Ravenna vaatamisväärsused - 12 tuntumat kohta külastamiseks - infoViking
ravenna-vaatamisvaarsused

Ravenna vaatamisväärsused – 12 tuntumat kohta külastamiseks

Itaalia Emilia Romagna piirkonnas asuv Ravenna linn on tuntud oma varakristlike ja Bütsantsi mosaiikide poolest, mis moodustavadki linna ilusad kohad.

Suure osa Ravenna kauneid mosaiike võib leida ajalooliste hoonete seest, millest 8 kuuluvad ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. 

1. Neoonia ristimiskoda

Ravenna vaatamisvaarsused Neoonia

Ravenna vanima ehitisena on Neoni ristimiskoda äärmiselt oluline religioosne koht – see loodi Rooma saunakompleksi kohale.

Cappella di San Andrea kõrval asuval ristimiskambril on kaheksanurkne disain ja üsna tavaline välisilme, sisemuses on aga hoopis teine lugu.

Struktuuri sees on vapustav värviliste mosaiikide seeria, mis kujutab religioosseid stseene, nagu Johannes ristimas Jeesust, ja kaheteistkümne apostli rongkäiku.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud baptisteerium on tõeliselt suurepärane ja üksikasjalik kunstiteos, mis poeb igale pühendunud vaatajale sügavale hinge.

2. San Vitale basiilika

Ravenna vaatamisvaarsused San Vitale basiilika

Neoonide ristimiskojast mitte kaugel asub Basilica di San Vitale. Imelisel ehitisel on mõnevõrra tavaline välisilme ning selle disain ja arhitektuur sarnanevad ristimiskojaga. Lisaks on sellel suur kaheksanurkne keskkuppel.

Nagu ristimiskoja puhul, ei ole välisilme siiski peamine atraktsioon, sest interjööris on hämmastavaid mosaiike ja kaunistusi ning seda peetakse üheks parimaks näiteks Bütsantsi kunstiteostest Itaalias.

On raske uskuda, kui palju detaile, värve ja keerulisi kaunistusi leidub peaaegu igal kiriku pinnal. Iga seina- ja võlviosa kujutab erinevat religioosset stseeni või isikut ning keerukuse tase on ebareaalsustesse küündiv.

3. Galla Placidia mausoleum

Ravenna vaatamisvaarsused galla placidia mausoleum

Teine UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Galla Placidia mausoleum asub samal territooriumil kui Basilica di San Vitale ja sellelgi on mõned suurepärased interjööri kaunistavad kunstiteosed. Meistriteoseid peetakse tänapäeval ühtedeks kõige paremini säilinud ja kunstiliselt täiuslikumateks näideteks.

See mausoleum, mis on pühendatud Galla Placidiale, kes oli Rooma keisri Theodosius I tütar, on lihtne ehitis, millel on erinevad ikoonilised kujundused ja allegoorilised motiivid – näiteks Eedeni aeda kujutav lagi.

Kuigi see ehitis loodi tuhandeid aastaid tagasi, on see Ravenna aare veel tänapäevalgi laitmatus seisukorras. Vaatamisväärsused Ravennas saab lugeda läbituks vaid siis, kui on käidud ka selles mausoleumis. 

4. Sant’Apollinare Nuovo

Ravenna vaatamisvaarsused sant´Apollinare Nuovo

Kuningas Theodoric Suure 6. sajandil loodud iidne palee pühitseti algselt aastal 504 pKr Lunastaja Kristusele. See struktuur asub vana ajaloolise linna idaosas, ja sinna pääseb kergesti jalgsi. Tegemist on suurepärase vaatamisväärsusega läbi Ravenna kulgeva jalutusretke ajal.

Hoone paremal pool kõrgub suur kellatorn, mille esist sissepääsu ehivad kivikaared.

Nagu ka teiste linna suuremate usuliste ja ajalooliste hoonete puhul, on selle hoone sisemuses mõned fantastilised mosaiigid.

Mõlemal seinal on rida värvilisi mosaiike, mis kujutavad Jeesuse imesid nii nagu on nendest jutustatud piiblis. 

5. San Francesco basiilika

Ravenna vaatamisvaarsused San Francesco basiilika

See kirik ei pruugi olla nii suur kui teised Ravenna ehitised, kuid sellel on suur tähtsus ja see sisaldab olulisi esemeid ja ka haudu.

Selle võluva ehitise leiate Neoonia ristimiskoja ja Basilica di Sant’Apollinare vahelt.

Seda 9. sajandil loodud struktuuri on aastate jooksul muudetud ja täiendatud ning kellatorn lisati alles 10. sajandil.

Kuigi sees on vähe kaunistusi, asuvad kirikus mõnevõrra hirmuäratav, tihti veega üle ujutatud krüpt ja 5. sajandi piiskopi Libeeria III haud. Mõnepäevane puhkus koos basiilika külastusega on tavaline ka teiste itaallaste seas. 

6. Museo Nazionale Ravenna

San Vitalega ühinevas vanas benediktiini kloostris asub Ravenna rahvusmuuseum, kust leiab erinevatest ajaperioodidest esemeid säilitava, suurepärase kunstikogu.

18. sajandist alates koguma hakatud tohutut kollektsiooni kaunistavad hauakambrid, idamaise marmorist kapiteelid, tekstiilid, nikerdatud elevandiluud ja põnev valik iidseid relvi.

Lisaks leidub erinevaid esemeid 8 erinevast UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvast Ravenna paigast, näiteks Basilica di San Franciscost.

7. Theodorici haud

Ravenna vaatamisvaarsused Theodorici haud

Theodoricil on Ravennas läbi ajaloo kujunenud tohutu tähtsus – tegu oli 6. sajandil tegutsenud ostrogootide kuningaga.

Ravenna oli tema kuningriigi suur tugipunkt, mille ta valis oma igaveseks puhkepaigaks ning andis seega käsu ehitada suursugune mausoleum.

Parco di Teodorico sees asuv konstruktsioon on ehitatud kivist ja on seisnud peaaegu 1500 aastat.

Selle konstruktsiooni katus on valmistatud hämmastavast 300-tonnisest Istra kivist, mille läbimõõt on 10 m.

Kuigi seest on üsna tavaline ja hõredalt kaunistatud, on see külastuskoht sellegipoolest muljetavaldav. Küsides endalt mida teha Ravennas, peaks üheks esimeseks tegevuseks olema just selle haua külastus. 

8. Ravenna jahisadam

Ravenna vaatamisvaarsused Ravenna jahisadam

Ravennast otse kirde suunas jääva Aadria mere rannikul asub jahisadam.

See võluv rannikuäärne kuurort on ideaalne koht linnast põgenemiseks nautimaks päikest, mereõhku ja kaunist merekallast.

Linna põhjaservas on põnev sadam, kus on palju kalapüügi- ja purjepaate, samas kui lõunaservas on pikk kuldne rand.

Sellelt alalt leiate hulga hotelle, rannabaare, restorane ja mugavusi, mis on kõik varustatud selleks, et pakkuda teile parimat Itaalia rannaelamust. Sadamaalal ei ole vaja endalt küsida mida teha Ravennas – siin on kõik mida vaja. 

9. Dante Alighieri haud

Dante Alighieri oli legendaarne itaalia luuletaja, kes on kuulus oma kirjandusteoste, eelkõige jumaliku komöödia poolest, mis kirjeldab Dante teekonda läbi põrgu, puhastustule ja lõpuks paradiisi.

Ta on tuntud ka itaalia keele esiletõstmise eest ajal, mil piirkondlikud erinevused tähendasid, et suhtlemine erinevate omavalitsuste jne vahel oli sageli keeruline.

Dante tõeline haud asub Ravennas, mälestusmärk asub Firenzes.

See lihtne marmorist ehitis, mis hoiab Dante luid, on oluline matmispaik ja üks Ravenna väärtuslikest säilmetest.

10. Ariaani ristimiskoda

Ravenna vaatamisvaarsused ariaani risstimiskoda

Ariaani ristimiskoda lõpetab Ravenna imeliselt kaunistatud religioossete struktuuride fantastilise sarja ja selle ehitajaks on tähtis Theodoric Suur.

Selle suurepärase ristimiskoja leiate Piazza del Popolo vahetust lähedusest, Chiesa dello Spirito Santo kõrvalt.

Samaaegselt paljude teiste Ravenna ehitistega 6. sajandil loodud hoone on linna stiilile omase kaheksanurkse kujundusega.

Seest on ristimiskamber rikkalikult kaunistatud ja selle kõige muljetavaldavam omadus on ülidetailne laemosaiik, mis kujutab Jeesuse Kristuse ristimist.

See struktuur on tõesti suurepärane näide ariaani religioossest kunstiteosest.

11. San Marino

Ravenna vaatamisvaarsused san marino

Ravennat külastades avaneb ainulaadne võimalus külastada üht maailma väiksemat riiki – San Marinot.

Ravennast umbes tunnise autosõidu kaugusel asuvas mikroriigis elab vaid 33 200 inimest. Tegemist on küll elanike arvult väikese rahvaga, kuid see on elaniku kohta üks jõukamaid riike maailmas.

San Marino kesklinnas kõrgub Titano mägi, mille tipus asuv Guaita eepiline kindlus on üks riigi peamisi vaatamisväärsusi.

Teiste tähelepanuväärsete paikade hulka kuuluvad San Marino katedraal, mäetippu viiv õhutramm ja Palazzo Pubblico.

Loe veel: San Marino reisijuhis

12. Cesenatico

12

Ravennast umbes 34 minuti kaugusel asuval kagurannikul asetseb võluv kuurortlinn Cesenatico.

Selles meeldivas kohas ootab reisijaid pikk kuldne rand täis pehmet liiva ning hulgaliselt lamamistoole ja mugavusi.

Kuurordiasutustes Diamanti Beach Village ja Bagno Marconi on välibasseinid ja veeliumäed, samas kui peamise promenaadi ääres on palju restorane, lõbustusi ja hotelle.

Ärge unustage kõndida piki Piazza Andrea Costat ja vaadata uhket Grand Hotel Cesenaticot.

Oled Itaaliasse reisimas ning otsid veel infot?
Külasta meie Itaalia lehte!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts