Skorpion - tulihingeline ja enesekindel võitleja - infoViking
Tähtkujud - skorpion

Skorpion – tulihingeline ja enesekindel võitleja

Skorpioni tähtkuju on kaheksas sodiaakide seas ja see asub lõunataevas, kaalude ja amburi vahel. Taevalaotuses on tema koht linnutee galaktika keskel. Teda märkisid esimesena üles kreeka astronoomid, olles üheks esimestest neljakümne kaheksast kirjeldatud tähest. Ta koosneb mitmest eredast ja selgesti eristuvast tähest. 

Temast esineb Vana-Kreeka mütoloogias mitmeid legende, üheks kuulsamaks neist on lugu sellest, kuidas hiiglaslik jahimees Orion uhkustas jahijumalanna Artemise ees sellega, kuidas ta tapab maal kõik loomad. Kättemaksuks saatis Artemis skorpioni Orioni tapma. Zeus saatis nad lahingut nähes mõlemad taevasse, hoiatamaks tulevasi põlvkondi. Milline on, ja kellega sobib skorpion tänapäeval? 

Tähtkuju kuupäev

Tema valitsemisajaks peetakse sügise lõppu, 23. oktoobist 21. novembrini. Põhjataevas on teda tavaliselt kõige paremini näha suve keskperioodist augusti lõpuni, kella kümne paiku õhtul. Tema vaatluseks tuleb põhjapoolkeral suunata teleskoop lõunataevasse. Lõunapoolkeral püsib ta kõrgel, põhjataeva lähedal kuni septembri lõpuni.

Iseloomustus

1) Üldine

Skorpioni tähtkujus sündinud inimesed on metsikult enesekindlad, tulihingelised ja kirglikud, kusjuures nende kirg väljendub teistest erinevalt. Nad on end huvitava info kättesaamiseks valmis laskuma asja täielikku sisemusse. Suurepäraste juhtidena nakatavad nad ka teisi oma enesekindluse ja puhtakujulise pühendumusega. 

Neid võib alati usaldada saladustega ja nende peale saab olla kindel. Kuigi sõpradena võivad nad vahel tunduda liiga otsekohesed, on nad enda sõprade vastu alati heatahtlikud. Usalduse teke nendega võib võtta veidi aega ja selle purunemine tähendab neile suhte täielikku lõppu. 

2) Mees

Mehed sellest tähtkujust on otsekohesed, kindlameelsed ja intelligentsed. Kuigi nad võivad iseenda minevikust rääkides olla salatsevad, ütlevad nad alati ausalt välja kõik, mis nad arvavad teistest. Seetõttu võivad nad vahel olla liiga jäärapäised ja tõmmata end ebavajalike probleemide keerisesse. 

Olgugi, et nad võivad teistele vahel haiget teha, räägivad nad siiski vaid puhtast südamest ning tõde sellisel kujul, nagu nemad seda näevad. Nad ei suuda taluda valetajaid ja pettureid, seega on nad vahel liiga ausad. Siiski on nad väga head probleemide lahendajad ja halva situatsiooni tekkimisel on nad kiirelt oma jalgadel, valmis asja käsile võtma. 

3) Naine

Skorpioni tähtkujust naised on sarnaselt meestega väga ausad ega usu valetamisse. Nad annavad endast parima, et ümbritseda end sarnaseid moraalseid tõekspidamisi hoidvate inimestega. Nad on kartmatud ja sellega läheb hästi kokku nende planeet Mars, mis sümboliseerib jõudu, tegutsemist ja võimu. 

Nende halvaks küljeks võib pidada kättemaksuiha, sest pärast kõike muud on nad ikkagi mürgiga varustatud skorpionid. Nad ei talu hästi konflikte ja emotsioonid on kerged üle keema. Kui keegi peaks nad vihaseks ajama, eemaldavad nad selle inimese oma elust igaveseks.

skorpion tahtkuju

Skorpioni horoskoop

1) Raha ja finantsmaailm

Skorpionitel on rahaga veidi keerulised suhted. Nende intelligents, enesekindlus ja loomulik juhtimisvõime teevad neist tõeliselt head tööloomad ja raha saamisega neil probleeme ei tohiks tekkida. Siiski armastavad nad luksulikku elustiili ja on kärmed oma raha ka sama kiirelt ära kulutama.

Üks asi, mis skorpione tõeliselt vihastab, on nende saamatus rahaga mõistlikult toime tulla. Isegi kui nad teavad, missugune peaks välja nägema tark rahakäitlus, on see nende jaoks keerulisem kui ei miski muu. Kulutamine võib saada probleemiks ka peres, kus üks osapool ei pruugi nõus olla teise kulutamismustritega. 

2) Karjäär ja tööelu

Nad on eriliselt intelligentsed ja võimekad, seega suudavad skorpionid väga edukalt tegeleda ettevõtlusega, kus saavad ise kogu protsessi kontrollida. Neil on suurepärane oskus teha mitut asja korraga. Ta on pühendunud ja suudab projekti visioneerida algusest lõpuni välja. 

Neile sobiksid suurepäraselt karjäärid tehnikaettevõtjana, kus nende armastus innovatsiooni vastu põimub nende intellekti ja töövõimega. Samuti võib neid edukatel positsioonidel näha restoranipidajana või ka näiteks salateenistuse töötaja ja sõdurina. 

3) Armastus ja intiimsuhted

Teised tähtkujud paistavad armastuses ja suhetes tema kõrval tõeliselt igavate ja vaiksetena. Skorpion on loom, kes teab, mida nad tahab, ja on selle nimel valmis tõeliselt pingutama. Ära hirmutu sellest, kui nad sind oma armastatuna lõputult püüda üritavad, see tuleb nende enesekindlusest ja allaandmatust iseloomust. 

Neilt võib eeldada tõelist lojaalsust ja pühendumust suhtesse. Sama pead sa olema valmis pakkuma ka neile, vastasel juhul on nad valmis sind enda elust igaveseks kõrvaldama. Nendega tasub olla vankumatult aus ja otsekohene, sest  just seda nad ka eeldavad. 

kena skorpion

Kellega sobib skorpion ja kellega mitte

1) Sobib

Ideaalselt sobib ta kokku vähiga, kes on neljas sodiaak ja kelle element on vesi. Nad on üksteisest neli tähemärki eemal ja see muudab nende vahelise õhkkonna naturaalseks ja nauditavaks. Mõlemad on sensuaalsed, intuitiivsed ja isegi liiga kiinduvad, panevad esikohale perekonna ja enda kaaslase ning peavad petmist suurimaks patuks.

Teise suurepärase paari moodustab ta neitsiga, kes on kuues sodiaagimärk. Ta asub kaks märki eemal skorpionist ja see tõotab nende vahele rahulikku vett. Nad on mõlemad tööalaselt sarnase iseloomuga ja väga sügavad mõtlejad. Nende mõningad erinevused pigem täiustavad üksteist. 

2) Ei sobi

Nad ei sobi absoluutselt kokku lõviga, kes on tulemärk ning kolm tähtkuju eemal skorpionist, mille põhjal võib nende vahele ennustada dramaatilist, pingelist ja üsna rasket suhet. Mõlemad neist on väga teadlikud oma sisemisest jõust ning pürgivad võimu poole, mis teeb suhtes olemise raskeks. 

Kohutava paari moodustavad ka skorpion ja veevalaja. Nende vahel asub jällegi kolm tähemärki ja see muudav õhkkonna pingeliseks. Olgugi, et veevalajaid peetakse üldiselt sõbralikeks, on nad ka jäärapäised ja idealistlikud. See ei sobi kokku meie tähtkuju iseloomuga, kes eelistaks midagi soojemat ja endasarnast. 

skorpionid

Kuulsad inimesed 

Kuulsad, sellest tähtkujust näitlejad ja telestaarid, kes meid ekraanide ees juba kaua on naerutanud, on tõelised oma ala professionaalid. Eesotsas Leonardo DiCaprio, Ryan Reynoldsi, Owen Wilsoni ja Matthew McConaugheyga moodustavad nad väga võimeka ja vahva pundi, kes on ka paljudes filmides koos kaasa teinud. Naiste hulgast väärivad märkimist Emma Stone, Emilia Clarke, Julia Roberts ja Anne Hathaway.

Tuntud lauljate nimistu venib samuti pikaks, sest seda täiustavad sellised nimed nagu Drake, Katy Perry, Neil Young, Future, Lorde, Ciara ja Frank Ocean. Kuulsate eestlaste seast võib leida Tõnis Mäe, Pearu Pauluse, Ants Antsoni, Toomas Uba ja Cyrillus Kreegi. Maailma parimate ja nimekamate sportlaste seas on sellised inimesed nagu Eliud Kipchoge, Andre De Grasse, Wayne Rooney, Diego Maradona ja Alessandro Del Piero. 

Kokkuvõte

Võitlejad ja võitjad, nii võiks nad kokku võtta nii isiklikes eludes kui töömaailmas. Nad ei taha hästi teistele alluda ja annavad endast parima siis, kui saavad kuulata enda südant ja selle järgi tegutseda. Vahel halastamatult ja julmalt ausad, võib ka see siiski olla tänuväärt omadus, millele õigel hetkel toetuda. 

Ettevõtted | Muu


Related Posts