Moskva vaatamisväärsused: Venemaa pealinn omas hiilguses - infoViking
Moskva vaatamisväärused

Moskva vaatamisväärsused: Venemaa pealinn omas hiilguses

Moskva on suursugune Venemaa pealinn, mida ilmestab värvikirev ajalugu ning veelgi värvilisem arhitektuur. Seda linna iseloomustab riigile omapärane miljöö ning massiivsed projektid nii varasemast, kui ka tänapäevasemast ajast. 

Sellest Moskva vaatamisväärsuste listist leiab mitmed vene kultuurile omapärased hooned, põnevad muuseumid, värvilised kirikud ning meelelahutust ja tegevusi mida teha Moskvas.

1. Kreml

Kreml - Moskva vaatamisväärsused

Venemaa pealinna südames asuv Kreml on linna vanim meistriteos ning mille külastamine turistina on peamine asi mida teha Moskvas. Kreml on olnud sajandeid suurriigi üks olulisemaid paiku, mis on lahutamatult olnud seotud kõigi Venemaa olulisemate poliitiliste ja ajalooliste sündmustega alates 13. sajandist.

Venemaa vaatamisväärsus sümboliseerib nii suurriigi, kui ka Nõukogude Liidu võimu ja autoriteeti. Kreml on kindluskompleks, mis koosneb tornidest, müüriga ümbritsetud paleedest ja kupliga katedraalidest. 1990. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse valitud Kreml koosneb kokku 20 tornist, 15 hoonest ja enam kui 2.4 kilomeetri pikkustest kuni 6.4 meetri paksustest seintest.

2. Punane väljak

Punane väljak - Moskva vaatamisväärsused

Punane väljak on Moskva populaarseim linnaväljak nagu seda on Peterburi vaatamisväärsus Paleeväljak. See on erinevate populaarsete Moskva vaatamisväärsuste sihtkohaks nagu Kreml, Püha Vassili katedraal, Lenini mausoleum, riiklik ajaloomuuseum, kaubanduskeskus GUM ja Kaasani katedraal.

See on suur linnaväljak, mida peetakse sageli Moskva keskuseks, kuna enamik linna peamistest tänavatest saab alguse just sealt. See tunnistati UNESCO maailmapärandi nimistusse koos Kremliga nende olulise rolli tõttu Venemaa ajaloos. 

Lisaks ühe suurima Moskva turismiobjektina on see koht kuulus ka ametlike sõjaväeparaadide, kõnede ja meeleavalduste pidamise kohana.

See Kremlist otse ida poole ehitatud 73 000 ruutmeetri suurune ala on tänapäeval Moskva põhiline paik kuhu turistid kogunevad. Nõukogude ajal oli see jällegi tuntud turu- ja festivaliplatsina. Punastest tellistest koosnev Punane väljak ehitati 1490. aastatel Moskva sümboolseks keskväljakuks.

3. Püha Vassili katedraal

Püha Vassili katedraal - vaatamisväärsus Moskvas

Isegi need, kes pole kunagi Moskvas käinud, tunnevad ära Püha Vassili katedraali värvilised kuplid. Sellelt tunneb ära Venemaa arhitektuurile omased erksad mustrite, värvide ja kujundite kombinatsiooni.

Moskva vaatamisväärsus ehitati aastatel 1555-1561 tsaar Ivan Julma käsul, et tähistada võitu Kaasani khaaniriigi üle. See UNESCO maailmapärandi nimistus kuuluv meistriteos, millel on 8 eristavat kommi karva sibula kuplit on koht kuhu minna Moskvas.

Kuid siiski algupäraselt ehitati see vaatamisväärsus Moskvas valgeks, mis hiljem 17. sajandil maaliti selliseks, nagu me seda tänapäeval näeme. Praegu tegutseb Püha Vassili katedraal muuseumina, mis võimaldab külastajatel näha seda hingematvat interjööri ning samuti näha lähemalt selle ehitamiseks kulunud töö keerukust.

4. Tretjakovi galerii

Tretjakovi galerii - vaatamisväärsused Moskvas

Riiklik Tretjakovi galerii on Vene riigikassa ja kujutava kunsti peamine hoiukoht. Kunstigalerii, mis sai alguse ühe kaupmehe isiklikust kollektsioonist, sisaldab endas enam kui 180 000 skulptuuri-, maali- ja graafika teost, mille on loonud mitme põlvkonna vene kunstnikud.

See Moskva vaatamisväärsus on maailma suurim muuseum, millel on kaks eraldi hoonet: Tretjakovi galerii vana hoone ja uus hoone. Selle galerii kunst on maailmatasemel, julge, ambitsioonikas, esitledes peamisi Vene meistreid ja kunstiteoseid alates keskaegsetest ikoonidest kuni nõukogude sotsialistliku realismi 1900. aastate alguseni välja.

Galerii avati 1893. aastal, kui Moskva kaupmehe Pavel Mihhailovitš Tretjakovi avaldas tohutu isikliku kollektsiooni, mis koosnes umbes 2000 teosest. Algselt Kremlist lõuna pool asuvas väikeses hoones asunud galerii kasvas märkimisväärselt, mis täienes 20. sajandi jooksul mitmete kunstiteostega.

5. Lenini mausoleum

Lenini mausoleum - Moska vaatamisväärsused

Punasel väljakul Kremli müürist vaid mõne sammu kaugusel asuv Lenini mausoleum (Lenini haud) on üks Moskva kõige intrigeerivamaid külastuskohti ning kust leiab ka võib-olla kõige kuulsama “kaasaegne muumia” maailmas.

Moskva vaatamisväärsuse hoone on 24 meetrit pikk ja 12 meetrit kõrge ning avati avalikkusele augustis 1924 aastal. See on arhitekt Aleksei Šusevi poolt loodud nõukogude monument, milles asetseb Vladimir Iljitš Uljanovi mumifitseerunud säilmed, paremini tuntud kui Lenin.

6. Bolshoi teater

bolshoi teater - Moskva vaatamisväärsused

Venemaa Riiklik Akadeemiline Bolshoi teatris tegutsevad balleti- ja oopertrupid ning on suuruselt teine ​​ooperimaja kogu Euroopas. See Moskva vaatamisväärsus paistab silma oma klassikalise vene arhitektuuri poolest.

Bolshoi ajalugu sai alguse sellest, kui vürst Pjotr Urusov sai keisrinna Katariina II käest loa avada Moskvas avalik teater. Selles Moskvas asuvas ajaloolises teatris, mille arhitekt Joseph Bové projekteeris 1824. aastal, toimuvad tänapäevani maailmaklassilised balleti- ja ooperi lavastused.

Parim aeg selle Moskva vaatamisväärsuse külastamiseks on kindlasti mõne suursuguse etenduse ajal, kus saad nautida vene päritoluga maailmaklassi lavastusi.

7. Gorky park

Gorki park - Moskva vaatamisväärsused

Gorki kultuuri- ja vabaaja park avati 1928. aastal, mis sai nime Maxim Gorki järgi. Pargi kavandas maailmakuulus Nõukogude avangardist ja konstruktivistlik arhitekt Konstantin Melnikov kommunistliku utoopia osana. 

See Moskva vaatamisväärsus hõlmab endas 120 hektari suurust ala, kus asuvad kaasaegse kunsti muuseum, aiad, välisporditegevuse atribuutika ning ka spordivarustuse rent. See oli tegelikult esimene omataoline park Venemaal, mida külastavad igapäevaselt lisaks külastajatele ka kohalikud.

8. Moskva metroo

Moskva metroo - Moskva vaatamisväärsused

Üks maailma vanimaid ja populaarsemaid metroosüsteeme asub Venemaa pealinnas Moskvas. Selle ehitusega alustati 1930. aastatel ja see avati esimest korda 1935. aastal. Metroojaamad ehitati sellise hoole ja iluga, et isegi tänapäeval on Moskva metroosüsteem üks ambitsioonikamaid arhitektuuri projekte, mis on kunagi ette võetud. 

Esimesed 13 metroojaama said kuulsaks üle kogu maailma ja oli üks viis, et näidata Moskva elanikele kommunistlikku režiimi võimsust. Ühed kõige ilusamad millele oma silm peale visata on metroojaamad Komsomolskaja, Majakovskaja, Novoslobodskaya, Prospekt mira, Arbatskaya ja mitmed teised.

9. Varblasemäed

Varblasemäed - Moskva vaatamisväärsused

Varblasemäed (Sparrow Hills) on Moskva üks kõrgemaid punkte ja populaarsemaid turismisihtkohti linnas. See 85 kõrgune Moskva vaatamisväärsus on turistide lemmik rajoon koos kuulsa vaateplatvormiga, kust avanevad panoraamvaated Moskva linnale. Lisaks leidub sealt mitmeid võimalusi sportimiseks ja muudeks välitegevusteks.

See on rahulik looduskaitseala, kust leidub nii rohealasid, kui ka radasid kergeks jalutuskäiguks. Varblasemäed on oma nime saanud 14. sajandist pärit Vorobjovo küla järgi, mis kuulus Venemaa suurvürstinnale.

Mäe otsas asub Moskva Riiklik Ülikool, mis on riigi oluline hariduskeskus ning mis väärib külastamist suursuguse arhitektuuri poolest.

10. Unistuste saar

Unistuste saar (Dream Island) on üks ihaldatumaid kohti Moskvas, kuna see on suurim siseruumides olev teemapark kogu Euroopas. Lõbustuspark ulatub ligi 300 000 ruutmeetrilisele alale, mille arhitektuur on mõnevõrra sarnane Disneylandiga.

Sellest Moskva vaatamisväärsuse pargist leiab 29 ainulaadset atraktsiooni ning mitmeid kaubanduskeskusi koos jalgrattateede ja purskkaevudega. Kompleksi ala alla kuulub veel haljastatud park koos kontserdisaali, kino, hotelli, laste purjetamiskooli, restoranide ja kauplustega.

11. GUM kaubanduskeskus

GUM kaubanduskeskus - vaatamisväärsused Moskvas

GUM on kõige populaarsem ostukoht kogu Moskvas. Piki Punase väljaku idakülge ulatuv hoone on olnud Moskva peamine kaubanduskeskus alates 19. sajandist.

Tähelepanuväärne arhitektuuriteos on Moskva vaatamisväärsus, mis on ajalooliselt olnud üks märkimisväärsemaid osi Punasest väljakust. Omapärase kujuga hoonel on klaaskatus, mida toestab keerukas teraskarkass ning selle fassaad ulatub piki väljakut umbes 240 meetrit. 

Tänapäeval on see koduks suurele hulgale moe- ja muudele rahvusvahelistele kaubamärkidele. See on Punase väljaku lahutamatu osa ja kindlasti peaksite sisse astuma, et kogeda selle suurepärase kaubanduskeskuse ajaloolist atmosfääri.

Lõpetuseks

Moskva on kindlasti üks põnevamaid pealinnu maailmas, mis paistab kaugelt silma oma massiivsete projekti ja värviliste hoonete taustal. Suur metropol pakub igale maitsele tegevusi, kohti ja mitmeid Moskva vaatamisväärsusi päevadeks.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts