Läänemaa kämpingud - infoViking
Laanemaa-kampingud

Läänemaa kämpingud

Läänemaa kämpinguid pakuvad omapäraseid ja looduskaineid kohti. Neid võite külastada nii perega, sõpradega või kallimaga. Huvitavaid Läänemaa kämpinguid on mitmeid mida külastada ning peamiselt asuvad need mere ääres või mitte kaugel sellest.

Leidub ka kohti, kus saab ööbida otse Haapsalu kesklinnas või selle läheduses. Mõned kämpingu kohad on tegelikult mõeldud telgiga-, karavaniga- või haagissuvilaga tulemiseks. Kämpingus ööbimine on palju säästlikum, kui ööbida kusagil hotellis.

Pea kõigis Läänemaa kämpingu kohtades on võimalik end pesta, käia tualetis, teha süüa, grillida, mängida erinevaid mänge ja visata leili. Osades kämpingutes on võimalik rentida rattaid või minna isegi jahile.

Nii et tegevust jagub kõigile, ka lastele, kes võibolla ei ole loodusest nii palju huvitatud kui mängimisest. Kõigis Läänemaa kämpingutes, kus on olemas pererahvas või mingi isik, kes majandab seal, on olemas ka tasuta WiFi ja parkimine, mis on väga hea.

Kõik kämpingud Läänemaal

Tuksi tervise- ja spordikeskus

Tuksi tervise- ja spordikeskus

Läänemaa kämpingutest on Tuksi tervise- ja spordikeskus üks suuremaid keskuseid. See Noarootsi poolsaarel asuv kompleks on suurepärane paik sportimiseks ja looduse nautimiseks. Väikese jalutuskäigu kaugusel on liivane mererand ja Roosta rand, mis on surfajate seas üks lemmikuid.

Ööbitakse 4-kohalistes viisakates kämpingutes, kus on olemas tualett, dušš ja teler. Lisaks sellele on suviti olemas telkimis- ja karavaniplatsid. Söökla ja kohvik on avatud suviti.

Roosta Puhkeküla

Roosta Puhkeküla

Konkurendiks Tuksi tervise- ja spordikeskusele on kvaliteetne Roosta puhkeküla. See asub otse mere ääres ja on üks suuremaid Läänemaa kämpinguid. Kämpingutes on olemas WiFi ning näevad väga viisakad välja. Kohapeal on olemas Roosta köök ja restoran, kus saab keha kinnitada.

Tegu on Põhja-Läänemaal asuva kämpinguga, mis asub Haapsalust 39 km kaugusel. Tegevustest siin puudust ei tule. Olemas on seikluspark, bowling, tenniseväljak, minigolf jpm.

Kastani Camping

Kastani Camping

Kastani Camping on Haapsalu lähistel asuv privaatne, väike ja armas Läänemaa kämping, mis on suhteliselt soodne peatuspaik. See asub vaid 6 km kaugusel Haapsalu vanalinnast ja 5 km kaugusel Paralepa rannast. 

Kämpingud on lihtsa ehituse ja sisustusega. Kohapeal on olemas ühine vannituba ja köök. Kõigis kämpingutes on olemas terrass, kus avaneb vaade aiale.

Camping Pikseke

Camping Pikseke

Camping Pikseke asub otse Haapsalu linnas. Kõik tähtsamad vaatamisväärsused, poed, rannad ja restoranid on vaid 2 km kaugusel sellest Läänemaa kämpingust. See on parim neile, kes tahavad olla võimalikult lähedal Haapsalule ja kogeda linnamelu ka.

Camping Pikseke on mõeldud neile puhkajatele, kes liiguvad ringi autosuvilate, haagissuvilate või telkidega. Kuna kohapeal pole tegelikult kämpinguid kus ööbida, vaid muruplats, kuhu on elamine püsti panna. Külastajatele on tagatud kõik eluks vajalik ja isegi saun ning WiFi olemasolu.

Pivarootsi Tuuliku Puhkeküla

Pivarootsi Tuuliku Puhkeküla

Pivarootsi Tuuliku Puhkeküla asub kaunis mereäärses kohas allpool Virtsut ning on üks kauneimaid Läänemaa kämpinguid. Vahetus läheduses asub ka Pivarootsi mõis. Siin saad nautida mere kohinat ja lindude rännet. Kohapeal on veel olemas minigolfi-, rannavõrkpalli- ja tenniseväljakud ning jalgrattarent.

Majutus toimub heledast puidust kämpingutes. Kes tahavad ainulaadset kogemust, siis nende jaoks on olemas sviit Pivarootsi Tuulikus. Puhkeruum ja köök asuvad tuulikus ning sauna saab ka teha.

Sepaküla Camping

Sepaküla Camping

Sepaküla Camping asub Haapsalust 13 km kaugusel. Ümbruskond on rahulik ja vaikne ning vastuvõtt sõbralik. Et lastel igav ei hakkaks, on olemas ka laste mänguväljak.

Kämpingud on lihtsa sisustusega ja puhtad. Peale pikka päeva on võimalik nautida sauna, mis on üks parimaid asju ja lüüa aega parajaks puhkeruumis.

Nõva Madise Guesthouse

Nõva Madise Guesthouse

Nõva Madise külalistemaja asub mändide rüpes, kus aeg kulgeb omasoodu. Siinne mets on tuntud seente ja marjade poolest. Liivane rand ja meri, kus päikest võtta ja ujuda, asub vaid 1 km kaugusel, kuhu viib kaunis matkarada. 

Külastajad saavad ööbida nii kämpingutes kui ka külalistemajas. Olemas on sauna ja pesemisvõimalused, grillimiskoht ning suur külakiik. Peraküla rand, mis on tuntud “Laulvate liivade” poolest, asub vaid 3 km kaugusel.

Kiige puhkekeskus

Kiige turismitalu/puhkekeskus

Kiige turismitalu asub Oru külas, looduskaunis ja vaikses kohas keset männimetsa. Pigem meenutab see kämpingute laadset puhkeküla, kuhu saab tulla kogu perega või kahekesti. Kämpingud on lihtsa kujundusega suvemajakesed. 

Haapsalu jääb 15 km ja lähim kauplus 2 km kaugusele. Lisaks Läänemere rannale, mis asub 8 km kaugusel ja loodusele, on vaba aja veetmiseks olemas võrkpall, batuut ja kiiged.

Peraküla telkimisala

Peraküla telkimisala

See Nõva puhkealal asuv telkimisala, võlub oma ümbritseva looduse ja oma “laulva” liivaga. See on üks lemmik paiku surfaritele. Sedasi oma telgiga ööbima tulles, saate olla nii lähedal merele, kui vähegi olla saab. Lisaks sellele on see väga odav viis ööbimiseks.

Olemas on kuivkäimlad, pingid, lauad ja kaetud lõkkeasemed. Esmatarbe kaupu saab osta 7 km kaugusel asuvast Nõva poest. Haapsalusse minemiseks on vaja sõita 47 km.

Ümberkaudsest metsast saad korjata seeni, pohlasid ja mustikaid. Peraküla telkimisala juures asub Liivase ranna-Peraküla õpperada, kus õppida midagi uut ümberkaudse looduse kohta. Siin asuvad vaatamist väärivad vanad võimsad hongad.

Nõva Camping

Nõva Camping/puhkeala

Nõva puhkeala on üks kauneimaid ja omapärasemaid Läänemaa kämpinguid, mis asub Eesti loodepoolseimas nurgas. Ala on hõredalt asustatud ja looduse suuresti puutumatu, mis sobib ideaalselt looduse huvilistele.

Siin leidub veel Neugrundi meteoriidikaatri jäljed ehk bretsad ja jääaja jäänukeid ehk rändrahnud. Umbes 7 km kaugusel asub Nõva pood, kus saab osta esmavajalikku.Haapsalu jääb 47 km kaugusele.