Must reede - Põhjalik juhend ostlemise alustamiseks - infoViking
must reede

Must reede – Põhjalik juhend ostlemise alustamiseks

Must reede ehk “Black Friday” on üks populaarsemaid ostupäevi maailmas. Tegu on Ameerika Ühendriikidest alguse saanud suure jaemüügi allahindluse päevaga, mis on tänaseks vallutanud kogu maailma. 

Tänaseks on sellest kujunenud pigem tervet nädalat või nädalavahetust hõlmav sündmus, mille aegu nii füüsilised- kui ka veebipoed langetavad oma toodete hindu ja müüvad kaupa erinevate sooduspakkumistega.

Kuna mustal reedel shoppamine võib kujuneda kergesti omamoodi õudusunenäoks, tänu üüratule allahindluste voole, siis olemegi loonud väikese juhendi kuidas kergesti oma ostlemine tehtud saada ning sellest üleilmsest shoppamispäevast viimast võtta! 

Millal on Must reede?

Musta reede shoppamis päev leiab aset novembri kuu viimasel reedel ehk tänupühade järgsel päeval. 2021 aastal on Must reede 26. Novembril. 

must reede

Miks seda Mustaks reedeks kutsutakse?

Kuigi terminit “must reede” seostatakse tänapäeval peamiselt pühadeostudega ja suure allahindluse päevaga, ei ole see alati nii olnud. 

See fraas võeti esmakordselt kasutusele 1869. aastal, et kirjeldada finantskriisi pärast USA kullaturu krahhi. Hiljem hakati seda terminit kasutama ka jaemüügis. 

Kui kauplused olid miinuses, kutsuti seda inglise keeles “being in the red” (punases olemine), mis viitas kehvale müügile. Samas kui poodidel läks hästi ja nad olid nö plussis öeldi selle kohta inglise keeles “being in the black” (mustas olemine).

Päev pärast tänupüha oli tavaliselt jaemüüjatel ja poodidel suured plussid tänu pühade shoppamisele ja suurtele allahindlustele ehk nende kohta sai kasutada inglise keelset väljendit “in the black”. Sealt edasi hakatigi tänupühade järgset päeva kutsuma Mustaks reedeks. 

Näpunäited ja nipid Mustal reedel ostlemiseks

Planeerige aegsasti ette

Alustage planeerimise ja toodete uurimisega võimalikult vara. Seda eriti kui soovite musta reede aegu mõnda suuremat või kallimat toodet endale soetada.  

Ebakvaliteetse toote ostmine on halb tehing, olenemata sellest kui odavalt te selle saate. Kui teil on piisavalt informatsiooni soovitud kauba kohta, aitab see teil vältida halva tehingu otsa sattumist.

Seadke endale kindel eelarve

Kõige olulisem asi, millest tuleks alustada on oma ostude etteplaneerimine ning sealjuures ka enda eelarve paika panemine. 

E-poodides ringi vaadates ning kõiki neid allahindlusi nähes on kerge enda pead kaotada ning enda rahakott tühjaks jooksutada. Seega on mõistlik alustada sellega, et panna paika reaalne summa mida võite ostlemiseks kasutada. 

must reede

Võrdle hindu

Enne kui te hakkate midagi ostma, võrrelge erinevate tootjate ja veebipoodide hindu.

Seda saab teha nii manuaalselt, külastades erinevaid poode ja e-poode, kui ka kasutades spetsiaalseid hinnavõrdluse veebilehti. 

Hindu võrreldes jälgige ka mis lisasid üks või teine e-pood tootega kaasa annab. 

Koostage nimekiri erinevatest poodidest, kes müüvad sama toodet

Nimekiri aitab teil paremini poodide hindu võrrelda ning enda valikuid langetada. 

Kuna Mustal reedel on veebipoodide külastatavus tunduvalt suurem, võib paljudes veebipoodides esineda erinevaid tõrkeid, leht võib olla täielikult maas või väga aeglane. 

Kui teil on nimekiri erinevatest poodidest, kust seda toodet saab, saate selle tõrgete korral hõlpsasti teisest poest soetada.

Olge ebatavaliste kaubamärkide suhtes ettevaatlik

! Samsung, Sony ja LG on tuntud oma telerite poolest, aga Polaroid ja Blaupunkt? Mustal reedel on palju väga odavaid pakkumisi, kuid see, et telerikarbil on kirjas 4K ja HDR ei tähenda veel, et selle pildi kvaliteet hea oleks.

Jälgige hoolikalt seadmete tehnilisi andmeid ning uurige alati igat toodet põhjalikult.

Tehke endale e-poodidesse varakult kasutajakontod

Pole ennekuulmatu, et veebisaidid aeglustuvad mustal reedel ja populaarsemad tooted lähevad lettidelt kui soojad saiad. Seega kui soovite võimalikult kiiresti enda ostlemine tehtud saada, on targem teha võimalikult varakult kasutajakontod nendesse poodidesse, kus kavatsete shoppama hakata.

Lisaks pakuvad e-poed tihti enda kasutajatele lisa soodustusi ning ka erinevaid sooduskoode ja kuponge.

Jälgi e-poode sotsiaalmeedias

See näpunäide on kasulik aastaringselt, kuid see on eriti hea pühade ajal, kui kõik e-poed suurendavad oma reklaamitegevust ja pakuvad viimase hetke allahindlusi ja pakkumisi.

Kui teil on aktiivne Facebooki konto, oleks soovitatav kindlasti jälgida oma lemmikpoodide Facebooki lehti, et leida kiiresti parimad pakkumised.

must reede

Vaadake hinda, mitte “allahindlust”

Ärge eeldage, et midagi on ostmist väärt vaid seetõttu, et sellel on suur allahindluse protsent. Reaalsus on see, et tihtilugu on poodides olevad protsendid liialdused, seega tuleks vaadata kindlasti toote enda originaal hinda ning võimalusel ka uurida selle hinna nö ajalugu.

Ära unusta ka küberesmaspäeva

Ajalooliselt oli Must Reede mõeldud füüsilistes poodides ostlemiseks ja küberesmaspäev e-poodides ostlemiseks.

Tänaseks kulutatakse mustal reedel internetis rohkem raha kui poes, kuid see ei tähenda, et peaksite küberesmaspäeva ignoreerima. 

Paljud jaemüüjad ja e-poed, eriti need kes on keskendunud just elektroonikale ja arvutitele, langetavad kõvasti sülearvutite, lauaarvutite, printerite ja muu hindu.

Kui te ei saanud mustal reedel soovitud toodet, on teil suurepärane võimalus see haarata küberesmaspäeval.

Tutvuge e-poodide tagastus tingimustega

Kindlasti tasuks enne ostu sooritamist tutvuda ka selle konkreetse poe tagastus ning ka ostu tingimustega. Et saaksite enda ostetud asja korrektselt ja lihtsasti tagastatud ning enda raha tagasi juhul, kui antud toode teile ikkagi ei sobi.

Ettevõtted | Muu


Related Posts