Iirimaa vaatamisväärsused - 15 kohta mida külastada
iirimaa vaatamisvaarsused

Iirimaa vaatamisväärsused – 15 kohta mida tuleks kindlasti külastada

Iirimaa vaatamisväärsused on tänu tema kultuurile väga erilised ning selle pärast külastab seda väikest Põhja-Euroopa riiki igal aasta üle 6 miljoni turisti. Need numbrid näitavad juba seda, et selles väikeses kandis on midagi erilist, millest ei tasuks kindlasti ilma jääda. 

Kui tavaliselt teatakse Iirimaad just tema pealinna ja suurima linna Dublini tõttu, mis on suutnud väga tugevalt oma ajaloolist pärandit hoida, mis kumab linna arhitektuuris ja ainulaadses võlus.

Lisaks pealinnale on Iirimaal pakkuda veel erinevaid keskaegseid gooti losse, mis on üllatavalt hästi säilinud ning samuti ka erinevaid majesteetlike katedraale, mis kiirgavad endast suurepärast arhitektuuri ning kauneid loodusmälestisi. Samuti on võimalik õppida ja avastada kohalikke kombeid ja kultuuri. 

1) Dublin

iirimaa vaatamisväärsused -dublin

Kui mõtled hetkel, et mida külastada Iirimaal, siis Iirimaa vaatamisväärsustest on Dublin kindlasti üks enim külastatud linn. Peale selle, et ta on Iirimaa pealinn on temas veel omakorda nö. Dublini vaatamisväärsused.  Linnas on muuseumid, pubisid ning pakub ka rikkalikku ööelu. 

Tänu sellele sobib see koht reisimiseks nii perega, lastega, kui ka heade sõpradega. Dublinist natukene välja minnes on võimalik veel matkata ning nautida kohaliku loodust. Suurespildis pakub Dublin uusi seiklusi igal nurgal ning see on kindlasti üks koht mida tasub külastada.

Loe veel: Dublini vaatamisväärtused.

2) Belfast

Belfast on samuti üks Iirimaa linnasid, mis pakub sarnaselt Dubliniga väga erinevaid tegevusi. Võimalik on külastada erinevaid üritusi, festivale, kontserte, sest linnas on alati midagi toimumas. Kui mõelda milliseid vaatamisväärsusi Iirimaal võiks Belfast pakkuda, siis nimekiri on pikk.

Võimalik uurida erinevaid katedraale, losse ning nautida ja uurida kultuuri. Ühtlasi on Belfast tuntud ka kenade kohvikute, bistroode, kui ka restoranide näol. Lisaks on pakkuda linnas ka erinevaid tegevusi nii peredele. 

3) Kilkenny loss

Tegemist on 12. sajandist säilinud lossiga, mis on suurepärases seisukorras ning võib öelda, et tegu on riigi ajaloolise pärandi ning au ja uhkusega. Terve loss on väga hästi säilinud ning samuti ümbritseb seda kaunis park, kus tuleks igal külastajal väike jalutuskäik teha.

Park sisaldab endas väga kauneid lillepeenraid koos kauni purskkaevuga, mis on samuti kuulub lossi juurde. Ideaalne koht mida külastada ning nautida Iirimaa täielikku ajaloolist pärandit. 

4) Guinnessi õllemuuseum

iirimaa-vaatamisvaarsused-guinness

Tegemist on Dublinis asuva legendaarse õllemuuseumiga, mida peaksid külastama kõik, kes armastavad seda vahulist ja maitsekat jooki ning ühtlasi ka inimesed, kes seda igapäevaselt ei tarbi. Tegemist on äärmiselt huvitava kohaga, kus saab uurida nii ajalugu, kui ka tõsta enda teadlikkust nii alkoholist ja selle ohtlikkusest.

Samuti saab baaris maitsta erinevaid iiri õlusid ning leida endale lemmik. Kõige huvitavam on see, et muuseumi sissepääs on tegelikult täiesti tasuta. Kui parasjagu mõtled, kuhu minna Dublinis, siis Guinnessi õllemuuseum peaks kindlasti sinu listis olema.

5) Dun Aengus

Dun Aenguse puhul on tegemist väga kuulsa kohaga Iirimaal, mis asub otse 100 meetrit kõrge pankranniku ääres. Tegemist on väga olulise arheoloogilise kohaga, mis pakub veel kaunist vaadet otse merele. See rajati pronksi ajal umbes 1000 aastat enne kristust. 

Tänapäeval kutsutakse seda üheks erilisemaks baraarseks monumendiks ning selle nimi viitab tegelikult jumalale Iiri mütoloogias. Tegu on väga erilise paigaga mida soovitame igal ajaloohuvilisel kindlasti külastada.

6) Kylemore Abbey

iirimaa-vaatamisvaarsused-Kylemore-Abbey

Kylemore´i loss on originaalselt ehitatud 1867 aastal romantilise kingitusena. Lossi ümbritsevad kaunid mäed ja järved, mis omavad endast pikka ajalugu. Võimalik on uurida lossi ajalugu, erinevaid lugusid ja legende mis selle kohaga seotud on. 

Kylemore´i loss asub Lääne-Iirimaal Connemaras. Tegu on väga kauni kohaga, mis lausa kutsub erinevaid turiste seda külastama. Peale lossi tasub avastada lossi kaunist parki, mis pakatab endast samuti ajalugu ja kaunist kultuuri 19. Sajandist.

7) Blarney loss

Meie õnneks on tänapäeval ka Blarney loss enam vähem täielikult säilinud. See kindlus on ehitatud Korki maakonda ning tegelikult on selle maakonna suuruselt kolmas loss. Lossil on rikkalik ajalugu ning selle suured müürid on pidanud üle elama mitmeid rünnakuid.

Õnneks on loss vastu pidanud ning säilinud tänapäevani. Kindlus on tuntud oma erilise kõnekivi pärast ning see pidavat andma imelise ande kõigile suudlevad. Kui sind huvitavad ajaloolised vaatamisväärsused ning mõtled mida teha Iirimaal, siis Blarney kindlust tasub kindlasti külastada. 

8) Dingle bay

Dingle´i laht on lääne Iirimaal asuv laht, mis on ühenduses nii Dingle poolsaare ja Atlandi ookeaniga. Tegelikult asub Dingle linn ise lahe põhjaküljel ning tähistab Iirimaa mandri ühte kõige läänepoolsemat tippu. Laht ise jääb Atlandi ookeanist umbes 40 km kaugusele. 

Teadaolevalt oli laht väga rikas oma kalavarude poolest ning seda just 19. sajandil. Erinevad kalapaadid tõid tänu atlandi ookeanile väga erinevaid eksootilisi kalu ning lisaks on seal palju heeringat, turska, merluusi.

9) Newgrange

iirimaa-vaatamisvaarsused-newgrange

Newgrange on saareriigis tuntud, kui üks kõige vanemaid ja iidsemaid Iirimaa vaatamisväärsusi üldse. Suurespildis kutsutakse Newgrange´i, kui üheks Iirimaa rahvuslikuks aardeks, sest see on tegelikult üle 4.5 tuhande aasta vana aare. 

Tegu on tegelikult koridori hauaga, kus on erinevad künkaid ja palju matmiskambreid. Samuti on koht täis erinevaid spiraalmustreid ning jooniseid, mis on kividele joonistatud. Koht on lausa nii eriline, et tihti tuuakse võrdlusi ka Stonehenge´iga.

10) Killarney Rahvuspark

Tegemist on Edela – Iirimaal asuva kaitsealaga, mis on lausa üle 25 000 aakri suur. See Iirimaa vaatamisväärsus kujutab endast ette nii tasandikke, mägesid, nõmmesid, kui ka metsasid. Ühtlasi on rahvuspargis palju järvi ja jugasid. Terve ökosüsteem on riigi kaitse all ning seal kasvab veel väga palju erilisi puid ja taimi.

Rahvuspark on küllastatud veel omakorda erinevate Iirimaa vaatamisväärsustega ja arhitektuurimälestistega. Üks kindel koht mida külastada on Victorian Mansionit. Rikkalik on ka seal asuv loomariik. Mine avasta ning tee üks korralik  matk läbi Iirimaa kuulsaima rahvuspargi.  

11) Arani saared

Arani saarte puhul on samuti tegu ühe populaarse kohaga Iirimaal. Iirimaa vaatamisväärsustest on ta natuke teistsugune just selle poolest, et kokku on Aranis kolm erinevat saart. Saared asuvad Iirimaa läänerannikul asuvas Galway lahes. Saared on küllaltki väikesed ning kokku on nende pindala vaid 46m2

Saared on kaunid just tänu viimasele jääajale, mis muutis sealset ilmet. Saared on täielikult lubjakivist ning see kajastub sealsetes majades ja aedades. Kõige suurem saar asub läänes ning selle nimi on Inishmore. Seal asuv Kilronani küla on saarte peale kõige suurem asula. 

12) The Ring of Kerry and the Iveragh

Kui mõtled, et mida teha Iirimaal ning millseid Iirimaa vaatamisväärsuseid külastada, siis Ring Of Kerry on üks populaarsemaid paiku terves riigis. Tegemist on tegelikult 179 km pika teega, mis teeb lõpuks ühele kindlale alale ringi peale. 

Teekond ise hakkab Killarney linnast või siis Kenmarst ning sõita saab nii päripäeva, kui ka vastupäeva. Soovitatav on selleks rentida eraldi auto, sest nii saad elamust reaalselt nautida. 

13) Galways poodlemine

iirimaa-vaatamisvaarsused-galways

Kui see suur saar on tuntud oma erinevate pubide ja kaunite losside poolest, siis Galway linn on populaarne just oma eripärase kaubatänava poolest. Tänaval saab lihtsalt ringi vaadata ning külastada kohalikke poode, kus on võimalik soetada väga erinevaid asju ja esemeid. 

Erinevad disainerid müüvad seal väga omapäraseid asju ning suurespildis leiab Galway poe tänavalt absoluutselt kõike. Kui sulle meeldib reisida ning samuti erinevaid poode külastada siis see on koht just täpselt sinule. 

14) Moheri kaljud

Tegemist on 300 miljonit aastat vana ranniku alaga, mis on enamjaolt moodustatud paekivist. See paekallas pakub kodu ligi 30 tuhandele linnule. Iirimaa vaatamisväärsuste seas on Moheri kaljud väga populaarsed ning igal aastal käib selles kohas üle miljoni inimese. 

Kaljult avaneb kaunis vaade teisele Iirimaa vaatamisväärsusele, koha nimega Arani saared. Samuti näeb kaljult ka Atlandi ookeanit. Kaunis koht lääne Iirimaal mida tasub kindlasti külastada. 

15) Giant’s Causeway

iirimaa-vaatamisvaarsused-giants-causeway

Põhja Iirimaa vaatamisväärsustes on üks kuulsamaid just Giants Causeway. Aastal 1986 pälvis see isegi endale UNESCO maailmapärandi tiitli. Peamiselt koosneb ala tuhandetest kuusnurksetest kividest, mis viivad vaikselt vette. See annab omakorda külastajale väga maagilise vaate. 

Sellised kivid on tekkinud ise just tänu vulkaanilistele protsessidele, või siis legendi järgi hiiglaste poolt, kes sealsetel aladel elasid ja võitlesid. Vaatepilt võib tunduda esmapilgul ebareaalne ning just sellepärast tasubki Põhja-Iirimaalt läbi käia. 

Kokkuvõte

Iirimaa vaatamisväärsused pakuvad endast väga erinevaid paiku mida nautida ning ühtlasi ka kogemust mis ei unune iial. Vaata järgi ning leia endale sobivad paigad mida külastada ning naudi puhkus täiel rinnal.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts