Mida teha Saaremaal? 17 põnevat ideed ja tegevust! - infoViking
Mida teha Saaremaal

Mida teha Saaremaal? 17 põnevat ideed ja tegevust!

Liivased rannad, kadakad ning soe saun on ikka need põhimärksõnad, mis käivad kokku Saaremaaga. Eesti suurim saar on täis mitmeid majutusasutusi, söögikohti, vaatamisväärsusi ning tegevusi, mis paneb igal külastajal silma särama.

Kui mõtled, et mida teha Saaremaal, siis siit leiad hulgi põnevaid ideid ja tegevus nii peredele, sõpruskonnale, paaridele kui ka seenioridele.

1. Roni Kuressaare Linnuse müüridel

Mida teha saaremaal - Kuressaare linnus

Saaremaa üheks suurimaks sümboliks on Kuressaares asuv piiskopilinnus. See on üks paremini säilinud Eestis ning selle külastamine on peamisi tegevusi mida teha Saaremaal. 

Sellelt Kuressaare vaatamisväärsuselt leiab kohaliku muuseumi ning linnuse müürid koos vaatega merele ja linnale. Lisaks on see üks koht Kuressaares, kus toimub mitmeid üritusi nagu Saaremaa Ooperipäevad.

🏠 Majutus Saaremaal – hotellid, spad, puhkemajad…

majutus eestis logoga

2. Püüa üks purakas Pidula forelli kalakasvandusest

Kui sul pole erilist kalapüügi oskust või varustust, kuid siiski sinu sees on veidi kalamehe kirge, siis Pidula Forell on just see koht, kus saab rõõmu tunda püütud saagist. 

Kuid see oli kõik mida seal nautida saab. Paintball, saunad, tenniseväljak, pallimänguväljakud, aerutamine paadiga on need asjad ja tegevused mida teha Saaremaa puhkekohas.

3. Surfa Pidula WakePargis

Kohe Pidula Forelli puhkeasutuse kõrval asub Saaremaa ainuke Wakepark. 230 meetri pikkune rada on tegevust tõelistele adrenaliini ja seikluste otsijatele. See on koht kuhu minna Saaremaal koos oma pundiga.

WakePargis surfates ei pea olema professionaal, kuna sinu oskusi nullist aitab lihvida kohalik konstruktor. Lisaks veelauatamisele on seal ka mõnus liivane rannaala, SUPlauad ning kõhtu saab kinnitada kiviahjupitsaga.

4. Matka Harilaiu majakani

Mida teha Saaremaal - matk Harilaiule

Üks kuulsamaid Saaremaa vaatamisväärsusi on see keset merelained paiknev viltune majakas Harilaiul. Selle külastamine nõuab siiski veidike pingutust, kuna see asub looduskaitsealal ning otse majaka ukse ette pole võimalik sõita.

Teekond parklast kuni majakani kestab umbes tunnikese, mille teekonna kogupikkuseks on 7 km. Matk sinna on äärmiselt maaliline ning sinu silma paitavad männimetsad, mererand ning üleüldine looduslik ilu. Teel sinna asub ka üks RMK lõkkekoht, nii et tasuks seljakotti pakkida ka veidike grilli ja erinevaid snäkke.

5. Ratsuta hobustega Reinu Ratsatalus

Oled kunagi unistanud ratsutamast hobusega keset vabat loodust ja mereäärsel rannajoont? See unistus saab täituda tänu Reinu Ratsatalu juhendatud ratsamatkale. 

Lääne-Saaremaal Kihelkonna lähedal asuv ratsatalu viib külastajaid ühele põnevale matkale. Selle seikluse käigus viib taltsutatud ning ustav ratsu (koos juhendajaga) sind loodust vaatama. See on üks unikaalne tegevus mida teha Saaremaal.

6. Puhka jalga Kuressaare kesklinna peatänava äärses kohvikus

Saaremaa pealinn on üks rahulikumaid ning hubaseimad linnu Eestis. Üks lihtne tegevus mida teha Saaremaal on lihtsalt ilusa ilma nautimine ühes kesklinna kohvikus või restoranis. Sealt leiab hulgi tänavaäärseid kohti, kus vastavalt ilmale võtta üks kuum kohv või jahe kokteil.  

7. Tutvu kohalikku ööeluga Kuressaare “Bermuda kolmurgas”

Mida teha Saaremaal - Kuressaare ööelu

Kuigi Saaremaa pole tuntud just oma kireva ööelu poolest on siiski mõni legerdaarne lugu alguse saanud. Kuressaare kesklinn ja see “Bermuda kolmnurk” on piirkond, kust saab täieliku elamuse öötundidel. 

Lihtsalt on vaja orienteeruda valjemate helide ja häälte järgi ning sa leiad õiged kohad üles. Asi mida teha Saaremaal kui sulle meeldivad peod ja varajased hommikutunnid.

8. Aeruta paadiga ümber Kuressaare linnuse

Populaarsemaid tegevusi mida teha Saaremaal on laenutada paadike ning minna sellega aerutama ümber Kuressaare linnuse. See tegevus läheb kokku suviste ilmadega, kui ümbruskond on ilusti õitses. Külma talve korral on seal samas avatud hoopiski uisuväljak.

9. Lennuta kettaid Mändjala discgolfi rajal

Terves Eestis populaarne discgolf kuulub ka saarlaste üheks lemmikuks vabaaja veetmise tegevuseks. Discgolfi radu leidub mitmetes Saaremaa nurkades, kuid ilmselt kõige magusam koht selle harrastamiseks on Mändjala.

Lisaks ketaste lennutamisele on seal ligidal veel hulgi muid kohti ning tegevusi mida teha Saaremaal. Nimelt asub seal ka Saaremaa kuulsaim rannaliiva riba. 

10. Turni Asva Viikinguküla seikluspargis

Laimjala kandis asub üks põnev asula – Asva ja selle viikinguküla. Eesti üks unikaalsemaid teemaparke on täis erinevaid tegevusi mida teha Saaremaal koos lastega. 

Asva Viikingukülast leiad teemakohase linnuse, suure seikluspargi koos 50 erineva turnimismänguga ja isegi linnu- loomapargi. Põnev viikinguküla on avatud suvehooajal.

asva viikungukula 1

11. Avasta rahulik Vilsandi saar

Mida teha Saaremaal - Vilsandi

Mis see üks Saaremaa ilma rahuliku looduse ja kadakateta on? See sümboolne kooslus täitub Eesti ühes läänepoolsemas Vilsandi saarel. Tegemist on üsnagi eraldatud saarekesega, mis asub täielikult looduskaitsealal.

See on ideaalne koht kuhu minna Saaremaal koos laste, sõprade või kaaslasega, kus saab aja maha võtta ning nuusutada seda rikkalikku saare õhku. 

12. Naudi ranna võlusid Tuhkana rannas

Põhja Saaremaal asuv Tuhkana rand paikneb keset looduslikku männimetsa, mille tipuks on pikk valge liivarand. Oma asukoha ning erinevate võimaluste tõttu on see ka ideaalne koht telkimiseks. Sealt samast leiab võrkpalli platsi, grillimisplatsi, istumiskohad ning ka välikäimla. 

13. Surfa või pidutse Illikul laiul

Illiku laid on üks maaliline paik mere ääres, kus pidevalt toimub üks vilgas elu. Sellel väiksel laiul, mis on muuhulgas kohe Orissaare külje all saab nii surfata, sõita SUP lauaga, laenutada veesuuski ning muid asju millega veemõnusid nautida.

Lisaks on seal veel merevaatega saun ja tünnisaun ning kõhutäie eest kannab hoolt restoran Köht. Kuid siiski on see laid eelkõige tuntud ühe festivali korraldamispaigana – I Land Sound.

14. Hüppa pommi Jaagarahu karjääri

Lääne-Saaremaal Kihelkonna lähedal asuv Jaagarahu karjäär on vana lubjakivimaardla. Tänapäeval seal ei kaevandata enam midagi, vaid on hoopiski populaarne kohalike suvitus ja suplemise kohana.

Sealne vesi on äärmiselt puhas ning veidi jahedam, kuna see toitub maaalustest allikatest. Üks asi mida teha Saaremaal on hüpata mõnest kõrgemast kohast vette, mida Jaagarahu karjäär vähesel määral ka pakub.  

15. Maitseelamused Lümanda söögimajast

Lümanda söögimaja ei ole tavaline restoran, mis pakub traditsioonilist gurmeed. See hoopiski koht, kus saab maitsa roogasid, mis kuulusid kunagi talupoegade lauale. 

Omapärase menüü valikuga Lümanda söögimaja on olnud tunnustatud söögikohti juba aastaid, mille toitude hulgas leiab mitmeid maitsvaid talupoegade praade. Igapäevaselt on see avatud ainult suvekuudel, muul ajal ette teatamisel.

Mida teha saaremaal

16. Lase märki Hiievälja viburajal

Põnev ja uus tegevus mida teha Saaremaal koos seltskonnaga on noolte laskmine Hiievälja viburajal. Enne rajale minekut saad põgusa instruktaaži ohutuse ja vibulaskmine kohta kogenud instruktori all.

Hiievälja metsas asuval rajal on kokku 14 viburada, kus sihtmärkideks on metslooma kujud, kui ka tavalised märklauad. Sealsamas saab ka ööbida ning saunatada ühes ehedas suitsusaunas.

17. Meisterda oma seebitükk GoodKaarma töökojas

Kui sul pakub huvi seebi meisterdamise vastu või lihtsalt mingi tegevus mida pole varem teinud, siis GoodKaarma seebikoda on ideaalne koht kuhu minna Saaremaal. See seebibränd, mille tooted on saanud ka EHE kvaliteedimärgise. 

Koos juhendajate ning toormaterjalide toel saad sealsamas veel ehedama seebi oma kätega valmistada. Tegevus mida teha Saaremaal sobib igas vanuses külastajale.

Lõpetuseks

Kuigi võib tunduda, et Saaremaale on asja ainult suviti nagu mujal Eestis, siis tegelikkuses leiab sealt rahu ja tegevusi aastaringselt. See on ideaalne koht, kus võtta aeg maha keset loodust, puhata spaas või siis avastada neid lõputuid vaatamisväärsusi.

Vaata veel: Eesti sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts