Neitsi tähtkuju - elegantne, praktiline ja rahulik - infoViking
Neitsi-tahtkuju

Neitsi tähtkuju – elegantne, praktiline ja rahulik

Tähed on läbi aegade olnud inimestele teenäitajaks ja juhiseks, olgu tegemist koju seilavate meremeeste või siiditeel liikuvate kaubameestega. Tähtkujudel on võimas ajalugu, mis algab tänapäeva Lähis-Ida aladelt vähemalt 3500 aastat tagasi. Juba sel ajal oskasid inimesed jagada aastaringi 12 kuuks ning seda tehti just tähtkujude järgi – üheks nendest oli ka neitsi tähtkuju ehk Virgo. 

Tähtkuju kuupäevad

Tegemist on suve viimase tähtkujuga, kelle kuupäevad jäävad vahemikku 23. august kuni 22. september. Põhjapoolkeral on ta tähevaatlejatele ja astronoomidele nähtav kevade- ja suvekuudel. Lõunapoolkeral vastupidiselt võib teda vaadelda just sügis- ja varajastel talvekuudel.

Astronoomide ja hobivaatlejate hinnangul on neitsi tähtkuju märk kõige paremini näha just põhjapoolkeral, maikuus õhtuti kell 21.00. Ta katab taevas väga suure ala ning tuvastamine peaks küllalt kerge olema. 

Üldised iseloomujooned

Neitsi tahtkuju iseloomujoonedjpg

Üldist

Neitsi tähtkujus sündinud inimese iseloomustus omab põhirõhku märksõnadel analüütiline, kriitilise mõtlemisega, süsteemne ja kokkuvõtlik. Siin on võimalik tõmmata paralleel suvekuude lõpu ja sügise algusega ning ka tema element Maa sobib sellega kokku. 

Kuldsete kätega ja täpne virgo teeb imet oma käsitööoskustega, mida on võimalik kasutada nii kokkamisel, ravimisel kui asjade valmistamisel. Samas võib liigne reeglite järgimine ning täpsus lõpuks mõjutada eneseusku, mida neitsi enda juures jälgima peaks. 

Mehed

Mees, kes on neitsi, on üks parimaid probleemide lahendajaid ning asjade organiseerijaid. Enda ümber armastavad nad korda, toas näiteks asjade loogilist paigutust ning puhtust. Enda suhteid teistega hoiavad nad privaatsena ning  mõtteid ja tegemisi nad võõrastega liigselt ei jaga. 

Asjade korrastatus ja teatav rutiin nende elus on olulisel kohal, kuid seiklusjanu ei ole nende sees kunagi täielikult kustunud. Uute probleemide lahendamine tuleb neil naturaalselt hästi välja, seega tõmbuvad nad kui iseenesest põnevatesse olukordadesse. 

Naised

Neitsi tähtkuju naine on sarnaselt mehega organiseeritud ja asju lõpuni läbimõtlev, kuid naise jaoks on määraval kohal tema ambitsioon. Neil on endale seatud väga kõrged standardid ja sellest tulenevalt tahavad nad nii eraelus kui karjääri tehes jõuda kaugele. Neile pole oluline niivõrd mitte austus teistelt inimestelt, kuivõrd nende enda seatud hinnang iseendale.

Naised võivad tunduda liigselt kriitilistena ja teistele antud hinnangud näivad vahel solvangutena. Tegelikult on nende sõnad harva mõeldud halvakspanuga, täpsete inimestena ei suuda nad lihtsalt märkamata jätta vähimatki ebakorrapärasust ja oma tegudega tahavad nad vaid olla abivalmid ning aidata probleemid kõrvaldada. 

Neitsi tähtkuju horoskoop

Neitsi tahtkuju horoskoop

1. Raha ja finantsmaailm

Neitsisid peetakse headeks säästjateks, nende süsteemsuse ja täpsuse pärast võib neid enda ja pere rahaasjadega igati usaldada. Intelligentsete isikutena nad rahaga hätta ei jää ja vajadusel oskavad ja teavad nad, kust seda juurde hankida. Raha kulutamine on neil alati väga täpselt läbi mõeldud ja omatakse piisavat tagavara.

Nende planeet on Merkuur ja sellest tulenevalt austavad nad väga head maitset, klassi ja luksust. Seega võib neid tihti näha kulutamas oma raha kallitele asjadele nagu parimad hotellid, lennupiletid, reisid ja hea toit. Eneseväljendus käib nende jaoks ka läbi ilusate ja luksuslike rõivabrändide, mida uhkusega kantakse. Siiski on kulutused kalkuleeritud ja hätta nad ei jää.

2. Karjäär ja tööelu

Neitsi teeb asjad ära nii nagu peab ja on parim, isegi kui see ei lähe kokku tiimikaaslaste või ülemuse arvamusega. Ühtegi tööd ei jäta ta mõjuva põhjuseta poolikuks ja tema peale võib täpsete ja aeganõudvate ülesannete lahendamisel kindel olla.

Mõned ametid, kus soovitakse just sedalaadi täpsust, süsteemsust ja võimalikult väheseid viimase heke muutuseid, oleks näiteks suur osa IT-valdkonnast, süsteemide analüüsimine või ka koolidirektor. Ülemusena on neitsi nõudlik ja kontrollib võimalusel ülesande täpset täitmist isiklikult.  

3. Armastus ja intiimsuhted

Neitsid otsivad pidevalt tõelist armastust, midagi muinasjutulist ja kaunist, kus kaks inimest on teineteise jaoks justkui loodud. Seetõttu võivad nad vahest näida liiga valiva ja pirtsakana. Kui ta on omale leidnud tõelise kaaslase, siis hoiab ta enda partnerit väga ning temast lahkumine on igal juhul viimane variant. 

Armumisperiood ja kohtamine võtab neitsi tähtkuju inimestel kaua aega ja selle aja jooksul jälgivad nad oma partnerit pingsalt. Nende jaoks on oluline, et kõik selles suhtes oleks perfektne ja see võib tunduda potentsiaalsele partnerile üsna tüütuna. Kuid hetk, mil nad annavad teisele lõpuks oma südame, on neile püha ja nad kingivad enda sel juhul igaveseks.

4. Sõbrad ja pere

Oma sõprade eest hoolitsevad neitsid väga ning neile on lähedaste heaolu sama tähtis kui nende endi. Sõprussuhe luuakse üsna pika aja vältel, kuid see muutub aina tugevamaks ja kindlamaks. Neitsidelt ei tasu karta reetmist ning nad on oma kavatsustes alati ausad, nad armastavad sõprade probleemide lahendamist. 

Perekond on neitsile isegi enam tähtis kui sõbrad, pere eest on ta alati valmis seisma ja neid aitama. Oma vanemate ja vanavanemate eest kannab ta hoolt ja tahab neile ainult head. 

Elemendid, õnnenumber ja kristallid

Neitsi tähtkujuga on seotud planeet Merkuur ning tema element on Maa. Oma iseloomujoonte, analüütiline mõtlemine, süsteemsus ja liigne enesekriitika, tõttu, peetakse talle sobivaimaks kristall karneooli. See julgustab teda astuma välja oma rangete reeglitega piiratud maailmast ning nautima ka ümbritsevat ja võtma asju vabamalt. 

Tema õnnenumber on 6, sest see julgustab neitsi tähtkuju isikuid tegema kiiremaid ja konkreetsemaid otsuseid, mõtlemata teole endale liiga pikalt. Neid tuleb julgustada elama veidike vabamalt. Õnnekivi karneeol koos tema õnnenumbriga 6 on olulisemateks märkideks ning enda ümber peaks ta neid hoidma ja jälgima. 

Tähemärgi sobivus teistega

Neitsi tahtkuju sobivus

Hea sobivus

Hästi sobivad omavahel kokku neitsi tähtkuju inimesed ja sõnnid. Neid peetakse koos stabiilseks, õnnelikuks ja sensuaalseks paariks. Oma omadustega täiendavad nad üksteist ja aitavad vähendada üksteise puuduseid. Veel sobivad hästi kokku neitsi ja vähk, keda ühendab koos rõõm jagada ja teistele head teha.

Halb sobivus

Omavahel ei sobi kokku neitsi tähtkuju koos kaksikutega, sest nad mõlemad kipuvad asju üle mõtlema ja liigselt probleemide lahendamisele keskenduma. Sellega võivad nad üksteist närvi ajada ning neile see ei sobi. Teine märk, kes enda suhted neitsiga peaks hoidma minimaalsena, on ambur.

Kuulsad inimesed neitsi tähtkujust

Neitsi tähtkuju tähed – Epsilon Virginis, Beta Virginis, Iota Virginis ja Eta Virginis on ühendavaks tunnuseks paljudele kuulsustele. Neist tuntumad lauljad on näiteks Beyonce, Pink, Amy Winehouse, Freddy Mercury ja Andrea Bocelli. Kuulsate neitsi tähtkuju näitlejate hulka kuuluvad Keanu Reeves, Sean Connery, Tom Hardy ja Adam Sandler.

Maailma poliitiliste juhtide hulgas leidub kusjuures neitsi tähtkuju kõige vähem. Üks hetkel kajastatumaid on näiteks Prints Harry Suurbritanniast. Nimekate eestlaste nimekirjast võib leida teadlase Endel Lippmaa, kirjaniku Tõnu Õnnepalu, kulturisti Ott Kiivika ja näitleja Mait Malmsteini. 

Kokkuvõte

Iseloomuomadustelt kaalutlevad, mõtlikud ja analüütilised, suudavad nad lahendada väga keerukaid probleeme loogilise mõtlemise abil. See aitab neid tihti kaugele karjääriredelil, eriti kui nad suudavad leida enda jaoks usalduse kaastöötajate ja ülemuse vastu. Emotsioonide tekkimisel hoiavad nad silma peal ning endale lasevad nad lähedale vaid väheseid inimesi, kuid lähedasi hoiavad ja armastavad nad piiritult.

Ettevõtted | Muu


Related Posts