Miks külmkapp ei külmeta? Enamlevinud põhjused ja lahendused
Külmkapp ei külmeta

Miks külmkapp ei külmeta? Enamlevinud põhjused ja lahendused

Kui teie külmkapp ei külmeta, on tähtis probleemi kiire tuvastamine ja lahendamine, et kiiresti riknevad toiduained halvaks ei läheks. Mõningaid probleeme saab lahendada vaid mõne lihtsa liigutusega, kuid samas teised probleemid nõuavad juba professionaalset sekkumist. 

Et aidata teil välja selgitada, miks teie külmkapp ei külmeta ja mida te selle lahendamiseks teha saaksite, olemegi koostanud väikese nimekirja kõige sagedamini esinevatest probleemidest, mis külmiku temperatuuri ja külmutamist mõjutavad. 

1. Veenduge, et teie külmik saaks voolu.

See võib tunduda liiga lihtne ja isegi veidi rumal, kuid kontrollige, et teie külmiku pistik on korrektselt pistikupesas ja vooluvõrguga ühendatud. Pesast lahti tulnud pistik on üks sagedasemaid probleeme, miks inimesed arvavad et nende külmikul on midagi viga.

Ava uks. Kui tuli süttib, on külmkapil endiselt toide taga ja saate liikuda järgmise võimaliku probleemi ja lahenduse juurde. Aga kui tuli ei sütti, veenduge, et toitejuhe oleks korralikult ühendatud ja kontrollige uuesti.

Külmkapp ei külmeta

2. Valesti seadistatud sisetemperatuur

Kas te ei tea, miks teie külmkapp ei külmeta? Tundub ilmne asi, kuid mõnikord seatakse termostaadi ketas liiga madalale, mis põhjustab teie külmkapi temperatuuri tõusu. See võib juhtuda näiteks, kui teil on lapsi või asjatundmatuid külalisi, kes võivad termostaati näppida.

Temperatuurikontrolli lähtestamine on sageli esimene ja lihtsaim lahendus kui külmik ei ole piisavalt jahe. Muutke lihtsalt sisetemperatuur jälle õigeks kasutades külmiku temperatuuri regulaatorit. Ideaalne temperatuur peaks jääma 3 ja 4 kraadi vahele. Sügavkülmiku temperatuur võiks jääda -6 ja -18 vahele. 

Kontrollige kindlasti nii sügavkülma kui ka külmkappi, kuna neil peaks olema eraldi juhtimispult. Ärge oodake, et temperatuur kohe muutuks. Temperatuuri taastumiseks kulub tavaliselt terve päev.

Sageli ajavad termostaadi numbrid inimesed segadusse ja tihti reguleeritakse seda valesti. Pidage meeles, et numbrid näitavad võimsustaset, nii et suuremad arvud muudavad teie külmkapi külmemaks.

3. Külmkapi uks pole korralikult kinni

Üks väga lihtne põhjus, mis teie külmkapp ei külmeta võib olla tingitud külmiku uksest või selle tihenditest. Kontrollige üle oma külmiku uks ja selle tihendid. Kas ukse sulgemisel lülitub külmkapi tuli sisse ja välja? Kui ei, ei pruugi uks korralikult töötada. 

Tihendid, painduv elastne riba uste servade ümber, mis on mõeldud uste sulgemiseks, võivad rebeneda ja lekitada teie külmkappi sooja või niisket õhku. Kui teie tihend on rebenenud, peaksite selle asendama ja vaatama, kas teie külmkapp jääb jahedamaks.

4. Veenduge, et miski ei blokeeriks õhutusavasid.

Külm õhk ringleb edasi-tagasi läbi ventilatsiooniavade. Kui miski blokeerib õhuvoolu, võib see põhjustada külmkapis temperatuuri ebaühtlust. 

Sõltuvalt teie külmkapi tüübist, tootjast ja mudelist võivad ventilatsiooniavad asuda piki tagumist seina või mööda külgseina. Kui teil on probleeme nende leidmisega, võtke kätte oma külmiku kasutusjuhend. 

Tihedalt ventilatsiooniava vastu surutud esemed võivad õhuvoolu blokeerida. Hea rusikareegel on hoida külmkapis piisavalt toitu, mis aitab säilitada külma temperatuuri, kuid ärge pakkige seda nii tihedalt täis, et õhk ei saaks riiulilt riiulile hõlpsalt ringelda.

5. Vale külmkapi asukoht

Kui külmkapp asetatakse sooja või külma keskkonda, näiteks õue või garaaži, võib see mõjutada seadme jahutusvõimet. Isegi siis, kui külmkapp asub toas, võivad külmkapi külmetamist mõjutada ka erinevad kuumad koduseadmed, nagu nõudepesumasinad, pliidiplaadid või ahjud, mis asuvad külmkapi lähedal või kõrval. 

Külmkapp ei külmeta

6.  Liiga tolmune kondensaator

Külmkapp töötab aga ei külmeta? Põhjus võib olla selles et teie külmiku kondensaator on hooldamata. Kondensaator vabastab soojuse külmkapi seest. Kui selle mähised on määrdunud, peab külmik soojuse eraldamiseks rohkem tööd tegema.

Kondensaatorit tuleks puhastada vähemalt üks kord aastas ja seda tuleks kindlasti tihedamini puhastada, kui teie köögis on palju tolmu või lemmikloomade karvu. 

Määrdunud või tolmune kondensaator võib mõjutada külmkapi jõudlust, kuid saate seda tolmuimeja või pika harja abil hõlpsalt puhastada. 

7. Külmkapp ei ole loodis.

Suhteliselt uus külmkapp, mille uksetihendid on endiselt nõtked, võib ikkagi õhku lekitada, kui see on loodist väljas. Kui külmkapp on ühel küljel madalam kui teine, ei lähe alati selle rasked uksed korralikult kinni.

Pange lood külmkapi peale ja kui selle mull ei asu klaastoru keskel, reguleerige külmkapi esijalgu, kuni külmik on loodis. Enamikku külmkapijalgu saab reguleerida kas kuuskantvõtme või reguleeritavate tangidega – üksikasjalike juhiste saamiseks loodimise kohta lugege oma kasutusjuhendit.

8. Külmkapis on liiga vähe toitu

Külmkapis olev toit aitab säilitada selle jahedust. Tühjad või pooltühjad külmikud peavad jahedate temperatuuride säilitamiseks kõvasti rohkem tööd tegema. Hästi täidetud (kuid mitte üle varustatud) külmikute mass on piisav nende jahedate temperatuuride säilitamiseks.

9. Külmik vajab sulatamist

Külmkapi halb jahutusvõime võib olla tingitud liigsest jääst teie seadmes. Jää võib külmikus takistada jaheda õhu liikumist ning võib takistada külmiku aurusti tööd.

Kui aurusti mähistele koguneb härmatis ja jää, soojustatakse neid. Seetõttu ei suuda ringlev ventilaator õhku tõmmata üle jäätunud mähiste.

Kui leiate et teie külmikus võib olla liiga palju jääd tuleks seda sulatada. Seda saab teha kas nö manuaalse sulatuse või siis “de-frost” programmi abil. 

Tehnilised rikked

Külmkapp ei külmeta

1. Aurusti ventilaatori mootor ei tööta

Sõltuvalt teie külmkapist võib sellel olla üks või mitu aurusti ventilaatori mootorit. Kui teie seadmel on ainult üks ventilaator, asub see sügavkülmiku sektsioonis. Aurusti ventilaatori mootor tsirkuleerib aurusti mähistest tekkivat külma õhku terves külmikus. Kui ventilaatori mootor ei tööta, võib teil sügavkülmik olla külm ning normaalselt toimida, kuid ülejäänud külmkapp ei külmeta.

2. Kondensaatori ventilaatori mootor on katki

Kui külmkapp pole piisavalt jahe või ei külmeta üldse, võib probleem olla kondensaatori ventilaatori mootoris. Kondensaatori ventilaatori mootor töötab jahutamiseks õhku üle kondensaatori mähiste. Ilma funktsionaalse ventilaatorita võib külmkapp kergesti üle kuumeneda ja mitte korralikult külmutada.

Kondensaatori ventilaatori mootori leiate külmkapi tagant või alt. Kui ventilaatori mootor ei tööta, nõuab see tõenäoliselt professionaalset remonti.

Külmkapp ei külmeta

3. Juhtpaneel on kahjustatud 

Kaasaegses külmkapis kasutatakse vähemalt kahte trükkplaati: peamist juhtimisplaati ja temperatuuri juhtimisplaati. Kummagi juhtpaneeli kahjustused võivad põhjustada probleeme temperatuuriga. Neid probleeme pole aga lihtne diagnoosida ega parandada, mistõttu soovitame juhtpaneeli rikke korral pöörduda spetsialisti poole.

4. Õhu sisselaskeklapp on kahjustatud

Õhu sisselaskeklapp asub sügavkülmiku ja värske toidu sektsiooni vahel, kontrollides külma õhu hulka, mis liigub esimesest teise. Kui klapp puruneb või blokeeritakse, ei liigu külm õhk nii, nagu peaks.

Kontrollige sisselaskeklappi, et teha kindlaks, kas see avaneb ja sulgub korralikult. Kui see tõrgub, peate selle asendama uuega.

5. Külmkapp lekib

Teie külmkapp võib kaotada ka jahutusvõimsust, kuna see kaotab sõna otseses mõttes külma tekitava külmutusvedeliku. Külmutusvedeliku leke on külmiku jaoks väga halb uudis ja seda on peaaegu võimatu ise remontida või parandada. Õnneks on need lekked väga haruldased.

Külmkapp ei külmeta

Kui teie külmkapp ikka ei külmeta siis kutsuge remondimees.

Siinkohal võib probleemi põhjuseks olla mõni defektne mehaaniline komponent. Kuigi külmkapis pole mõne komponendi asendamine liiga keeruline, võib probleemi täpse põhjuse väljaselgitamine ise juba kujuneda väga keeruliseks ja võib nõuda mõne spetsiifilise testimisseadme kasutamist. Võimalik, et teil tuleb vahetada välja mõni suurem komponent või isegi kaaluda uue külmkapi soetamist. Seega oleks kindlasti mõistlik kutsuda kohale professionaal, kes teie seadme üle vaatab ja teid edasi juhendab. 

Ettevõtted | Kodu ja Aed


Related Posts