Praha vaatamisväärsused: 12 kohta mida näha Tšehhi pealinnas
praha vaatamisvaarsused

Praha vaatamisväärsused: 12 kohta mida näha Tšehhi pealinnas

Praha on Tšehhi pealinn, mis on tuntud oma värvikireva ajaloo, kauni vanalinna ning loomulikult ka odava õlle poolest. Ühendades Tšehhi miljöö koos Praha vaatamisväärsustega on see üks mõnus koht mida külastada nädalavahetusel reisina või lausa mitmeteks päevadeks.

Sellest Praha vaatamisväärsuste listist leiad mitmeid ajaloolisi hooneid, kirikuid, kindluseid ning muuseume mida külastada. Samuti erinevaid eriskummalisi objekte ning kunstinäitusi. Tšehhi pealinnast leiab tegevusi mitmeks päevaks!

1. Charles sild

Charles silla ehitustöödega alustati 1357. aastal pärast seda, kui endine sild oli suurte üleujutuste tõttu hävinud. See üks populaarsemaid Praha vaatamisväärsusi avati 1390. aastal ja on sellest ajast saadik vastu pidanud erinevatele sündmustele ning loodusnähtustele. 

Aastate jooksul on Charles sild saanud koduks erinevatele mälestusmärkidele ja kujudele, kuhu silla parapettidele on paigutatud mõned linna tuntumad skulptuurid. Peale Teist maailmasõda on Charles sild ületatav ainult jalakäijatele.

See sild on peamisi Praha turismiobjekte ning sageli pungil uudistavaid turiste. Parim nõuanne selle Praha vaatamisväärsuse külastamiseks on seda teha koidikul, kui Tšehhi pealinn alles magab. 

2. Praha kindlus

praha vaatamisvaarsused

Praha kindlus on maailma suurimaid antiikseid kindluseid, mille pindala on peaaegu 70 000 ruutmeetrit, pikkus umbes 570 meetrit ning laius ligikaudu 130 meetrit. Kindlus on üks külastatumaid Praha vaatamisväärsusi, mis igal aastal meelitab ligi üle 1,8 miljoni külastaja.

Kesklinna kohal kõrguv muinasjutuline loss, mille alla kuuluvad tornid, paleed ning mitmed antiiksed ehitised, mis viivad sind ajast paarsada aastat tagasi. Praha kindluse rajoon sisaldab endas mitmeid ajaloolisi hooneid, muuseume ning kunstigaleriisid, mis hõlmab endas mõningaid riigi olulisemaid kultuuriväärtusi.

Selle masiivse ala külastamiseks võib kuluda mitmeid tunde, kui mitte tervet päeva. Selleks tasuks varuda hulganisti aega, et saada täit elamusi sellest suurimast vaatamisväärsusest Prahas.

3. Idioomi Installatsioon

Kunstniku Matej Kreni poolt loodud installatisoon, mille nimi on Idioom. See on kunstinäitus, kus sajad raamatud on paigutatud üksteise otsa silindrilisse torni. Kavalalt paigutatud peeglid jätavad mulje, et see raamatu torn on lõpmatu. Vaatamisväärsus Prahas on saanud üllatavalt popullaarseks kunstinäituseks.

Idioomi Installatsioon (The Idiom Installation) on ainulaadne näitus maailmas, kus saad uppuda sellesse lõpmatusse tunduvasse raamatu virna.

4. Saint Vitus katedraal

Saint Vitus - praha vaatamisväärsus

Selle gooti stiilis katedraali ehitamisele kulus peaaegu 600 aastat. Ehitustöödega alustati 1344. aastal ning lõpetati alles 1953. Aastate jooksul on see olnud Tšehhi Vabariigi religioosse ja kultuurielu keskpunktiks ning on koduks mõnele riigi suurimale religioossele aardele.

Üks kõige imetlusväärsemaid gooti stiilis katedraale Euroopas on koht mida ei saa külastamata jätta selles unikaalses linnas. Katedraal näeb juba väljast äärmiselt fotogeeniline, kuid kui tutvuda selle hoone siseruumidega, leiad sealt veelgi tähelepanuväärsemaid aardeid.

Saint Vituse katedraalist leiad 14. sajandi Viimase Kohtuotsuse (Last Judgement) mosaiigi, Charles IV haua, ​​Püha Vaclavi kabeli ning Alfons Mucha poolt loodud juugendstiilis vitraaže. Tõelistele arhitektuuri huvilistele on see Praha vaatamisväärsus, mida peab kindlasti oma silmaga nägema.

5. Our Lady Before Tyn kirik

See silmapaistev kirik ei jää sul kindlasti märkamata, kui kõnnid mööda keskaegset Praha vanalinna. Seda Praha vaatamisväärsust ehivad kaks 80-meetrist torni, mida toetavad mõlemal pool hoonet neli väiksemat torni. 

Vaatamata sellele, et see 15. sajandil ehitatud kirik on aastate jooksul korduvalt vahetanud “omanikke” on see sellegipoolest säilitanud oma ikoonilise arhitektuuri jooned. Väljastpoolt hoonet saab imetleda gooti stiilis arhitektuuri ning seest juba barokseid altarimaale.

Kiriku äratuntav välisilme ning kiriku sisemuses ehivad mitmed skulptuurid ja maalid on kindlasti koht Prahas, mida ei saa külastamata jätta.

6. Tantsiv maja

Tantsiv maja

Kui otsite Prahas ebatavalisi kohti mida külastada, satub see hoone suure tõenäosusega sinu Praha linna nimekirja. See unikaalne hoone valmis 1996. aastal, mille kujundasid kuulsad arhitektid Frank Gehry ja Vlado Milunic. 

Eriskummaline hoone asub Vltava jõe ääres, mida ümbritsevad möödunud sajandite hooned. Seega on seda “kõverat” ning veidi moodsamat hoonet kergem silmata. 

See Praha vaatamisväärsus on pildistamist väärt. Omapärase arhitektuuriga hoone kõverdub niimoodi nagu oleks see saanud ühele küljele tugeva löögi,  mis on lisaks kontrastiks kummalgi pool asuvate vanadele väärikatele hoonetele. 

Hoone on täis büroosid, mis pole avalikkusele avatud, kuid sellegipoolest võid külastada fuajeed ning 7. korrusel asuvat restoran. Restoranil on olemas ka katuseterrass, kus saab vaadelda laia Vltava jõge ja ning ikoonilist Praha kindlust.

7. Vysehrad kindlus

Suured rahvahulgad Praha linna tänavatel võivad natuke uudistavat turisti väsitada ning mõnikord oleks hea avastada piirkondi, mis ei pulbitse suurtest massidest. 

Vysehrad kindluse piirkond on selleks ideaalne koht, kust saab kaeda gooti stiilis katedraali, kalmistut ning puhata jalga ümberkaudsetel kohvikutes ja galeriides.

Kindlus asub ka Vltava jõe lähedal, mille tipust avanevad panoraamvaated nii jõele, kui ka linnale. Sellest piirkonnast leiad mitmeid tähelepanu väärivaid aedu, katedraali, galeriisid, et veeta üks mõnus pärastlõunane jalutuskäik ümber selle Praha vaatamisväärsuse.

8. Franz Kafka muuseum

vaatamisväärsused prahas

Franz Kafka sündis Prahas 1883. aastal ja on endiselt üks kuulsamaid linnakodanikke. Tuntud romaanikirjaniku muuseum pühendub mitte ainult tema eluloole, vaid ka tema põõrastele ideedele, mis on tema sulest välja tulnud. 

Autoril oli ebatavaline talent ühendada oma teostes reaalsus fantaasiaga ning seda sama joont on jälgitud ka muuseumi installatsioonides. Muuseum eksponaatide hulka kuuluvad mitmed ajakirjade sissekandeid, helimaastikke, 3D -installatsioone – mis kõik kujutavad Kafka loomingulist tööd.

Tema kummaliste ideede illustreerimiseks kasutatakse mehaanilisi kujusid, mis kõik jäljendab Kafka pliiatsi kaudu loodud justkui traditsioonilist eriskummalisi unenägusi. Selle Praha vaatamisväärsuse külastamine jääb kindlasti pikaks ajaks meelde tänu sealnähtavatele installatsioonidele.

9. Tilgakivi sein (Dripstone Wall)

See sein, mis ehitati aastatel 1623–1630, kuulus kunagi Wallensteini perekonna residentsi valdusesse. Aastaid hiljem peale teist maailmasõda läks maa juba valitsuse kätte, kes kasutas seda kõrgema eliidi läbirääkimiste kohana. 

Tilgakivi sein asub keset linna ja pargi rohelust, kust leiad mitmeid huvipakkuvaid objekte  varajases barokkstiilis ning too park omakorda on jagatud mitmeks eraldiseisvaks piirkonnaks. Neist kõige ära tuntavam on “The Grotto“, kust leiad ka selle tuntud Praha vaatamisväärsuse, Tilgakivi seina (Dripstone Wall). 

See näeb välja nagu oleks ehitatud üksteise otsa paigutatud pealuudest. Kuid tegelikult on see siiski valmistatud stalaktiidi taolistest tilkkividest. Lähedalt uuristades jääb mulje, et sellesse müsteeriumit täis seinas peidab endas mitmeid huvitavaid objekte alates pealuudest kuni madudeni välja. 

10. Astronoomiline kell

vaatamisväärsused prahas

Astronoomiline kell pärineb keskajast ja vaatamata sellele, et seda on aastate jooksul korduvalt parandatud, on see endiselt maailma kõige paremini säilinud keskaegne kell. Selle linna au ja uhkus võib leida raekoja lõunapoolsel küljel.

Kõndides mööda Vanalinna väljakut, veendu, et peatuda raekoja kõrval asuval Astronoomilise kella juures. Parim aeg seda teha on täistunnil möödudes, millele annab vunki juurde ka väike etendus. 

See Praha vaatamisväärsus on jällegi üpriski populaarne turistide seas ning just täistunni ajal võib sealt leida suure rahvahulga, kes on tulnud kaema seda väikest etendust. Koht kuhu minna Prahas!

11. Maagiline koobas (Magical Cavern)

Petrini mäel lõi kunstnik ja skulptor Reon psühhedeelse kunsti impeeriumi, kus kattis käsitsi kõik oma hoone seinad värvikirevate skulptuuridega. See kunstiline koopasüsteem on üks kohustuslikke Praha vaatamisväärsusi, kui tahate midagi unikaalset näha. 

Maagiline koobas (Magical Cavern) ühendab endas kareda välimusega looduslikke kive koos dekoratiivsete juurtega, kummalisi kujusid ja maale ning rohkete värvidega installatsioone. See on üks silmapaistvamaid kunstinäitusi terves riigis ning seal ringi jalutades tundub justkui oleks sattunud muinasjutulistele maadele. Omapärane koht mida külastada Prahas!

12. Vana-Praha Alkeemikute ja Võlurite muuseum

Kui soovid Praha kõiki kummalisi “aardeid” avastada, siis see on koht mida peab külastama. Vana-Praha alkeemikute ja võlurite muuseumis (The Museum of Alchemists and Magicians of Old Prague) saate tutvuda Praha tumedama ajalooga.

16. sajandil tundis kuningas Rudolf II huvi okultistliku kunsti vastu ning muutis Praha nende mitteametlikuks pealinnaks. Ta rahastas kogu protsessi ning kogus Prahasse kokku mitmeid tuntuid tolleaegseid alkeemikuid ja nõidasi, sealhulgas John Dee ja Edward Kelley. Praha oli pikka aega Euroopa tumedate kunstide keskuseks ning seesamune muuseum tähistab seda omapärast ajalugu kogu oma kummalisusega.

Selles Praha vaatamisväärsuses on kaks väljapanekut, mille keskseks teemaks on kunagi Prahas elanud okultistide ajalugu. Hoone tornist leiad alkeemikute laboratooriumi, kus on erinevad kirjarullid ja grimuaarid. Samuti leiab sealt ka vapustavad kunstilisi stseene ebaõnnestunud mustkunstnikest, keda kurat põrgusse tõmbab. Üks eriskummalisi, kuid siiski tähelepanuväärsemaid kohti Prahas.

vaatamisväärsused prahas

Lõpetuseks

Praha on üks huvitav linn, mida ilmestab vägagi omapärane kultuur ning ajalugu. Lisaks kaunile vanalinnale leiab sealt mitmeid tähelepanuväärseid kindluseid, parke, muuseume ning kunstinäitusi mida oleks patt külastamata jätta. Prahas leidub vaatamisväärsusi igale maitsele!

Leia veel teisigi Euroopa sihtkohti!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts