Miks on Tallinn üks parimaid kohti, mida Eestis külastada - infoViking
vaatamisväärsused Tallinnas - Raekoja plats

Miks on Tallinn üks parimaid kohti, mida Eestis külastada

Iga riigi suurim tõmbenumber on pealinn, kuid samal ajal meelitavad turiste ja külalisi ka väiksemad paigad. Sama kehtib Eesti puhul: olenemata oma väikesest suurusest on Eestis kümneid põnevaid linnakesi, mida tasub ikka ja jälle külastada.

Vahel suisa tundub, et suure külastustuhina käigus jääb Tallinn tahaplaanile – kõik teavad, et pealinn on põnev ning seetõttu uuritakse muid paiku. Selle stereotüübi tõttu aga jääb Tallinn paljudel lähemalt avastamata.

Pole aga mingit kahtlustki, et Tallinn on tegelikult üks parimaid kohti, mida Eestis külastada. Alates meelelahutusest kuni toidukohtadeni – alljärgnevas artiklis toome esile mõned põhjused, miks tasuks pealinna külastada.

Tallinna vanalinn

Mida teha tallinnas - vanalinna vaateplatvorm

Vähetuntud faktina on Tallinna vanalinn tegelikult UNESCO maailmapärandi nimistus – just niivõrd eriline see ongi. Põnevad vanalinnatänavad peidavad endas igal nurgal midagi lahedat, kuid kõige südameks on Raekoja plats, kus toimuvad tihtipeale ka erinevad üritused.

Eriti kaunis on Tallinna vanalinn jõuluajal, mil Raekoja platsis võtab koha sisse elust pulbitsev jõuluturg. Seesama iga-aastane jõuluturg on korduvalt pärjatud ka üheks Euroopa parimaks.

Vanalinna asutuste kõrval on kõik vanalinna hooned ise juba omaette Tallinna vaatamisväärsused: müürid, tornid ja kaunid tänavad on kõik omaette põnevad. Alati tasub aga võtta hetk selleks, et juua tassike kohvi ikoonilises Maiasmoka kohvikus. 

Kui sisened vanalinna Viru tänava poolelt, tervitab sind kaunis lillemüüjatega ääristatud tänav, kus toredad lilletädid kutsuvad sind ostma värskeid lilli. See nö lilletänav on saanud Tallinna lahutamatuks osaks, mille läheduses on alati värvikirev elu hoolimata kellaajast. Haara sealt kaasa kimbuke lilli, mine joo tass kohvi ja võta Tassikookidest ka üks väike koogike – see on tõeline vanalinnakogemus!

Tallinna vaatamisväärsused - Lauluväljak

Tallinn Card linna uudistamiseks

Üks kõige unikaalsemaid asju, mida saab üks Tallinna külastaja kogeda, on spetsiaalne Tallinn Card, mis on mõeldud linna lähemaks avastamiseks. Seda saad osta kohaliku turismi kodulehelt ning see annab sulle tasuta sissepääsu üle 50 erinevasse Tallinna vaatamisväärsusesse. Ühtlasi tagab Tallinn Card tasuta linna ühistranspordi.

Arvestades, et kaardiga saad tasuta sõita ühistranspordiga kui ka ligipääsu vaatamisväärsuste juurde, on ka selle hind mõistlik. 24-tunnine Tallinn Card maksab näiteks ca 35€ täiskasvanu kohta (21€ lapse kohta).

Lisaks niigi ägedatele võimalustele saavad Tallinn Cardi omanikud erinevates paikades üle kogu linna kas sooduspakkumisi või suisa tasuta kingitusi. Võiks isegi öelda, et kui kavatsed veeta päeva-kaks Tallinnas, on Tallinn Cardi hankimine kohustuslik, kui tahad võtta linnast maksimumi.

Särav ööelu klubide ja kasiinodega

Ega Tallinnas käimine ei tähenda muidugi ainult vanalinnas ringi uitamist. Need külastajad, kes ihkavad pisut suurema kärtsu ja mürtsu järgi, peaksid tutvuma linnaga siis kui päike on juba loojunud. Siis võtab Tallinn täiesti teise ilme ning välja hakkavad joonistuma ööelu meelispaigad.

Iga tallinlane teab juba rääkida legende klubist Hollywood, kus on pidutsetud hommikutundideni pea igaüks. Hollywoodi lähistel avati hiljuti ka Gloria klubi, kus varasemalt pesitses veel kaunis samanimeline restoran. Sarnaseid klubinoppeid leiab kõikjalt üle kogu linna.

Teine põnev atraktsioon, mida kohtab üle kogu Tallinna, on kasiinod. Ilma liialduseta saab öelda, et parimad Eesti kasiinod asuvadki just nimelt Tallinnas, otse linna südames. Tallinn on ühe Eesti kõige uhkema kasiino Olympic Park Casino kodu – see asub kesklinnas Hilton Tallinn Park hotellis. Tegemist on kogu Eesti kõige glamuursema kasiinoga, mis konkureerib välismaisete kasiinosaalidega.

Üle kogu Tallinna leidub ka mitmeid nö spordibaare, kus saab jälgida spordimatše ja teha samaaegselt panuseid. Ka nendes leiad pulbitsevat elu varajase hommikuni.

Muuseumid ja kultuuripaigad igale maitsele

Mida teha Tallinnas - KUMU

Kui jalutada mööda Tallinna tänavaid, siis tundub vahel suisa ebareaalne, kui palju muuseume ja kunstigaleriisid linnas on. Kesklinnas tundub, et neid on suisa iga nurga peal! Seetõttu julgeme ka väita, et igaüks leiab midagi oma maitsele.

Näiteks asub otse Tallinna südames keskaegsete piinamisvahendite muuseum. Vanalinnas on KGB vangikongid, Nukuteatri muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning eriti hariva sisuga Tervisemuuseum, kus võid veeta mitu tundi tutvudes inimese anatoomiaga.

Rohkete muuseumide kõrval pakatab Tallinn kunstigaleriidest. Kultuuri- ja kunstihuvilised peaksid kindlasti sammud seadma Kumu kunstimuuseumisse: see on nimelt kogu Põhja-Euroopa üks kõige suuremaid kunstimuuseume. Sama põnev on Fotografiska, kus saab uudistada fotokunsti. Ainsad teised Fotografiska galeriid kogu maailmas asuvad hetkel Stockholmis ja New Yorgis.

Kes ihkab ühest küljest harivat, ent teisest küljest aktiivset puhkust, peaks võtma suuna Noblessneri rajooni suunas. Seal asub omapärane Proto avastustehas: Eesti esimene hariduslik virtuaalreaalsuse keskus. Protos saab tutvuda erinevate leiutistega, sh näiteks vabalennumasin, isesõitev vanker, kosmoserakett või aurumootoriga vormel.

Aktiivsetest tegevustest on mainimist väärt muidugi Tallinna Loomaaed ja Tallinna Botaanikaaed. Paljudele vähetuntud faktina on Tallinna Loomaaed tegelikult üks Euroopa mastaapsemaid: kas teadsid, et see on näiteks liigirikkuse poolest isegi suurem kui Lissaboni loomaaed Portugalis? Kes armastab loomi ja taimi, peaks need kaks sihtkohta ette võtma. Loomaaias ootab külastajaid veel uhiuus troopikaala, kus saad astuda peaaegu ehtsasse vihmametsa.

Eesti parimad restoranid ja toidukohad

Kui kõige selle avastamise juures läheb kõht tühjaks, siis Tallinnast leiab ka Eesti parimad restoranid. Tahad süüa india, hiina, tai või jaapani toitu? Nautida imelisi burgereid või hoopis tunda end nagu oleksid viidud väikesesse Itaalia külla? Ka tervislik toitumine on Tallinnas kõrgel kohal: leiad vegan-restorane, täiesti gluteenivabasid toidukohti või muid toidukohti.

Ehkki Tallinna üldine restoranide tase on niigi kõrge, tuleb aga märkida, et Tallinnas asub ka Eesti ainus kahe Michelini tärniga restoran: 180°. See on koht, kus saab tähistada eriti olulisi eluhetki ja muuta puhkus unustamatuks.

Omapärased toiduelamused pakub Tallinna külastajatele Viru Keskuse toidutänaval: see moodne ja tempokas ala ühendab endas mitmed erinevad toidupaike, nende hulgas populaarne F.Burger ning Mikkeller, kus lauad on lookas käsitööõllest ning maitsvatest kanatiibadest.

Pilgu tasub visata Viru Keskuse lähedal asuvale Rotermanni kvartalile, mille lahe atmosfäär peidab endas samuti mitmeid toidukohti. Kui otsid parimaid värskeid saiakesi, siis on ainuõige mõte külastada Rotermannis asuvat RØST pagarikoda, mille saiakesed on nii populaarsed, et hommikul kell 9 lookleb seal juba pikk järjekord.

Tallinn on niivõrd põnev linn, et selle vaatamisväärsustega ei jõua ilmselt tutvuda isegi terve nädalaga. Küll aga loodame, et need nipid ja soovitused annavad sulle mõtteid ning võtad oma puhkuseplaani Tallinna!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts