Siena - Itaalia - infoViking
Siena

See võrratu Toscana linn võib mõnikord jääda teiste tuntumate linnade varju nagu Firenze ja Pisa. Sellest hoolimata on Siena külastamine igati väärt.

Tegemist on iidse linnaga, mis oli juba 13. sajandil üks Firenze peamisi poliitilisi ja kultuurilisi rivaale. Alates 1995. aastast on Siena vanalinn olnud UNESCO maailmapärandi nimistus.

Sienas asub maailma vanim tegutsev pank

Väga pikalt on see linn seotud äri- ja pangandustegevusega, kus 13.-14. sajandini asus suur panganduskeskus. Selles ajaloolises Itaalia linnas asub ka maailma vanim pank, Monte dei Paschi pank, mis on pidevalt tegutsenud alates 1472. aastast. 


Siena vaatamisväärsused

Sellel on oma põhjus, miks paljud kuulsad filmid on just seal filmitud. Võtame kas või “James Bond: Quantum of Solace” või “Letters to Juliet”. Linna kuulsalt karbikujuliselt väljakult avanevad sulle kaunid vaated. Allpool on välja toodud vaid mõned tuntud vaatamisväärsused, mis teevad sellest nii kauni linna.

1. Siena katedraal / Duomo di Siena

Siena - katedraal

Siena katedraali ehitamist alustati 18. sajandil ja see on linna üks kuulsamaid vaatamisväärsusi. Cattedrale di Santa Maria Assunta on üks tuntumaid Itaalia gooti arhitektuuri näiteid. Lisaks omapärasele musta-valgetriibulisele välisilmele on 1380. aastal ehitatud katedraali fassaad rikkalikult kaunistatud. Katedraali kõrval on näha ka 77 meetri kõrgust kellatorni.

2. Piazza del Campo

Siena piazza del campo

Siena on enim tuntud kesklinnas asuva karbikujulise väljaku poolest. Väljak nimega “Piazza del Campo”, on linna süda ja nagu kõik teed viivad Rooma, viivad sealsed hubased kitsad tänavad just sellele väljakule.

Väljakult leiad Fonte Gaia purskkaevu, mis juhib põhja pool asuvatest mägedest vee purskkaevu. Maaalused kanalid ehk bottini juhivad vett linna kõikidesse purskkaevudesse. Kui vesi 1342. aastal esmakordselt väljakule jõudis, peeti selle jaoks maha suure pidustused. Just selle peo tõttu sai purskkaev endale nimeks “Fonte Gaia” ehk “Rõõmu allikas”

3. Torre del Mangia

Siena torre del mangia

Torre del Mangia on võimas ehitis, mis on Itaalias suuruselt kolmas torn. See oli oma aja kõrgeim kellatorn- 102 meetrit kõrge (88 meetrit, kui Palazzo-t ise mitte arvestada). See on tõeline linna maamärk, mis on ehitatud aastatel 1338-1348 vendade Rinaldode poolt.

Torniga piirneb Palazzo Pubblico (raekoda), mille gooti arhitektuuristiil ja kujundus on saanud inspiratsiooniks paljudele inimestele. Hilisematel aastatel maaliti altari kohale fresko, mis seejärel viidi Palazzo Pubblico-sse. Torre esimesel korrusel asub ka kabel, mis ehitati peale katkuepideemiat aastal 1352. Kellatorni saab ka väikese tasu eest ronida, et nautida imelist linnavaadet.

4. Palazzo Pubblico (Civico muuseum)

Siena palazzo pubblico

Piazza del Campo väljakult leiate veel Palazzo Pubblico raekoja, mis ehitati aastatel 1297-1310. Palazzo-t on võimatu kahe silma vahele jätta kuna see on ehitatud heleda loodusliku kivi ja oranžide tellistega. Raekojas asub muuseum, Museo Civico, kus saad vaadata kauneid maale ja freskosid. Sealhulgas on seal teoseid Itaalia ühendamisest ja paavst Aleksandrist.

5. Palio – Vastuoluline ja maailmakuulus hobuste võiduajamine

Siena palio

Kui rääkida Sienast, siis on võimatu jätta mainimata linna kuulsat hobuste võiduajamist ehk Palio. Seda tähistatakse igal suvel umbes, mis kestab kokku neli päeva. See algab 29. juuni hommikusest soojendusest kuni 2. juuli võistlusteni (Palio della Madonna do Provenzano) ja toimub uuesti 13.-16. augustil.

Festival pärineb Rooma ajast, kuid selle sündmusega seotud kuulsad hobuste võiduajamised toimusid esimest korda aastal 1283. Osalevad ratsanikud esindavad kümmet ringkonda 17-st. Pärast loosimist õnnistatakse võidusõiduhobused ja selle sündmuse jaoks korraldatakse rongkäik. 

Matšid ise kestavad vaid poolteist minutit ning Piazza-le koguneb tuhnadeid pealtvaatajaid. Võitja saab siidist palio, bänneri ja seda tähistatakse nädalaid.

Kui sellest listist jäi väheks, siis vaata ka neid Siena vaatamisväärsusi!

Siena-vaatamisvaarsused

Siena majutus

Majutusasutuste hinnad on seinast seina ning kellelgi ei tohiks probleeme tulla sobiva öömaja leidmisega. Kõik muidugi sõltub inimesest endast ja kui suured nõudmised kellelgi on. Kui tahad öömaja võimalikult südalinna lähedale, siis tuleb ka natukene rohkem maksta. Leia endale sobilik öömaja Booking keskkonnast.

Booking.com

Kuidas saada Sienasse?

Otselendu kahjuks Eestist ei lähe. Kuid saad lennata näiteks Firenzesse ja sealt omakorda sõita mööda maismaad edasi. Lennupileti soetamisel tuleb sulle abiks Kiwi keskkond. Autoga sõidab Firenzest Sienasse 1 tund, bussi ja rongiga 2 tundi.

Üldiselt on itaalias rongi kasutamine alati parem, kiireim ja mugavam valik, kuid reisides Firenzest Sienasse ei pruugi see nii olla. Soovituslik on võtta buss kuna nendevahelist marsruuti katab piirkondlik rong ehk mitte harjumuspäraselt kiirrong. See omakorda tähendab seda, et paljud rongiliinid nõuavad ümberistumist, mis võivad sinu teekonda pikendada kahe tunnini.


Korduma kippuma küsimused

  1. Kuidas Sienas ringi liikuda?

    Siena vanalinn on tavaliiklusele suletud, mis tähendab et liikumiseks tuleb kasutada oma jalgu. Vahepeal tee kindlasti mõnus kohvipaus ja lihtsalt naudi kõike seda, mida on sellel linnal sulle pakkuda.

  2. Mitu päeva tuleks Sienas veeta?

    Siena on piisavalt väike, et sul võimalik kõik peamised vaatamisväärsused ära näha ka ühe päevaga, mis teeb sellest ideaalne ühe päeva reisi sihtkoha. Kui sa aga reisid mingi sündmuse pärast nagu näiteks iga-aastane hobuste võiduajamine, siis tasuks võib olla veeta päevakene rohkem.

  3. Millal on parim aega Siena külastamiseks?

    Seda ajaloolist linna võid sa külastada aastaringselt, kuid siiski on teatud kuud, millal tasuks linna külastamist planeerida. Võttes arvesse ilma, reisikulutused ja puhkuseaegu, siis tasuks külastada aprillist juunini.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts