Oksapurustaja - sinu uus suur abiline koduaias - infoViking

Oksapurustaja – sinu uus suur abiline koduaias

Oksapurustaja on niivõrd hea abiline suure aiaga kodudes, et kohe, kui selle oled saanud kasutusele võetud, ei kujuta enam elu selleta ettegi. Oksapurustaja lahendab paljude aiapidajate suure mure – mida teha erinevate oksadega ja teiste aias tekkinud taimsete jäätmetega. Kui ka sinul tekib palju selliseid jäätmeid, siis kaalu oksapurustaja soetamist. Erinevad mudelid leiad Kaup24 ja Hansaposti tootevalikutest. 

Oksapurustaja tegeleb aias tekkivate jäätmetega 

Ettevõtted | Kodu ja Aed


Nagu ka seadme nimi ütleb, on oksapurustaja mõeldud ennekõike okste purustamiseks ja tükeldamiseks väikesteks osadeks. See on eriti vajalik siis, kui võtad ette suuremate puude lõikamise või suurema tormi järgse koristamise.

Suure hulga okstega pole tihti midagi teha, ühe osa võib panna lõkkesse, aga kui oksi on väga palju, siis selleks, et neid kõiki põletada, tuleb luua mitu suurt lõket, mis ei pruugi kas ära mahtuda või võtavad pärast põletamisega kaua aega. Seevastu oksapurustaja tekitab okstest väikesed osakesed, mida saab kasutada erineval otstarbel. Oksapurustaja poolt tükeldatud saadus sobib nii väiksema rajakese teekatteks kui kompostiks. 

Kui paljud arvavad, et just okstest saab oksapurustaja abil lahti, siis tegelikult saab mitmete seadmetega tükeldada kompostisõbralikumaks ka teisi aias tekkivaid taimseid jäänuseid. Seetõttu tasub enne soetamist mõelda, millisteks kõikideks töödeks sa oksapurustajat soovid. Kui selleks on igasuguste taimsete jäätmete purustamine, siis tuleb valida ka oksapurustaja, mis seda võimaldab. 

Milline on parim oksapurustaja?

See on kindlasti üks enamlevinud küsimusi. Kas soetada oksapurustaja bensiinimootoriga või hoopiski elektriline? Selleks, et otsustada, millist oksapurustajat osta, tuleb mõelda enda vajaduste peale, sellele, mida seadmelt ootad ja mis on sinu poolt aktsepteeritav hinnaklass. Oksapurustajatel on erinevad võimsused ja võimalused. Sellest kujuneb ka tihtipeale hind. 

Kui sa soovid endale soetada peamiselt multšimiseks oksapurustajat, siis sa saad hakkama klassikalise tootega. Küllaga kui soov on muuta komposteeritavamaks ka teisi jäätmeid, mida tekib aias palju, siis tuleb kriitilise pilguga valida selline toode, mis võimaldab seda kõike. Pea meeles, et elektriline oksapurustaja suudab oksad purustada umbes 2-4 cm suurusteks tükkideks ning bensiinimooriga seadmed kuni 10 cm läbimõõduga tükkideks. Mida võimsama toote sa endale soetad, seda kõrgem võib olla hind kui ka müratase ja energiakulu.

Ükskõik, millise oksapurustaja soovid endale soetada, Kaup24 ja Hansaposti valikust leiad lauas hulgas erinevaid oksapurustajaid parimatelt aiatehnika kaubamärkidelt. Unusta vajalike tööriistade rent ja soeta endale abivahend, mida kasutada just siis, kui seda vaja.

Ettevõtted | Kodu ja Aed


Related Posts