Veevalaja - eriline, kirglik ja vaba - infoViking
Tähtkujud - Veevalaja

Veevalaja on legendi järgi ilus Früüria noormees Ganümedes, kelle ametikohaks oli vee vedamine. Iidsetel aegadel, mil polnud veel olemas igapäevast varustatust veega, oli see väärt ja tähtis amet. Kunagi, olles parasjagu oma isa karjaloomadele Ida mäel vett viimas, märkas teda Zeus, kes poissi otsekohe kiindus. Ta lasi poisi saata taevasse, kust ta sestpeale on olnud jumalate veinivalaja. 

Millised on veevalajad? Selles tähtkujus sündinud inimesed on teistest erilisemad. See muudab nad iseolevaks ja energiliseks, kui neil on vaja võidelda oma vabaduse eest, teistel puhkudel jälle vaikseks ja mõtlikuks. Mõlemal juhul on nad sügavamõttelised ja intelligentsed ning armastavad seista oma arvamuse eest. 

Tähtkuju kuupäevad

Veevalaja tähemärk asetseb lõunataevas, kaljukitse ja kalade tähtkujude vahel. Astroloogias on ta üheteistkümnes tähtkuju, mille valitsemisperioodiks peetakse 20. jaanuar kuni 18. veebruar. Teda peetakse veevalajaks just seetõttu, et see aeg oli kunagi araabias vihmade ja üleujutuste perioodiks. 

Iseloomustus

1) Üldine

Tema element on õhk, seega lõpetab ta kaksikute ja kaalude loo ning paneb nad oma väärtustega ühinema. Peaaegu alati toetuvad nad oma mõistusele ja räägitud sõnadele ning ilma erilise mentaalse stimulatsioonita kaotavad nad asjade vastu kiirelt huvi, isegi kui tegu oli enne millegi tõeliselt tähtsaga. Veevalaja tähtkuju näeb maailma kui kohta, mis on täis võimalusi ning käitub tihti väga spontaanselt.

2) Mees

Mehed sellest tähtkujust on ettearvamatud mässajad ja vabad hinged, kes ei salli reegleid, mis neid kuidagi piiravad. Nad eelistavad minna vooluga kaasa ja teha oma valikuid ise. Parimini töötavad nad loovates keskkondades, kus ei pea vastama ega alluma kellegile teisele. 

Nad on erilised ja autentsed inimesed, kes ei hooli oma positsioonist seltskondades ega nendesse sisse sulandumisest. Eelistatult on nad omapäi, et ei peaks arvestama kellegi teisega ja teevad oma valikuid spontaanselt. Nende iseloom on hoolida oma karjäärist ja isiklikust arengust ja nad ei sea tähtsamaks sotsiaalset staatust. 

3) Naine

Veevalaja naine on tark, kirglik, sarmikas ja mänglev ning elab oma ideede maailmas, mis on väga hästi läbi mõeldud ja mille eest ta alati valmis seisma on.

Ühiskonnast on tal enda arvamus ja ta püüdleb millegi utoopliku poole, sest arvab, et teab, kuidas asjad tegelikult olema peaksid. Laps on nende elus küll omal kohal, kuid laste kasvatamine käib neil tihti läbi enda nägemuse. 

Nad elavad maailma defineerivates probleemides kirglikult kaasa ja annavad nende lahendamisesse ka oma panuse. Ta esineb meelsasti protestidel, väitlustel ja kirjutab alla petitsioonidele. Ta teab mida peab asjade parandamiseks tegema ning ei karda määrida käsi ning saada õige eesmärgi nimel vajadusel seotuks. 

Veevalaja horoskoop

veevalajad

1) Raha ja finantsmaailm

Veevalajale võib tunduda, et raha ei oma elus mingit tõelist mõtet ega väärtust, kuid see on kõigest seetõttu, et nad on raha teenimises väga head ja see tuleb neil loomulikult välja. Nad käsitlevad raha kui vahendit, millega viia täide oma unistused, aga teavad, et nende täitmiseks on alati palju võimalusi. 

Olles teadlikud, et raha võib olla tööriist nii kurjale kui heale, jälgivad nad tähelepanelikult oma rahakäitlemise mustreid ja kulutusi. Eetilised ostud ei ole neile kunagi maha visatud raha ja nad võivad ärrituda inimeste peale, kes elavad vaid selleks, et teenida raha ja tarbida selle eest pakutavaid hetkelisi naudinguid. 

2) Karjäär ja tööelu

Nende karjääri mantra on lihtne, nad suudavad kontrollida vaid iseennast. Jäädes kindlaks oma instinktile, on neil tihti hea ettekujutus sellest, kuidas mõni projekt võiks välja näha. Kahjuks on neil tihti sellises olukorras raskusi eneseväljendusega ja see muudab nad efektiivsemaks, kui nad töötavad üksi. 

Sisemise kella järgi töötamine on neile loomulikum kui rutiin ja kellegi teise poolt paika seatud kohustused. Ka tööalaselt meeldib neile käituda spontaanselt ja teha asju siis, kui nende arvates on selleks õige aeg ja koht. Näiteks võib öösel töötamine olla nende jaoks täiesti normaalne, kui nad tunnevad, et on nii produktiivsemad. 

3) Armastus ja intiimsed suhted

Armunud veevalaja võib käituda endiselt väga spontaanselt ja liikuda vaid oma trummi rütmis. Praegune, vaba armastuskäitumise ajastu, ei ole oma nime, “veevalaja ajastu”, saanud ilmaasjata. Nad ei võta eriti tõsiselt seda, kui keegi ütleb neile, mida nad peaksid tegema või kuidas käituma. Nad jälgivad vaid omaenese reegleid, eetikakoodeksit ja moraali ning võtavad neid väga tõsiselt. 

Nad naudivad väga flirtivaid suhteid ja võivad väga pikka aega olla kellegagi “friends with benefits” tüüpi suhtes. Kellegisse tõeliselt pühendumine on neile mõneti keeruline ja hakkavad tekkima tunded, nagu oleksid nad surutud kasti ja neilt oleks röövitud vabadus. 

naineveevalaja 1

Veevalaja element ja planeet

Tema planeediks on uraanus, mida peetakse tehnoloogia, innovatsiooni ja üllatuste planeediks. See sobib hästi kokku tema iseloomuga, sest tallegi meeldivad uuendused nii ühiskonnas kui inimeste eraeludes. Ta usub, et kõik peab ajas muutuma, innovatsioon on vältimatu ning aitab sellele ka omalt poolt kaasa. Nad on suured mõtlejad ja oma mõtete väljendajad ning see teeb neist ideaalsed innovaatorid. 

Element õhk on samuti talle väga lähedane, sest sarnaselt teiste selle elemendi sodiaagimärkidega on temagi spontaanne, vaba ja suur mõtleja. Õhk on vaba ja liikuv ning teda on raske hoida kinni ja piirata. Ta on loodud teisi aitama ja panema neid edasi püüdlema. 

Veevalaja õnnekivi ja kristallid

Neid ei kohta tihti tavalistes poodides, hetkemood liigub neist kaarega mööda. Pigem on nad ise uue moesuuna rajajad ning oma julguse ja väljendusoskusega seavad end teistele eeskujuks. Sobivaim kristall on neile ametüst, mis aitab neil rahuneda ja võtta aja maha. Teisteks sarnase toimega kristallideks on larimar ja roosa kvarts. Õnnenumbriteks on neil 2, 3, 7 ja 9.

Veevalaja sobivus teiste märkidega

1) Sobib hästi

Kõige paremaks kaaslaseks igas olukorras on veevalajale kaalud. Nad on mõlemad õhuelemendid ja üksteisele parimad just seetõttu, et täiustavad ebasobivates situatsioonides teieteist ja sulanduvad kokku ühtlaseks tervikuks. Hästi tunnevad nad end seltskondades, kus on palju erinevaid inimesi, sest neil tekib tihti probleeme igavasse seltskonda sulandumisega. 

Teiseks heaks kaaslaseks veevalajale on ambur. Mõlemad armastavad oma kaaslase puhul intelligentsust ja vabadust, seega leiavad nad üksteist tihti mitte just eriti traditsioonilistest mees-naine suhetest. Neile ei ole probleemiks elada mõni aeg eraldi või ka vahetada partnereid. 

2) Ei sobi kokku

Hästi ei sobi ta kokku vähi tähemärgiga, kellega neil on vähe ühist. Vähk on emotsionaalne ja tundlik ning väga kiinduv, mis purustab veevalaja ideaalid vabadusest ja isiklikust arengust. Nad ei paku vähile piisavalt kindlustunnet ja sellised suhted lõppevad tihti tõelise kaosega. 

Teiseks kohutavaks kaaslaseks on neile neitsi tähtkuju, kellega võivad nad üksteist vahel küll leida sarnastes seltskondades, kuid sellegipoolest on nad oma olemuselt vastandid. Nad on mõlemad väga intelligentsed ning oma eesmärkidele suunatud, kuid nende edasipüüdlused leiavad aset väga erinevates vormides ning seetõttu ei ole neil koos meeldiv. 

valab vett

Kuulsad inimesed tähtkujust

Veevalaja tähemärgi all sündinud kuulsad inimesed teevad nii spordi- kui meelelahutusmaailmas oma loomingulise, pühendunud ja julge iseloomuga suuri tegusid. Tuntud sportlaste nimistust leiab näiteks praeguse aja möödunud aja suurimad sporditähed nagu Cristiano Ronaldo, Michael Jordan ja Neymar Jr. 

Tuntud lauljad, Ed Sheeran, Shakira, Harry Styles, The Weeknd, Dr Dre ja paljud teised on tuntuks saanud uute ja originaalsete esituste poolest. Näitlejatest on tuntumad Jennifer Aniston, Tom Hiddleston, John Travolta, Elijah Wood ja James Deen. 

Kokkuvõte

Iseseisvad ja julged enda arvamust avaldama, on nad tihti teistele eeskujuks ja inspiratsiooniks. Nende loov olemus segab neid töötamast tihedalt teiste alluvuses ja kontrolli all. Sama kehtib ka suhete kohta, kus veevalaja soovib säilitada oma vabaduse. Spontaansed otsused muudavad nad siiski vahel väga lõbusateks ja põnevateks kaaslasteks, keda tasub oma elus hinnata. 

Ettevõtted | Muu


Related Posts