India vaatamisväärsused - 15 vapustavat kohta - infoViking
India-vaatamisvaarsused

India vaatamisväärsused – 15 vapustavat kohta

India on üks hämmastav riik. Pindalalt  on see maailma suuruselt seitsmes ja rahvaarvult teine riik. Siit leiab sajanditepikkuste erinevate kultuuride ja religioonide jälgi.

India võimaldab kogeda ja tutvuda mitmesuguste pühapaikade ja vaimsete kujutistega, samas kui loodusesõbrad saavad nautida kauneid rahvusparke ja põnevaid looduskaitsealasid.

Mida teha ja mis on need India vaatamisväärsused, mida peaks kohe kindlasti külastama? Loe meie kokkuvõtet ning saa teada!

1. Taj Mahal, Agra

India vaatamisväärsused -taj-mahala

Taj Mahal võib olla üks India kõige äratuntavamaid hooneid. Parim aeg külastamiseks on kas koit või hämariik, kui valgustuse muutus teeb sealse atmosfääri lummavalt kauniks. 

Kui võimalik, siis minge Yamuna jõe kaldale ja vaadake ka kauguses vaadet Taj Mahali peegeldusele.

2. Varanasi püha linn

Varanasi, mis pärineb 8. sajandist eKr, on üks vanimaid siiani asustatud linnu maailmas. 

Varanasi annab külastamiseks palju põhjuseid, sealhulgas võimalust uurida Gangese jõega külgnevat vana kvartalit, kust leiate 1780. aastal ehitatud Kashi Vishwanathi templi. 

Gangeses suplemine on hindude jaoks väga oluline ja paljudes kohtades, mida nimetatakse ghatideks, on trepid, kus usklikud enne palveid suplevad. 

Vaatamist väärt on ka 1917. aastal asutatud Banarase Hindu Ülikool, mis on tuntud oma tohutu raamatukogu poolest, kus on rohkem kui miljon raamatut.

3. Harmandir Sahib: Amritsari kuldne tempel

India vaatamisvaarsused harmandir

Ram Dasi asutatud Amritsar on sikhide ajaloo ja kultuuri oluline keskus. Peamine atraktsioon on siin Harmandir Sahib, mis avati 1604. aastal ja mida ikka veel nimetatakse kuldseks templiks peamiselt kauni kulla.

Lisaks suurepärasele kujundusele avaldab külastajatele muljet ka templi vaimne atmosfäär, mida suurendavad sikhide pidevalt loetavad palved.

4. Kuldne linn: Jaisalmer

India vaatamisvaarsused kuldne linn

Jaisalmeri kuldne linn, mis on oma nime saanud selle järgi, et enamik hoonetes on kollase liivakivi värvi. Kunagine strateegiline linn on täna täis vanu häärbereid, väravaid ja seal asub ka massiivne Jaisalmeri kindlus, tuntud ka kui Kuldne kindlus.

Lisaks leiate enda eest ka seitsmekorruselise Maharaja palee. 1500. aastate alguses alustatud ja järjestikuste valitsejate poolt kuni 19. sajandini täiendatud palee pakub avalikkusele avatud sektsioone.

Seal on ka mitmeid 12.–16. sajandist pärit Jaini templeid, millest igaüks on kaunistatud peene marmori ja liivakivi kujutistega, palmilehtedest käsikirjadega ja erksalt maalitud lagedega. 

5. Punane kindlus, New Delhi

India vaatamisvaarsused punane kindlus

Shah Jahani poolt 1648. aastal Mughali võimu asukohaks ehitatud suurepärane poolkuu kujuline punane kindlus New Delhis, mis on saanud nime selle ehitamisel kasutatud vapustava punase liivakivi järgi. 

Külastuse lõbus osa on Chatta Chowki, 17. sajandil ehitatud turg, kus müüakse kõike alates ehetest kuni siidirõivasteni, aga ka suveniire ja toiduaineid. Kuigi saate ka ise kindlust uurida, pakutakse giidiga ekskursioone, mis pakuvad põnevat ülevaadet šahhi elust.

6. Mumbai: India värav

India vaatamisvaarsused indiva varav

Ikooniline India värav, mis on muljetavaldav 26 meetri kõrgune ja vaatega Araabia merele, on lausa kohustuslik vaatamisväärsus. See on ehitatud 1911. aastal kuningas George V ja tema naise kuninganna Mary saabumise mälestuseks, avati see vapustav arhitektuuriteos 1924. aastal suure uhke tseremooniaga ning see oli mõnda aega ka linna kõrgeim ehitis.

7. Mecca Masjid, Hyderabad

India vaatamisvaarsused mecca

Hyderabadi Mecca Masjidi, mis on üks maailma suurimaid mošeesid, hakati ehitama 1614. aastal Mohammed Quli Qutub Shahi valitsemisajal ja selle valmimine võttis peaaegu 80 aastat. See on piisavalt suur, et mahutada 10 000 inimest.

Mošees on sellised vaatamisväärsused nagu peavärav, sealne väljak ja suur tiik. Seal on ka ruum, kus on prohvet Muhamedi juuksed.

8. Amer fort, Jaipur

India vaatamisvaarsused amer fort

Ameri kindlus ehitati 1592. aastal Maharaja Man Singh I ajal. Kõrgele mäenõlvale nikerdatud kindlusesse pääseb jalgsi järsu tõusu kaudu.

Tähtsamad kohad mida külastada on Jaleb Chowk, siseõu ja Shila Devi tempel, mis on pühendatud sõjajumalannale. 

Ameri kindluse kohal asub Jaigarhi kindlus, mille ehitas 1726. aastal Jai Singh ja millel on kõrged vaatetornid, suured seinad ja maailma suurim ratastel kahur. 

9. Goa rannad

India vaatamisvaarsused goa rannad

Goa on kaunis läänerannik, kust avaneb vaade Araabia merele. Goa rannajoon on kuskil 60 miili pikkune ja on koduks mõnele maailma kõige armsamatele randadele.

Neile, kes otsivad rahu ja vaikust, on isoleeritud Agonda rand hea valik. Calangute rand on kõige rahvarohkem. Neile, kes otsivad uhkeid kuurorte, jooga kohta ja spaapuhkust, on Mandremi, Morjimi ja Ashwemi rannad head kohad. 

Goas viibides külastage kindlasti Bhagwan Mahaviri looduskaitseala. See suurepärane atraktsioon on koduks võimsatele metsadele ja rohkele loomastikule.

10. Periyari rahvuspark ja looduskaitseala, Madurai

India vaatamisvaarsused rahvuspark

Üks Lõuna-India populaarsemaid turismiatraktsioone, Periyari rahvuspark ja looduskaitseala on koondunud järve ümber, mille Briti insenerid ehitasid 1895. aastal Madurai linna veevarustuseks.

See 1934. aastal asutatud park on koduks paljudele loomaliikidele. Linnuvaatlus on samuti üks populaarne tegevus mida tehakse. Parim viis pargi suurepärase mägimaastiku nautimiseks on teha  giidiga jalutuskäik džunglis.

11. Ellora koopad, Aurangabad

India vaatamisvaarsused ellora koopad

Kuulsad Ellora koopad ehitasid 5.–10. sajandil budistide, džainistide ja hindude mungad.

Nüüdseks on see UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud. Täpsemalt koosneb see 34-st nikerdatud kloostrist, kabelist ja templist – neist 12 on budistlikud, 17 hinduistlikud ja viis džainistlikku usku. Need ehitati üksteise vahetus lähedusse peegeldades religioossust. 

Hindu koopad on palju keerukamad ja nikerdatud ülalt alla, nii et tellingud polnud vajalikud. Neist parim on Kailasa tempel, tohutu kivisse raiutud tempel, mis esindab Kailasa mäge.

12. Mehrangarhi kindlus, Jodhpur

India vaatamisvaarsused mehrrrangarhi kindlus

Mehrangarhi kindlus on üks India suurimaid kindlusi, mis ehitati 15. sajandil, et kaitsta kuulsa “sinise linna” inimesi. Jodhpur on endiselt tuntud selle nime all, mis tuleneb selle värvilistest majadest, mis on kuumuse tõrjumiseks siniseks värvitud.

Kõrgele paljandile ehitatud Mehrangarh on tõeline India vaatamisväärsus. Üks asi on kindel. Selle massiivsed seinad on läbipääsmatud. 

13. Gangese jõgi

India vaatamisvaarsused gangese

Gangese jõgi või hindude jumalanna järgi “Ganga” on pikka aega olnud üks India auväärsemaid loodusimesid. See on ka üks riigi peamisi vaatamisväärsusi, mis meelitab India kodanikke oma religioossetel tseremooniatel osalema, aga ka turiste nautima selle võimsa jõe hiilgust.

Kuigi jõe ääres on mitu linna, reisib enamik turiste Varanasiti, et kogeda Gangest ja selle kallastele kerkinud kultuurilisi vaatamisväärsusi. 

14. Mysore’i palee

India vaatamisvaarsused mysore

See kaunis kolmekorruseline palee ehitati täielikult ümber 1897. aastal pärast laastavat tulekahju. Proovige külastada paleed pühapäeval või siis pühade ajal, mil see on valgustatud enam kui 90 000 tulega. Saate osa ühest suurepärastest valgusnäitustest. 

15. Mahabodhi tempel, Bodhgaya

India vaatamisvaarsused mahadobhi

Bodhgaya, mida peetakse maailma kõige pühamaks budistlikuks paigaks, meelitab igal aastal kohale tuhandeid külastajaid.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts