Slovakkia vaatamisväärsused: 14 lummavat paika riigis! - infoViking
Slovakkia-vaatamisvaarsused

Slovakkia vaatamisväärsused: 14 lummavat paika riigis!

Kas teadsid, et Slovakkias on kõige rohkem losse? Kokku 180 lossiga see tilluke riik kindlasti paradiis ajaloo- ja muinasjutusõpradele. 

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Slovakkia, mis on tuntud oma rahvusparkide, kaunite matkaradade ja sadade koobaste poolest – mõned neist on UNESCO kaitse all olevad paigad – on loodussõprade unistuste sihtkoht. 

Selleks, et saaksid teada, mis on parimad Slovakkia vaatamisväärsused, siis oleme sinu jaoks elu lihtsamaks teinud! Vaata ja uuri, mida tasuks kindlasti külastada.

1. Orava loss

Slovakkia vaatamisväärsused -orava-loss

Kui küsida, kuhu minna Slovakkias, siis võib kohe öelda, et Orava loss on üks kaunimaid ja muljetavaldavamaid keskaegseid losse kogu riigis. See 13. sajandist pärit loss asub kivise kalju otsas ning on tänapäevalgi väga hästi säilinud.

Orava lossi külastamise juures avaldab teile kõige rohkem muljet see, kui kaasahaarav ja hariv see kogemus on. Saate enda telefoni laadida ingliskeelse audiogiidi rakenduse ning see annab teile hõlpsasti mõistetava kokkuvõtte lossi ajaloost koos paljude huvitavate faktidega.

2. Banská Štiavnica

Slovakkia vaatamisvaarsused banska

Kui olete roheliste mägede, pastelsetes toonides hoonete ja keskaegse arhitektuuri fänn, siis meeldib teile Banská Štiavnica kohe väga. UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Banská Štiavnica on Slovakkia vanim kaevanduslinn ja kindlasti üks riigi kõige paremini hoitud saladus.

Maalilises vanalinnas ringi rännates võite leida hulgaliselt võluvaid ja värvilisi gooti- ja renessansiaegseid ehitisi, mis tekitavad tunde, nagu oleksite astunud muinasjutumaale.

Banská Štiavnica on kindlasti üks ilusamaid linnu Slovakkias. Mõned peamised vaatamisväärsused on vana loss, Katariina kirik ja Slovakkia kaevandusmuuseum. Leiate ka ridamisi restorane ja kohvikuid, mis ääristavad vanalinna atmosfäärilisi tänavaid.

3. Bratislava loss

Bratislava vaatamisväärsused - bratislava-loss

Keset Bratislavat kõrgub massiivne ehitis, mida on pea võimatu kahe silma vahele jätta. Slovakkia pealinna kindlus on kõige tähtsam Bratislava vaatamisväärsus, mis köidab oma ilu ning künka otsast avanevate vaadetega.

Tänapäeval asub lossis rahvusmuuseum, kust leiab erinevad rekvisiidid kohalikust ajaloost juba alates 11.sajandist. Kui riigi ajalugu sulle huvi ei paku, tasuks seda sellegipoolest külastada – nimelt avaneb sealt ühed parimad vaated üle linna.

Loe veel: Bratislava vaatamisväärsused.

4. Košice

Slovakkia vaatamisvaarsused kosice

Košice on riigi suuruselt teine ​​linn ja unustamatu koht toidu- ja ajaloo sõpradele. See on kindlasti üks kohustuslik koht mida Slovakkias külastada.

Košice võluvas vanalinnas on riigi suurim ajalooliste monumentide kontsentratsioon ja see on kindlasti linna peamine vaatamisväärsus. 

Košices veedetud aja jooksul külastage kindlasti ka Püha Elisabeti katedraali ja ronige üles selle põhjatorni, et näha suurepärast 360° vaadet kogu linnale. 

Kui olete gooti arhitektuuri imetlenud, külastage kindlasti ka Crafts Lane’i (Hrnčiarska), et tuua koju ainulaadne suveniir. Munakivitänavaid ääristavad erinevad käsitööpoed, kus müüakse traditsioonilist keraamikat, kunstilist metallitööd, vääriskive, kohalikke ürte ja palju muud. 

Košice on hea koht ka toiduhuvilistele ja kõigile, kes on huvitatud Slovakkia köögist. Linnas on palju traditsioonilisi Slovakkia bistroosid ja pubisid, kus serveeritakse maitsvaid rahvustoite.

5. Špania Dolina

Slovakkia vaatamisvaarsused spania

See ajalooline küla on tänu oma gooti/renessansiaegsetele hoonetele ja ikoonilistele puitmajadele äärmiselt kaunis. See koht ei ole kõige tuntum aga see eest võib öelda, et tegu on tõelise pärliga.

Pärlitest rääkides… kunagi oli Špania Dolina kaevanduslinn. Tegelikult on enamik seal praegustest majadest endised kaevurite eluruumid, mis pärinevad 17. ja 18. sajandist.

Külas on ka armas kirik ja spetsiaalne kellatorn, mis kutsus kaevureid hommikul tööle. Tänapäeval elab pisikeses Špania Dolinas vaid 200 inimest!

Võimalusi matkamiseks on mitmeid. Lisaks kui teile meeldib rohkem väljas lõbutseda, võite seal isegi mägirattaga sõita ja murdmaasuusatada.

6. Bojnice loss

Slovakkia vaatamisvaarsused bojnice

Bojnice loss on üks tuntumaid kohti Slovakkias. Tegelikult on see üks ilusamaid sihtkohti mitte ainult Slovakkias, vaid kogu Kesk-Euroopas. 

12. sajandil ehitatud romaani stiilis Bojnice lossis on ka mõned renessansi- ja gooti elemendid. Seda ümbritseb vapustav lossipark, mis on ühendatud Strážovi mägedes asuva metsaga.

Lossipargis jalutades saate näha lossi erinevatest vaatenurkadest. Park on ka väga peresõbralik ja on suurepärane koht pikniku nautimiseks.

7. Bardejov

Slovakkia vaatamisvaarsused bardejov

Kõigist Slovakkia vaatamisväärsustest on väike keskaegne linn Bardejov üks armsamaid. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Bardejov peetakse üheks vanimaks linnaks Slovakkias. See on väga hästi säilinud ja miski ei muuda seda ilmsemaks kui selle uskumatult maaliline turuväljak vanalinnas.

Tehke korralik jalutuskäik turuväljakul, peatudes raekoja, Püha Egidiuse basiilika ja frantsiskaani kloostri juures. Parima linnavaate saamiseks ronige üles Püha Egidiuse basiilika torni!

Kui jõuate tippu, saate auhinnaks imelise linnulennuvaate vanalinna ja ümbritsevatele mägedele ääristavatele värvilistele keskaegsetele katustele. See on kindlasti üks kõige hingematvamaid asju, mida Slovakkias näha.

8. Hervartov

Slovakkia vaatamisvaarsused hervartov

Bardejovist vaid 12-minutilise autosõidu kaugusel asub tilluke Hervatovi küla, kuhu tasub kiireks külastuseks läbi hüpata.

Peamine asi, mida seal näha, on gooti stiilis Assisi Püha Franciscuse kirik, Slovakkia vanim ja paremini säilinud puukirik. Ida-Slovakkia on üsna kuulus oma paljude traditsiooniliste puitkirikute poolest ja paljud neist (sealhulgas see) on UNESCO maailmapärandi nimistus. Selle 15. sajandi kiriku seest leiate suurepäraseid seinamaalinguid ja ikoone.

9. Šomoška loss

Slovakkia on losside maa ja kuigi lossid, mida olete selles juhendis seni kohanud, on hästi säilinud, on selles riigis ka paljusid lossivaremeid, mida tasub samuti uurida.

Šomoška lossi varemed on kindlasti üks parimaid kohti, mida Slovakkias külastada. Selle 13. sajandi lossini jõuate pärast meeldivat 45-minutilist matka. Tänaseks on see suures osas varemetes, mis teeb külastuse veelgi huvitavamaks. 

10. Banská Bystrica

Slovakkia vaatamisvaarsused bann

Kuigi välismaalased külastavad seda harva, on Banská Bystrica suurepärane linn Slovakkias, et õppida tundma riigi ajalugu, eriti selle osalust Teises maailmasõjas. 

Tegelikult on üks linna peamisi vaatamisväärsusi SNP muuseum, mis mälestab Slovakkia rahvust. Ülestõus, antifašistlik mäss, mis leidis aset II maailmasõja ajal.

Muuseumis saate tutvuda julmuste, millega Slovakkia silmitsi seisis natside ajal ning juutide küüditamise kohta Slovakkiast koonduslaagritesse.

11. Komárno

Slovakkia ühe vanima keskaegse linnana on Komárnol väga huvitav ajalugu. Varem koosnes see kahest osast: “vanalinn” ja “uuslinn”.

Tänapäeval on endine “vanalinn” praegune Komárno, endisest “uuslinnast” sai aga Komáromi linn Ungaris. Neid kahte linna ühendab endiselt Elisabethi sild, mis pakub külastajatele suurepäraseid vaateid.

Arvestades Komárno lähedust Ungarile, on 60% selle elanikkonnast praegu tegelikult ungarlased. Tegelikult on see linn Slovakkia ungari kogukonna keskus! Linnas on ka üsna rikkalik kultuuri- ja sotsiaalelu.

12. Súľov Rocks 

Kui teile meeldib õues viibida, on Súľovi kaljudel matkamine teie jaoks kindlasti üks parimaid asju, mida Slovakkias teha. Need kaljutornid on tõelised pärlid ja on tõenäoline, et leiate radadest osasid, kus pole peaaegu kedagi.

Súľovi kaljudel on mitu matkarada ja need hõlmavad kõiki raskusastmeid, nii et olenemata sellest, kas olete algaja või asjatundja, leiate endale midagi sobivat. Kõrgematelt mäeharjadelt avanevad suurepärased vaated ning teekonnal kohtab ka haruldasi orhideesid ja kauneid kivimoodustisi.

13. Domica koobas

Slovakkia vaatamisvaarsused domica

Slovakkia vaatamisväärsus, mis ei jäta sind külmaks! Slovakkias ei ole ainult lossid ja keskaegsed linnad, vaid seal on ka üle 2400 koopa. Domica koobas on kindlasti üks uhkemaid ja pole üllatav, et see on tunnistatud UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Slovakkia-Ungari piiril asuv Domica koobas on tegelikult osa 25 km pikkusest koobasüsteemist ja seda saab näha maa-alusel paadisõidul. Selle koha külastamine tundub samaaegselt nii müstiline kui ka romantiline.

Ringreisi ajal saate teada inimestest, kes kiviajal koopasse varjualuseid ehitasid ja tseremooniaid, mida nad läbi viisid. Näete ka huvitavaid arheoloogilisi leide.

14. Kõrg-Tatrad

Slovakkia vaatamisvaarsused tatrad

On täiesti võimatu rääkida Slovakkia vaatamisväärsustest, mainimata Kõrg-Tatra mägesid, mis on paljude slovakkide rahvusliku uhkuse allikas.

Mõelge majesteetlikele lumega kaetud tippudele, türkiissinistele mägijärvedele, mürisevatele koskedele ja erakordselt puhtale õhule – need ongi Kõrg-Tatrad. See on sisuliselt nagu Itaalia Dolomiidid või Šveitsi Alpid, ainult seal on palju vähem rahvast ja sinna on palju odavam minna.

Matkamine on kahtlemata üks parimaid viise Kõrg-Tatrate avastamiseks. Seal on palju hingematvaid matkaradu, mis sobivad kõigile. Alates lühikestest kergetest jalutuskäikudest kuni pikkade pingeliste matkadeni – mägedes leidub igaühele midagi.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts