Personaaltreening - infoViking
personaaltreenig

Personaaltreening

Personaaltreening annab võimaluse muuta treeningud efektiivseks. Need on mõeldud just sulle arvestades sinu eesmärke, kogemust ning treeningeelistusi. See on ülesehitatud stiiliks muutmaks treening võimalikult meeldivaks. Oluline on saada positiivsust ja head meeleolu. Just seda personaaltreening pakub.

Mis asi on personaaltreening?

personaaltreenig

Personaaltreening on treening, mis on konkreetselt mõeldud sulle. Selle eesmärk on võtta arvesse kliendi soovid, eelistused, unistused, treeningviisid ning sellest lähtuvalt koostatakse ka treeningkava. Kui kava on koostatud, siis viib personaaltreeningut läbi eratreener, kes aitab saavutada parimat tulemused.

Öeldakse ka, et personaaltreening on üks kõige ohutum ja kiirem viis saavutamaks eesmärgid, mis oled iseendale seadnud. Üks põhjus on see, et kuna internet on täis erinevaid soovitusi, kavasid ja harjutusi, siis peab meeles pidama ühte olulist aspekti. Kõik inimesed on erinevad ja massidele mõeldud kavad ei pruugi olla efektiivsed sinu peal.

Kellele on personaaltreening mõeldud?

Personaaltreening on mõeldud kõigile, kes soovivad efektiiviistada enda treeninguid, saada nõu, proovida uusi kavasid või lihtsalt saada endale treeningpartner, kes teab kuidas midagi teha. Põhjuseid võib olla mitmeid ning tegelikult ei peagi olema põhjust miks eratreener võtta. 

Kui soovid heasse vormi saada ning sellega kaasnevalt luua head harjumused, siis see on juba piisav põhjus palkamaks endale personaaltreener. Peale selle on treeningute stiilid muutnud ning praegusel ajal on võimalusi mitmeid.

personaaltreenig

Millal valida personaaltreening? 

  1. Treeningpartner – see võib olla natuke liialdatud aga üksi treenimine võib ennast ära ammendada ning üks põhjus miks treeningud pooleli jäetakse on igavus. Kui ei ole sõpra, kes treeningsaali suruks või motiveeriks, siis võib muutuda olukord keeruliseks.
  2. Värsked tuuled treeningutes – personaaltreening annab võimaluse muuta treeninguid. Kui oled pikalt teinud kava, mille leidsid internetis või sõber pani kokku, siis õige pea oled rutiinis. Seda on vaja muuta. Miks mitte värskendada enda harjutuste panka ning saada ka uusi ideid, kuidas treeninguid paremini läbi viia. Oluline on, et treening oleks väljakutsuv. Kui see hakkab ära ammenduma, muutub igavaks, kergeks või lihtsalt ei ole mingit kasu, siis need on selged märgid, et aeg on teha muutust.
  3. Tõsta enda teadlikkust treening maailmast – igal asjal on omad nõksud ning kõikides alades ekspert on olla raske. Personaaltreening pakub võimalust tõsta enda teadlikkust selles valdkonnas ning saada nõu eksperdilt. 
  4. Oled algaja – algajana võib treeningutega alustamine muutuda väga keeruliseks. Kõik on uus ning masinate kasutamine võib tekitada parajat peavalu. Sellepärast ongi personaaltreening üks hea alguspunkt, kust alustada, kuna tänu sellele saad kohe teada õiged treeningvõtted ning harjutused. Tänu sellele väldid vigastusi ning aktiivne eluviis jääb suurema tõenäosusega ka osa igapäevasest tegevusest.
  5. Spetsiifiline treening – see tähendab seda, et treening toimub millegi kindla jaoks. Selleks võib olla näiteks mingi kindel spordivõistlus. Ütleme, et tulekul on maraton või tõstevõistlus, siis on alati hea võtta endale personaaltreener, kes on antud valdkonnas ka kogenud. Pole mõtet minna personaaltreeningusse, kus treener on jõutõstja, aga sa tahad minna maratonile.
  6. Motivatsioon – personaaltreening pakub tuge just siis, kui sa seda vajad. Kui teha iseseisvalt treeninguid, siis on väga lihtne leida vabandusi. Kuid nüüd kui sa kellegile maksad ning maksad siis, kui sa treeningusse ei ilmu, siis see paneb tegutsema ikka küll. Õige pea võid leida ennast uuest rutiinist. 

Miks on personaaltreening hea?

personaaltreenig

Võib mõelda, et miks peaks personaaltreeninguks  üldse raha kulutama, kui niigi peab maksma juba igakuise külastuse eest. Personaaltreener on sulle kui mentor ja juhendaja. Ta ei ole ainult treener, kes sind treeningutes juhendab, vaid ka sõber. Ta pole mitte ainult selleks, et aidata sul jõusaalis raskusi tõsta või joosta kümme kilomeetrit, vaid ta juhendab sind ka igapäevaste toitumisharjumuste osas. 

Lihtsam on treenida inimesega, kes oskab vajadusel kasulikku teavet ja tuge pakkuda. Lisaks enagu enne mainisime, siis personaaltreening on tõhusam, kui üksi kodus treenimine, eriti alustades.

Personaaltreener esitab sulle väljakutseid ning seega annab sulle võimalusi nihutada ja kompida enda piire. Need aitavad muuta mõtteviisi positiivsemaks. 

Kõige olulisem on, aga see kuidas treenida pärast seda, kui oled personaaltreeningutega lõpu teinud? See on ka üks eratreeneri eesmärkidest ehk näidata, kuidas jätkata oma treeningutega ka pärast koostöö lõppu. Päris sellele ei tasuks loota, kui personaaltreenigu lõpetad, siis vorm säilib ja ei pea enam nii palju ennast aktiivsena hoidma. 

Harjumuste omandamine

Nüüd kui eratreeningud on läbi siis selleks, et vorm säiliks tuleb samamoodi jätkata. Kasuta neid teadmisi, mida personaaltreening sulle andis. Muuda see osa enda elustiiliks ning ära tee pikka paus, kuna uuesti alustada on oluliselt keerulisem. Muidugi, kui on soovi, siis saad tellida endale personaliseeritud kavad nii toitmuse-kui ka treeningu osas.