Kuidas valida parim mahlapress? - infoViking
parim mahlapress

Köök on koht, kus valmivad maitsvad road, smuutid, koogid ja joogid. Eriti mugav on köögis siis, kui sul on kodus parim mahlapress. See annab võimaluse valmistada oma lemmik mahlasid igal ajal, täpselt nii, nagu sulle meeldib.

Kuid mahlapress võib olla üsna suur investeering ja enne otsuse tegemist on hea uurida, mis võimalused olemas on. Tähtis on, kas hinna ja kvaliteedi suhe vastab ootustele, sest siis saab teada, kas see kõik on enda aega ja raha väärt. Ilmselt on kõige olulisem soov omada sellist vidinat, mis teeb enda töö ära ilma muredeta.

Miks sa mahlapressi vajad?

Parima mahlapressi masina ostmine võib mitmel viisil kasu tuua. See võib vähendada poest mahlade ostmise kulusid, lisaks saad muuta mahla tegemise tervislikumaks ja ise segada erinevaid maitseid.  Enamik poest ostetud mahlu on valmistatud liigse suhkru, kahjuliku värvi ja muude säilitusainetega. Kodune mahl annab tervislikuks eluks vajaminevad komponendid.

Kui oled huvitatud mahlapressi ostmisest, siis peaks enne kaaluma mõningaid tegureid. Seega käi läbi punktid, mida jälgida enne kui hakkad ostu sooritama.

parim mahlapress

Mida jälgida mahlapressi ostul?

Enne kui hakkad uut ostu tegema on vaja selgeks teha, et miks üldse on seda vaja, kui palju see reaalselt ka kasutust leiab. Selleks, et saaksid valida parima mahlapressi enda koju, siis küsi endalt.

1) Eelarve

Tavaliselt, kui hind tõuseb, suureneb ka mahlapressi kvaliteet. Kõrgema hinnaga kaasneb suurem mahla saak, rohkem funktsioone, parem garantii ja paljudel juhtudel ka parem väljanägemine. 

Kui mahla valmistamise on igapäevaelus oluline osa, siis soovitatav oleks mitte hinnaga koonerdada. Väga odavad pressid ei ole hea kvaliteediga ja võivad kiirelt enda töötamise lõpetada.

2) Kiirus ja müra

Olenevalt masinast teeb igaüks erineva tugevusega müra. Veendu, et mahlapress mida plaanid osta sobiks ka elustiiliga. Näiteks on mahlapressid on palju vaiksemad, kui tsentrifugaalmahlapressid, nii et oled varajane ärkaja, siis ei pruugi sa teisi üles ajada. 

Aga kui hommikud on kiired ja aega pole, siis võib kiirus murekoht olla. Mahlapressid on aeglasemad, kuid enamus tsentrifugaalmahlapressid. Mitme kiirusega mahlapressi mudelid on abiks, kuna need suudavad eraldada ka toiduainest kõige rohkem mahla. Aeglased mahlapressid sobivad suurepäraselt pehmete puuviljade, näiteks viinamarjade ja maasikate pressimiseks, suurel kiirusel aga paremini tahkete esemete, näiteks õunte ja porgandite puhul.

3) Kasutamine ja puhastamine

Mahlapressid, mida on lihtne üles seada, kasutada, lahti võtta ja puhastada leiavad ka rohkem kasutatavust. Keerulised mahlapressid visatakse sageli hetkega kapi põhja paremaid aegu ootama. 

Kui soovid aga multifunktsionaalset mahlapressi, millest valmistatakse pähklivõid, või imikutoitu, võib lisakomplekt olla kasulik. Suurte söötmis torudega mahlapress vähendab oluliselt valmistamisaega ja ka masinasse söötmiseks kuluvat aega. 

Mahlapressi puhastamine võib olla hirmutav, nii et otsi mudeleid spetsiaalsete harjadega, mis muudavad puhastamise lihtsamaks ja lisaks sellele on nõudepesumasin alati boonus.

parim mahlapress

Milline mahlapress osta?

Selleks, et mahlapressist mingit ülevaadet saada oleks hea kui teaks, mis masinad turul olemas on. Parimad mahlapressid ei ole odavad ning seega on vaja kindlaks teha milleks seda vaja on. Sageli ei olegi otsest vajadust kõige võimsama ja uhkema vidina järgi.

1) Tsentrifugaalmahlapress

Tsentrifugaalmahlapress on kõige populaarsem kodus olev press. See on ennekõike tuntud enda kiiruse, odavuse ja mugavuse poolest. 

Kuidas see mahlapress töötab?

Mahl pressitakse läbi peene võrgusõela. Tsentrifugaalmahlapressid sobivad kõige paremini porgandite, õunte ja muude kõvade puu- ja köögiviljade mahla valmistamiseks. Enamik tsentrifugaalmahlapresse on kerged, hõlpsasti paigaldatavad ja kasutatavad ning kergesti puhastatavad. Aga sageli on need valjuhäälsed (mis võib olla probleem, kui teed mahla varahommikul, kui inimesed magavad). 

Plussid: 

 • Võtab vähe ruumi
 • -Odavad

Miinused:

 • Pöörlemiskiirus põhjustab kuumust, mis teeb mahla kvaliteedi halvemaks
 • Lärmakad
 • Ei saa lehtköögiviljadega kõige paremini hakkama
 • Mahl sisaldab suures koguses viljaliha
 • Igasuguseid pähkleid ja seemneid ei saa sellega teha-

2) Külmpress

Parimaks mahlapressiks peetakse hüdraulilist masinat. Külmpress on aeglase protsessiga. Tsentrifugaalpress oli kiire, siis siin on sõna rõhk kvaliteedil. Aeglane protsess toob endaga kaasa tervisega seotud eeliseid. See tagab selle, et toidust ei välju väärtuslikke toitaineid. Lisaks saab teha erinevaid mahlu, seega ei pea muretsema sellepärast, et mingeid toitaineid siia lisada ei saa.

Kuna külmpress ei ole eriti kiired, töötavad nad ka madala müratasemega. Üks suur miinus on see, et need masinad on suhteliselt kallid.

Plussid:

 • Säilitab toitaineid
 • Saadus on puhas mahl, mis sisaldab 99% mahla ja vähem kui 1% tahkeid aineid või viljaliha
 • Tekitab vähe vahtu
 • Ei kuumuta protsessi ajal, tänu millele kvaliteet säilib

Miinused:

 • Kõige kallim mahlapress
 • Tülikas puhastada

4) Tsitrusepress

Tsitrusepress on mõeldud konkreetselt tsitruseliste pressimiseks, et neis vajalik mahl kätte saada. Seega, kui soovid enda ellu midagi lihtsat ja eesmärk saada just tsitruseliste mahla, siis see sobib ideaalselt. 

Tsitruseliste mahlapressid erinevad enda võimekuse poolest. Saab osta ka lihtsalt tavalise käsipressi, kus mingit elektroonilist mehhanismi polegi.

Plussid: 

 • Väga efektiivne puhta puuviljamahla väljapressimisel
 • Pakub tõhusat funktsionaalset mahlapressi ning seemned ja viljaliha jäävad sõelale
 • Lihtne puhastada

Miinused:

 • Mõned press mahlapressid on üsna rasked
 • Kui suurtes kogustes tsitrusvilju pressitakse, võib see võtta palju aega
parim mahlapress 3

Milline on parim mahlapress?

Ausalt öeldes pole ühtegi mahlapressi, mis on märgistatud kui “parim mahlapress,” mis sobib kõigile. Meil kõigil on erinevad eelistused, maitsed ja nõudmised. Parim viis oma vajadustele parima mahlapressi valimiseks on hoolikalt kaaluda kõiki ülaltoodud punkte.

Tehes õige valiku ja kulutades oma raha targalt, naudite kindlasti paljude aastate jooksul oma mahlapressist maitsvat ja tervislikku jooki.

Ettevõtted | Kodu ja Aed


Related Posts