Hurghada vaatamisväärsused: Egiptuse kuurortlinn täis tegevusi - infoViking
Hurghada vaatamisväärsused

Hurghada vaatamisväärsused: Egiptuse kuurortlinn täis tegevusi

Hurghada on Egiptuse linn, mis asutati alles 20. sajandi vahetusel eesmärgiga leida sealt naftat, mida lõpuks ei leitudki. Tänapäeval on see üks suurimaid kuurortlinnasid Egiptuses, mis meelitab aastaringselt oma sooja kliima tõttu tuhandeid turiste üle kogu maailma.

Sellest Hurghada vaatamisväärsuste listist leiad, kuidas ja kus avastada Punase mere veealust maailma, ilusad liivased rannad, ekstreemsed tegevused ning mitmeid muid tähelepanuväärseid objekte ja ehitisi.

1. Hurghada kesklinn

Hurghada kesklinn on täis kohalikke kohvikuid, vesipiibu baare ja poode. Lisaks leiab sealt lähedalt ka ühed suurimad Hurghada vaatamisväärsused nagu Corniche ja jahisadama rajoonid, kus saab katkematult jalutada mööda mereäärt, vaatega otse Punasele merele.

See on põhiline piirkond, kust leiab lugematul hulgal restorane, et täita oma meeli maitsva lõunasöögiga või kaubeldes turgudel endale erinevaid kohalikke autentseid suveniire. 

2. Beduiinide küla

Beduiinide küla - vaatamisväärsus Hurghadas

Keset tühja kõrbe ning Kõrbemägede ääres asub üks vägagi eraldatud küla ning hõim. Beduiinid on araabia hõim, kes elavad kõrbes nomaadi elu ning seda äärmiselt karmides tingimustes. 

Koos organiseeritud ekskursioonidega on sul võimalik tutvuda beduiinide hõimudega ning saades aimu nende eluolu, kultuuri ja ajalooga. Parima elamuse saamiseks naudi hetkeks nende elustiili, proovides nendega vesteldes kuuma beduiini teed juua.

Booking.com

See ringkäik beduiinide külla on üks asi mida teha Hurghadas, kuna sul on võimalus kohtuda nende ainulaadsete nomaadide hõimudega ja heita pilk nende rikkalikule pärandile. 

3. Hurghada liivalinn

Sellel Hurghada keskuse lähedal asuval liivalinna vabaõhumuuseumil on kaks erinevat kontseptsiooni. Üks fookus on ajaloolisel ja mütoloogilisel kunstil, mis kujutavad erinevaid antiikseid lugusid ning kuulsaid sõjaväejuhte. 

Vastupidiselt leidub sealt ka Imedemaa kunsti. Täpsemalt on seal kujundatud Walt Disney teemaline ja lastelugude figuuridele põhinev väljapanek. Iga skulptuuri konstrueerimisel kasutatakse kokkusurutud liiva ja vett, mis pärast kokku surumisel saavad lakiga üle viimistletud. 

Samal ajal kui teie lapsed saavad mõllata sellel Hurghada vaatamisväärsuse vabaõhumuuseumis ning õpivad tegema liivalosse, saab samal ajal kõrval asuvas kohvikus hinge tõmmata.

4. El Dahar

El Dahar - Hurghada vaatamisväärsus

Hurghada luksus kuurortidest põhja pool asub El Dahari vanalinn, kust leiate linna kõige autentsemad restoranid ja poed. 

Hurghada vaatamisväärsuse piirkonnast saab esile tõsta traditsioonilise Egiptuse turu, mis on täis poode, kus müüakse nahka, vaske, papüürust, vürtse ja vesipiipu. Kõike mida ühelt traditsiooniliselt Egiptuse turult oodata.

5. Hurghada muuseum

Hurghada muuseum on esimene, mis avati koostöös Egiptuse erasektoriga. Selles on 1000 artefakti, sealhulgas kuninglikud esemed, mis pärinevad 20. sajandi algusest. 

Suure Hurghada vaatamisväärsuse pindala on 10 000 ruutmeetrit, kus lisaks eksponeeritud esemetele leiab ka meelelahutusala ning kaubanduskompleks. Muuseumi tähelepanuväärsemate eksponaatide hulka kuuluvad kuninganna Meret Amuni kuju ning kuninga Tutmoses III plaat.

6. Careless riff

Careless riff

Careless riffi korallid, mis asuvad Punase mere avavetes umbes tunnikese paadi sõidu kaugusel kuurortlinnast on üks tuntumaid vaatamisväärsusi Hurghadas. 

Punase mere veealuse maailma veetlus on iseenesestmõistetav koos korrallide ning värviliste kaladega. Hurghada lähedusest leidub mitmeid sukeldumis paiku, kuid Careless riff on neist kõige tuntum ja armastatum. 

Tõeline paradiis veemaailma avastamiseks, kus iga turist saab proovida kasvõi esmakordselt sukeldumist koos professionaalsete juhendajatega.

7. Sindbad allveelaevad

Maailmas on ainult 14 allveelaeva, mis on ehitatud meelelahutuse eesmärgil ning neist tervelt kaks asub sealsamas Egiptuses Hurghadas. 

Ainukestel allveelaevadel Aafrikas ja Lähis-Idas ootab teid ees üks vahva seiklus 25 meetrit allpool Punast merd. Ekspeditsiooni käigus lähed avastama ühte suuremaid Hurghada vaatamisväärsusi, 500 meetri pikkust korallriffi ja selle mere elanikke. 

Pardal on 44 reisijakohta ning kaks pilooti, kus suurtest ümmargustest vaateakendest saad turvaliselt kaeda veealust maailma, ilma et peaksid ujumisriideid kandma. Üks parimaid elamusi täis retki Egiptuses nii suurtele, kui ka väikestele.

8. Abdel-Moneim Riad mošee

Abdel-Moneim Riad - Hurghada vaatamisväärsus

Mošee klassikaline islami arhitektuur koos maalilise paigutusega peatänava ja ookeani vahelisel alal teeb sellest ainulaadse Hurghada vaatamisväärsuse mida külastada. Kõrgeid minarette on näha juba kaugelt ning püha maja seinte seest on kuulda kutset palvele. 

Mošee kuplid, kaared ning koridorid on üksikasjalikult kaunistatud detailidesse küündivate nikerdustega. Kohalikke kodanikke võib sageli näha mošee poole suundumas ning eriti reedeti, kui käiakse seal palvetamas.

9. Hurghada merepromenaad

Hurghada rannapromenaad

Õhtud Hurghadas lõpevad paratamatult jalutuskäiguga mööda merepromenaadi. Sealt luksust täis promenaadi kaldalt leidub hulk mitme miljoni väärtuses jahte. Lisaks kallitetele paatidele on seal turistide jaoks mitmeid restorane, poode ning muid meelelahutusasutusi.

Kuid siiski jalutamine mööda seda Hurghada vaatamisväärsusi ning imetledes värvikirevaid hooneid, helesinist merd ning palmide alleed on üks asi mida teha Egiptuse kuurortlinnas. 

10. Hurghada Meremuuseum ja Akvaarium

Hurghada meremuuseum ja akvaarium pakuvad teile võimaluse pääseda Punase mere vee alusele maailmale, ilma et peaksid end ise märjaks tegema.

Kui snorgeldamine või sukeldumine pole sinu teema, on see Hurghada vaatamisväärsus kindlasti parim koht, kus tutvuda rikkaliku ning värvikireva Punase mere veealuse eluga.

Lahtiolekute aegadel saad ekskursioonidel koos giidiga jalutada läbi veealuse tunneli, kus kohalik ekspert räägib Punase mere eluolust läbi huvitavate faktide.

11. Giftun saared

Giftun saared - Hurghada vaatamisväärsus

Üks parimaid asju mida teha Hurghadas on külastada kauneid Giftuni saari. See väike avamere saarte kogum, mis asub Hurghadast vaid lühikese paadisõidu kaugusel on piirkonna kõige tähelepanuväärsem loodusobjekt.

Giftun saared on ümbritsetud kristallselge veega, mis särab eredas päikesevalguses ning seda türk sinises toonis. MIda teha Giftun saartel? Seal saab lõõgastuda loendamatul hulgal randadest, matkata üle kiviste platoode või siis snorgeldada ja sukelduda korallriffidel.

See on kindlasti üks vaatamisväärsus Hurghadas, kuhu tasuks oma jalga tõsta. Hurghadast viib sind nende saartele mitmeid organiseeritud ekskursioone, mis tagavad selle, et saaksid sealt parima elamuse.

12. Hurghada kõrb

Suurem osa Egiptuse pindalast on kaetud liivase kõrbega ning erand ei ole ka Hurghada. Kui ühele poole jääb pikk Punase mere veetlev rannariba, siis teisel pool kuurortlinna haigutab massiivne kõrbeala.

Kuid sellegipoolest on osatud seda kõrbeala turismi eesmärgil väärikalt ära kasutada. Kuurortlinnast leidub mitmeid ettevõtteid, kes organiseerivad tegevusi kõrbes nagu safari sõidud, ATV-dega kihutamine, ratsutamine kaameli seljas, astronoomilised tuurid tähistaeva avastamiseks või hoopiski võttes osa beduiinide kultuurist.

13. Luxor

Luxor tempel - Egiptuse vaatamisväärsused

Kui Hurghada vaatamisväärsuste hulgas puuduvad oma noore linna tõttu antiiksed paigad, kuid sisimas sooviksid ikkagi midagi vana-Egiptuse ajaloost näha, tuleks suunata oma siht Luxor linna.

Luxor asub ligi 200 km kaugusel Hurghadast ning on üks populaarsemaid päevareise kuurortlinnast. Niiluse jõe kaldal asuv Luxor on üks populaarsemaid sihtkohti terves riigis, kus näha antiikse Egiptuse varemeid.

Seal saab tutvuda mitmete ajalooliste muuseumide, majade ning rajatistega, kuid kõige tuntum on neist üks suurimaid Egiptuse vaatamisväärsusi, Luxori tempel. 

Lõpetuseks

Hurghada on eelkõige tuntud sooja päikese linnana, kuhu minnakse nädalaks või kaheks lihtsalt puhkama. Lisaks puhkusele leidub sealt ka mitmeid tegevusi ja atraktsioone, mis vallandavad sinus tõelise seiklushimu. Järgmiseks loe ka Mallorca vaatamisväärsuste kohta, mis on samuti populaarne sihtkoht rannapuhkusteks.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts