TOP 12 Sünnipäeva ideed täiskasvanutele - infoViking
sünnipaeva ideed täiskasvanutele

TOP 12 Sünnipäeva ideed täiskasvanutele

Sünnipäeva idee täiskasvanule välja mõtlemine võib olla esmapilgul paras väljakutse kuid tihtipeale ei pea hakkama jalgratast leiutama. Leidub mitmeid põnevaid ideid mida ellu viia ja alltoodud näited on kindlasti vaid mõned põnevatest ideedest kuidas ka täiskasvanuna sünnipäevi meeldejäävalt tähistada.  

1) Pokkeriõhtu

Miks mitte korraldada üks glamuurne pokkeriõhtu – kutsu kokku oma sõbrad ja tuttavad ning vii läbi üks meeldejääv, hasartne  ja peenutsev õhtupoolik. Et olukord jääks kontrolli alla võib kasutada žetoone millel puudub rahaline väärtus või kehtestada rahalised piirangud. Määra külalistele riidekood mis oleks viisakas ja peen või hoopis koduselt mugav. Õhtu võiks olla varustatud ka hõrkude suupistete ja jookidega. Hasarti täis õhtus võib õnn naeratada igaühele ja põnevust peaks jaguma kuhjaga.

2) SPA

Mulisev mullivann, kuumad saunad ja mõnusad massažid – veeta päev koos pere ja sõpradega mõnes luksuslikus SPA-s võib olla just see sünnipäevaks planeeritav ettevõtmine mida sa vajad. Lõõgastumine SPA võlusi nautides ja kvaliteetaeg lähedastega võib aidata sinu tähtsalt päeval sul argielu muredest välja tulla ja värskemana edasi minna. Mõnule vees, naudi saunasi ning luba endale hõrgutavaid suupisteid ja jooke. Kindlasti võib teenusepakkujate kaudu leida häid sünnipäevapakkumisi ja just sulle sobivaid SPA pakette. 

3) Kanuumatk

Kanuumatk võib olla just see mida sa vajad, et enda sünnipäev meeldejäävalt ja aktiivselt mõõda saata. Panna ennast proovile uutes oludes ja tingimustes võib olla värskendav kogemus. Miks mitte võtta koos sõprade ja perega ette üks värskes õhus mõõduv päev. Põnevust võiksid lisada veel kanuu orienteerumine ja erinevad võistlused. Samuti salapärane ööbimine koos telkimisega mõnel üksikul jõesaarel või merelaiul. Kanuumatk on ühtlasi põnev kogemus ja aktiivne liikumine mis jääb pikaks ajaks meelde.  

4) Baar/klubi

Baari või ööklubisse minek oma sünnipäeva tähistamiseks võib olla küll väga levinud ja esmapilgul liiga tavapärane või igav kuid tegelikuses võib sõpradega enda sünnipäeva tähistamine väljas pidutsedes olla väga vabastav. Hea seltskonnaga tantsupõrandaid kulutada, aega veeta ja ööelu avastada võib olla suurepärane sünnipäeva idee täiskavanutele ka siis kui sa pole enam esimeses nooruses. Vanus on kõigest number ja vägev pidu lisab sünnipäevale kindlasti särtsu juurde!

5) Stiili või teemapidu

Korralda enda juures või tuttavate pool üks äge stiilipidu. Teemaks võid võtta kasvõi enda sünniaastal moes olnud asjad/riided või hoopis mõne retro muusikavideo või filmi. Võib põnev olla kappidest või kolikambritest otsida üles vanu retro riideid mis toovad esile vanu mälestusi.  Pidu võib olla ka mõnes tänapäevasemas stiilis või teemas ja puuduma ei pea ka erinevad mängud. Peaasi, et külalistel oleks peamurdmist mida selga panna ja kuidas peoks valmistuda. Seda põnevam ja humoorikam pidu tulla võib. Kodu asemel võib valida peo asukohaks ka mõne huvitavama koha mis vastab mõne teatud stiili või teemaga. 

6) Muuseum

Kultuurihuvilisele sünnipäevalisele korraldada päev mõnes huvitavas muuseumis ei ole nii igav ja kuiv kui see esmapilgul tunduda võib. Tänapäeval on isegi muuseumites erinevaid atraktsioone ja peamurdmisi mis teevad külastuse atraktiivsemaks ja meeldejäävamaks. Muidugi võib valida ka rahulikuma teekonna ja külastada rahulikku kunstimuuseumi. Pokaali veiniga kunsti nautides ja avarates saalides jalutada võib olla väga lõõgastav viis sünnipäeva nautida.

7) Reis/avastusretk

Võibolla vajad sa oma sünnipäevaks hoopis suuremat sorti vaheldust? Siis võib olla parim viis oma sünnipäev mõõda saata ja seda tähistada hoopis mõnes muus riigis! Keegi ei ole õelnud, et sünnipäev peab olema igav ja samade nägudega üritus mugavas koduses õhkkonnas. Võta kasvõi viimase hetke pilet ja lenda kuhugi eksootilisse või sulle ammu huvi pakkunud sihtkohta ja tähista oma sünnipäeva hoopis teises õhkkonnas. Reisima ei pea üksi vaid võid ju kampa võtta ka sõpru või pereliikmeid. 

8) Aardejaht

Korralda oma sõpradele või lase neil korraldada oma maakodus või näiteks mõnes turismitalus põnev aardejaht. Kaardi järgi maastikul orienteerumine ja kasvõi tiimidena tegutsemine võib olla ka vahva sünnipäeva idee täiskasvanutele. Aardejahi teema võib olla seotud sünnipäevalapsega, et ettevõtmine oleks teemakohasem. Idee võib tunduda esmapilgul lapsik kuid õigesti organiseerides võib see olla ka täiskasvanud sünnipäevalistele väljakutseid pakkuv ja hasarti tekitav ettevõtmine.

9) Teater/kino

Valida endale sünnipäevaks mõni meeldiv etendus või film ja lülita ennast paariks tunniks reaalsest maailmast välja sisenedes hoopis muude maailma või dimensiooni. Hea filmi või teatrielamus võib jätta tihti kustumatu mulje pikaks ajaks. Haara teatis vaheajal puhvetist ka koogike või krõbista kinos märulit vaadates popcorni. Sünnipäeval koos sõpradega etenduse või filmi vaatamine ja pärast nähtu üle muljetamine oleks hea viis sünnipäeva tähistamiseks või eelsoojenduseks suuremaks istumiseks või peoks. 

10) Koos kokkamine

Panna ennast oma sünnipäeval proovile kulinaarias ja võistelda kokkamisoskustes seejuures näiteks oma parimate sõpradega? Mitmed restoranid ja kohvikud pakuvad võimalusi sõpruskondadele ennast söögitegemises proovile panna ja pingeritta seada. Sünnipäev sõpradega võisteldes ja head toitu valmistades võib kujuneda suurepäraseks elamuseks. Kooskokkamise võistluse võib korraldada ka kodustes tingimustes ja oma reeglite järgi. Ja muidugi ei pea tegu olema üldse võistlusega. Võib ju ka lihtsalt niisama sõprade ja perega oma sünnipäevaks koos hõrgutisi valmistada.

11) Jalutuskäik looduses piknikuga

Odav ja soodne viis sünnipäev meeldejäävalt mööda saata on jalutuskäik koos piknikuga vabas õhus. Kutsu kaasa oma pere ja sõbrad ja võtke ette matk rabas, terviserajal, mereääres või metsas. Võtke kaasa meeldivad suupisted, pange selga mugavad riided ja sukelduge värskesse õhku ja metsikusse loodusesse. Kaasa võib võtta ka näiteks discgolfi kettaid kui on soovi päeva veidi mängulisust lisada. Aktiivne aga samas rahustav ja meeli värskendav idee sünnipäevaks.

12) Üllatuspidu juubeliks

Parimal sõbral või hoopis pereliikmel on tulemas juubel? Korraldage talle suur üllatuspidu! Mõni suur pidu rohkete sõprade ja tuttavatega keda juubliar pole ammu näinud oleks kindlasti super sünnipäeva idee täiskasvanule. Peole kutsutud lemmikbänd või mõni muu meelelahutaja muudaks peo veelgi ägedamaks. Hoidke korraldamist ja planeerimist juubilari eest hästi saladuses ja mõelge välja hea plaan kuidas ta peole meelitada nii, et tal poleks õrna aimugi mis vägev üllatus teda ees ootab.

Kokkuvõte

Kui tahad täiskasvanule midagi sünnipäevaks teha, siis väga ekstreemseks ei pea enda ideedega minema. Muidugi  sa võid  seda teha aga enamus täiskasvanutele sobib juba see, kui lähed lihtsalt kohale, väike kink näpus ja soovid õnne. Lihtsuses peitub võlu!

Related Posts