Dubai vaatamisväärsused: Innovaatiline linn keset kõrbe - infoViking
Dubai vaatamisväärsused

Dubai vaatamisväärsused: Innovaatiline linn keset kõrbe

Dubai on linn Araabia Ühendemiraatides, mis vaatamata oma eraldatusele on üks maailma rikkamaid linnu. See metropol on teinud märgatava muutuse alates sellest, kui seal avastati suurel hulgal naftat, mis on suuremas osas suunatud turismi arendamisele.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Siit Dubai vaatamisväärsuste listist leiad mitmeid megaprojekte, teemaparke, kuurorte, randu ning piirkondi, mis on täis luksust ja eksklusiivsust. See on linn kust leidub mitmeid hooneid, rajatisi ja objekte, mis on kõige kõrgemad kogu maailmas.

1. Burj Khalifa

Burj Khalifa - Dubai vaatamisväärsused

Taevasse kõrguv 828 meetrine Burj Khalifa on hetkel maailma kõige kõrgeim hoone. See kahe vaateplatvormi, Las Vegasest inspireeritud purskkaevuga, koos luksusliku hotelliga ja mitme restoraniga Burj Khalifa on saavutanud märgilise koha Dubai vaatamisväärsuste hulgas.

See 21. sajandi arhitektuuriline ime on Araabia Ühendemiraatides üks külastatumaid paiku. Imetledes seda suursugust linna kõrge torni otsast on üks peamisi asju mida teha Dubais. Sealt avanevad vaated mitmetele suurtele linna projektidele, mis on muutnud kõrbe linna lühikese ajaga väiksest asumist suureks metropoliks.

2. Dubai akvaarium ja veealune loomaaed

Dubai akvaarium - vaatamisväärsus Dubais

Dubai kaubanduskeskuse esimesel korrusel asuvas Dubai akvaariumis ja veealuses loomaaias ujub üle 10 miljoni liitrises akvaariumis üle 33 000 mereelustiku. Samas akvaariumis saad kaeda veealust elu, kuhu alla kuuluvad veeloomad ookeanidest, jõgedest ning muudest veekogudest üle kogu planeedi.

Akvaarium on piisavalt avar, et mahutada mitmeid mereelukaid alates pisikestest kaladest kuni suurte haikaladeni välja. See vaatamisväärsus Dubais annab sulle reaalse elamuse sellest, et kuidas elavad veeloomad enda veealuses keskkonnas. Üks parimaid asju mida teha Dubais on kõndimine mööda 48 meetrist tunnelit, kust avaneb 270 kraadine vaade veeelustikule.

Dubai akvaarium on koht kuhu minna Dubais, mis pakub mitmeid elamusi alates tutvumisest veealuse maailmaga kuni haidega koos ujumiseni.

3. Globaalne küla Dubai

Globaalne küla Dubai - vaatamisväärsused AÜE

Globaalne küla (Global Village Dubai) on nimetatud üheks maailma kõige olulisemaks Araabia Ühendemiraatide turismi-, vabaaja- ja meelelahutus projektiks. Igal aastal külastab seda Dubai vaatamisväärsust üle 5 miljoni külastaja, mis hõlmab endas mitmeid kultuuri-, meelelahutus-, pere- ja ostukohti ligi 1.6 miljonilisest ruutmeetri suuruselt alal.

Globaalses külas on esindatud oma paviljonitega mitmed riigid, kus esindatakse enda kultuuri, kööki ja muid tavasid. See on ideaalne koht suveniiride hankimiseks üle kogu maailmas koos autentse köögipoolega erinevatest piirkondadest.

4. Palm Jumeirah

Palm Jumeirah - Dubai vaatamisväärsused

Dubai üks kuulsamaid kunstlikke saarestikke, Palm Jumeirah on paik, mis pakub ilu nii maa pealt, kui ka õhust üle lennates. Pealt vaadates meenutab see saarestik ringiga palmipuud, kust pealt leiab mitmeid Dubai vaatamisväärsusi nagu Atlantis, Aquaventure veepark ja Lost Chambers akvaarium.

Palm Jumeirah kunstlikult loodud saarestiku peal asuvad mitmed elamispinnad, kauplused, villad, kuninglikud hotellid ning kuurordid. 10 000 elanikuga saarestiku kuulsaim objekt on kaare tipus asuv Atlantise luksuslik hotell, mis sümboliseerib Dubai jõukust oma parimas võtmes.

5. Dubai kaubanduskeskus

Dubai kaubanduskeskus - vaatamisväärsused

Dubai kaubanduskeskus (The Dubai Mall) on üks maailma suurimaid ostuskeskusi, mille pindala on üle 500 000 ruutmeetri. Suurelt Dubai vaatamisväärsuse alalt leiab rohkem kui 1200 poodi, suure läbikäiva akvaariumi ning maailmatasemel uisuväljaku.

Lisaks lõpmatutele poodidele pakub gigantne kaubanushoone ka mitmeid meelelahutuse võimalusi. See on ka koduks kuulsale veealusele loomaaiale, kus läbikäidavast akvaariumist saab tutvuda üle 300 mereloomaliigiga. 

Üks teine lemmiktegevus mida teha lastega Dubais on uisutamine avaras jäähallis. Liuvälja kasutatakse mitmeotstarbeliselt, mida saab transformeerida ka kontserdi areeniks, võõrustades mitmeid üritusi.

6. Aquaventure veepark

Aquaventure veepark - Dubai vaatamisväärsused

Dubai üks suurimaid veeparke Aquaventure asub Atlantise hotellikompleksis Palm Jumeirah saarestikus. Atraktsioone täis veepargist leidub mitmeid basseine, veetorusid ja -torne nagu Neptuni ja Poseidoni torn. 

Dubai vaatamisväärsuse külastajad saavad lõõgastuda privaatsetes kabiinides, einestada suure valikuga restoranides ning osta suveniire pargi paljudest poodidest.

Huvitava faktina asub pargis ka riigi pikim jõgi nimega Rapids, mis on 2,8 km pikk. Selles kogupere veepargis saab veemõnusid nautida terve päeva, kus erinevatest atraktsioonidest ei tule puudust nii suurtele, kui ka väikestele.

7. Dubai jahisadam

Dubai jahisadam

Linnale omaselt on Dubai jahisadam (Dubai Marina) inimtekkeline kanalilinn, mis on üle külvatud luksusliku elustiiliga koos oma peene ranna alaga piki Pärsia lahe rannikut. Dubai vaatamisväärsusi täis rajoonist leidub stiilseid hotelle, luksuslikke poode ning kõige tipuks ostu- ja meelelahutuskeskus Dubai Marina Mall.

Dubai jahisadamat peetakse üheks kõige jalakäija sõbralikumaks piirkonnaks linnas, mis on ideaalne koht hommikuseks sörkjooksuks, õhtuseks ostlemiseks või lihtsalt jalutamiseks mööda kauneid promenade. 

Lisaks jalutamisele on piirkonnaga võimalik tutvuda ka läbi opereeriva veebussi, mis ümber kanali tiirutades viib sind piirkonna tuntumatesse paikadesse. 

8. Dubai delfinaarium

Dubai delfinaarium

Majesteetlike Musta mere pudelnina-delfiinide, Põhja- ja Lõuna-Ameerika hüljeste ning eksootiliste lindude koduks olev Dubai delfinaarium on kogu maailmas tuntud oma interaktiivsete etenduste poolest. 

Dubai delfinaarium asub meelelahutus pargis Creek Park, mis on linna üks suurimaid turismimagneteid, kus saab aastaringselt nautida põnevaid mereimetajate ja -lindude etendusi.

Siseruumides paiknev Dubai vaatamisväärsus on tuntud oma maailmatasemel elamuste poolest. Erinevas vanuses külalised saavad nautida lõbusaid tegevusi nagu ujumine koos delfiinidega, eksootiliste lindude toitmine, põnevad 5D ja 7D kinoelamused, mitmed batuudid ja palju muud. Üks parimaid kohti Dubais mida külastada koos perega.

9. Dubai purskkaev

Purskkaev - Dubai vaatamisväärsused

Dubai Fountain on maailma suurim purskkaev koos koreograafiaga, mis asub kauni Burj Khalifa kompleksis. See tantsiv purskkaev ulatub kuni 150 meetri kõrguseni, sünkroonis klassikalise, araabia ja muude populaarsete maailma muusika numbritega. Vee etendust saab näha õhtuti ja nii seda igal päeval.

Burj järve keskel paiknev Dubai purskkaev asub otse ikoonilise Burj Khalifa taustal. Üks etendus kestab umbes 5-minutit ning seda mitmel korral õhtuti. See vaatamisväärsus Dubais on üks nautidavamaid asju mida teha selles kõrbe linnas.

10. Dubai raam

Dubai raam

Üks linna viimaseid megaprojekte, Dubai Frame on maailma suurim karkasstruktuur, mis on inspireeritud linnas toimuva World Expo 2020 logost. See asub Zabeeli pargis ning antud objekt on sealhulgas raamiks mõnele Dubai vaatamisväärsustele, sealhulgas Burj Khalifale. 

Seda megaprojekti raami ääristavad kaks kitsast kõrghoonet, mis ulatuvad kuni 150 meetrini. Neid omakorda ühendab ülevalt 93 meetrine pikkune Sky Deck, mille laius on 93 meetrit.

Tähelepanelikult vaadates toimib raam sillana Dubai mineviku ja oleviku vahel, mis pakub kahte vaatenurka. Ühest otsast Dubai vanad linnaosad ja teisest tänapäevane moderne linnarajoon.

See arhitektuuriline meistriteos on üks uusimaid hooneid, mis ainult täiendab Dubai, kui ühe innovaatilisema linna tiitlit.

11. Ski Dubai

Ski Dubai on suusakuurort, mille 22 500 ruutmeetrine ala teeb sellest maailma suurima sisesuusapargi. Pargist leiad avara lumepargi, suusanõlvad, jäämuuseumi ning ka suusaakadeemia neile, kes on alles alustamas suusatamisega. 

See tõeline imedemaa, mida saab lausa nimetada üheks omapärasemaks vaatamisväärsuseks Dubais koosneb lausa viiest nõlvast, kus kasvõi keset kõrbe saab täiel rinnal talverõõme nautida.

Kõige meeldejäävamaks hetkeks võib hoopiski jääda kohtumine pingviinidega, kes rõõmsalt mööda lumiseid teid uitavad ringi koos külastajatega.

12. Dubai Imede Aed

Imede aed - Dubai vaatamisväärsused

Imede aed (Miracle Garden) on üks ilusamaid ja suurimaid looduslikke lilleaedu maailmas. Dubailand rajoonis asuv aed on hõivanud enda alla 72 000 ruutmeetri suuruse maa-ala, mis on maailma suurim looduslik lilleaed, kus saab imetleda üle 45 miljoni lille ja taime.

See on ideaalne koht neile, kes otsivad lisaks suurtele mega projektidele ka midagi teistsugust, mis pakub tõelist looduslikku silmailu. Too Dubai vaatamisväärsus on avatud novembri keskpaigast mai keskpaigani.

Lõpetuseks

Dubai on pidevalt uuenemas ning järjepanu arendatakse mitmeid uusi megaprojekte, mis paneb uudistavaid turiste üle kogu maailma ahhetama. Üks kiiremini arenev turismisihtkoht on tõeline paradiis nii arhitektuuri huvilistele, peredele, paaridele ning seiklusi otsivatele külastajatele. Järgmiseks loe ühe teise kõrbelinna kohta, Hurghada vaatamisväärsused. Linn Egiptuses, mis on täielikult ehitatud turismi eesmärgil.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts