Koeratõud - Top 20 kõige populaarsemat koera! - infoViking
Koeratõud

Koeratõud – Top 20 kõige populaarsemat koera!

Kas olete huvitatud teada saamaks millised on kõige populaarsemad koeratõud kogu maailmas? Kas soovite teada saada, millised koeratõud on kõige armastatumad ja kas neist mõni võiks olla sobiv lemmik just teile?

Endale sobiva koeratõu valimine ei tohi olla kiirustatud. Enne valiku tegemist tuleks kindlasti uurida põhjalikult iga koeratõu tausta ning tuleks tutvuda kõikide faktidega.

Selleks, et aidata teil seda teha, oleme koostanud nimekirja 20 kõige populaarsemast koeratõust koos piltidega. Loe edasi!

1. Saksa lambakoer

Koeratõud - Saksa lambakoer

Saksa lambakoerad on arvatavasti kõige tuntum ja populaarsem koeratõug maailmas. Lisaks on nad kindlasti ka üks kõige lihtsamini eristatavam koeratõug.

Saksa lambakoera turjakõrgus jääb kuskil 55 ja 63 cm vahele, emastel loomadel on see veidi madalam kui isastel. Nad kaaluvad keskmiselt kuskil 30 kuni 36 kilogrammi.

Neil on väga graatsiline, sile ja aadelik välimus. Lisaks sellele on meil väga uhke aga samas väga vaba kõnnak ja liikumisstiil. Kuid see ei tähenda, et tegu oleks aeglase loomaga.

On mitmeid põhjuseid, miks Saksa lambakoerad on nii kõrgelt hinnatud, kuid ekspertide sõnul on nende parimaks tunnuseks nende iseloom: lojaalsus, julgus, enesekindlus, suure õppe võime ja valmisolek oma elu joonele panna lähedaste kaitseks. 

Saksa lambakoerad on leebed ja sõbralikud pere lemmikloomad ja kindlad pere kaitsjad.

Loe veel: Saksa lambakoer.

2. Puudel

Koeratõud - Puudlid

On olemas kolm eri puudli liiki, mis peamiselt erinevad üksteisest suuruse poolest. On olemas kääbuspuudel, tavaline puudel ja toy-puudel. 

Tavalise puudli turjakõrgus algab 38 cm ja kaal jääb 20 kuni 32 kilogrammi vahele. Kääbuspuudlite turjakõrgus on kuni 38 cm ja kaal 12-14 kg. Toy-puudli turjakõrgus jääb alla 28cm ja kaal on keskmiselt 4 kilogrammi juures. Kõigil kolmel puudli sordil on samasugune kehaehitus ja proportsioonid. 

Puudlid on ka väga populaarsed näituse koerad. Kuid nad sobivad ka väga hästi tavaliseks kodu koeraks. 

Unustage need vanad stereotüübid Puudlitest kui õelatest koertest. Puudlid on innukad, sportlikud ja väga nutikad koerad, kellel on märkimisväärne mitmekülgsus. Suurema suurusega tavaline puudel on pere parim sõber.

3. Kuldne retriiver

Koeratõud - Kuldne retriiver

Kuldne retriiver vägev ja väga populaarne keskmise suurusega koer, kes on kuulus tiheda läikiva kuldset tooni karvkatte tõttu, mis annab ka ühtlasi sellele tõule oma nime. Algselt aretati nad jahimeeste poolt selleks, et kütitud veelinde jahimeestele kätte tuua. 

Selle koeratõu tunnusteks on lai pea, sõbralikud ning intelligentsed silmad, lühikesed kõrvad ja sirge koon. Suuruse poolest on nad keskmist kasvu ja nende turjakõrgus on 51 kuni 61 cm ja kaal jääb kuskil 27 ja 34 kilogrammi vahele. 

Kuldsed retriiverid on väga sõbralikud, usaldusväärsed perekoerad ning neid on suhteliselt lihtne koolitada ja välja õpetada. Nad suhtuvad ellu rõõmsalt ja mänguliselt ning hoiavad seda kutsika käitumist ka täiskasvanuks saades. Nad on üks kõige pere ja lapse sõbralikum koeratõug maailmas. Need energilised ja võimsad koerad naudivad ka väga õues mängimist.

Loe veel: Kuldne retriiver.

4. Dobermann

Koeratõud - dobermann

Dobermannid on väga kompaktselt ehitatud koerad. Nad on väga lihaselised, kiired ja võimsad. Kasvu poole pealt on tegu suhteliselt suure koeratõuga. Täiskasvanud isase dobermanni turjakõrgus on keskmiselt 69 cm ning emaste turjakõrgus 65 cm ning nende kaal jääb 32 ja 45 kilogrammi vahele.

Nende kehad on saledad ning kaetud musta, sinaka, punase või kollase läikiva kasukaga millel on roostepruunid märgised. 

Need elegantsed omadused koos ülla, kiilukujulise pea ja lihtsa, sportliku liikumise viisiga on pälvinud Dobermannile väga kõrge maine. 

Dobermannid on väga aktiivsed ja vajavad palju liikumist. Tegu on ka väga hea valve koeraga kelle välimus heidutab kõiki, välja arvatud kõige rumalamaid sissetungijaid.

5. Labrador retriiver

Koeratõud - Labrador retriiver

Ujumine, mängimine või jalutamine koos omanikuga – labradori retriiver on valmis kõigeks! Labrador retriiverid armastavad ka lapsi ja on väga head perekoerad. 

Kui soovite omada koeratõugu, keda on väga lihtne treenida siis on see väga intelligentne, tasakaalukas ja ennekõike mänguline, koer just teile.

Oluline on meeles pidada, et sellel tõul on tõepoolest üks üsna suur motivaator – nende isu! See võib muuta labradori retriiveri tervisliku kaalu säilitamise raskemaks kui teiste tõugude puhul. Kuid tasakaalustatud, tervisliku toitumise ja rohke liikumisega on see kindlasti saavutatav.

Välimuselt on labradorid suuremat kasvu ja tugeva kehaehitusega koerad. Neil on lai pea ja nende kasukas on lühike, sirge ja pehme aluskarvaga. Täiskasvanud Labradori turjakõrgus võib ulatuda kuni 57 cm ja nende kaal jääb umbes 30 kg ringi. 

6. Bokser

Koeratõud - Bokser

Hästi kasvanud Bokser enda tipptasemel või tippvormis on võimas ja fantastiline vaatepilt. Isase Bokseri turjakõrgus võib ulatuda kuni 65 cm, kuid keskmiselt jäävad bokserite turjakõrgused kuskil 53 kuni 63 cm vahele. Isased bokserid kaaluvad 30 kuni 32 kg ja emased 25 kuni 27 kg. 

Nende lühikese kasuka alla peituvad võimsad lihased. Tumepruunid silmad ja kortsus otsmik annavad näole ereda, uudishimuliku ilme. Selle koeratõu karvkate võib olla kollakas või kollakaspruun, valgete tähistega. 

Bokserid liiguvad nagu sportlased, kelle järgi nad ka oma nime saavad: sujuvad ja graatsilised ja võimsad liigutused.

Bokserid on hoogsad ja mängulised. Nende kannatlikkus ja kaitsev iseloom on pälvinud neile suurepärase maine ning nad on tuntud kui üks lapsesõbralikuim koeratõug. 

Nad võtavad valvekoera ja perekonna hooldaja ametit väga tõsiselt ning kartmatult ja on valmis igale ohule reageerima. 

Bokseritel areng on kõige parem, kui nad on varases kutsikaeas kokku puutunud paljude inimeste ja muude loomadega.

7. Prantsuse bulldog

Koeratõud - Prantsuse Buldog

Prantsuse buldog sarnaneb kõvasti tavalisele buldogile. Ta on nagu mini buldogi versioon, välja arvatud suured, püstised “nahkhiirekõrvad”, mis on ka selle koeratõu suurim tunnus. 

Prantsuse buldogi turjakõrgus jääb 27 ja 34 cm vahele ning ta kaalub kuni 12 kilogrammi. Tal on suur ja kandiline pea ja ülilühike nina mille kohal on keeratud rasked kortsud. Sile, särava karvkatte all olev keha on kompaktne ja lihaseline.

Särav, südamlik prantslane on tõeline hurmur. Nad on ka nö vähesõnalised koerad, kuna need buldogid ei haugu palju – kuid nende tähelepanelikkus muudab nad suurepäraseks valvekoeraks. 

Nad kohanevad kiiresti nii vallaliste, paaride kui ka peredega ning ei nõua palju õues liikumist. Nad saavad ka väga hästi teiste loomadega läbi ja naudivad uute sõprade leidmist. 

8. Walesi Corgi (Pembroke)

Koeratõud - Walesi Corgi

Walesi Corgi on pisemat kasvu koeratõug kelle turjakõrgus on vaid 25 kuni 30 cm ja nad võivad kaaluda 9-12 kilogrammi.

Lühikesed, kuid võimsad jalad, lihaselised reied ja sügav rind on andnud talle kõik vajaliku raskeks tööpäevaks. Pika ja madala ehitusega Pembrokes on üllatavalt kiire ja vilgas koer. Walesi Corgi kasukas võib olla punane, soobel, tuhmjas, must ja punakaspruun ning vel võivad olla valge märgised.

Pembroke on tark ja tundlik koer, kes naudib oma perega mängimist ja reageerib väljaõpetamisele väga hästi. Nad on esialgu aretatud karjusteks ning just tänu sellele on nad kartmatud ja iseseisvad. Nad on ka väga valvsad valvekoerad oma terava meelega ja “suure koera” haukumisega. 

Peredel, kes suudavad rahuldada oma julge, kuid lahkelt Pembroke’i aktiivsuse ja koosolemise vajaduse, ei saaks kunagi olla lojaalsemat ja armastavamat lemmiklooma.

Loe veel: Walesi Corgi.

9. Alaska Malamuut

Koeratõud - Alaska malmuut

Alaska malamuudi turjakõrgus on 58-71 cm ja nad kaaluvad 38-56 kilogrammi. Kõik Alaska Malmuudi kohta viitab nende päritolule arktilise kelgukoerana: Neil on raske luustik, sügav rind, võimsad õlad ja tihe ning ilmastikukindel karv, mis kõik karjuvad: “Ma töötan kõvasti äraelamise nimel!” 

Kuid nende mandlikujulistest pruunidest silmadest näeb alati sära, mis viitab sellele, et Malamuut naudib tööpäeva lõppedes oma inimeste (perega) suhtlemist.

Alaska Malamuut on karjaloom. Ja teie pere “karjas” peate juht olema just Teie. Kui Malamuut ei austa teid, lõppeb asi sellega, et koer hakkab ennast “karja” juhiks pidama ning ei kuuletu enam teile. Koera tuleks hakata välja õpetama juba kutsikaeas.

Väljaõpetatud ja hea käitumisega Malamuudiga on rõõm koos olla – ta on mänguline, õrn, sõbralik ja lastega hea.

Loe veel: Alaska Malamuut.

10. Buldog

Koeratõud - Buldog

Buldogi on peaaegu võimatu segi ajada ühegi teise koera tõuga. Lõtv peanahk, kortsus kulm, sissetõmmatud nina, väikesed kõrvad, mõlemal lõua küljel rippuvate kotid ja iseloomulik veerev kõnnak kõik lausa karjuvad “Ma olen buldog!” Koera karvastik on mitmesugustes eri värvides ja mustritega ning on lühike, sile ja läikiv. 

Tegu on väiksema koeratõug, kelle turjakõrgus on 31 kuni 36 cm. Buldogid võivad kaaluda 23 kuni 25 kilogrammi, kuid see ei takista neid süles keerutamast või vähemalt proovimast. 

Kuid ärge laske ennast eksitada nende laisast välimusest. Tegelikult naudivad buldogid kiired jalutuskäike ja vajavad hea tervise juures ja vormis püsimiseks regulaarset mõõdukat treeningut koos hoolika dieediga.

Soojad ilmad veedaks see koeratõug kõige parema meelega konditsioneeritud ruumis, kuna buldogi lühike koon võib kuuma ja niiske ilmaga põhjustada vaevalist hingamist.

11. Beagle

Koeratõud- Beagle

Beagle’id on keskmist kasvu koeratõug ning nad tuletavad oma välimuselt meelde mini versiooni Foxhoundist. 

Täiskasvanud Beagle turjakõrgus jääb tavaliselt kuskil 33 ja 40 cm vahele ning nad kaaluvad keskelt läbi 10 kg.  Nende mõõdukas ehitus võimaldab neil nobedalt läbida karme maastikke. 

Kui nad on sotsialiseerunud ja hästi väljaõpetatud, on Beagled teiste lemmikloomade ja lastega head, mis muudab nad väga populaarseks peretõuks.

Siiski on oluline meeles pidada, et Beagles aretati algul jahikoeraks ja et jalutuskäikudel võib nende tähelepanu kergesti hajuda. See muudab Beaglesi üheks raskemaks koeratõuks.

12. Pomeranian

Koeratõud - Pomeranian

Pomeranian on väike ruudukujuliste proportsioonidega miniatuurne koer, kellel on ümar keha. Sellel tõu välisteks omadusteks on väikesed kõrvad, topelt kasukas, ja keerdus saba.

See koeratõu turjakõrgus võib olla kuni 30 cm kuid tavaliselt jääb see kuskil 20-25 vahele (oleneb muidugi ka koera enda kehaehitusest). Need väikesed koerad kaaluvad kõigest 2-3 kilogrammi. Nad on erksad ja rebaselaadsed ning nende kõnnak on sujub ja vaba. 

Pehme paks aluskarv koos pikema karmi pealiskihiga, mis seisab kehast eemal, annavad koerale ainulaadse punduva välimuse. Seda välimust rõhutavad veelgi paks ja tihe turi.

Hea väljaõppe korral võib Pomeranian saada suurepäraseks kaaslaseks, kuigi see koer pole mõeldud kõigile. Väikeste lastega pered ei pruugi olla selle koeratõu jaoks ideaalne kodu, kuid tõug saab vanemate ja rahulikumate lastega sageli hästi läbi. Kui otsite ustavat, rõõmsameelset ja väikest koera, võib Pomeranian olla teie just õige lemmikloom. 

Loe veel: Pomeranian.

13. Rotveiler

Koeratõud - Rotveiler

Rotveilerid on keskmise suurusega (või siis natukese üle keskmise) kompaktsed koerad, kes on tuntud oma kindlate rooste värviliste märgistuste ja musta lameda kasuka poolest. Ehkki neil on topeltkasukas, on nende aluskarv väga peen ja seda ei nähta läbi jämeda ja keskmise pikkusega välimise karvkatte.

Isase rotveileri turjakõrgus võib küündida kuni 69 cm ja kaaluvad umbes 50 kg , emased koerad on natuke väiksemad (turjakõrgus kuni 64 cm) ja ka kergemad.

Oma suuruse poolest on nad maailma üks tugevamaid ja võimsamaid koeri. Rotveiler on hästi tasakaalustatud koer kelle liikumine jätab mulje harmooniast ja positiivsusest. Oma suuruse poolest on see suur koeratõug väga vilgas ning võimeline kergelt jooksma ja hüppama.

Hästi kasvatatud ja korralikult väljaõpetatud rotveiler on rahulik ja enesekindel, julge, kuid mitte liigselt agressiivne. 

14. Chihuahua

Koeratõud - Chihuahua

Chihuahua on pisike koer, kellel on tohutu isiksus. Tegu on ühe väikseima koeratõuga maailmas. Chihuahua on Mehhiko rahvuslik sümbol. 

Need erksad ja lõbusad “käekotikoerad” on ühed Ameerika vanimad koera tõud, nende sugupuu ulatub tagasi Kolumbuse-eelse aja iidsetesse kuningriikidesse.

Chihuahua on terjeritaolise käitumisega tasakaalukas ja graatsiline koer, kelle kaal ei ületa 3 kilo. Nende mini koerte turjakõrgus jääb 15 ja 23 cm vahele. Selle tõu tunnusteks on ümar “õuna” pea, püstised kõrvad ja väljendusrikkad helendavad silmad. 

Kasuka poole pealt on olemas palju erinevaid variatsioone nii värvi kui mustri poolepealt ning need võivad olla pikad või lühikesed. Kasuka järgi eristatakse kahte eri Chihuahua sorte. On olemas pika ja lühikese karvalised. Mõlemad sordid on identsed, välja arvatud siis nende karvkatte pikkus.

Chihuahuad on lojaalse, võluva ja nö “suure koera” suhtumisega. Isegi pisikesed koerad vajavad koolitust ja ilma selleta valitseb see nutikas kelm teie majapidamist nagu väike Napoleon. Kompaktsed ja enesekindlad Chihuahuad on ideaalsed linna lemmikloomad. 

15. Shiba

Koeratõud - Shiba

Shiba Inu on mõõdukalt kompaktne Jaapani koeratõug, olles veidi pikem kui nad on kõrged.

Isaste Shibade turjakõrgus on 39.5 cm ja emastel jääb see tavaliselt 36 cm peale.

Neil on põhjapärandist pärit koerte tüüpilised omadused: väikesed püstised kõrvad, paks karv, võimas keha ja lokkis saba.

Nende ilme on sageli julge, meeleolukas ja heatujuline. Nende kõnnak on kerge, kiire ja vilgas ning nad on sujuva sammuga.

Shiba Inu topelt kasukas koosneb tugevast sirgest väliskihist ja pehmest aluskarvast, mis annab suurepärase isolatsiooni.

Iidne Shiba Inu on praegu nende kodumaal Jaapanis kõige populaarsem koeratõug ja sellel on kogu maailmas üha rohkem austajaid.

See aga ei tähenda, et nad siiski kõigile sobivad koerad oleksid. Nad võivad olla puhtad, vaiksed ja intelligentsed, kuid nad on ka iseseisvad, tahtejõulised ja pole alati hea valik mitme koeraga leibkonnas.

16. Basset hound

Koeratõud - Basset hound

Basset hound on üks populaarsemaid ja unikaalsema välimusega koeratõuge. Basset houndi on koheselt äratuntav koer. See madala koer võib küll mõnikord olla kangekaelne, kuid ta on alati võluv.

Basset hound on turjast 33 kuni 38 cm kõrge ja ta kaalub 18 kuni 27 kilogrammi. Oma märkimisväärselt raske luustiku, võimsate väikeste jalgade ja massiivsete käppadega on tal suure koera tugevus ja vastupidavus.

Bassetid on kuulsad oma suure kuppelpea poolest, millel on äärmiselt pikad sametised kõrvad, kurvad silmad ja kortsus kulm, mis annavad tõule kurva klouni välimuse. Aretatud rohkem vastupidavuse kui kiiruse jaoks, liigub Basset tahtlikult, kuid vaevata.

Tõu haistmisvõime on ebaharilik ja väga hea; öeldakse, et koerte seas on täpsema ninaga ainult verikoer (Bloodhound). Kodus leebe ja meeldiv Basset hound on rajal kangekaelne ja haugub kõva, heliseva häälega.

Ehkki nad ei pruugi oma kiindumustest pööraselt demonstratiivsed olla, on nad vankumatult lojaalsed.

17. Dalmaatsia koer

Koeratõud- Dalmaatsia koer

Tänu oma täpilisele kasukale on Dalmaatsia koerad on ühed kõige unikaalsema välimusega koeratõuge.Paljud ei tea seda kuid kui dalmaatsialased sünnivad, on nad täiesti valged. Laigud tekivad umbes kaks nädalat hiljem.

Isased koerad on umbes 58 kuni 61 cm kõrgused ja emased on 56 kuni 58 cm kõrgused. Mõlemad kaaluvad umbes 20–27 kilogrammi.

Dalmaatsia koer on graatsiline, keskmise suurusega ja lihaselise kehaga koer. Saba on neil üsna pikk ja kergelt ülespoole kõverdunud. Karvkate on lühike ja tihe, valge ning pruunide või mustade laikudega. Dalmaatsia koer ajab kõvasti karva, kuigi ta karvastik on lühike. Seega on väga vajalik nende sagedane harjamine.

Dalmaatsialastel meeldib elada inimeste seltsis ja kui nad jäävad liiga kauaks üksi, võivad nad minna stressi või nad hakkavad kõvasti kaalust juurde võtma ja langevad depressiooni. See koer on mõeldud inimesele, kes soovib veeta palju aega oma lemmikloomaga.

Dalmaatsia koerad vajavad enda piiritu energia hajutamiseks ka palju liikumist. Need ei sobi ilmselt korterielanikele, kui pere pole just pühendunud pikkadele, igapäevastele jalutuskäikudele või jooksudele. Dalmaatsia koer sobib paremini elamiseks seal, kus ta saab vabalt möllata ja joosta.

18. Bernhardiin

Koeratõud - bernhardiin

Berhardiini tõu aretasid 18. sajandil mungad, pakkudes Šveitsi Alpides reisijatele ja matkajatele abi.

See geniaalne hiiglane kuulub maailma kõige kuulsamate ja armastatud koeratõugude hulka. Bernhardiinid on kuulsad valvekoerad ja  laste jaoks on nad kannatlikud lapsehoidjad.

 Mees seisab õlal vähemalt 27,5 tolli; naised on väiksemad ja peenema ehitusega.

Tegu on väga võimsa, massilise, erakordselt lihaselise ja suure koeratõuga. Isaste koerte turjakõrgus on üle 75 cm ja emastel jääb see kuskil 70 cm juurde. Need armsad hiiglased kaaluvad 70 kuni 90 kilogrammi. 

Nende hiiglaslikus peas on kortsus kulm, lühike koon ja tumedad silmad, mis annavad talle intelligentse ja sõbraliku ilme, mis oli kindlasti väga teretulnud vaatepilt hätta jäänud Alpide ränduritele.

Bernhardiini tegelaskuju võtab kokku „õrn hiiglane“. Nad on heatujulised, usaldusväärsed ja armastavad pereelu. Nad on väga ustavad koerad, kes hauguvad harva, kuid kaitsevad teid ja teie vara täie rinnaga, kui nad seda vajalikuks peavad. Tavaliselt aktsepteerivad nad teisi koduloomi ilma probleemideta.

19. Taks

Koeratõud - taksi

Takside kuulus pikk ja madal siluett, alati ergas ja julge olemus ja särtsakas isiksus on teinud temast koerte kuningriigi superstaari. Takse on kahes suuruses ja kolme eri karvkattega Nende kasuka välimus varieerub samuti nii värvi kui mustri poolest.

Taks on oma pika keha, väikeste jalgade ja suure isiksusega tõupuhta koera ikoon. Taksid võivad olla standardsuuruses või miniatuursed ning neil on üks kolmest karvkatte tüübist: sile, traadiga või pikakarvaline.

Taksid ei ole ette nähtud pikkade maade läbimiseks, hüppamiseks või raskeks ujumiseks, kuid muidu on need väsimatud hagijad valmis kõigeks.

Nutikus, valvsus ja suure koera haugatusega teevad neist vahvad ja head valvekoerad. Aretatud iseseisvaks saakloomade jahimeheks, võivad nad olla üli vaprad ja ka natuke kangekaelsed, kuid nende armastav olemus ja ainulaadne välimus on võitnud miljoneid südameid kogu maailmas.

20. Newfoundland 

Koeratõud - Newfoundland-min

Massiivne Newfoundlandi koer on silmatorkavalt suur ja väga võimas töökoer, kel on raske luustik ja võimas kehaehitus. Newfoundlander on kuulsalt hea kaaslane ja on ka pälvinud maine kui valvas “lapsehoidja”.

Isane Newfoundland võib kaaluda kuni 70 kilogrammi ja nende keskmine turjakõrgus on 70 cm, emased on tavaliselt veidi väiksemad. Emaste turja kõrgus on keskeltläbi 65 cm ja kaal jääb 50 ja 55 kg vahele. 

Newfoundland pea on majesteetlik ning nende ilme on pehme ja hingestatud. Pealiskarv on lame. Karvkate on neil hall, pruun, must või mustvalge.

Newfoundlanderi tõu standard ütleb, et nende meeldiv ja mahe temperament on “tõu kõige olulisem omadus”. Selle koeratõu hiilgav iseloom väljendub eriti nende kiindumusest laste vastu. Usaldusväärsed ja treenitavad, reageerivad Newfoundlanderid hästi isegi leebele juhendamisele.

Need üllad hiiglased kuuluvad maailma suurimate koerte hulka ja loomulikult tuleks arvestada, et lemmiklooma omamisega , kes võib teist rohkem kaaluda kaasnevad ilmselgelt ka omad väljakutsed.

Ettevõtted | Muu


Related Posts