Head oksakäärid mida osta - kuidas teha valik? - infoViking
Head oksakäärid mida valida

Head oksakäärid mida osta – kuidas teha valik?

Heade oksakääride hankimine on peaaegu et igale aednikule hädavajalik. Oksakäärid on ühtedest parimatest tööriistadest aias. Kuidas muidu vabaneda liigsest rohttaimede kasvust või hoida taimi sobiva suurusena pügatud?

Valida on erinevate tüüpide vahel. Kas vajate ergonoomiliselt kujundatud käepidemeid? Ehk midagi, mis oleks peene disainiga? Või vajate lihtsalt universaalseid oksakääre, mis saavad hakkama enamiku põhiülesannetega?

Sellelt lehelt leiate kogu vajaliku teabe, mis aitab teil otsustada, millised oksakäärid on teie jaoks parimad. Käsitleme kõike alates oksakääride tüüpidest kuni funktsioonide, kujunduse ja kasutamiseni.

Kuidas valida parimad oksakäärid?

Parimate oksakääride valimine sõltub tegelikult sellest, millist tööd te täpselt teete.

Kas teete delikaatset ja üksikasjalikku korrastustööd või proovite lahti saada kuivast ja puitunud võsast? Kas teie ülesanne on tavaline pügamistöö või midagi peenemat?

Vaatame läbi oksakääride kõige tavalisemad omadused ja nende pakutavad võimalused. See peaks aitama teil vähemalt kindlaks teha, millist tüüpi käärid teie töö jaoks vajalikud on.

Ergonoomika

Käepideme kuju võib olla väga erinev. Mõned käepidemed kalduvad väljapoole, luues suletuna kerge V-kuju. Teised moodustavad suletuna sirgjoone ja nende profiil on õhuke.

Valitud stiil peaks olema selline, millest on teil hea kinni hoida. See on isikliku eelistuse küsimus, kuid peate valima endale sobiva paari.

Ergonoomilist tüüpi disain sisaldab sageli pehme haardega käepidemeid, nurgelisi terasid ja kergelt kumerat kuju. Oksakäärid on saadaval ka pöörleva käepidemega, mis pöördub käepidemetega käepidemete avamisel ja sulgemisel (kui palju pügate, võib see tete käte väsimust oluliselt langetada).

oksakäärid lõikamas oksa

Tera kvaliteet

Enamik oksakääre on ehitatud terasest, kuid peamiselt kasutatakse kahte sorti teraseid.

Süsinikterasest terad on äärmiselt vastupidavad ja nendega saab hõlpsasti läbi lõigata väga erinevatest materjalidest. Rooste vältimiseks tuleb neid regulaarselt puhtana hoida ja õlitada, kuid need võivad kesta aastaid. Süsinikterasest on ka üsna lihtne vajadusel teritada.

Roostevaba teras või muu madalama klassi teras on samuti suhteliselt laialt kasutusel, kuid sageli on need kaetud mittekleepuva materjaliga. See mittekleepuv kate aitab vältida mahla kogunemist teravatele labadele. Madalamatel teraseklassidel on aga oht, et aja jooksul tekivad tera pinnale mõlgid ja sisselõiked.

Lukustus mehhanism

Enamikel oksakääridel on lukustus mehhanism, mis võimaldab teil käärid suletud asendisse lukustada. See pole mitte ainult ohutum (te ei saa end kogemata lõigata), vaid kaitseb ka terasid, kui neid ei kasutata.

Mõni mehhanism töötab aga paremini kui teine. Otsige riivi, mida on lihtne avada ja sulgeda (meie soovitame ARS-i “pigistage avamiseks” riivmehhanism), mille lukustus ei jääks töö tegemise ajal teid häirima ja jääks paigale, kui käärid on avatud või lukus. Pole midagi tüütumat kui see, kui teie oksakäärid kasutamise ajal pidevalt lukustuvad.

Lihtsasti lahti võetav

Kõiki oksakääre ei saa puhastamiseks ja terade teritamiseks lahti võtta. Aja jooksul koguneb teradele ja käepidemete vahele mahl, mustus ja muud jäägid, mis muudab kääride sulgemise ja avamise raskemaks. Kõige lihtsam on oma oksakääre puhastada, kui saate need lahti võtta. Kääre lahti võtmata ei saa te kogu tera teritada, mille tulemuseks on teritamisest kõverdunud terad.

Hind

Lõikurite hinnad varieeruvad suurel määral – 10 eurost kuni üle 75 euroni. Nagu kõigi muude tööriistade puhul, siis ka kallimate oksakääride ostmine säästab teie vaeva ja raha pikas perspektiivis.

Enamik kvaliteetsetest oksakääridest on saadaval erinevates suurustes. Näiteks Felco on juba aastakümneid tootnud oma klassikalist mudelit nr 2. See on alati olnud populaarne professionaalide seas, kuid nende mudelit nr 6 on lihtsam kasutada väiksemate kätega inimestel.

Nahast kabuur on hea aksessuaar, kui ostate kalli oksakääride paari. Teie oksakääridel on üsna kerge kukkuda prügikotti või kompostihunnikusse. Seda juhtub vähem, kui teil on vööle kinnitatud mugav oksakääride hoidja.

Suurus ja kaal

Mõelge sellele, kui hästi oksakäärid teie kätte sobivad, kui ka sellele, kui suure läbimõõduga oksa nad saavad mugavalt lõigata. Enamik kääre saab hakkama umbes 1.5cm oksaga, kuid mõned võivad lõigata kuni 3cm oksasid. Ärge siiski hakake paksemaid oksi lõikama, sest see võib põhjustada randmele või sõrmele liigset koormust.

Raskemad oksakäärid tekitavad teie kätele suuremat koormust, seega mida kergemad on käärid seda mugavamalt jõuate tööd teha.

nainse kasutamas oksakääre

Nii et millised oksakäärid valida?

Valik sõtlub suuresti sellest, et milliseid oksi te lõikama hakkate pügate. Kas vajate kangemat tööriista, mis lõikab 3cm oksi, või piisab lihtsamate lillede ja väikeste põõsaste lõikurist?

Seejärel määrake oma eelarve. Nagu enamik aiatööriistu, on ka oksakäärid laias hinnaskaalas ning kuigi tavaliselt saate kõrgema hinnaga paremat kvaliteeti, pole vaja vajaliku saavutamiseks alati rohkem maksta.

Ettevõtted | Kodu ja Aed


Related Posts