Induktsioonpliidi puhastamine koduste vahenditega
induktsioonpliidi-puhastamine

Elektriliste pliitide seas on viimastel aastatel populaarsust kogunud uuemat sorti induktsioonpliit. Induktsioonpliit töötab mõnevõrra teistsugusel viisil, kui traditsiooniline elektri- või keraamiline pliit.

Induktsioonpliidid on muutunud populaarseks paljudes majapidamistes oma kasutusmugavuse ja moodsa või isegi modernnse väljanägemise tõttu. Neid kasutades on söögitegemine mugav ning hooldamine hõlpsam kui varasemate elektriliste pliitidega. Sellegipoolest ei tasuks unustada, et ka selline pliit vajab hoolt ja puhastamist.

Allpool anname ülevaate, mis täpsemalt induktsioonpliit on ning kuidas induktsioonpliidi puhastamine täpsemalt välja peaks nägema.

Mis asi on induktsioonpliit 

induktsioonpliidi puhastamine 2

Induktsioonpliit kuumutab otseselt keedunõud mitte keeduala, erinedes selle omaduse tõttu kõigist muudest pliitide liikidest. 

Magneetiliselt juhib induktsioonpliit soojusenergia läbi pliidiplaadi otse keedunõuni. Seetõttu peab keedunõu sisaldama magnetelementi

Samuti peab nõu põhi olema täielikult sile. Seda kahel põhjusel. Esiteks, et soojus jaguneks ühtlaselt ja tõhusalt ning teiseks, et keedunõu pliidi pinda ei kahjustaks. 

Sedasorti tehnoloogia tõttu sobivad induktsioonilisele pliidile vaid valitud kööginõud. Klaas-, alumiinium- ning spetsiaalse märgiseta roostevabaterasest nõusid selle pliidiga kasutada pole võimalik. Kusjuures on väga paljud potid-pannid tänapäeval toodetud induktsioonpliiti meeles pidades nii, et neid ka induktsioonil kasutada oleks võimalik.

Induktsioonpliidi eelised

Antud pliidid võivad tihti kodutehnika poodides tavalistest pliitidest märksa kallimad olla. Oleme välja toonud mõned põhjused, miks antud investeering võib end väärt olla.

Kiirus 

Kui tavaline elektripliit nõuab liitri vee keema ajamiseks aega keskmiselt 6-7 minutit ja moodsamad keraamilised pliidid 4 minutit, siis inuktsioonpliit suudab sama koguse vett keema ajada kõigest 2 minutiga tehes sellest efektiivse viisi igapäevaselt väärtuslikku aega säästa.

Energiasäästlikkus

Samal ajal on induktsioonpliit tänu täpsemale soojusjuhtivusele ka tavalistest elektripliitidest säästlikumad. Induktsioonil töötav pliit võib tavalisest elektrilisest pliidist veerandi või lausa kolmandiku võrra vähem elektrit tarbida. 

Turvalisus

Keeduala mitte kuumenemise tõttu on oht end kogemata plaati katsudes kõrvetada oluliselt väiksem. Lisaks lülitab induktsioonpliit end automaatselt ajutiselt välja, kui küttealalt pott või pann eemaldada.

Kui tihti tuleks induktsioonpliiti puhastada ja hooldada

induktsioonpliidi puhastamine 3

Induktsioonpliidi puhastamise tihedus tuleks paika panna vastavalt vajadusele. Tihedama söögitegemise korral nõuab pliit ka tihedamalt hoolt.

Põhjalikum hooldus tuleks keskmiselt aktiivsel kasutajal teha paar korda kuus. Selle kõrvalt aga tasuks peale igat kasutust pliit kergelt üle käia ning puhastada, et mustus pliidi külge kinni ei kuivaks.

Milliste vahenditega võib induktsioonpliiti puhastada 

Uhke ja läikiva pliidi klaaspinna puhtana säilitamine võib algselt keerulise ülesandena tunduda, kuid õigete vahenditega juhiseid järgides on võimalik antud ülesanne lihtsaks muuta. 

Induktsioonpliidi puhastamiseks kasuta alati spetsiaalset pehmet käsna või lappi. Nõude pesemisega samat käsna ei ole hea pliidil kasutada, kuna nõude pesemisest käsnale kogunenud rasv võib pliidile jäljed jätta. 

Pliidi puhastamiseks on sobilik vaid vedel pesuaine. Kõvade või isegi abrasiivsete käsnade, harjade või kaabitsate kasutamine pole lubatud, kuna need kahjustavad väga kiirelt pliidi klaaspinda. 

Vedela pesuainena sobivad hästi suuremates toidupoodides müüdavad pliidipuhastusvahendid. Lisaks sellistele spetsiaalsetele toodetele on igati efektiivsed induktsioonpliidi puhastusvahendid ka erinevad kodused vahendid. 

Kodused vahendid induktsioonpliidi puhastamiseks

Soovi korral on induktsioonpliiti võimalik väga edukalt puhastada ka käepäraste koduste vahenditega. 

Puhastada on võimalik nii sidrunimahla kui ka äädikaga. Mõlemad sobivad puhastamiseks hästi, kuna on happelised ning võimelised seetõttu mustust eemaldama. 

Koduse puhastusvahendi loomiseks lahusta sidrunimahl või äädikas veega. Seda tuleks teha vahekorras 1:10, mis tähendab et näiteks 1 cl äädika või sidruni kohta tuleks kasutada 10 cl vett. Puhastusvahendi mugavamaks kasutamiseks vala see pihustiga pudelisse. Tugeva mustuse korral võid lahuse ka veidi kangema teha. 

Kuidas puhastada induktsioonpliiti 

induktsioonpliidi puhastamine 1

Induktsioonpliiti eelistavad paljud majapidamised just oma kasutusmugavuse tõttu. Üks neist omadustest, mis selle mugavaks teeb, on lihtsus puhastamisel. Seda selle tõttu, et induktsioonpliit on üks kergemini puhastatavaid pliite.

Kergemaks puhastamiseks piisab pliidi puhtaks hoidmiseks igaõhtune pliidiplaadi niiske lapiga üle tõmbamisest. 

Põhjalikum puhastus tuleb ette võtta vastavalt vajadusele. Näiteks siis kui miskit tõsiselt üle kees ning oma jälje jättis. Sellistel juhtudel tuleb alati oodata kuni pliit on täielikult jahtunud. Vastasel juhul võib klaasist pinnale tekkida erinevad praod, mis selle väljanägemist tõsiselt kahjustavad. 

Üldiselt tuleks mustus likvideerida esimesel võimalusel, et see kinni ei kuivaks. Küll aga tuleb meeles pidada, et kuuma pliidiplaati puhastada ei tohi, vaid tuleb selle jahenemine esmalt ära oodata. 

Induktsioonpliidi puhastus 

  1. Pihusta pliidile (kodust) pliidipuhastusvahendit
  2. Pühi pehme lapi või käsnaga puhastusvahend laiali
  3. Puhta lapiga pühi puhastusvahend ära nii, et pliit jääks kuivaks

Kokkuvõte

Induktsioonpliit on uudse tehnoloogiaga töötav pliidisüsteem. Tänu teistsugusele tehnoloogiale, mis ei kuumuta pliiti, vaid selle asemel otseselt sööginõud, püsib pliit kauem puhtamana. 

Ülekeemise korral ei kõrbe üle keenud toit nii kergelt pliidi pinnale ja on kergema vaevaga eemaldatav. 

Induktsioonpliidi puhastamine on võimalik edukalt teostada ka kodus olemasolevate vahenditega nagu äädikas või sidrun. Puhastamisel tuleb vaid meeles pidada kasutada pehmed käsna või lappi ning oodata, kuni küttealad maha jahtunud on.

Induktsioonpliidi puhastamine on sarnane ​​keraamilise pliidi puhastamisega, kuid oma teistsuguse tehnoloogia tõttu mõnevõrra lihtsam.

Puhtuse tagamiseks köögis on pliit soovitatav iga päev niiske lapiga üle käia või vastavalt vajadusele veel tihedamini puhastada. 

Ettevõtted | Kodu ja Aed


Related Posts