Fitness - infoViking
fitness

Fitness

Fitness ise on suhteliselt lai mõiste ning see tähendab indiviiditi erinevat asja. Kuid üldine mõiste fitnessil on seotud tervise ja üldise heaoluga. Peale selle ei tähenda fitness ainult head füüsilist võimekust, vaid ka toitumist. Treenimine ja toitumine on kaks asja, mis käivad käsikäes. Õige toitumine ja aktiivne eluviis ongi fitnessi põhialused.

Lisaks sellele ei tähenda fitness ainult treeningut ja toitumist vaid see tähendab ka meie üleüldist võimekust. See tähendab ka seda, kui tugevad me oleme vaimselt. Seega on see väga laialdane ja üldine mõiste, mida igaüks meist saab erandlikult tõlgendada.

Vali sobiv teenus!

Toitumiskavad

fitness

Toitumine on kõige alus ning selleks, et oleks olemas kindel plaan, mida süüa ja millal süüa on toitumiskava. Toitumiskava annab võimaluse olla teadlik enda päevasest kaloraažist, toitudest ning toidu kogustest. See ei piira sinu võimalusi vaid annab sulle süstematiseerituse teadmaks mida iga päev süüa. 

Kavad on üles ehitatud personaalsetele eelistustele ja eesmärkidele. Kaasa saab retseptid, et valida endale meelepärased toidud. 

Treeningkavad

fitness

Treenimine on lai mõiste ja ei hõlma endast ainult jõusaalis käimist. Spordialasid ja sportimis võimalusi on mitmeid: jooksmine, võrkpall, korvpall, ujumine jne. Selleks, et saaks võimalikult efektiivselt enda nädalaid kasutada, siis annab treeningkava võimaluse planeerida juba varakult vajalikud harjutused ja tegevused, mida on vaja teha. Lisaks annab see võimaluse näha arengut, seega tekitada lisa motivatsiooni jätkamaks treeninguid. Treeningkava saab teha endale ise ning neid saab koos professionaaliga koos teha, kes oskab vaadata kogu kava ja selle ülesehitus kolmandast isiksusest. 

Personaalne treening

fitness

Personaalne treening annab võimaluse teha treeninguid koos kogenud õpetajaga. Pole otsest vahet, kas oled kogenud või oled alles algaja, sest kasulikke nõuandeid võib saada igaüks. Personaaltreener aitab treeningud läbi viia, annab nõu ning õpetab õiget tehnikat. Seda eesmärgiga, et suudaksid tulevikus iseseisvalt treenida hoidumaks vigastusest. Lisaks annab see võimaluse näha treeninguid läbi kolmanda isiksuse, kes oskab korrigeerida treeninguid ning anda lisa motivatsiooni.

Personaaltreeneri eesmärk on muuta sinu treeningud kvaliteetseks, aga samas nauditavaks. Ta teeb kõik selleks, et sul oleks võimalikult mugav ning samas aitab sul suruda kaugemale, kui teeksid seda üksi.

Toitumisnõustamine

fitness

Toitumine mängib suurt rolli meie igapäevases elus. Iga päev seisame valiku ees mida peaks sööma hommikuks, mida lõunaks ja mida õhtuks. Ometigi ei muuda ühiskonna kiirus seda valikut kergemaks vaid vastupidi, see on raskem, kui kunagi varem. Ahvatlused ja kiirtoidud on saadaval sekunditega. Küsimus tekib, mis valik teha, mis on õige, mida peaks vältima, mida mitte. Kui tahad tõsta enda teadlikkust toitumisest, siis toitumisnõustaja on hea koht kust alustada enda teekonda.

Treeningnõustamine

fitness

Aktiivne eluviis on osa fitnessist. Kui oled algaja või on tekkinud treeningus seisak, kus ei näe enam arengut ning sooviksid saada nõus, siis on treeningnõustamine õige koht kuhu tulla. Kui sa tahad teada  mismoodi lihased töötavad, mis treeninguid peaks tegema, et saavutada seatud eesmärke võimalikult efektiivselt, siis treeningnõustaja aitab nendele ja paljudele muudele küsimustele vastata. Alusta enda teekonda parema elustiili poole ning vaata järgi, mida tegema peaks.

Personaaltreenerid

fitness

Personaalne treener on inimene, kes aitab sinuga koos treenida. Kui sul ei ole treeningu alast sõpra, kes sind õpetaks või sind pidevalt jõusaali kaasa võtaks, siis võib personaaltreener olla just see, kes täidab selle koha. Suurepärane viis saamaks õiged tehnikad, harjutused ja teadmised, mis aitavad sind kogu sinu tulevase elu vältel. Kui sul puudub motivatsioon, siis personaaltreener leiab viisi kuidas seda tõsta ning annab endast parima, et muuda sinu teekonda treening maailmas suurepäraseks.