vietnami vaatamisväärsustest üks maalilisemaid ja turistirohkemaid piirkondi, mis ühtlasi kuulub ka UNESCO maailmapärandisse. Siin asuvad tuhanded lubjakivi saared, mis on aastatuhandete jooksul tuule ja vee mõjul sakilisteks tippudeks erodeeritud. 

Paljude reisijate jaoks on just Halongi laht üks peamisi kohti, mida tahetakse ilmtingimata külastada. Kõige parema kogemuse saad seda kohta külastades, kas kajaki või paadiga.

Kohapeal on palju erinevaid kruiise pakkuvaid paate ning seetõttu võib valimine keeruline olla. Kuid enamasti sõidavad kõik paadid sarnast marsruuti. Kui tahad kogemuse veelgi meeldejäävamaks teha, siis on ka võimalus ise kajakiga ümbrusega tutvuda ning giidide juhendamisel koobastesse sisse minna. 

3. Ho Chi Minh (Saigon)

Ho Chi Minh

Ho Chi Minh, endise nimega Saigon, on elav suurlinn Vietnami lõunaosas. Seal on hämmastav toidumaastik ning see on lääne inimestes seas populaarne käsitööõlletehaste avamise koht. Lisaks on seal väga kirevad ja huvitavad linnaosad, mida tasuks uurida. See kosmopoliitne metropol ühendab vana ja uue Vietnami kõige kompaktsemas ruumis, esindades nii linna minevikku kui ka tulevikku.

Ho Chi Minhi linnal või HCMC-l, nagu seda sageli kutsutakse, on suur rahvusvaheline lennujaam, mis teeb sellest sageli alguspunkti riigi muude piirkondade avastamiseks. HCMC-s on mitmeid turimisobjekte, sealhulgas Taasühinemise palee ja Sõjajäänuste muuseum. Kuid parimad asjad, mida tasuks Saigonis teha, hõlmavad kohvi, toitu, õlut ja ostlemist ning seetõttu tuleks seda Vietnami vaatamisväärsust külastada.

4. Chu chi tunnelid

Astu ajas tagasi Vietnami sõtta, kus Vietnami sõdurid kasutasid just neid tunneleid. Tunnelisüsteem on üle 200 km pikk, kuid saamaks aru, kui tohutu see kõik on, tuleb ise sinna alla minna. Sellest on saanud on üks populaarsemaid ja põnevamaid kohti Vietnamis mida külastada.

5. Mekong Delta

Mekong Delta

Mõne tunni kaugusel Ho Chi Minhi linnast ootab meid võrratu Mekongi Delta, mis on üks omapärasemaid Vietnami vaatamisväärsusi. Mekongi Delta on piirkond Lõuna-Vietnamis, mille ala on umbes 40 000 ruutkilomeetrit ja kus paljud jõed pakuvad ideaalseid põllumajandustingimusi. Paljud Vietnami turgudel müüdavad puu- ja köögiviljad on pärit Mekongi Deltast.

Mekongi delta on populaarne turismipiirkond oma kuulsate ujuvate turgude poolest, kus kohalikud ostavad ja müüvad värskeid tooteid. Samuti saab rentida aerupaadi, millega sõita läbi käänuliste jõekanalite. Enamik inimesi külastab Mekongi deltat ühepäevareisina, kuid võimalusel võiks veeta siin paar päeva kindlasti.

6. Hai Van Pass ja Kuldne sild

Hai Van Pass

Laose piiril kulgevad mäed ulatuvad Hue ja Da Nangi vahel merre. Siin ronib tee üles pilvedesse, kus on keerdkäike ja vaateid, mida sa ei unusta. Mootorratta teede poolest tuntud riigis on Hai Van kindlasti kõige kuulsam ja vaieldamatult kõige maalilisem. 

Kuldne sild on kuulus oma arhitektuuri ja asukoha poolest Bana mäe otsas, mis toetub kahe käe peale. Head ilmastikutingimused muudavad vaate Bana mäe tipule maaliliseks. Mõlemad Vietnami vaatamisväärsused on kohad, mida tasuks kindlasti külastada.

7. Phong Nha-Ke Bang rahvuspark

Phong Nha Ke Bang rahvuspark

2003. Aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud tähelepanuväärne Phong Nha-Ke Bangi rahvuspark sisaldab Aasia vanimaid karsti mägesid, mis tekkisid umbes 400 miljonit aastat tagasi. Phong Nha on täis sadu koopasüsteeme ning palju erakordse ja suurejoonelise pikkusega maa-aluseid jõgesid, mis teeb sellest väga imeilusa Vietnami vaatamisväärsuse.

8. Hang Son Doong koobas

Hang Son Doong koobas

Son Doong on maailma suurim koobas ja üks suurimaid loodusimesid, mis asub Phong Nha-Ke Bang rahvuspargis. Seda saab võrrelda Suure Vallrahu, Suure kanjoni ja Mount Everestiga. Ühtlasi kuulub ta UNESCO maailmapärandisse ning absoluutselt ka Vietnami vaatamisväärsuste nimistusse.

Peamine hiiglaslik käik on üle 5 km pikk, kus osad kohad on kuni 200 meetrit kõrged ja 150 meetrit laiad. Son Doong on piisavalt suur, et mahutada terve 40-korruseline New Yorki kvartali pilvelõhkuja.

Koobas avastati aastal 1990, kui mees nimega Ho Khan oli toidu ja puidu otsingul. Esimest korda siseneti koopasse aastal 2009 ning üldsusele avati see aastal 2013. Son Doong on suhteliselt noor- umbes 3 miljonit aastat vana 400 miljoni aasta vanuses lubjakivi piirkonnas.

Selle koopa külastamine pole mingi tavaline loodusmatk. Kogu protsess käib läbi ainult ühe ettevõtte (Oxalis), kellel on luba selle jaoks. Matk kestab kokku 5 päeva ning maksab 3000 dollarit. Ootejärjekorrad on samuti pikad, umbes 2 aastat kuna valitsus väljastab aastas umbes ainult 300-500 luba. Kuid tegemist on vaieldamatult ühe võimsama ja maalilisema Vietnami vaatamisväärsusega, mida võimalusel tuleks kindlasti külastada.

9. Keiserlik Hue linn / Imperial City of Hue

Keiserlik Hue linn

Tegemist on ühe seitsmest UNESCO maailmapärandisse kuuluvasse Vietnami vaatamisväärsusega. Hue linn on juba pikka aega turistide seas olnud Vietnami varjatud võlu. Ajalooliselt on olnud tegemist riigi ühe olulisema poliitilise keskusega.

Hue keiserlik linn oli tegelikult müüriga ümbritsetud kindlus ja palee, mis kuulus Hue linnale. See oli Nguyeni dünastia pealinn 140 aastat, alates 1805. aastast kuni 1945. aastani.

10. Marmormäed / Marble mountains

Marmormaed

Marmormäed koosnevad viiest lubjakivi tipust, mis asuvad Da Nangi kesklinnast seitsme kilomeetri kaugusel. Ngu Hanh nagu neid viite karsti vietnami keeles nimetatakse on oma nime saanud viie elemendi järgi: Kim (metall), Thuy (vesi), Moc (puit), Hoa (tuli) ja Tho (maa). Marmor mägedes on suur koobaste, tunnelite, tornide ja pagoodide võrgustik, mis teeb sellest põneva Vietnami vaatamisväärsuse.

Nõuanne!

Võtke ekskursioon ette hommikul kell seitse, kui õhk on ronimiseks jahe. Sedasi on teerajad ja pagoodid sinu päralt. Kindlasti pane jalga mugavad matkajalatsid või tossud ning võta vesi kaasa.

11. Tam Coc

Tam Coc

Tam Coc on vaid üks paljudest näidetest, mis toovad Vietnami võlu niivõrd esile. Tam Coc vietnami keeles tähendab kolme koobast ja asub Hanoist 90 km kaugusel. Piirkond on osa kuulsast Trang An maastiku kompleksist, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse.

See on piirkond, kus on imelised riisipõllud, karstilised kivimoodustised ja lubjakivikoopad, mille vahelt kulgeb Ngo Dongi jõgi. Oma võlu tõttu on saanud see Vietnami vaatamisväärsus üheks peamiseks turismiobjektiks.

12. My Khe rand

My Khe rand

My Khe rand on Vietnami üks ilusamaid randu. Ajakiri Forbes on selle valinud maailma kuue kõige atraktiivsema ranna hulka. Kui tahad ideaalset kohta, kuhu minna koos perega puhkama, siis My Khe rand Da Nangi linnas on just sulle.  

My Khe rand asub umbes 5 km kaugusel Da Nangi kesklinnast idas ja umbes 25 km kaugusel Hoi Anist põhja pool. See on üheksa kilomeetri pikkune sileda valge liiva ja kristallveega lõik, mille keskmine laius on 50-70 meetrit.

13. Chami saared

Chami saared

Cu Lao Cham ehk Chami saared on ajaloo- ja kultuurimälestis, mis on seotud Hoi Ani sadamalinna kujunemise ja arenguga. Vaid 15 km kaugusel Hoi Ani vapustavast rannajoonest kõrguvad Chami saared – kaheksa graniidist maalahmakat. 

Nende türkiissinine vesi pakub külastajatele snorgeldamis-, sukeldumis- ja kalapüügi võimalusi ning saartel on palju imekaunid randasid. Tänu oma rikkalikule bioloogilisele mitmekesisusele on saarestik tunnistatud UNESCO maailma biosfääri kaitsealaks ning on kindlasti üks ilusamaid Vietnami vaatamisväärsuseid.

14. Son Tra poolsaar

Son Tra poolsaar

Son Tra poolsaar on 13 km kaugusel Da Nangi kesklinnast ja kuulub Son Tra piirkonda. Seda peetakse sageli turismimagnetiks ja Da Nangi peidetud pärliks, millel on hämmastav rannajoon, rikkumata loodus, kristallselge vesi, pikk peene liivarand ja tihe roheline mets. 

See mets on elupaigaks paljudele ainulaadsetele taimedele ja loomadele. Nagu näiteks paljudele ahvidele, kelle poolest on see poolsaar kuulus.

15. Hue kuninglikud hauad – Nguyeni dünastia 

Hue kuninglikud hauad

Alates küngastesse peidetud samblaga kaetud tornidest kuni surnuid uhkelt kaitsvate pleekinud kivisõdalasteni – Hue hauakambrid tekitavad tunde unustatud, peaaegu mütoloogilisest maailmast. Nguyeni dünastia kuningad kujundasid oma hauad ise, peegeldades nende erinevat temperamenti, filosoofiat ja prioriteete.

Hue oli aastatel 1802-1945 Nguyeni dünastia pealinn. Hue linna peetakse üheks Vietnami vanima ajaloo ja omapäraseima kultuuriga linnaks. Kokku on seitse Nguyeni dünastia  keisrite hauakambrit, mis on ära jaotatud mööda Parfüümi jõge. Kindlasti on tegemist põnevate Vietnami vaatamisväärsustega.

Kokkuvõte

Vietnami vaatamisväärsused on maailmas ühed ainulaadsemad ning kindlasti võiks mõnda neist oma eluaja jooksul külastada. Vietnam on ideaalne koht, kuhu tulla nii kallima, sõprade, pere ja lastega. Vietnam pakub nii vapustavat loodust kui ka kirevat linnamelu ja maitsvaid toite. Vali eespool olevast Vietnami vaatamisväärsuste nimistust enda lemmikud välja ja mine naudi puhkust täiel rinnal.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts