Sitsiilia vaatamisväärsused: Ajalooline ning suurim saar Itaalias
Sitsiilia vaatamisväärsused

Sitsiilia vaatamisväärsused: Ajalooline ning suurim saar Itaalias

Itaalia suurim saar Sitsiilia on tuntud reisisiht mitte ainult päikesereisideks, vaid see on ka ideaalne koht iidse ajaloo huvilistele, matkajatele ning seiklusi otsivatele reisisellidele.

Sellest Sitsiilia vaatamisväärsuste listis leiad mitmeid põnevaid ning värvikirevaid linnu, Euroopa kõrgeima vulkaani, iidse ajaloo parke, ilusaid randu ja palju muud.

Loe veel: Sitsiilia reisijuhis.

1. Palermo

Sitsiilia vaatamisväärsused

Palermo on Sitsiilia pealinn ning samuti üks populaarsemaid paiku saarel. See on linn, mis on pungil erinevaid vaatamisväärsusi ning tegevusi, mida oleks patt külastamata jätta.

Linn on täis ajaloolisi Sitsiilia vaatamisväärsusi nagu Quattro Canti, arvukad vanad kirikud ja muljetavaldav La Zisa, mille maurid ehitasid tuhandeid aastaid tagasi.

🏠 Majutus Sitsiilias

Palermost leidub ka veidi omapärasemaid vaatamisväärsusi. Ühe variandina saab suunduda kaputsiinide katakombidesse, et seal näha sadade surnukehade mumifitseeritud jäänuseid. Huvitava faktina kehtis see tava veel 1920. aastatel, kui sinna viimasena maeti kaheaastane laps.

Lisaks sellele saad tutvuda kurikuulsa saare maffia ajalooga, avastades Palermo tumedat minevikku. Palermo koos oma kauni linnaga on üks peamisi kohti kuhu minna Sitsiilia saarel.

2. Etna vulkaan

Etna vulkaan - sitsiilia vaatamisväärsus

Etna vulkaan on vaieldamatult Sitsiilia vaatamisväärsuste seas kõige kuulsaim sihtkoht, mida saad oma kõrguse poolest silmata saare mitmest punktist.

Vulkaan on üks aktiivsemaid maailmas ja on peaaegu pidevas tegevuses. Vaatamata sellele saab mäest üles-alla sõita ning kogeda seal mitmeid tegevusi.

Üks parimaid asju mida teha Sitsiilia saarel on matkamine Etna vulkaani kraatri jalamile. Mäe tipust 2920 meetri kõrgusel kraatri äärelt avaneb muljetavaldav vaade Sitsiiliale ning loomulikult aktiivsele vulkaanile.

Kui mäest üles-alla minek tundub liiga suure pingutusena, siis talvel saab alati ka alla suusatada. Etnal on kaks suusakuurorti, Sapienza ja Piano Provenzana. Neid tasub külastada, kui on soovi suusatada mõnes Euroopa vähemtuntud kohas.

3. Catania

sitsiilia vaatamisväärsused

Catania on Palermo järel Sitsiilia suuruselt teine ​​linn ja nagu tema suurem naaber, see  on maaliline paik külastamiseks. Linn asub otse ikoonilise Etna mäe all, mis annab tagataustana linnale ainult võlu juurde.

Üks parimaid kohti Catanias ringi vaatamiseks on Piazza Duomo väljak. Seal asuvad mitmed silmapaistvad hooned ning ehitised nagu näiteks Duomo di Catania, mis on linna katedraal.

Linna kõrval asuvad ka mitmed Catania rannad, millest kõige tuntum on San Giovanni li Cuti rand. Läheduses toimuva vulkaanilise tegevuse tõttu leiab rannast musti kive ning tuhka. Lisaks annavad kohalike kalurite puupaadid rannale veelgi erilisema kultuurilise hõngu.

Üks põnevamaid vaatamisväärsusi Sitsiilias on Rooma teater, mis hiljuti 20. sajandil avastati tänu väljakaevamistele. Suursugune teater on valmistatud laavakivist, tellistest ja marmorist.

4. Taormina

sitsiilia vaatamisväärsused

Taormina on üks ilusamaid Sitsiilia vaatamisväärsusi, mis asub Catania lähedal saare idarannikul kivisel mäenõlval. See maaliline linn on ideaalne koht külastamiseks, kui oled suur ajaloohuviline, kus lisaks Rooma amfiteatrile leiab mitmeid ajaloolisi hooneid ja rajatisi.

Mõned tähelepanuväärsemad paigad ja objektid linnas on Porte Messina, Odeon ning väike teater, mis ehitati keiser Octavianuse ajal. Üks linna huvitavamaid paiku on Taormina avalik aed, mis on kujundatud inglise aedade eeskujul. Park on ehitatud mitmele tasapinnale, mida ühendavad väljakutele viivad trepid.

5. Stromboli vulkaaniline saar

sitsiilia vaatamisväärsus

Kui mõtlete Strombolile, võite mõelda toidule, kuid ometigi on see koht Sitsiilias. Täpsemalt on tegemist väikese vulkaanilise saarega Sitsiilia põhjatipu lähedal.

Oma asukoha tõttu on sellele Sitsiilia vaatamisväärsuseni keerulisem küündida, seega tasuks reisi pikalt ette planeerida. Kui otsustad seda saarekest külastada, saate kogeda ühte kõige omapärasemat Itaalia vaatamisväärsust.

Saarel asuv vulkaan on peaaegu alati aktiivne ja koonus eritab pidevalt suitsu. Kui sõidad päikeseloojangu paiku saare ümbruses on vulkaanipurske või -suitsemise vaatepilt lummav.

Peamisi põhjusi mida sealt saarelt otsitakse on loomulikult matk 924 m kõrgusele vulkaanile, mida saab teha koos litsenseeritud giidiga. Kui ronimine pole sinu jaoks, siis võib ka lihtsalt lõõgastuda rannikul musta laava randades või avastada saare kitsaid tänavaid ja omapäraseid maju.

6. Agrigento

Sitsiilia vaatamisväärsused

Vana Kreeka aegsete varemetega kunagist linna tunti nime all Akragas, mis oli 6. sajandil enne kristust õitsev ja tihedalt asustatud metropol. Templite oruna tuntud kohas näevad uudistavad külalised sillutatud tee ääres seitset templit, mille hulgas on üks maailma paremini säilinud templeid Concordia.

Sellelt alalt leiad oliivi-, mandli- ja jaanileivapuud ning arheolooge, kes endiselt teostavad seal kaevamisitöid. Arheoloogia pargis, kus saab kaeda seda keerukat iidset ajalugu ning mütoloogiat annab kõige paremini mõista kohalikud giidid, kes viivad teid ühele ajaloolisele rännakule. Sitsiilia vaatamisväärsuse lähedal asub ajaloo huvilistele ka arheoloogiamuuseum.

7. Ragusa linn

Ragusa - Sitsiilia vaatamisväärsused

Ragusa on linn Sitsiilia lõunaosas, mis on piltlikult jaotatud kaheks piirkonnaks: Ragusa Ibia ja Ragusa Superiore. Kahte ala eraldab sügav kuristik, mida saab ületada nelja silla abil.

Ülemlinnast leiate Ragusa katedraali, mis on pühendatud Ristija Johannesele. See on muljetavaldav hoone, mida on peale mitmeid maavärinaid pidevalt ümber ehitatud. Pilgu saab peale visata Hybleani arheoloogiamuuseumile, kus on mitmesuguseid esemeid iidsetest aegadest kuni hilis-Rooma ajastuni.

Ragusa Ibias on palju kohti, millele oma silm peale visata. Piirkonnast võib leida veel ühe katedraali, mis on pühendatud San Giorgiole. Samuti leiab sealt arvukalt kirikuid, sealhulgas Santa Maria dell’Itria kiriku, mille ehitasid Malta rüütlid.

Kui otsid hulgil ajaloolisi Sitsiilia vaatamisväärsusi, siis Ragusa on üks koht, mida peab Itaalia suurimal saarel külastama.

8. Messina

Sitsiilia vaatamisväärsused

Messina on Sitsiilia suuruselt kolmas linn ja on Itaalia mandrile lähim asutus. Tänu oma suurusele ja tähtsusele iidsetel aegadel leiad Messinast mitmeid tähtsaid Sitsiilia vaatamisväärsusi ja muid tegevusi.

Üks neist on kõrguv Duomo katedraal, millel on peale muljetavaldavale väljanägemisele ka maailma suurim ja keerukaim astronoomiline kell. Lisaks põhilisele vaatamisväärsusele leiad sellest linnast mitmeid teisi kirikuid, purskkaeve, Madonna kuju ning kauni kaldapiirkonna.

9. Marsala

Sitsiilia vaatamisväärsused

Saare lääne tipus asuv Marsala ehk araabia keeles Allahi sadam (Mars-Allah) on üks põnevamaid vaatamisväärsusi Sitsiilias. Omamoodi teistlaadi kultuuriga koos Araabia mõjutustega on Sitsiilia lääneosas selgelt tuntav, vastupidiselt Kreeka mõjule idas. 

See linn on tuntud oma kangendatud veini poolest, mille veinimark Marsala oli Sitsiilia esimene DOC-vein. See sai kuulsaks 19. sajandi keskel, kuna seda tüüpi vein jäi pikkadel reisidel meremeestele ja kaupmeestele joogikõlblikuks. 

Kuigi linn on ise meeldivalt keskaegne ning avastamist väärt paiku täis, meelitab see hoopiski ligi turiste, kes tahavad saada osa kohalikust Marsala veini kultuurist. Ümbruskonnas ning linnas sees leidub mitmeid istandusi ning restorane, kus proovida seda kõige autentsemat Marsala veini.

10. Siracusa

Sitsiilia vaatamisväärsused

Olenemata sellest, kuhu Sitsiilias seilad, leiad sealt kindlasti põnevat ajalugu iga nurga tagant ning Siracusa ei erine sellest tavast. Linna asutasid kreeklased ja selle mõjutusi on näha kõikjal, mille eesotsas särab tohutu antiikteater, mis on üks suurimaid omataolisi maailmas.

Teine põnev koht, millele oma silma peale visata on Dionysose kõrvana tuntud koobas. Seda nimetatakse kõrvaks selle kuju ning koopa akustilise kõla tõttu.

Linnas asuv arheoloogiamuuseum on üks olulisemaid omataolisi muuseume Euroopas, millest leiab laia valiku eksponaate ja esemeid esiajaloost kuni Kreeka ja Rooma perioodini välja.

Lõpetuseks

Sitsiilia on üks põnev saar Itaalias, kus ei tule puudust nii ilusatest randadest, maagilistest linnadest, looduskaunitest kohtadest ning ajaloolistest paikadest. Sitsiilia vaatamisväärsused on niivõrd mitmekesised, kus leiab tegevusi ning paiku igale reisisellile.

Oled Itaaliasse reisimas ning otsid veel infot?
Külasta meie Itaalia lehte!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts