Islandi vaatamisväärsused: 16 unustamatut külastuskohta! - infoViking
Islandi-vaatamisvaarsused

Islandi vaatamisväärsused: 16 unustamatut külastuskohta!

Islandist on saanud üks maailma populaarsemaid reisi sihtkohti, mitte ainult põnevust otsivate seiklejate, vaid looduse sõprade hulgas. Tegu on hõredalt asustatud riigiga, mis asub polaarjoone serval ning on maailmas üks vulkaaniliselt aktiivseim piirkond.

Mis on aga Islandi vaatamisväärsused? Siit leiad aktiivseid vulkaane, geisreid, kuumaveeallikaid, liustikke, jäävälju ja fjordisid. 

1. Vaalavaatlus, Reykjavik

Islandi vaatamisväärsused -vaalavaatlus

Otseselt ei ole tähtis, mis ajal vaalavaatlust planeerite, sest se toimub aastaaringselt. Kuigi suvi on tavaliselt siiski ikkagi kõige populaarsem aeg..

Tõenäosus, et te näete vaalasid on olenevalt aastaajast 80–95 protsenti. Sageli tõusevad nad pinnale otse paatide läheduses, nii et vaadet saab nautida lähedalt

Saadaval on ka muud ekskursioonid näiteks linnuvaatlus ja erinevate saarte külastused. Ekskursioonid on mugavad ja need väljuvad Reykjaviki vanast sadamast. 

2. Leota Sinine laguun, Grindavík

Islandi vaatamisvaarsused laguun

See asub Reykjavíkist kõigest 40-minutilise autosõidu kaugusel. Siit leiate looduslikku suplemist helesinises vees.

Maa-aluste kuumaveeallikate vesi ulatub 37–39 kraadini ja on väidetavalt väga kasulik nii tervisele, kui ka nahale.

Lisaks ainulaadses keskkonnas suplemisele on seal ka pood, kus müüakse nahahooldustooteid, erinevaid spaahooldusi ning söögi- ja joogikohti. 

3. Geisrid

Islandi vaatamisvaarsused geisrid

Reykjavikist 50-minutilise autosõidu kaugusel asuv Strokkur Geysir on riigi populaarseim ning peale selle, et see on kohalik kuulsus on see ka maailmas üks populaarsemaid geisreid. Iga paari minuti järel laseb Strokkur vett 30 meetri kõrgusele õhku. 

See kuumaveeallika piirkond asub täpsemalt Islandi edelaosas Hvítá jõe ääres.

Lisaks Strokkur Geisrile on siin ka keevad mudaaugud ja veel umbes 100 väiksemat plahvatavat geisrit. 

4. Virmalised, Aurora Borealis

Islandi vaatamisvaarsused virmalised

Virmalised ehk Aurora Borealis on populaarsemaid ja tuntumaid Islandi vaatamisväärsusi. 

Kuna virmaliste ilmumine on ettearvamatu, saavad enamik hotelle ja majutusettevõtteid teile enne magamaminekut teha öiseid ennustusi ja lisada teid öö kõnede loendisse.

Nad helistavad teile, kui virmalised ilmuvad, kuna need võivad olla nähtavad vaid lühikest aega.

5. Matk Landmannalaugari looduskaitsealal

Islandi vaatamisvaarsused landmannalaugari

Islandi lõunaosas, Reykjavikist 180 kilomeetri kaugusel, asub Landmannalaugari rahvuspark, mis on Islandi üks tuntud turismisihtkohti.

Matkamine ja ratsutamine on siin populaarsed tegevused ning matkad ulatuvad paarist tunnist mitme päevani. Külastada saab juunist kuni septembri lõpuni, pärast seda on tee suletud. 

Vajadusel saad seal ka ööbida. Põhiliste mugavustega mägimaja (Landmannalaugar Hut) mahutab 75 inimest. Matk pakub ilusat loodust, karmi maastikku ja suurepäraseid vaateid.

6. Maelifelli vulkaan ja Myrdalsjökulli liustikupark

Islandi vaatamisvaarsused vulkaan

Landmannalaugarist lõuna pool asub Myrdalsjökulli liustikupark. Maelifelli vulkaan on selle liustikumaastiku parim osa.

Seda kohta saab ohutuse huvides külastada ainult suvel. Kuna pikad vihmaperioodid kahjustavad sealseid teid päris tõsiselt. 

See koht on täis vulkaane, kuumaveeallikaid ja muid tähelepanuväärseid kohti. Myrdalsjökullist läänes on väiksem liustik Eyjafjallajökull (saare mägiliustik). 

Populaarne ja põnev viis koha avastamiseks on mootorsaan.

7. Skaftafelli jääkoobas, Vatnajökulli rahvusparki

Islandi vaatamisvaarsused jaakoobas

Riigi lõunaosas asuv Vatnajökulli rahvuspark on liustike ja jääkoobaste paik, mis meelitab seiklejaid kohale kõikjalt maailmast.

Parim aeg Skaftafelli jääkoopa külastamiseks on talvel, kui tugev vihm on liustiku pealmise kihi minema viinud.

Kui olete heas vormis, võiksite kaaluda liustikumatka läbimist kogenud giidiga. Saada unustamatu kogemus nähes liustikupragusid ja koopaid ning isegi juua värsket vett pinnal asuvatest väikestest basseinidest.

8. Askja Caldera

Vatnajökulli rahvuspargi põhjaosas Dyngjufjölli mägedes asuv Askja kaldeera ja geotermiline bassein ei ole just parim koht nõrganärvilistele. 

Askja on muljetavaldav 50 ruutkilomeetri suurune. Ümbritsev mäeahelik tekkis vulkaanilise tegevuse käigus ja Askja tekkis osaliselt põleva tuha purske tõttu.

9. Dettifossi juga

Islandi vaatamisvaarsused dettifossi

45 meetri sügavune ja 100 meetri laiune kosk on väidetavalt Euroopa võimsaim juga. Üldiselt on parem läheneda Jökulsa jõele ida küljelt, kuna seal on parem tee. 

10. Kirkjufelli mägi, Grundarfjördur

Islandi vaatamisvaarsused kirkjufelli

Reykjavikist umbes 2,5-tunnise autosõidu kaugusel on väike Grundarfjörduri linn, võluv kaluriküla, mis asub Snaefellsnes Peninsaare põhjarannikul.

Linn asub maalilises fjordis, mida ümbritsevad mäed. Talvel on Kirkjufell suurepärane koht aukartust äratavate virmaliste vaatamiseks. 

11. Sõit Hallgrímskirkja tippu

Islandi vaatamisvaarsused hallgrimskirja

See silmatorkav kirik on üks Islandi peamisi vaatamisväärsusi ja kui näete seda, saate aru, miks. See on riigi kõrgeim ja äratuntavaim hoone.

Ronimine 73 meetri kõrguse torni tippu on eriti põnev. Siis avanevad teile suurepärased vaated linnale ja ümbritsevale maastikule.

Kiriku esiküljel on islandlasele Leifur Eirikssonile (“Leif the Lucky”) kuju. Ta oli esimene eurooplane, kes avastas Ameerika umbes 1000. aastal pKr. Väikese tasu eest võite sõita liftiga tippu ja nautida parimat panoraamvaadet Rejkjavikile.

12. Gullfossi juga

Islandi vaatamisvaarsused gullfossi

Suurepärane Gullfossi juga asub umbes 90-minutilise autosõidu kaugusel Reykjavikist läänes. Gullfoss hõlmab kahte koske; ülemine langeb 11 meetrit, alumine aga umbes 21 meetrit.

13. Matkamine Esja mäel

Islandi vaatamisvaarsused esja magi

Reykjavikist 30-minutilise autosõidu kaugusel saate tutvuda Esja mäega. Mägi on 914 meetri kõrgune ja matkajate seas väga populaarne. Isegi kogenematu ronija jaoks on see suhteliselt lihtne matk. Sealt avaneb suurepärane vaade Reykjavikile ja ümbritsevale maastikule ja ookeanile.

14. Jalutage Akureyri linna

Islandi vaatamisvaarsused akureyri

Riigi põhjaosas asub Akureyri keset mägesid. Umbes 18 000 elanikuga on see pigem linn, kuid kõik on suhteliselt hõredalt asustatud. Suvepäevadel ulatub temperatuur aeg-ajalt 25 ssoojakraadini ning kuigi talved toovad kaasa tugeva lumesaju ja külma ilma, valitseb üldiselt vaikne ja rahulik ilm.

Vaatamata linna eraldatusele õitseb siin kultuurielu ja rikkalik meelelahutus ning lai valik poode pakub vajalikke tooteid. Sealne suusapiirkond on riigi parim. 

15. Reynisfjara Black Sand Beach

Islandi vaatamisvaarsused must rand

Kuigi Islandil on palju vapustavaid randu, siis riigi lõunarannikul asuv musta liivaga Reynisfjara rand on teistsuguse välimusega. See ainulaadne rand on tuntud oma musta liiva poolest.

Nagu paljudes Islandi looduslikes paikades, on Reynisfjara musta liivaga rannaga seotud oma lugu. Islandi legend räägib, et kivised virnad olid kunagi trollid, kes tõmbasid öösel merelaevu kaldale ja päikesetõusu ajal muutusid need kiviks.

16. Raufarhólshelliri laavatunnel

See on üks pikimaid laavatorusid riigis. Saate teha giidiga ekskursiooni läbi koopa, et jõuda lähedale vapustavatele laavakivist moodustistele ja värvilistele seintele.

Ringkäik tunnelis viib teid läbi tee, kus enam kui 5000 aastat tagasi Bláfjölli mäeaheliku vulkaanipurske ajal voolas laava. Need tunnelid tekkisid voolava magma kõvenemisel ja paksenemisel, maakoore katuse, mille tulemuseks oli laavatoru.

17. Liustiku Laguun

Kuigi Island on täis looduslikke imesid, on üks silmapaistvamaid Jökulsárlóni liustikulaguun. Saate sõita paadiga läbi suurte jäätükkide, mis on liustikust eraldunud. Ujuv jää ulatub väikestest kivikestest kuni autode suuruseni.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts