New Yorgi vaatamisväärsused: 10 paika, mida uudistada - infoViking
New-Yorgi-vaatamisvaarsused

New Yorgi vaatamisväärsused: 10 paika, mida uudistada

New York on kindlasti üks kuulsamaid linnu kogu maailmas. Linn, mida tavaliselt nimetatakse suureks õunaks, on elav keskus, millel on oluline mõju maailma meediale, kaubandusele ja teadusuuringutele. See on ka Ameerika Ühendriikide kõige suurema rahvaarvuga linn.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


New Yorgi vaatamisväärsused, mis on kuulsad oma staare täis meelelahutusasutuste, toredate poodide ja kõrge lennuga ettevõtjate poolest, keskenduvad ajaloole, kultuurile, puhkusele ja show’le. New Yorgi parimad kohad on ka ülipopulaarsed turistide seas, samas on ka vaiksed ja peidetud aarded, mille peate üles otsima.

Niisiis, mida peaksite tegema New Yorki külastades? Siin on New Yorgi parimad vaatamisväärsused, et aidata teil otsustada.

1. Vabadussammas

New Yorgi vaatamisväärsused vabadussammas

Ei saa eitada, et Vabadussammas on üks USA ikoonilisemaid vaatamisväärsusi. Ehitatud 1886. aastal Prantsusmaal ning saadetud kingitusena Ameerikale, on see peaaegu et Ameerika sünonüüm. See on ka üks maailma suurimaid kujusid, mis kaalub 450 000 naela (204 tonni) ja mille kõrgus on peaaegu 152 jalga (46 meetrit). Kui aga tahad Vabadussammast külastada, siis pead sinna sõitma paadi või praamiga.

Selleks tuleb pilet ette broneerida, kuid seda on lihtne teha. Kui te ei soovi vabadussamba kroonile üles ronida, saate seda vaadata ka kaugelt. 

2. Central Park

New Yorgi vaatamisvaarsused central park

Ükski reis New Yorki pole täielik ilma Central Parki külastamata. Sellest 843-aakri suurusest maatükist sai 1974. aastal linna esimene ametlik maaliline maamärk ja see oli tegelikult ka kogu riigi esimene avalik park. 

Parki on olnud tasuta sissepääs aastast 1858 ja see on avatud iga päev kella 6.00–1.00. Central Parkis viibides külastage konservatooriumi aeda, Belvedere lossi, Central Parki loomaaeda, Bow Bridge’i, Shakespeare’i aeda, Charles A. Dana avastuskeskust või mõnda muud miniatraktsiooni. Või võite lihtsalt minna perega rahulikult jalutama, jooksma või rattaga sõitma.

Central Parkis toimuvad sageli kontserdid ja muud festivalid, nii et kontrollige linna kohalikke üritusi, et näha, kas pargis toimub seal viibimise ajal midagi. Tõenäoliselt juhtub midagi huvitavat!

3. Times Square

New Yorgi vaatamisvaarsused times square

Times Square on oma ekraanide, neoontulede ja stendidega New Yorgi kuulsaim paik ja linna elavaim piirkond. Paljud inimesed arvavad, et see viiest kvartalist koosnev ala on peegledab linna ennast ja on turistide lõks, mis on rahvast ülekoormatud ja kõik hinnad on kõrgeks aetud.

Väljaku nägemiseks ei pea te midagi maksma, kuid võite võtta tassi kohvi või suupisteid süüa, et saaksite seda täiel rinnal nautida.

4. Püha Patricku katedraal

New Yorgi vaatamisvaarsused saint patrick

Püha Patricku katedraal on üks New Yorgi parimaid gooti taaselustamise näiteid oma massiivsete pronksist uste, valgest marmorist fassaadi, 330 jala kõrguste tornikiivrite, Suure oreli, roosiakna, pronksbaldahiini, 2400 istekoha ja Pieta kujuga. Kuna katedraali külastab igal aastal miljoneid inimesi, on see nii usklike kui ka turistide peamine sihtkoht.

Hoone püstitati 1879. aastal ning seda on kogu selle olemasolu vältel hoolikalt restaureeritud ja hooldatud, sealhulgas 200 miljoni dollari väärtuses renoveerimistöid, mis viidi lõpule 2016. aastal.

5. Viies avenüü

New Yorgi vaatamisvaarsused viies avenuu

Neile, kes armastavad ostlemist, on reis Fifth Avenue’le New Yorgis kohustuslik. See on üksteise järel täis tipptasemel poode ja ajaloolisi hooneid. Fifth Avenue’l on trendikad disainerid ja kõikvõimalikud luksuslikud tooted.

Lisaks parimatele poodidele on Fifth Avenue’l ka mitmeid ajaloolisi hooneid ja kohti, sealhulgas George W. Vanderbilti residents, Sidewalk Clock ja New Yorgi avalik raamatukogu. Kui plaanite oma reisi, siis proovige nii teha, et mingil hetkel kõnniksite Fifth Avenue-lt mööda.

6. Empire State Building

New Yorgi vaatamisvaarsused empire state building

Empire State Building on üks ikoonilisemaid ja armastatumaid New Yorgi turismiobjekte. See ei ole midagi muud kui tähelepanuväärne, kaasaegse, kuid dünaamilise valgustussüsteemiga ehitis. Valgusetendused on ürituste ja pühade ajal tavalised.

Reisid Empire State Buildingu tippu on eriti populaarsed ja need on praktiliselt kohustuslikud. Tasud on küll kõrged ja järjekorrad pikad, kuid see onn seda väärt. Tulemuseks on see, et näete kogu allolevat linna 1050 jala (320m) kõrguselt.

7. Carnegie Hall

New Yorgi vaatamisvaarsused carniegi hall

Carnegie Hall avati 1891. aastal New Yorgi esimese suure kontserdisaalina. Väidetavalt on sellel maailma parim akustika.

Kuigi parim viis saali nautimiseks on minna kedagi kuulama, siis üks parimaid viise selle kohta õppimiseks on giidiga ringkäik. Ekskursioon pakub põhjalikku vaadet saalist ja arutleb mõne lavale astunud artisti üle. Ekskursioonid lõppevad roosimuuseumis

8. 11. septembri memoriaal ja muuseum

New Yorgi vaatamisvaarsused 11.september

See on peamine mälestusmärk ja muuseum, mis tähistab 11. septembrit, mil toimusid pommirünnakule Maailma Kaubanduskeskuse. Mälestusmärgi leiate endisest kaksiktornide asukohast ja seda haldab mittetulundusühing. 

Muuseum austab terrorirünnakute ohvreid ja vaatleb lisaks dokumentide ja esemete pakkumisele ka 9/11 ja selle olulisust tänapäeval. Kui ostate pileti, sisaldab see nii muuseumi kui ka memoriaali.

9. Rockefeller Center

New Yorgi vaatamisvaarsused rockefeller

Rockefelleri keskus asub Manhattani kesklinnas. Rockefelleri keskusest leiate 19 erinevat ärihoonet ja ainulaadseid New Yorgi üritusi. See on vaade kuulsale Rockefelleri keskuse jõulupuule, mis igal aastal telesaadete vahendusel süüdatakse. 

Keskväljakul on veel üks oluline koht ehk Top of the Rocki vaateplatvorm. Siit avanevad mõned Manhattani parimad vaated 70-korruselise pilvelõhkuja tipust, mis on Rockefelleri keskpunkt. NBC Studios asub ka Rockefelleri keskuses, nii et kui soovite nende tegevust näha, siis lisage see atraktsioon oma loendisse.

10. Broadway

New Yorgi vaatamisvaarsused broadway

Broadway on üks kuulsamaid teatripiirkondi maailmas ja see pole ainult üks asukoht. Broadways on 40 professionaalset teatrit, millest igaühes on vähemalt 500 istekohta ja kus näidatakse parimaid etendusi. 

Paljud innukad muusikalide, näidendite ja teatri fännid veedavad kogu oma reisi erinevaid etendusi vaadates. Broadwayl pole tõelist “lähtepunkti”. Alustage kust iganes soovite ja vaadake kohalike teatrite etenduste kalendreid, et teha kindlaks, milliseid etendusi soovite näha.

Broadway on tuntud oma muusikalide poolest, kuigi on ka mittemuusikalisi teatrilavastusi.

Kokkuvõte

New York on täis vaatamisväärsuseid ja huvitavaid kohti, mis on suurele osale maailmast tuntud Hollywoodi filmide kaudu. Selles tohutus metropolis jalutades tunnete kindlasti ära mitmedki kohad, mida olete juba enesele teadmatagi ekraanil näinud. New York on linn, mis ei maga kunagi, ning see haarab sind täielikult enda melusse, kust on paljudel raske väljuda. 

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts