Peterburi vaatamisväärsused: Kuulus linn Venemaal - infoViking
Peterburi vaatamisväärsused

Peterburi vaatamisväärsused: Kuulus linn Venemaal

Peterburg on Venemaa suuruselt teine linn, mille rajas tsaar Peeter Suur alles 1703 aastal. Seda linna ilmestab kunstiline arhitektuur, lõputud tsaaride paleed, aiad, kunstigaleriid ning väljakud.

Sellelt Peterburi vaatamisväärsuste listis leiad mitmeid arhitektuurilised pärle nii kirikute, paleede, kui ka katedraalide hulgast, mida lisaks ilmestavad põnevad muuseumid ning maailmaklassi kunstigaleriid. Lisaks veel paljud tegevused mida teha Peterburis.

1. Ermitaaži muuseum

Ermitaaži muuseum - Peterburi vaatamisväärsused

Ermitaaži muuseum on üks maailma suurimaid ja vanimaid kunsti- ja kultuurimuuseume, mille kollektsioonist leidub üle 3 miljoni eseme kiviajast kuni tänapäevani välja.

Ermitaaž on Venemaa vaatamisväärsus ning riigi üks tähtsamaid muuseume. See on koduks ühele maailma suurimale kunsti kollektsioonile, mille pikk ajalugu küündib tagasi selle asutamise aegadesse. See suursugune Peterburi vaatamisväärsus sai teoks 1764. aastal Katariina Suure poolt. 

Muuseumis on mitmeid näitusi, mis on pühendatud erinevatele stiilidele ja ajastutele nagu Itaalia renessanss, impressionism ja postimpressionism. Muuseum on aastate jooksul omandanud mitmeid maale suurtelt kunstnikelt nagu Rembrandt, Raphael, Anthony van Dyck, Holbein. Samuti on esindatud neoklassitsistliku, modernistid ja postimpressionistide aegade koolkondi nagu Vincent van Gogh, Pablo Picasso ja Matisse. 

Muuseumi kollektsioon on nii tohutu, et see on jaotatud kuue kaldapealse palee hoone vahel, millest viis on alati avalikkusele avatud. Sissepääs on iga kuu esimesel neljapäeval kõigile tasuta. Muudel päevadel peavad välismaalased maksma veidike rohkem, kui kohalikud. Ermitaaži muuseum on kindlasti koht kuhu minna Peterburis.

2. Lunastaja kirik

Lunastaja kirik - vaatamisväärsus Peterburis

Keiserliku perekonna poolt rahastatud Lunastaja kirik (Church of the Saviour on Spilled Blood) ehitati kohta, kus keiser Aleksander II sai 1881. aasta märtsi mõrvakatses surmavalt haavata.

Katedraal paistab linna teistest ehitistest silma omapärase keskaegse vene arhitektuuri poolest, mis meenutab Moskva Püha Basiliuse arhitektuuri. Võttes arvesse seda, et ülejäänud linn on üles ehitatud valdavalt barokk- ja neoklassitsistlikus stiilis on see üks väljapaistvamaid hooneid linnas.

See Gribojedovi kanali läheduses asuv Peterburi vaatamisväärsus on olnud avatud enam kui sada aastat, kus seal seistes märkad muljetavaldavaid keerulisi detaile. Kirik sisaldab endas üle 7500 ruutmeetri mosaiike, kattes suurejoonelise hoone lagesid ja seinu, rohkem kui üheski teises kirikus maailmas.

3. Iisaku katedraal

Iisaku katedraal - Peterburi vaatamisväärsused

Iisaku katedraal paistab silma oma vapustava Vene-Bütsantsi arhitektuuri ja täielikult kullatud kupliga, mis on lisaks kõigele muule maailma suurim õigeusu basiilika. See vaatamisväärsus Peterburis tegutseb tänapäeval nii katedraali, kui ka muuseumina.

See suurepärane katedraal valmis 1858. aastal pärast 40 aastat kestnud põhjalikku tööd. Katedraali fassaad on kaunistatud keeruka teostega ja massiivsete graniidist sammastega, mida on üle kogu kiriku kokku 112. 

Ülaosas asuvat kuldkuplit ümbritsevad 12 inglikuju, mis on valmistatud elektrotüüpimise tehnoloogia abil, mis andis neile äärmiselt kerged ja õhukesed, kuid samas vastupidava kuju. See oli ka tol ajal esimene kord, kui sellist elektrotüüpimise meetodit kasutati. Kiriku interjööri kaunistavad rohkem mosaiikdetailid ning peaaltari ees asub hiiglaslik ülestõusnud Kristuse vitraaž. 

1931. aastal muutis uus kommunistlik režiim selle religiooni ja ateismi muuseumiks. Kuigi pärast NSVLi langemist hakkas kirik uuesti pidama regulaarselt jumalateenistusi, kasutatakse seda endiselt populaarse turismisihtkohana.

4. Talvepalee

Talvepalee - vaatamisväärsus Peterburis

Peterburi suurim keiserlik palee ja tsaaride residents, mis tänapäeval tähistab Ermitaaži muuseumi peahoonet.

Talvepalee on Peterburi vaatamisväärsus, mis on ilmselt kõige populaarseim hoone Venemaa linnas, mille rikkalik keiserlik ajalugu on selles hoones ringi käies silmaga nähtav.  Tänapäevane palee kujundus valmis 1760. aastatel vene barokkstiilis arhitekti Bartholomeo Rastrelli poolt, kelle suurepäraseid töid näeb paljudes Peterburi keiserlikes hoonetes. 

Palee on ruudukujuline, mille keskel asetseb siseõu. Selle massiivse palee, mille koosseisu kuulub ligi 1500 tuba leidub bankette, ruume, galeriisid ja keerukat arhitektuuri, mida külastavad miljonid inimesed igal aastal. 

Talvepalee tänapäevane keiserlik hiilgus taastati pärast kommunistliku režiimi langemist, mis on peamine vaatamisväärsus Peterburis, mida peab kindlasti külastama.

5. Paleeväljak

Palee väljak - peterburi vaatamisväärsus

Paleeväljak on Peterburi suurim avalik väljak, mis on äpselt nagu Moskva vaatamisväärsus (Punane väljak),  see on koht mida ehivad mitmed tähtsad hooned ning objektid.

Paleeväljak on koduks mõnedele Peterburi vaatamisväärsustele, mida külastavad miljonid inimesed üle terve maailma igal aastal. Esimene hoone väljaku ümbruses oli Talvepalee, mis valmis 1862. aastal ning sellest sai tsaaride residents. 

Talvepalee vastas asub kindralstaabi hoone. See üsna imposantne hoone on ehitatud poolringikujuliselt ja on jagatud kaheks osaks. Suur osa mõlemast hoonest on tänapäeval koduks Ermitaaži muuseumi kogudele. Väljaku keskel asetseb 47 meetri kõrgune graniidist Aleksandri sammas. 

Väljak on ka kõige populaarsem koht Peterburis, kus korraldatakse nii riiklike üritus,i kui ka kontserte ja festivale. Väljakul toimub Peterburi mälestuspäeva paraad ning seal on toimunud ka rahvusvaheliste artistide kontserte nagu AC/DC, Rolling Stones, Paul McCartney ning viimasel ajal Shakira, Madonna ja Sting.

6. Katariina palee

Katariina palee - Peterburi vaatamisväärsused

Katariina palee on lummav arhitektuurne meistriteos, mis asub linnast 30 km lõuna pool Tsarskoje Selos. Ometigi, et see ei asu linnas sees, peetakse seda üheks suurimaks Peterburi vaatamisväärsuseks.

Selle tohutu, viimistletud ja suurejoonelise suvepalee ehitas Peeter Suur algselt Katariina I jaoks. Kuid nende tütar keisrinna Elizabeth oli see, kes ehitas selle selliseks nagu me näeme seda tänapäeval. 

Katariina palee iga detail on vapustav, alustades sellest, et palee välisilme kaunistamiseks kasutati üle 100 kg kulda ning kogu palee on maalitud meeli rahustavas toonides sinise ja valge kombinatsioonis. 

Peterburi vaatamisväärsuse hoonekompleksist leiad Bartolomeo Rastrelli Kuldse Suure saali, Valge söögitoa, portree saali ning visuaalselt köitva merevaigutuba. Viimasena nimetatud toas on seinte kaunistamiseks kasutatud ligi 450 kg merevaiku, mille sisse on põimitud keerukad nikerdused ning peeglid.

7. Grand Maket Rossija

Grand market rossija - peterburi vaatamisväärsused

Grand Maket Rossija on massiivne ja interaktiivne miniatuurne makettidest koosnev ala, kus kujutatud kohti traditsioonilisest Venemaa piirkondadest.

Vaatamisväärsus Peterburis on oma mudel projektsioonitest suurim selletaoline kogu Venemaal ning suuruselt teine ​​maailmas. Üle 800 ruutmeetri suuruse maa ala alla kuuluva mudeli ehitamiseks kulus viis aastat ja see on tõeliselt lõbus ning tegevusi mida teha Peterburis.

Makettidelt leiad bussid, autod, raudteed, mälestusmärgid, majad ning palju muud, mis peale väikest nupuvajutust ärkab justkui ellu. Mudelitel on nii päeva- ja öö funktsioon, kus iga 13 minuti järel lülitub mudel tänu laiali hajutatud LED-tulede abile 2 minutiks ööreziimile. 

Autod, bussid ja mootorsõidukid, mis sõidavad kogu mudeli ulatuses, näevad välja nagu liiguksid nad iseseisvalt, ristuvad üksteisega ja peatuvad isegi valgusfoori ees. See on kindlasti üks omanäolisemaid nähtusi muuseumis ja kogu maailmas, see on üks kuulsamaid Peterburi vaatamisväärsusi.

8. Peterhofi palee

Peterhofi palee - Peterburi vaatamisväärsus

Peterhofi palee on suur ja tõeliselt suurejooneline paleede, aedade ja purskkaevude kompleks, mille lõi Peeter Suur ja mida sellele järgnenud tsaarid veelgi laiendasid. Peterburi vaatamisväärsuse meistriteos kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Sageli peetakse seda Pariisi vaatamisväärsuse vennaks ehk on saanud nimetuseks ka “Vene Versailles”. Nimelt Peeter Suur ehitas palee algselt Prantsuse Versailles lossi põhjal.  

See majesteetlik paleede kompleks on riigi üks suurimaid turismiatraktsioone, kus on lugematu hulk Peterburi vaatamisväärsusi. Seal paiknevatest hoonetest on kuulsaim Suur palee, mille sisemusest leiad Cesme saali, Pildisaali ning Ida- ja Lääne Hiina kabinetid, kus saab tutvuda põnevate esemete ning kuulsate maalidega.

Õuealalt leiab jällegi lugematul hulgal aedu ning purskkaevusid, millest kuulsaim on Simsoni purskkaev, mis sümboliseerib Venemaa võitu Rootsi üle Põhjasõjas. Oma suure maa ala tõttu jagub seal avastamiseks mitmeid tunde.

Lõpetuseks

Suurim põhjapoolne linn maailmas meelitab külastajaid ligi oma kauni arhitektuurilise võluga, mis on täis hingematvaid Peterburi vaatamisväärsusi. Tsaari pealinn on koht, kust leiab paleesid, kunsti ning muid objekte iga nurga pealt

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts