Parim espressomasin koju - kuidas valida? - infoViking
parim espressomasin koju 5

Järjest enam suureneb inimeste vajadus kõige kiire ja mugava järele, sest elutempo kulgeb vaid kasvavas rütmis. Võib olla sõbra või töö juures espressomasinat proovinuna satutakse sellest tihti vaimustusse ning täiesti õigustatult soovitakse ka endale koju selline masin muretseda. Tänapäeval on see igati mõistlik lahendus, sest katab kõikide kohvigurmaanide vajadused ning soovid. Kuidas kõikide erinevate seast endale parim espressomasin koju?

Kuidas valida parim espressomasin koju?

Espressomasina valimiseks on vaja arvesse võtta mõned kriteeriumid, et masin oma eesmärki kõige paremini täidaks. Mudelite valik on lai ja nende pakutavad funktsioonid varieeruvad piisavalt, et on võimalik valida väga spetsiifiliste ja universaalsemate mudelite vahel. Parim espressomasin koju tuleb valida just järgmiste nõuannete järgi.  

1) Espressomasina hind

parim espressomasin koju 1

Tavaliselt teevad uued espressoentusiastid esimest espressomasinat ostes kaks tüüpilist viga, mida õige hinnavahemiku paika seadmisega vältida saab. Nimelt kulutatakse liiga vähe raha korraliku jahvataja ostmisele ning enamus finantsidest kulub masinale endale. See on algajate puhul ka arusaadav ning täiesti andestatav eksimus, sest korralik ja kallis kohvimasin on tõepoolest oma tehtava kohvi poolest ning just enda potentsiaalilt tublisti odavamatest variantidest eespool. 

Parim espressomasin koju võib peale suurepäraste ja maitsvate jookide valmistamise osutuda ka tõeliseks kaunistuseks ja pärliks köögis, sest paljud masinad on käsitsi vormitud ning neisse on oma meistri poolt kaasa pandud hing, mis igas köögis edasi elab. Samas tuleb hinna suhtes jääda reaalsusesse ning arvestada, et normaalse espressomasina suudab tänapäeval igaüks hankida ka väga taskukohase hinna eest. 

2) Kohvijoogid, mida sellega valmistada saab

Parimat espressomasinat koju valides on alati hea, kui tootja poolt on kaasas garantii, et kõik nende masinad valmistavad maitsvat ja kvaliteetset kohvi. Nii see tihtipeale ka tõepoolest on, kuid tegelikult varieeruvad espressomasinad enda pakutavate võimaluste poolest üsna palju ning enne ostu on mõistlik läbi mõelda, missugust jooki sellega kõige enim tegema hakatakse. 

Paljud suurepärased espresso- ja cappuccinomasinad ei ole näiteks eriti head korraliku latte kohvi tegemisel ning kui just seda soovib klient igal hommikul juua siis peab ta antud masinas pettuma. Universaalsed masinad tulevad toime kõikide jookidega, kuid kõigi nende kvaliteet kannatab samal ajal selle võimaluse arvelt. 

Suurte piimajookide jaoks nagu latte on tõenäoliselt mõistlik osta kahe boileri ja soojusvahetussüsteemiga masin, eriti juhul kui espressomasinat hakkab kasutama mitu inimest. Kui eelistatakse espressosid või puhtaid americanosid, siis ühe boileriga masin saab sellega ilusti hakkama. 

3) Kui tihti seda hakatakse kasutama?

Kui tihti on plaanis espressomasinat kasutada, on üks olulistest küsimustest, mida endalt enne ostu küsida. Kas piirdutakse vaid ühe tassiga hommikul, või leiab masin kasutust kogu päeva jooksul? Juhul, kui kohvimasin peab teenindama paljusid külalisi ning leiab tihti kasutust just mitmele inimesele, tuleb seda kindlasti arvesse võtta, sest väiksemad ja lihtsamad masinad jäävad sellega kiiresti hätta. 

Vaid hommikuste jookide jaoks ostetav masin võib vabalt olla ühe boileriga, või väikene, kahe boileriga hea espressomasin. Kui aga masin hakkab töötama pikkade päevade jooksul mitmeid kordi, siis on parim espressomasin koju kindlasti just suur, kahe boileriga seade. 

4) Espressomasina suurus

Üks tegevus, mida enne parima espressomasina koju valimist ei tohi ära unustada, on sellele kodus juba varem koht valmis leida ning see kasvõi silmadega üle mõõta. Tihtilugu jäetakse köögis arvestamata sellega, et ruumi peab jätkuma ka toidutegemiseks ja lihtsalt asjade ja jooksvalt kogunema kraami kiireks hoiustamiseks. Seega tuleb korralikult läbi mõelda, kuhu masin panna ning ega see ei hakka takistama muid tegevusi. 

Kuidas valida jahvatajat?

parim espressomasin koju 2

Paljude espressomasinate ekspertide ja kohvigurmaanide hinnangul on masina valimise juures kõige olulisem õige jahvataja leidmine. Üks tüüpilistest vigadest selle juures on üritada leida jahvataja, mis sobiks hästi just konkreetse masinaga. Tegelikult ei osteta jahvatajat mitte masinaga sobitamiseks, vaid just kasutaja vajadustest lähtudes ning tema kohvi- ja maitse-eelistusi arvesse võttes. Parim espressomasin tahab enda kõrvale ka parimat ja sobivaimat jahvatajat. 

Hea võimalus endale sobiva jahvataja leidmiseks on näiteks minna oma lemmikkohvikusse ning nende kogenenumatelt töötajatelt küsida, mis jahvatajat nemad kasutavad. Tõtt-öelda sõltub hea kohvi tegemisel jahvatajast täpselt sama palju, kui kogu ülejäänud kohvimasinast kokku, seega ei tohi sellest valikust kuidagi kiirelt üle libiseda. 

Kolm parimat espressomasinat, mida koju soetada

parim espressomasin koju 3

1) Breville bambino plus

See on üks viimaste aastate enim kiidetud hea espressomasin koju, sest tagab pidevalt kvaliteetset kohvi ning tal on suurepärane piimavahustaja, mis teeb silmad ette ka paljude professionaalide espressomasinatele. Seda masinat võiks kindlasti soovitada ka julgematele algajatele, sest sellega on pea võimatu valmistada halba kohvi, samas on seal palju erinevaid võimalusi katsetamiseks ja proovimiseks. 

2) DeLonghi Stilosa Espresso Machine EC260BK

DeLonghi on oma suure valiku poolest kohvinautlejate maailmas tuntud bränd, mida leiab paljudest poodidest üle maailma. Selle espressomasina kasuks räägivad soodne hind, mille eest pakutakse igati korralikku väärtust. Ka masina suurus on kompaktne ning see peaks mahtuma igasse kööki. Parim espressomasin koju on just see, kui hind osutub valimisel määravaks. 

See on täielikult manuaalne masin, mis tähendab, et kohvi tuleb jahvatada ja mõõta käsitsi. See lisab espresso tegemisse kindlasti midagi uut ning paljud just seetõttu seda masinat eelistavadki. 

3) Breville Oracle Touchˇ

Seda võiks nimetada tõeliseks premium-klassi espressomasinaks, mille seab paika ka vastav hind. Antud masinaga tulevad kaasa pea kõik lisad, võimalused ja tarvikud, mida ühel espressosõbral võiks vaja minna. Nii masina disain kui selle kvaliteet on tõelisest tippklassist kuid siiski on see mõeldud kasutamiseks kodudes. 

Suurimaks eeliseks on sisse ehitatud väga hea jahvataja, mille erinevad režiimid pakuvad tohutult võimalusi ja naudingut. Miinuseks loetakse hinda ning masina suurust. Parim espressomasin koju on see juhul kui hinna otsa ei ole plaanis pikemalt vaadata ning soovitakse näha, kui head kohvi on võimalik kodustes tingimustes teha. 

Kokkuvõte

Parima espressomasina koju soetamine on ettevõtmine, mida tasub teha läbimõeldult ja rahulikult. Liiga kiirelt valides ei jõuta eelnevalt uurida kõiki masina funktsioone ja ka seda, mis sorti kohvi tegemiseks see tehtud on. Parim espressomasin koju tuleb valida lähtudes esiteks enda kohvieelistustest, sest see on ju lõppude lõpuks kõige olulisem.

Ettevõtted | Kodu ja Aed


Related Posts