Kreatiini kapslid - mida peaks teadma?! - infoViking
kreatiini kapslid

Kreatiini kapslid – mida peaks teadma?!

Kreatiin on tegelikult teatud tüüpi aine meie kehas, mis on lihastele töötamise ajal justkui energiaallikas. Umbes 95 protsenti kogu keha kreatiinist talletatakse skeletilihastes. Ülejäänud viis protsenti leidub teistes kudedes, peamiselt südames ja ajus. Meie keha suudab seda ainet ka ise toota, aga sageli tarbivad seda paljud sportlased lisaainena. 

Lisaks leidub kreatiini loomsetes toiduainetes, nagu punane liha, piim ja mereannid. Seetõttu võib näiteks veganite ja taimetoitlaste keskmine kreatiini tarbimine toiduga olla väiksem.

Kreatiin koosneb kolmest aminohappest: glütsiinist, arginiinist ja metioniinist. Kreatiin kiirendab loomulikku protsessi ATP tootmises. Kreatiin on lihastegevuse ajal ülioluline kuna tagab vajaliku energia. Arvatakse, et kreatiin parandab sportlikku sooritust, kasutatakse erinevaid toidulisandeid enda lihasjõu ja sportliku soorituse parandamiseks. 

Kreatiini kapslid – mis see on?

Kreatiini ei pea tarbima ainult ühtemoodi. Erinevaid võimalusi on mitmeid: pulber, valmisjook, või kapsel. Kapslid ehk tablettide puhul on tegemist ühe mugavama ja lihtsa viisiga, kuidas kreatiini kasutada. Neid saab hõlpsalt kaasa võtta igale poole, igal ajal. Lihtsalt paned vajalikud kogused kas tasku või spordikotti ning ongi olemas. Ruumi on vaja ainult pudeli vee jaoks. 

Miks kasutada kreatiini kapslitena? 

Kreatiini imendumine

Kapslitel on nii plusse, kui miinuseid teiste kreatiini vormide ees. Kuid üks suur eelis pillidel on selle transportimine.

Kui minna koheselt pärast tööd trenni, siis on palju mugavam kaasas kanda paari tabletti, kui kreatiini pulbrit. Üks võimalus on koheselt kodus toidulisand kokku segada, aga seda paljud teha ei taha, eriti kuumal suvepäeval.

Kapslil on ka üks miinus. Nimelt peavad tabletid enne seedima, kui aine saab kapslist välja. Pulber seevastu imendub tunduvalt kiiremini.

Aga miks on oluline kreatiini imendumise kiirus? Tegelikult see, kui kiiresti kreatiin meie süsteemi imendub, ei muuda tingimata treeningu tulemusi. Kreatiini võtmise tõhususe üle vaieldakse palju, kuid puuduvad veenvad tõendid, mis viitaksid sellele, et see on parim, kui seda võtta enne või pärast treeningut.

Plussid:

  • Mugav spordikotis kaasa võtta.
  • Lihtsam saada täpset õiget annust.
  • Vähem raiskamist.

Miinused:

  • Pole kõige parem variant laadimisfaasi jaoks.
  • Aeglasem seedimine ja imendumine.

Kreatiini kapslid vs pulber

Millist kreatiini osta

Tegelikus on see, et kreatiinipulbri või pillide võtmise lõpptulemus on põhimõtteliselt sama.

Peamine erinevus on see, et üks on kapsel ja teine pulber.

1. Mugavus

Tabletid on mugavad ja seda igas mõttes. Neid saab igale poole kaasa võtta ilma, et peaks kandma kaasas suurt kreatiini purki. Eriti hea on see kiirel tööpäeval.

2. Imendumine

Teiselt poolt on pulbrilised toidulisandid tavaliselt mao jaoks kergemini imenduvad ning seetõttu töödeldakse neid kiiremini ja viiakse ka lihaskoesse kiiremini. Pidage meeles, et aminohapete kohaletoimetamise kiirus on tõesti ainult professionaalsete sportlaste mure

Related Posts