KATSE! Keraamilise pliidi puhastamine sooda ja äädikaga
keraamilise pliidi puhastamine

Keraamilise pliidi puhastamine sooda ja äädikaga.

Kes meist poleks kuulnud jutte, kuidas vana hea sooda ja äädikas on parim koduste puhastusvahendite duo. Eriti just viimasel ajal, kui kõik proovime elada võimalikult roheliselt ja keemiavabalt.

Kas aga äädikas ja sooda on tõesti sellised imevahendid, et kasutades vaid neid kahte, ei vaja te enam ühtegi teist puhastusvahendit? Või tasub siiski jääda poevahendite juurde ja sinisilmselt uskuda, et tuntud firmamärgid tähendavad suurepärast puhastuskvaliteeti. 

Selgitame selle kohe välja ja proovime ära keraamilise pliidi puhastamise selle kurikuulsa sooda + äädikas kombinatsiooniga!

Algab katse- ´´Keraamilise pliidi puhastus koduste vahenditega´´

keraamilise pliidi puhastamine

Tunnistame ausalt, et oleme eelnevalt läinud lihtsamat teed ja puhastanud keraamilist pliidiplaati vaid spetsiaalsete vahenditega ja kaabitsaga.  Siiani ei ole saanud kurta ja tulemustega oleme väga rahule jäänud. Vaatame aga ,  kas keraamilise pliidi puhastamine soodaga on sama efektiivne.

Pliit on paar päeva tublisti tööd teinud ning pliidiplaati on ehtimas nii mõnedki rasvapritsmed ja kirsiks tordil on natukene kõrbenud mustust. Otsisime eelnevalt välja ühe õpetuse, mille järgi ka katse läbi viime:

Keraamilise pliidi puhastamiseks läheb vaja:

  • Mikrokiudlappi ja köögirätikuid;
  • Äädikat;
  • Soodat.

Kuidas toimida :

  • Veenduge, et keraamilised pliidiplaadid on jahtunud. Puhastage keraamiline pliidiplaat kuiva mikrokiudlapiga puhtaks, et eemaldada kõik lahtine puru ja sodi;
  • Puistage pliidiplaat üle paraja koguse soodaga;
  • Pange äädikas pihustipudelisse ning pihustage seda soodale. Märkate koheselt, et need kaks ainet hakkavad omavahel reageerima ning tekib vaht;
  • Asetage pliidiplaadile niiske rätik ja laske sellel umbes 15 minutit seista ning pühkige seejärel pliit rätikuga puhtaks;
  • Pihustage veel kord pliidiplaadile äädikat ning pühkige see mikrokiudlapiga puhtaks.

NB! Kui pliidiplaadile jäi siiski kuivanud mustust, mis  esimese korraga ära ei tulnud, tuleb protsessi korrata

keraamilise pliidi puhastamine 1

Ja Tulemused?

Tegime kõik täpselt õpetuse järgi. Segu vahutas ning hoidsime seda ka 15 minutit niiske ´´teki ´´ all. Pühkisime pliidiplaadi puhtaks ja tulemusega võis enam-vähem rahule jääda. Kuna pliidiplaadil oli ka eelnevalt pisut kuivanud mustust, siis päris puhtaks pliit siiski ei saanud. Seega eeldab see seda, et peaksime protsessi kordama. Ja ilmselt veel nii mitu korda.

Kokkuvõtteks:

Jah, äädika ja sooda pooldajaid palju ning eks lõpuks saab kindlasti ka pliidi säravpuhtaks. Aga alati ei ole kõigil vaba aega ja ka tahtmist, et pliidiga nii kaua mässata. Seega, meie sirutame käe siiski poevahendite poole, et saada kiiremaid ja paremaid tulemusi.

Samuti ei ole kõik kaubandusvõrgus olevad puhastusained üdini pahad ja vaid keemiat täis. Ka poodidest leiab spetsiaalseid ökovahendeid, mis on ohutud nii pliidile kui ka teie tervisele.

Ennetustöö, ehk kuidas pliiti puhtana hoida?

Kõige lihtsam on pliit puhtana hoida, kui puhastate pliidiplaadi alati peale iga söögitegu . Väga oluline on, et te ei laseks plekkidel kaua settida. Toidu- ja rasvapritsmed tuleks eemaldada kohe esimesel võimalusel. Mida kauemaks plekid keraamilisele pinnale seisma jäävad, seda raskem on neist lahti saada. Seega tasub meeles pidada et:

  • Pliidi puhastamiseks kasutage alati spetsiaalset puhastuskeemiat või kodusemaid vahendeid nagu sooda ja äädikas. Kui soovite aga kiiret tulemust, tasub siiski peovahendite poole piiluda.;
  • Paakunud ja raskesti eemaldatava mustuse jaoks on olemas spetsiaalne kaabits, mille otsas on terav žilett. Kaabitsat tohib kasutada ainult märjal pinnal, sest kuival pinnal kasutades tekivad pliidile kriimustused.  Kaabits on suurepärane vahend, sest sellega saab lahti ka kõige kangekaelsemast kõrbenud mustusekihist;
  • Pliidi pühkimiseks kasutage alati pehmet mikrofiiberlappi ja unustage karedad käsnad! Vaadake ka kriitilise pilguga üle oma keedu- ja praenõud. Ideaalis peaksid nende põhjad olema siledad.
keraamilise pliidi puhastamine 1 3

Valge melamiinsvamm- imetegija teie majapidamises!

Kui te aga ei poolda keemiat oma kodus ja keraamilise pliidi soodaga puhastamine on teie jaoks liiga tülikas, siis on olemas veel üks võimalus- melamiinsvamm.

Kes pole veel nendest valgetest imesvammidest kuulnud, siis julgelt võime väita, et need on tõesti head. Melamiinist puhastuskäsn eemaldab mustuse ilma kemikaale kasutamata. Niisutage vaid švammi ning puhastage määrdunud pind. 

Ka keraamilist pliiti on nendega mugav puhastada. Ja mis kõige tähtsam, pliit läheb päriselt puhtaks. Sarnaselt pliidiplaadile võib neid kasutada näiteks ka vannitoas valamute puhastamiseks, valgete nahast ja kunstnahast tossude puhastamiseks ja ka seina pealt võtab see suurepäraselt isegi pastaka jutid maha. Melamiinkäsna kasutusvaldkond on tõesti lai! Tegemist on tõesti hea tootega ja kes pole veel proovinud, siis tasub seda kindlasti teha!

Keraamilise pliidi ahju puhastamine. Ka ahi nõuab puhust!

Praeahju on väga tüütu puhastada. Õnneks on kaasaegsed ahjud aga varustatud spetsiaalsete puhastusprogrammide- ja funktsioonidega. Seega , kui hakkate omale uut pliiti ja praeahju ostma valige masin, millel on üks järgmistest funktsioonidest:

  • Katalüüsiga praeahi- sellistel ahjudel on spetsiaalsed poorsest emailist seinad või küljed, mis aitavad rasval oksüdeeruda. Katalüüs toimub temperatuuril alates 230°C. Miinuseks vaid see, et katalüüsiv toime pole püsiv ning vähemalt iga 5 aasta tagant, peaks praeahju sisemised küljed või tagumise seina välja vahetama;
  • Pürolüüsiga funktsioon- hetkel kindlasti üks parimaid võimalusi ahju puhastamiseks ja puhtana hoidmiseks. Seda funktsiooni kasutades kuumutab ahi ennast 500°C ja ahjus olev rasv ning toidujäätmed tuhastuvad kuumuses. Pärast programmi lõppu tuleb ahi vaid tuhast puhtaks pühkida;
  • AquaClean funktsioon- selline ahi puhastab end aga veeauru abil.  Ahju tuleb asetada ahjuplaat, kuhu tuleb eelnevalt valada mingi teatud kogus vett. Seejärel tuleb programm käivitada. Ahi kuumutab end teatud temperatuurile ja vesi hakkab aurustuma. Pärast programmi lõppu tuleb ahju lapiga sees puhtaks pühkida.

Tuginesed aga paljude kasutajate arvamusele on pürolüüsiga praeahi siiski kõige mugavam ning seda on kõige lihtsam hooldada ja puhastada.

keraamilise pliidi puhastamine

Veel võimalusi ahju puhastamiseks:

Kui aga teie ahi ei ole nii moodne, siis saab muidugi igat ahju puhastada sarnaselt AquaClean funktsioonile. Asetage veega täidetud nõu ahju ning pange ahi tööle. Mõne aja möödudes, kui märkate et vesi on aurustunud,  lülitage ahi välja ja puhastage see seest niiske lapiga.

Kui ahjus on siiski mustust, mis ei taha kuumale veeaurule alistuda, siis tuleb poest osta spetsiaalselt ahjudele mõeldud puhastusvahendit või kasutada sarnaselt pliidiplaadile äädika ja sooda lahust. Peske lahusega ahju seinad, vajadusel laske 10- 15 minutit puhastusainel mõjuda ning seejärel puhastage ahi pehme mikrofiiberlapiga.

Loodame, et andsime mõne asjaliku idee, kuidas keraamilist pliiti puhastada ja  võimalikult lihtsalt hooldada.

Ettevõtted | Kodu ja Aed


Related Posts