Lauamängud, mille olemasolust sa midagi ei teadnud - infoViking

Lauamängud, mille olemasolust sa midagi ei teadnud

Maailmas on palju lauamänge, mis ammutavad inspiratsiooni elust enesest kui ka fantaasiastt. Maailma üheks tuntumateks lauamängudeks on Monopoly ja Alias. Lauamängude soetamine pakub rõõmu nii väiksematele kui ka täiskasvanutele, kaasates kogu perekonna.

Kas lauamängude tootjad suudavad meid veel 2022.aastal üllatada? Absoluutselt. Järgnevalt vaatleme mõningaid veidraid lauamänge mis kahvatuvad ka kõige ärevust tekitavama kasiino slotid mängu ees. 

1. Viticulture Essential Edition ehk Viinamarja isandus vajab töölisi

Kultuuri arendamine ning strateegia hoogustamine – kaks iseloomustavat terminit, mis defineerivad seda vahvat lauamängu kõige enam. Mängu tegevus toimub viinamarjaisanduses, kus isanduse omanikud peavad suunama oma töötajaid ning külastajaid tegema teatud ülesandeid. 

Viinamarja isanduse laiendamiseks tuleb istutada uusi taimi, valmistada veini ning täita raskeid ülesandeid nii talvel kui ka suvel. Mil viisil loositakse aga mängijate vahel välja ülesannete jagamise õigus selgub mängu käigus. Mängimiseks on parim kasutada 2-6 mängijat ning see sobib vanuseklassilt alates 13.aastastele ja vanematele. Ühe mängu keskmiseks kestvusajaks on 45-90 minutit. Tegevus toimub Itaalias ning Tuscany piirkonnas. 

2. Dead of Winter: A Crossroads Game ehk Õuduste õhtu lauamäng

Psühholoogilises ellujäämisemängus figureerivad nii zombid, elutud esemed, mõrvarid, psühhopaadid ning teised elukad. Lauamänguna turule tuli see õuduslik leiutis 2014.aastal ning populaarne on see olnud väljaspool Euroopat juba viimased 5 aastat. Jõulupakist selle mängu leidmine võib pakkuda alguses palju elevust, kuid noortele kuni 13.aastane on see vägagi keelatud. Unetuid öid ootavad vaid kõige julgemad ning isegi kui mäng võib kesta kuni 2h, siis uinumine peale selle mängimist on küllaltki raske. Eestikeelsena seda mängu kahjuks ei leia. 

3. Greedy Granny ehk Vanaema hambad hakkavad lendama

Me vist oleme kõik kunagi mänginud wc poti mängu, kus pea igal puutel võib potist miskit kaka moodi välja lennata. Siiski maailmas on välja mõeldud ka veidi veidramaid mänge- Kitsi Vanaema. Tegemist on plastikust valmistatud vanaema kujuga, kes istub tugitoolil, ning kelle süles on kandikul palju maiustusi. 

Mänguga on kaasa pandud ka väike ratas, mille keerutamisega määratakse mängijatele maiustused, mida tuleb vagusi vanaema sülest vaikselt eemaldada. Peale iga maiustuse võtmist tuleb toolil vajutada nuppu. Kaotuse korral lendavad vanaema proteesid suust välja. Ettevaatust, vanaema ei ehmata iga nupu puudutuse peale, mis tähendab, et kaotada võib iga hetk.

4. Battle of the Sexes ehk Viimaks saavad erimeelsused lahenduse

Lauamängud ei ole alati mõeldud vaid täiskasvanutele. Viimaks saavad ka sugudevahelised erimeelsused lahenduse, sest antud lauamäng loob ühenduse nii meeste kui ka naiste vahel. Tegemist on tiimide vahelise mänguga, kus omavahel võtavad mõõtu naistest ja meestest loodud tiimid ning küsimused ning võistlused ei jää ka ilma kõva naljata. Battle of the Sexes on mõeldud just selleks, et panna meeskonnad omavahel võistlema näiteks varem välja mõeldud võidu/auhinna nimel. Võimalusel võiks ühes meeskonnas olla 4 või rohkem liikmeid, et mängimine toimuks võimalikult efektiivselt ning lõbusalt. 

Paljud muud imelikud lauamängud, millest te varem kuulnud ei ole, on saadaval nii Amazonis kui ka mõnes teised ülemaailmses veebipoes. Siiski tuleks arvestada, et enamus neist on loodud ka inglise keelsena.

„Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!”

Ettevõtted | Kultuur ja meelelahutus


Related Posts