Läänemaa turismitalud - infoViking
Laanemaa-turismitalud

Läänemaa turismitalud

Läänemaa turismitalud on väga omapärased ja asuvad peamiselt mere ääres. Lisaks tavalistele turismitaludele on olemas kaks mahepidamisega talu, mis asuvad kõrvuti. Taludes võivad seltsi pakkuda ka erinevad sulelised ja karvalised.

Saunaga Läänemaa turismitaludes saad kogeda õiget taluelu. Hinnad ei ka kallid ning üheski turismitalus nälga ei jää. Selle eest hoolitseb kas pererahvas või vaaritad ise. Tule külasta parimaid Läänemaa turismitalusid koos pere, sõprade või kallimaga.

Kõik turismitalud Läänemaal

Tooraku turismitalu - läänemaa turismitalud

Tooraku turismitalu

Kui tahad ööbida looduskaunis kohas mere lähedal, mis on ka odav, siis Tooraku turismitalu just seda pakubki. Hinna poolest on see odav. Lisaks mere ja looduse nautimisele, on võimalik mängida võrkpalli, tennist ning käia saunas ja grillida. Kohaliku looduse ja ümbruse nautimiseks on võimalik rentida jalgrattaid.

Sellesse Läänemaa turismitalu kompleksi kuulub 21-kohaline külalistemaja. Tubadel on ühine vannituba koos duššiga ning tasuta WiFi. Hommikuti serveeritakse hommikusööki. Kui tahad endale ise midagi soetada või mujal süüa, siis toidupoed, restoranid ja baarid asuvad 10 km kaugusel Haapsalus.

Pusku turismitalu

Pusku turismitalu

Pusku turismitalu asub 1 km kaugusel Tooraku turismitalust ja Haapsalu linnast 9 km kaugusel. See on samuti soodne ning imeline mereäärne talu, kus saab end looduse ja mere rüpes lõdvaks lasta. Endine Lääne Kaluri puhkebaas on saanud endale täieliku renoveerimise käigus uue ilme, millel on 9 tuba 25 magamiskohaga.

See Läänemaa turismitalu ei asu küll nii omaette, kui Tooraku turismitalu, kuid see ei sega puhkamist. Talul on olemas ka bassein, kus saab ujuda ning parvsaun, mis asub merel. Tubades on olemas tasuta WiFi ning toitlustamine on ettetellimisel ja lisatasu eest.

Rehe turismitalu

Rehe turismitalu

Rehe turismitalu asub Risti vallas, ajaloolise Kuijemõisa maadel. See hubane Läänemaa turismitalu asub Keila-Haapsaliu maantee läheduses 37. kilomeetril. Lähim kauplus asub 13 km kaugusel ja bussipeatus 1 km kaugusel. See Läänemaa turismitalu pakub 32 voodikohta, mis on ära jaotatud 7 erineva hoone vahele. 

Tubades on puitvooder, mis loob hubasust ja tasuta WiFi ning muud mugavused. Saun asub otse tiigikaldal, kuhu saab otse saunalavalt sisse hüpata. Ajaviitmiseks on võimalik õues mängida võrkpalli ja jalgpalli. Soovi korral pakub turismitalu ka toitlustamist, mis saadakse ise püüdes ja korjates.

Lauri-Antsu turismitalu

Lauri-Antsu turismitalu

Kui tahad olla omaette, mere lähedal ja kogeda midagi ehedat, siis see Kiviküla Läänemaa turismitalu on väga hea valik. Meri ei ole kaugel, vaid 1 km. Kaugeks ei jää ka Rohuküla sadam ja Haapsalu linn, mis on umbes 12 km kaugusel.

Lauri-Antsu talu on Läänemaa turismitaludest üks silmapaistvamaid ja n-ö “päris” talusid. Seda seetõttu, et kõik eluks vajalik saadakse looduslikust kasvatades, mis on tunnustatud mahemärgiga. Tegemist on Eesti ühe vanima taluga, mis harrastab ökoloogilist põllumajandust. Ööbida saab kahe- ja kolmekohalises toas ning visata leili esimese vabariigi aegses palksaunas.

Lauri-Jaani talu

Lauri-Jaani talu

Kivikülas asub veel teinegi mahetalupidamine lisaks Lauri-Antsu talule, see on Lauri-Jaani talu. See sobib suurepäraselt kogu perele või koos kallimaga tulemiseks. Ööbimiseks on olemas 3 tuba ning 8 magamiskohta.

Kasutada on ühine dušš, tualett ja köök. Rand jääb kõigest 1 km ning kalasadam 3 km kaugusele. Haapsalu ei ole samuti kaugel, vaid 12 km kaugusel. Selles Läänemaa turismitalus pakutakse ja müüakse kvaliteetset ning eheday vilja.

Roosi turismitalu

Roosi turismitalu

Roosi turismitalu asub Rannakülas, imekaunil Nõva looduskaitsealal. Selles Põhja-Läänemaa turismitalus saad nautida rikkumata loodust ja imelist merd, mis asub väikese jalutuskäigu kaugusel. Siin saad kogeda ehedat sauna ja looduse ilu. Tule koos pere, sõprade või kallimaga ning lase ajal minnal omasoodu. 

Tube on kokku 5 ja voodikohti 14. Vajadusel saab voodikohti juurde tekitada. Hommikust saab süüa lisatasu eest. Vannituba, puhkeruum, köök koos nõudepesumasina, mikrolaineahju ja muu vajalikuga on ühiskasutuses. Tubades on tasuta WiFi ja kohapeal tasuta parkimine.

Tuulingu puhkemaja

Tuulingu puhkemaja

Kui tahad kogeda midagi eriti maagilist, siis Tuulingu puhkemaja keset Läänemaa vaatamisväärsusi just seda pakubki. See asub otse mere ääres, keset rannanniitu ja merelinde. Merest on kaugus vaid 50 meetrit. See idülliline ja privaatne Läänemaa turismitalu ei jäta kedagi külmaks ning õhtul saab nautida imelist päikeseloojangut. 

Tube on kokku 2 ja voodikohti on 4. Tubades on olemas tasuta WiFi, teler, dušš ning tualett on ühiskasutuses. Lisaks on hoones olemas köök, kaminaruum ja saunakompleks. Talviti saab kogeda tõukekelgu matkasid.

Puise Nina külalistemaja

Puise Nina talu/külalistemaja

Puise nina talu nagu nimigi ütleb, asub Puise neeme tipus Matsalu lahe ääres. Siin meretuulest puudust ei jagu ning üks parimaid kohti, kus kogeda lindude rännet. Ideaalne koht looduse ja ja linnuhuvilistele. 

Puise Nina külalistemajas on seitse tuba. Viis nendest on vaatega merele. Kõikides tubades on olemas tasuta WiFi, teler, dušš ja lisavoodi võimalus. Hommikusöögi jaoks tuleb teha eelnev broneering.

Käbi Külalistemaja

Käbi Külalistemaja

Käbi Külalistemaja asub Haapsalu külje alla, 6 km kaugusel Herjava külas. Tegemist on vana renoveeritud talumajaga aastat 1905, kus on kõik mugavused olemas. Külalistemaja asub looduse keskel, mis on eemal suurest maanteest ja linnakärast. 

Aja veetmiseks on mitmeid huvitavaid tegevusi. Lisaks saunale, lõkke- ja grilli tegemisele on olemas lasketiir ja soovi korral saab isegi minna jahituurile. Hoone ise mahutab kuni 50 inimest, aga öömajale saab jääda 14 inimest. Lisatasu eest saab hommikusööki ning soovi korral ka lõuna- ja õhtusööki. Kohapeal on olemas tasuta WiFi.

Kiige puhkekeskus

Kiige turismitalu

Oru külas asub Kiige turismitalu asub keset looduskaunist männimetsa. Kuigi ööbitakse lihtsates kämpingu laadsetes hoonetes, on see suurepärane looduskaunis koht, kus oma puhkust veeta. Hommikusöögi jaoks on vaja eelnevalt teada anda.

Kohapeal on võimalik teha grilli ja sauna. See Läänemaa turismitalu asub Haapsalust 15 km kaugusele. Sinu kasutada on batuut, võrkpall, lõkke- ja grillimisplats ning saun. Proovida saab ka Eestis leiutatud kiikingut.