Mikrolaineahju puhastamine - see on imelihtne! - infoViking
mikrolaineahju-puhastamine

Mikrolaineahi on üks väärt kodumasin, sest pole kiiremat moodust toidu soojendamiseks ja sulatamiseks kui seda on teha mikrolaineahju abil. Eriti asjalikud on mikrolaineahjud kodudes , kus on lapsed. Nii saavad tühja kõhuga mudilased pärast pikka koolipäeva mugavalt ja kiirelt toidu ise soojaks teha. 

Mikrolaineahjus on väga lihtne soojendada ka beebipüreesid. Küll aga tasub sellega ettevaatlik olla, sest toit soojeneb ebaühtlaselt ning võib juhtuda , et mõni koht toidus on kõrvetavalt kuum. Seetõttu segage alati mikrolaineahjust võetud toit läbi ning veenduge, et toit on sobiva temperatuuriga lapsele andmiseks.

Kõik asjad, mis puutuvad kokku toiduga paraku ka määrduvad. Sama tõde kehtib  mikrolaineahju puhul, sest toidupritsmeid koguneb seadme seintele ja uksele. Seetõttu tuleb vastavalt vajadusele ette võtta ka mikrolaineahju puhastamine. Kuidas aga mikrolaineahju puhastada võimalikult lihtsalt ja mugavalt?

Kuidas puhastada mikrolaineahju?

mikrolaineahju puhastamine 1

Paljude jaoks on koristamine ja puhastamine üldse ebameeldiv ja tüütu töö, ent paraku sellest ei pääse me keegi. Loomulikult on variant palgata koristaja ja ise samal ajal jalad seinale visata, kuid oluliselt odavam on see töö siiski ise ära teha.  Kuidas aga puhastada mikrolaineahju nii, et see võtaks võimalikult vähe meie väärtuslikku aega ja tulemus oleks siiski efektiivne?

Selleks on mitu võimalust. Üheks variandiks on mikrolaineahju puhastada koduste vahenditega ning teiseks võimaluseks on osta poes spetsiaalsed just selleks toiminguks mõeldud puhastusvahendid.  Kes mis lähenemist eelistab on muidugi harjumise asi, kuid ega enne teada ei saa mis variant paremini töötab, kui see ise läbi proovida.

Mikrolaineahju puhastamine koduste vahenditega

Alustame katsetamist kõige lihtsamate ja käepärasemate vahenditega, mis enamasti igas kodus olemas on- nendeks on vana hea äädikas ja sidrun.

Mikrolaineahju puhastamine äädikaga

Äädikas on ilmselt asi, mida leidub igas kodus. Kas tegemist on tõesti imevahendiga? Paljude arvates see nii on, sest äädikat saab kasutada nii toiduks kui ka kodu puhastamiseks. Mikrolaineahju puhastamiseks äädikaga vajate te:

 • Ahjus kasutamiseks sobivat anumat;
 • 2-3 supilusikatäit äädikat;
 • klaas vett:
 • mikrofiiberlapp.

Mikrolaineahju puhastamise protsess kulgeb järgmiselt:

 1. Täitke kauss vee ja äädikaga ning segage lahus korralikult läbi.
 2. Asetage vee- ja äädikalahusega kauss mikrolaineahju ning pange ahi tööle maksimumvõimsuse peale ca 5 minutiks. Ahi kattub seestpoolt niiske auruga.
 3. Kui 5 minutit saab täis ja ahi end välja lülitab, laske ahjul seista kinnise uksega kuni pool tundi. Seejärel eemaldage veenõu ahjust ning puhastage ahju sisemus korralikult mikrofiiber lapi abil.

Mikrolaineahju puhastamine sidruniga

Ka sidruni abil on võimalik mikrolaineahju puhastada ja tänu sellele jääb ahi ka meeldivalt sidruni järgi lõhnama. Et mikrolaineahju puhastada sidruni abil vajate te järgmisi tarvikuid:

 • Mikrolaineahjus kasutamiseks sobivat anumat
 • Sidrunit
 • Vett ja mikrofiiberlappi

Mikrolaineahju puhastamiseks tegutsege järgmiselt:

 1. Täitke anum poolenisti veega ja asetage sinna sisse pool sidrunit. Teisest poolest sidrunist pigistage välja mahl ning lisage see samuti veekaussi.
 2. Pange ahi maksimaalse võimsusega tööle vähemalt 3 minutiks , kui ahi end välja lülitab laske ahjul ca pool tundi kinnise uksega seista.
 3. Pärast poole tunni möödumist puhastage mikrofiiberlapiga ahju sisemus.
 4. Ahju sisemust puhastades ärge unustage ka teisi detaili nagu mikrolaineahju taldrik. Paljudel mudelitel on sellised klaastaldrikud, mida võib vabalt pesta ka nõudepesumasinas. Ja kellel masinat kodus pole, saab seda kõike edukalt teha ka käsna ja nõudepesuvahendi abil.

Ei tasu ära peljata ka spetsiaalseid poevahendeid

Lisaks kõikidele kodustele vahenditele on olemas ka hulk suurepäraseid profitooteid, mida leiab nii suurematest supermarketitest kui ka erinevate edasimüüjate käest.  Poevahendeid ei tasu karta, sest need on loodud täpselt selle jaoks, et mikrolaineahju puhastamine oleks lihtne, kiire ja tervisele ohutu.

Mikrolaineahju puhastamiseks ei tohiks kasutada aga selliseid vahendeid, mis ei ole mõeldud ahjudele ja toiduga kokkupuutuvatele pindadele ning unustage ära ka need vahendid ja karedad švammid, mis mikrouuni sisemust kahjustada võivad.

Mikrolaineahju puhastamine väljastpoolt

mikrolaineahju puhastamine 2

Lisaks sellele, et mikrouun määrdub toidu valmistamise käigus seestpoolt juhtub täpselt sama ka masinaga väljastpoolt. Köögis olevale ahjule koguneb nii tolm, rasvapritsmed kui ka näpujäljed. Ahju on mõistlik väljastpoolt puhastada näiteks spetsiaalse pliitidele ja ahjudele mõeldud vahendiga, ent ukseklaasi saab väljas puhtaks ka tavalise klaasipesu vahendi abil.

Paljud ilmselt ei tea, aga heaks koduseks nipiks on mikrolaineahju puhastamine väljastpoolt ka piirituse abil, juhul kui teil seda vägijooki kodus leidub. Kandke väike kogus piiritust pehmele lapile ja puhastage seadme kogu välimine pind. Märkate koheselt, et masin hakkab puhtusest särama!

Kui tihti tuleks mikrolaineahju puhastada?

See sõltub väga palju sellest, kui sageli te mikrouuni kasutate. Mikrolaineahju puhastamiseks on õige aeg just siis, kui märkate, et ahi on seest määrdunud. Loomulikult tasuks korralik süvapuhastus ja põhjalik hooldus ette võtta vähemalt kord kuus, et vältida bakterite ja ebameeldivate aroomide tekkimist ahju sisemuses.

Kuidas hoida mikrolaineahju puhtana?

mikrolaineahju puhastamine 3

Kõige lihtsam on pärast iga kasutuskorda veenduda selles,  et ahi pärast teid ka puhtaks jäi. Vajadusel saate koheselt reageerida ja majapidamispaberi abil ahju seest puhtaks pühkida. Ärge kasutage karedaid ja tugevaid švamme, mis ahju sisemust võiks vigastada. Pidage meeles, et ainult puhas, korralik ja ilma kriimustusteta mikrolaineahi on tervisele ohutu.

Lisaks uuni sisemusele, pühkige niiske lapiga ka kord nädalas seadmelt ära tolm, et masin viisakas välja näeks. Köögi puhul on sageli kõige suuremaks probleemiks just pisut rasvane tolm, mis paakub ühtemoodi hästi nii köögiseadmete kui ka ülemiste köögikappide lagede peale. Kui eemaldate tolmu iganädalaselt, ei saa mustus pindadele paakuda. 

Lõpetuseks

Usume, et saite nii mõnegi hea mõtte, kuidas oleks võimalikult lihtne ja mugav mikrouuni puhastada. Eks vahendeid ja võimalusi puhastamiseks on mitmeid, teie ülesanne on vaid enda leida see kõige sobivaim.

Ettevõtted | Kodu ja Aed


Related Posts