Treeningnõustamine - infoViking
treeningnõustamine

Treeningnõustamine

Oled mõelnud muuta enda elustiili ja hakata käima treeningsaalis? Treeningnõustamine sobib igati kui oled alustamas enda teekonda treening maailmas. Isegi kui oled treeningutes vana kala, siis nõustamine võib aidata jõuda järgmisele tasemele. 

Treeningnõustamine on üles ehitatud selliselt, et saaks tõsta teadlikkust treeningu telgitagustest, teha kehaanalüüsid ning parandada treeningute üleüldist kvaliteeti ja efektiivsust.

Mis asi on treeningnõustamine?

treeningnõustamine

Treeningnõustamine on individuaalne üks ühele nõustamine, mis annab võimaluse koostada just sinule mõeldud treeningprogrammi. Kuna iga inimene on erinev, siis annab see võimaluse keskenduda just sinule ja sinu eesmärkidele.

Kui oled alles algaja ning võtnud endale ette eesmärgi, alustamaks oma elustiili muutusega. Esimene samm: muuta enda elu aktiivsemaks. Selleks, et teada, mis on parimad treeningviisid, mida üldse teha, kuidas teha, mis juhtub meiega treenides ja kuidas saavutada parim tulemus? Need on küsimused, millele saad vastuse treeningnõustaja käest. 

Eesmärk: motiveerida ning suunata sind õigele rajale. Andmaks sulle parimad teadmised, et sa suudaksid ise võimalikult efektiivselt pöörata enda treeningud tulemuseks. Peale selle on oluline rõhk ohutuse tagamine.

Kaua treeningnõustamine kestab?

Olenevalt teenusepakkujast see täiesti varieerub. Poolteist kuni kaks tundi on tavaline ühekordne treening nõustamise pikkust. Kuid tavaliselt koosneb see mitmest erinevast sessioonist, kus on ära jaotatud praktiline pool ja teoreetiline pool. 

Kui palju see maksab?

Hind varieerub samamoodi nagu ka aeg. Hind jääb vahemikku 50-150 eurot. Kõik oleneb treeningnõustamise sisust ja pikkusest. Kõige paremini saab hinna teada, kui uurida ning küsida seda kindlalt teenusepakkujalt.

treeningnõustamine

Kellele on treeningnõustamine mõeldud?

Treeninguga alustamine võib olla paras peavalu. Erinevaid treeeninguid, viise, tehnikaid ja nõuandeid on terve internet paksult täis. Nüüd tekib küsimus, et mida teha või keda jälgida. Personaalne treeningnõustamine on mõeldud kõigile, kes soovivad nõu üleüldises treeningu ja fitnessi mastaabis. 

Sageli jäetakse enda unistused unarusse just seetõttu, et tuntakse piinlikkust enda tehnika, teadmiste ja oskuste üle. Mis omakorda viib negatiivse kogemuseni ning selleks, et treeningsaali minna peab ennast tagant sundima. Alati ei ole seda jõudu, et endale lisa motivatsiooni anda ning nii jääb ka treening pooleli.

Põhjuseid, miks treeningnõustajaga ühendust võtta võib olla mitmeid:

  • Tahad parandada rühti
  • Vigastuste taastusravi eesmärgil
  • Parandada enda paindlikkust
  • Parandada südame -veresoonkonda
  • Saada lisa motivatsiooni
  • Leevendada stressi
  • Parandada üleüldist tugevust
  • Tõsta enda kaalu või siis kaalulangusega tegeleda

Põhjuseid võib olla mitmeid ning ei pea olema siin loetelus. Peamine eesmärk on, et saad teha seda kõike koos kogenud treeneri ja nõustajaga. 

treeningnõustamine

Milleks on treeningnõustamine kasulik?

  1. Tahad uuele tasemele jõuda – kui tunned, et oled enda teadmistega ummikusse jäänud, siis oleks aeg võtta ette uus väljakutse. Midagi, mis viib sind igapäevasest rutiinist korraks välja. 
    1. Kui tahad treenida mingiks kindlaks võistluseks – milleks iganes, Võhandu maraton, Tartu maraton, tõste võistlused… erinevaid võimalusi on palju. Selleks, et teada saada kuidas peaks lähenema, siis on vaja teada ka selle konkreetse treeningu telgitaguseid. 
    2. Kompa piire: teinekord on nõu,  abi ja motivatsiooni vaja selleks, et teada saada, kui kaugele sa oled suuteline ennast suruma. Selleks aga oleks vaja personaaltreeneri nõu ja abi. 
  1. Tahad iseseisvalt treenida – eks mingil määral on see meie kõigi eesmärk, et me oskaks iseseisvalt teha endale treeningkavasid ja treeninguid üleüldiselt. Alustuseks on hea konsulteerida spetsialistiga ja saada nõu. Tema näeb asju teise nurga alt ning oskab sind suunata ja juhendada. See annab võimaluse muuta treeningud rohkem kvaliteetsemaks ning samas ka ohutumaks. 
    1. Harjutused kindlale lihasgrupile: kui on teada, mis harjutused treenivad erinevaid lihasgruppe, siis saad lihtsalt iseendale ka kava kokku panna. Ja see on eriti hea neile, kes teevad treeninguid kodutingimustes.
    2. Erinevate lihaste tundmine: selleks, et iseseisvalt treenida peaks olema ülevaade ka peamistest ja olulistest lihastest. Seda treening konsultatsioon ka pakub.  
  1. Kui sul on mingi vigastus või mingi eriline olukord – alati ei saa teha treeninguid selliselt nagu oled planeerinud. Vigastusi tuleb ikka ette nii spordis ja ka tavaelus. Siin tuleb olla paindlik ja tark, et ei tekitaks uut vigastust või suurendad olemasolevat vigastust. 

    Kui sul on mingi konkreetne vigastus, seisund või taastumis protsess, siis füsioterapeud annab tavaliselt kaasa soovitused ja harjutused mida teha.

    Sellisel juhul aitab treeningnõustaja:
    1. Loob kava, mille eesmärk on fokusseerida treeninguid nii, et vajalik piirkond saaks tugevamaks riskimata uute vigastusega. 
    2. Kasvatada lihaste tasakaalu, kerelihaseid ja stabiilsust. Seda just juhul kui need piirkonnad nõuavad tööd
    3. Liskas aitavad treeningnõustajad ülesaada selja- ja kaelavaludest.
  1. Kodus treenimine – kodus treenimine on muutunud järjest populaarsemaks. Kuna elustiilid on kiired ja sageli on raske leida seda aega, et treeningsaali külastada. 

    Nüüd kui sa plaanid kodus treenima hakata aga pole kindel, mis varustust on vaja ja mis harjutusi üldse teha, siis jällegi on treeningnõustamine siinkohal abimees. 
  1. Teadmistepank – kui sa tead mida sa teed, siis on sul endal enesekindlus kõrgem ning lisaks sellele on tulemused kvaliteetsemad. Treenimine sisaldab endast nüansse ja olulisi infokilde, mida algajana ning edasijõudnud treenija ei pruugi teada. Teadmised aitavad sul vältida vigastusi ja ületreenimist, mis on üsna sagedased ilmnema kui ei teata mida tehakse. 
  1. Ülevaade anatoomiast – meie keha koosneb paljudest erinevatest lihastest. Mida rohkem on sul infot enda lihaste kohta seda paremini oskad planeerida enda nädalaid. Oluline ei ole teada kõiki lihaseid vaid teada üldist ja suurt pilti.
treeningnõustamine

Tule treeningnõustamisele

Külasta treeningnõustajat ning saa teada treeningutest spetsiifilisemalt. Tõsta enda teadlikkust anatoomias ning muuda enda treeningud kvaliteetsemaks ja efektiivsemaks. Saavuta rohkem eesmärke vähema vaevaga.