13 parimat tasuta pildipanka - infoViking
Tasuta pildipank

Kui vajate enda artikli, mõne ürituse või sotsiaalmeedia postituse illustreerimiseks fotosid, siis parim koht nende otsimiseks on pildipank. Pildipanku on internetis tõenäoliselt tuhandeid, kuid parimatel neist on oma suured eelised, mida on mõistlik ära kasutada. Millised on 13 parimat pildipanka?

1) iStock

Tasuta pildipank

iStock pakub miljoneid taskukohaseid unikaalseid autoritasuta pilte ja fotosid. Pilte saab alla laadida iStocki krediiti kasutades, mida müüakse eelseadistatud pakettides. Saidil on lihtne otsingufunktsioon ja funktsioon “Sirvi kategooriate järgi”, mis teeb tuhandete sellel olevate piltide hulgast otsitava leidmise lihtsaks. Pilte on seal samuti väga suures koguses, mis teeb soovitud materjalile sattumise palju tõenäolisemaks. 

Kuigi enamike piltide eest peate maksma litsentsitasu, pakub iStock iganädalasi tasuta allalaaditavaid fotosid.

Vaata lähemalt: istockphoto.com

2) Burst

Burst on tasuta fotosait, mida toetab Shopify. See pilditeek sisaldab tuhandeid kõrge eraldusvõimega pilte, mille on teinud ülemaailmne fotograafide kogukond. Uusi kõrglahutusega fotosid lisatakse igal nädalal. Neid üldkasutatavaid pilte saab tasuta kasutada äriliseks või isiklikuks otstarbeks, olenemata sellest, kas olete disainer, ajaveebi pidaja või ettevõtja, kes vajab ilusat stock fotograafiat.

Saidil on otsingufunktsioon, kust leiate pilte märksõna või populaarse kategooria järgi. Bursti teine hea omadus on selle jaotis “äriideed”. Siit leiate allalaadimiseks tasuta fotosid ja ärinõuandeid niššide kaupa, sealhulgas näiteks naiste moe, kunstitarvete, sokkide ja palju muu kohta.

Vaata lähemalt: burst.shopify.com

3) Pixabay

Pixabay on tasuta pildipank, millel on Pixabay kogukonna poolt allalaadimiseks saadaval üle 2,2 miljoni pildi, video ja muusikaklipi. See pakub autoritasuta fotosid kaastöölistelt, mida igaüks saab muuta ja kasutada ilma loata või kunstnikule viitamata.

Pixabay pildid hõlmavad paljusid teemasid. Kõik fotod avaldatakse Pixabay litsentsi all, mis sarnaneb Creative Commonsi CC0-ga, kuid on veidi piiravam.

Vaata lähemalt: Pixabay.com

4) Fotolia

Fotolia on pühendunud soodsa hinnaga loomingulise pildimaterjali pakkumisele. Selle ühishankekogu sisaldab miljoneid autoritasuta pilte, vektoreid, illustratsioone ja videolõike, mille on loonud suur hulk kunstnikke, graafilisi disainereid ja valitud nimekiri tuntud agentuuridest. Kõik Fotolias pakutavad pildid on kasutustasuta ja neid saab kasutada mis tahes disainiprojekti või dokumendi jaoks ilma ajapiiranguteta ega prinditavate koopiate arvu piiranguteta.

Vaata lähemalt: Fotolia

5) Adobe stock

Adobe Stock on integreeritud Creative Cloudi tellimustesse ja see tähendab, et Adobe on teinud palju tööd selle nimel, kuidas teenus oma disainitööriistade komplektiga töötab. Adobe Stockis pääsete juurde enam kui 50 miljonile autoritasuta fotole, videole, illustratsioonile ja vektorgraafikale ning kui soovite osta pilte otse Photoshop CC-s, Illustrator CC-s, InDesign CC-s ja mujal, võib see olla teenus just sinu jaoks.

Adobe stock sisaldab endas ka üsna suurel hulgal tasuta, kvaliteetseid pilte. 

Vaata lähemalt: stock.adobe.com

6) RGB Stock

Kas vajate oma viimase projekti jaoks pilte, kuid eelarvega? Siis võib RGB Stock aidata. See sait pakub tohutul hulgal kvaliteetseid tasuta fotosid ja tasuta graafikat illustratsioonide, taustapiltide ja taustade jaoks, mis kõik on isiklikuks ja äriliseks kasutamiseks tasuta.

Vaata lähemalt: RGB Stock

7) Unsplash

Unsplash on koduks üle 2,5 miljonile kaunile fotole, mille on jäädvustanud ülemaailmne fotograafide kogukond. Kõik pildid on teile kasutamiseks tasuta ja Unsplash lisab iga päev allalaadimiseks uusi pilte. Kui loote selle pildisaidiga tasuta konto, saate koguda fotosid ja pääseda neile juurde oma iPhone’ist, iPadist või arvutist.

Vaata lähemalt: Unsplash.com

8) Pexels

tasuta pildipank pexel

Pexels on tasuta pildi- ja videoteek, mis on litsentsitud Pexelsi litsentsi alusel, mis on sarnane CC0 litsentsiga. Saate alla laadida, kopeerida, levitada ja muuta Pexelsi litsentsitud pilte. Sellel pildimaterjalide saidil on sadu tuhandeid pilte, mis on käsitsi valitud Pexelsi kogukonna üleslaaditud fotode hulgast. Kõik fotod on märgistatud, otsitavad ja hõlpsasti leitavad saidi avastuslehtedelt.

Vaata lähemalt: Pexels.com

9) Stock.XCHNG

Kui otsite tasuta pilte, on Stock.XCHNG hea koht otsimise alustamiseks. Kuna sellel saidil on üle 400 000 pildi, mis hõlmavad kõiki soovitud teemasid, on see sait kindlasti üks parimatest. Sellel on lihtne rippmenüü, mille abil saate valida soovitud kategooria, samuti tavaline otsinguriba. Sellel on siiski üsna keeruline kujutise litsentsileping, nii et lugege see kõigepealt põhjalikult läbi.

Vaata lähemalt: Stock.XCHNG

10) Flickr

Maailma suurim veebipõhine fotohaldus- ja jagamisrakendus Flickr on suurepärane tasuta piltide ressurss. Miljonid, sealhulgas mõned maailma parimad fotograafid kasutavad seda, leiate siit kindlasti teie vajadustele vastava pildi. Kuid mitte kõik ei luba oma fotosid kaubanduslikult kasutada, seega kontrollige enne allalaadimist piltide õigusi.

Vaata lähemalt: Flicker.com

11) Openphoto

Veel üks sait, kust saate pilte tasuta alla laadida, Openphoto, sisaldab ulatuslikku fotode kollektsiooni, mis ootavad allalaadimist. Lihtsa paigutuse abil on väga kiirelt võimalik leida täpselt seda, mida otsite, kategooriad on korraldatud ilusate pisipiltidena ja märksõnaotsingu funktsioon toimib suurepäraselt.

Vaata lähemalt: Openphoto.net

12) Shutterstock

tasuta pildipank shutterstock

Rohkem kui 33 miljoni autoritasuta foto, illustratsiooni, vektori ja videoga Shutterstock on loomekogukonna globaalne turg. Saidil on äärmiselt lihtne navigeerida, kuna pildid on jaotatud populaarsetesse kategooriatesse ja sellel on kasulik märksõnaotsingu tööriist. Sisu allalaadimiseks on vaja tellimust või pildipaketti. Iga päev värskendatakse rohkem kui 20 000 uue pildiga, nii et leiate kindlasti midagi inspireerivat iga kord, kui seda fotokogu külastate.

Vaata lähemalt: Shutterstock.comShutterstock.com

13) Getty images

Getty Images pakub rohkem kui 200 miljoni pildiga pangast toimetusfotosid, videoid ja muusikat. Getty Images on rohkem suunatud ettevõtetele ning reklaami- ja meediavaldkonna loomingulistele spetsialistidele.

Enamik pilte pole tasuta – nende kasutamiseks peate maksma litsentsi. Siiski saate mõnda pilti tasuta kasutada Getty’s Embed funktsiooniga, mis on mõeldud ainult mitteäriliseks kasutamiseks. Kus on konks? Tasuta piltidel on allosas Getty Images vesimärk ja te ei saa sellest lahti.

Vaata lähemalt: Gettyimages.com

Kokkuvõte

Fotokogudest parima valimine ei ole lihtne ülesanne ning parima ülevaate saamiseks tasub esiteks sirvida tasuta funktsioone. Nende kaudu saab enamasti hea tunnetuse ning saate otsustada, kas leht on just teile sobiv. Parima kvaliteedi saamiseks on mõistlik liituda mõne lehel pakutava paketiga, mille abil saate tohutul hulgal häid fotosid kasutada igal ajal!

Ettevõtted | Muu


Related Posts