Horvaatia vaatamisväärsused: 10 kaunimat paika - infoViking
horvaatia vaatamisvaarsused

Horvaatia vaatamisväärsused: 10 kaunimat paika

Horvaatia tänu oma pika rannajoonega on saanud üheks populaarsemaiks suviseks reisisihtkohaks üle terve maailma uudistavate turistide seas. Mereäärsed linnad, idülliline Vahemeri ning kaunis loodus on just need omadused, mis reisiselle ikka ja jälle Horvaatiasse puhkama meelitab.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Sellest Horvaatia vaatamisväärsuste listist leiad mitmeid kauneid Vahemere äärseid linnasid, Euroopa ühe kuulsama rahvuspargi, maalilisi saari ning hulgi tegevusi mida teha Horvaatias.

1. Zagreb

Horvaatia vaatamisväärsused - Zagreb

Horvaatia pealinn jääb sageli külastavatel turistidel vahepeatuseks, kuna nende tähelepanu on suunatud juba rannikuäärsetele linnadele ja rahvusparkidele. Kuid see Horvaatia vaatamisväärsus on Balkani piirkonna üks suurepärasemaid pealinnu, kust leiab kauni arhitektuuri.

Zagreb jaguneb piltlikult kaheks osaks: ülemlinn (Gradec) ja alamlinn. Ajaloolise Zagrebi üks olulisemaid vaatamisväärsusi on Püha Markuse koguduse kirik koos särava plaaditud katusega. Samuti selle lähedal asuv Püha Katariina kirik on üks parimaid barokk stiilis pühahooneid selles riigis.

🏠 Majutus Montenegros

Mõned kohad mida tasuks linnas veel silmata on kindlasti linna vanim roheala Maksimir park, Zagreb observatooriumi tekk, Dolac turg koos kohaliku toidu gurmeega, Kuningas Tomislavi väljak ja Ilica tänav koos lõputute kauplustega.

2. Plitvice rahvuspark

Horvaatia vaatamisväärsused - Plitvice rahvuspark

Plitvice järvede rahvuspark (Plitvice Lakes National Park) ei vaja pikemat tutvustamist. Üks enim külastatud Horvaatia vaatamisväärsusi, mis rabab külastajaid vapustava loodusliku iluga. See riigi põhjaosas asuv üks Euroopa pärlitest on koduks mitmetele maalilistele koskedele ja järvedele, mida oled ilmselt juba piltide pealt ka näinud.

Looduslikud veekaskaadid valguvad üle lubjakivi- ja kriidikivi moodustiste türkiissiniseks basseinideks, mida tasakaalustab tagataustana lopsakas roheala. Rahvuspargi alla kuulub suur ala, mida saab läbida mööda matkaradasid, mis kulgevad läbi metsade ja laudteede ka täiesti koskede jalamile.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Plitvice, mis on sinna saanud oma silmapaistva loodusliku ilu tõttu, saab ideaalselt ühepäevareisina külastada pealinnast Zagrebist. Kuid kuna pargi ala on meeletult suur, siis on soovitav võtta selle avastamiseks terve päev või kaks, veetes öö lähedalasuvates külades.

3. Dubrovnik

Dubrovnik - Horvaatia vaatamisväärsus

Aadria mere pärl Dubrovnik on kahtlemata üks tuntumaid kohti Horvaatias. See umbes 50 000 elanikuga väike rannikulinn asub riigi lõunatipus Bosnia ja Hertsegoviina ning Montenegro vahel.

Dubrovnik on suure isikupäraga mereäärne linn, mille iseloomulikuks jooneks on  vanalinna arhitektuur, punased katused ning põnev ajalugu. Linna on kasutatud kuulsa telesarja “Troonide mängu” võtteplatsina ning tänu oma kuulsusele on sellest Horvaatia vaatamisväärsusest saanud piirkonna üks populaarsemaid turismisihtkohti.

Müüriga kindlustatud Dubrovniku vanalinn on kõige populaarsem koht selles linnas, kust võid leida Pile värava, rektori palee ja Püha Ignatiuse kiriku. Kuna tegemist on äärmiselt turistirohke linnaga, tasuks linna avastamisega algust teha juba varajastel hommikutundidel. 

Lisaks üks parimaid asju mida teha Horvaatias on nautida päikeseloojangut ja panoraamvaadet linnale Srdi mäe tipust. Sinna pääseb mööda köisraudteed või peale lühikest matka mööda märgituid teid.

4. Rovinj

Rovinj - Horvaatia vaatamisväärsus

Sadamalinn Rovinj on Istria üks suuremaid linnu ja populaarsemaid sihtkohti, mis meelitab turiste oma uhkete munakivisillutisega tänavate, värviliste hoonete ja elava kalasadamaga.

Nagu paljud selle Aadria mere piirkonna asulad, asutasid Rovinj veneetslased ja ilüürlased, mis hiljem sai vallutatud Rooma impeeriumi poolt. Algupärane saarelinn ühendati mandriga alles 1763. aastal.

Horvaatia vaatamisväärsuse vanalinna osa, mis asub nüüdseks ümaral poolsaarel on Rovinj kauneim osa. Sealt leiad labürindi taolised tänavad, rooma väravad, väljakud, Itaalia stiilis kohvikuid ja elegantse St. Euphemia kiriku. 

5. Makarska

Makarska on elav sadamalinn samanimelise rannikuala kaldal, mis asub imposantse Biokovo mäe vastas. Horvaatia vaatamisväärsusega kaunis linnas saab tutvuda, selle sadama, frantsiskaani kloostri ja botaanikaaiaga. Kui eelistad midagi aktiivsemat, võib võtta suuna Biokovo loodusparki, et seal matkata või siis nautida veemõnusid ning sõita purjelauaga.

Makarska linna saab kasutada ka vahepeatusena mitmetele teistele vaatamisväärsustele Horvaatias. Sealt avaneb parvlaevaühendus lähedal asuvale Braci saarele, kus on kuulus Zlatni Rati rand. Samuti on võimalik osaleda mitmetel organiseeritud ekskursioonidel Horvaatia väikesaartele ja lahesoppidele.

6. Hvari saar

Horvaatia vaatamisväärsused

Hvar on roheline saar, mille punaste katustega Stari Grad on tüüpiline nähtus Horvaatia mereäärsel alal, mis on kontrastiks sädelevale rannajoonele. Alates randadest ja lahesoppidest kuni idülliste vanalinna tänavateni annavad selle saarele tiitli, kui üks kaunemaid paiku selles riigis.

Hvari saare keskosas domineerivad viinamarjaistandused, viljapuuaiad, oliivipuude salud ja isegi lavendlipõllud. Sõites mööda piklikku saart idast läände saad külastada saarel paiknevaid väikelinnu ja külasid.

Horvaatia saartest kõige päikesepaistelisem ja glamuursem Hvar saart iseloomustavad rohelised puutumata maastikud ja väikesed kiviklibu rannad ning vaikne taevasinine meri.

7. Pula

Horvaatia vaatamisväärsused - Pula linn ja areen .

Aadria mere põhjaosas Istria piirkonnas asuv Pula linn on tuntud ühe asja poolest: Pula areen. See Horvaatia vaatamisväärsus on üks paremini säilinud Rooma amfiteatreid terves Euroopas.

Madalale künkale ehitatud areen koosneb 72 lubjakivi kaarest, mis on ligi 30 meetrit kõrged. Kui see umbes 27 eKr valmis sai, mahutas teater kuni 23 000 pealtvaatajat. Tänapäeval on territooriumil väike muuseum, kuid selle massiivse ehitisega tutvumiseks ei pea isegi sinna sisse minema. Piisab sellest, kui jalutada ümber selle perimeetri. Eriti mõnus on seda teha päikeseloojangu ajal, kui kivivõlvidest piiluvad valguskiired.

Areeni kasutatakse tänapäevalgi muusikaetenduste ja filmifestivalide korraldamiseks, nii et kui teil on õnn olla etenduse ajal linnas, kasuta seda juhust ning mine naudi meelelahutust nagu seda tehti ammustel aegadel.

Muud Pula vaatamisväärsuste hulka kuuluvad veel väike areen, Heraklese värav, Sergii kaar ja Augustuse tempel. Kõik need ehitised asuvad linna keskel, sadamast jalutuskäigu kaugusel.

8. Split

Horvaatia vaatamisväärsused

Dalmaatsia rannikul asuv Split on võluv Vahemere linn, kus sarnaselt Dubrovnikuga toimusid seal ka seriaali „Troonide mängu“ võtted. Kuigi Split on väike linn, leidub sealt siiski mitmeid Horvaatia vaatamisväärsusi, mis teevad külastuskäigu sinna põnevaks.

Alustage oma päeva Diocletianuse palee külastamisega, mis ehitati aastal 305 pKr Rooma keisri Diocletianuse vanadekoduks. Nüüd on see UNESCO maailmapärandi nimistus ja üks piirkonna enim külastatud kohti.

Üks mõnusamaid tegevusi mida teha Horvaatias on jalutamine mööda kitsaid Spliti vanalinna munakivisillutisega tänavaid. Seal ringi uitades leiad vanalinna südames Rahvaste väljaku, mis on täis kohvikuid ja restorane.

Spliti linnast saab hea ülevaate kui ronida Püha Domniuse katedraali kellatorni, mida peetakse maailma vanimaks katolikuks katedraaliks.

9. Vis saar

Horvaatia vaatamisväärsused - vis

Vis saarel on keeruline, mitmekultuuriline ajalugu, mida on valitsenud kreeklased, roomlased, veneetslased, austerlased ja itaallased. 1920. aastatel sai Vis Jugoslaavia osaks ning 1940. aastal muudeti see Horvaatia vaatamisväärsus sõjaväebaasiks. Vis oli külastajatele suletud järgmiseks 50 aastaks kuniks see jällegi avati turismiks 1991. aastal.

Tänapäeval tervitab Vis suvekuudel igasuguseid turiste, kuid see on eriti populaarne purjetamise entusiastidele. Olgu tegemist väikeste purjekate või massiivsete jahtidega, kõikvõimalikud meresõitjad hindavad Vis piirkonda kui Aadria mere ühte põnevamat paika.

Vis saarelt leiad kaks peamist väikest linna Vis ja Komiža, mitmeid ilusaid randu, mereäärseid koopaid, jahireise ning puutumata loodust.

10. Trogir

Horvaatia vaatamisväärsused - trogir

Spliti lähedal asuv väike linn Trogir on tuntud oma maalilise vanalinna poolest, mis asub keset linna väikesel saarel. Oranži katustega vanalinn sulandub perfektselt kokku Aadria mere türkiissinise rannikuga.

Renessansi-, romaani- ja barokk arhitektuuriga üleküllatud linn on oma miljöö tõttu on pärjatud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse, kui see Veneetsia pärane ajalooline keskus sinna 1997. aastal nimetati.

Püha Johannese kabeli kellatorn, Kamerlengo torn ning mitmed kirikud on vaid mõned kohad ja paigad, mida leiab sellest Horvaatia vaatamisväärsusi täis linnas.

Lõpetuseks

Horvaatia on ideaalne sihtkoht veetmaks ühe mõnusa suvepuhkuse koos sooja Vahemere kliimaga, millele annab võlu juurde idüllised mereäärsed linnad ning kuurordid. Lisaks mõnusale suvesoojale leiab sealt tegevusi nii looduse- kui ka ajaloo huvilistele.

Vaata lisaks: Euroopa sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts